Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 10. 21:26
Előzmény: #57  macibear
#60
Certizek. Ts03/tl14. Bar nekem a tl14 most nagyon kockazatosnak tunt pedig kacerkodtam vele penteken
tberki 2014. 11. 10. 21:24
Előzmény: #56  macibear
#59
Igen ebbol latszik hogy 2% alatti mozgasnal nem erdemes certizni
macibear
macibear 2014. 11. 10. 21:24
Előzmény: #53  tberki
#58
Na annyira azért nem gárgyultam meg. :)
macibear
macibear 2014. 11. 10. 21:23
Előzmény: #55  tberki
#57
Certizni tudsz náluk is, így shortolhatsz is. De nem akarlak rábeszélni. Tényleg macerás a certi.
macibear
macibear 2014. 11. 10. 21:20
Előzmény: #50  tberki
#56
Szó se róla sokba kerül. 20 forint a spread. 0,4% a nyitás és zárás költsége. Ez bizony itt 4000 forint környékén 36 forintos árelmozdulás után még mindig csak nulla eredményt hoz.

Persze "korlátlan" ideig hurcolható és nem kerül pénzbe a tartása ... ha nem ütik ki :)

Viszont így lehet egyszerre két irányban is tőkeáttételes pozíció, míg a tShort-tLong párosnál ez tiltott.

Felfelé menetnél így TL14-es certi, lefele meg tShort.
tberki 2014. 11. 10. 21:18
Előzmény: #52  kexelo
#55
Kbc-nel ez a lehetoseg csak napon belul van Meg. Shortolni napon tul nem lehet
kexelo
kexelo 2014. 11. 10. 21:17
Előzmény: #50  tberki
#54
aham, spread...na, figyelni fogom...+40%...bakker...ezen picit ledöbbentem...
tberki 2014. 11. 10. 21:17
Előzmény: #51  macibear
#53
A shortokat is ott nyitottad egybol?
kexelo
kexelo 2014. 11. 10. 21:15
Előzmény: #48  macibear
#52
RC tL/tS opciókat ismerem, alkalmazom is, de eddig ez volt max áttételes kockázat, amit bevállaltam...
macibear
macibear 2014. 11. 10. 21:13
Előzmény: #43  tberki
#51
No azt nem árulom el hol adtam el. Szégyellem és mérges vagyok magamra.

Mostanság úgy állok át egyik irányról a másikra, hogy még nyitottak a shortok, de már vásárolom a long pakkokat és viszont. Ezzel szemben ma zutty oda a piacnak az összes long pakkot, ahelyett hogy a fedező short pakkokat kezdtem volna el nyitogatni. A szándék pedig ez volt ... Csak hát a hév. No ezért nem csinálom nagyban az ipart.
tberki 2014. 11. 10. 21:13
Előzmény: #47  kexelo
#50
Pont annyit hoz... Na a buktato hogy 80 potty alatt nem eri Meg, ill. Ha az irany fos akkor bizony csucsi Van mert nagyon Nagy az arres
tberki 2014. 11. 10. 21:11
Előzmény: #48  macibear
#49
690 volt a teteje ma asszem.
macibear
macibear 2014. 11. 10. 21:08
Előzmény: #44  kexelo
#48
A Randomnál ötszörös tőkeáttétellel lehet kereskedni (tLong, tShort). Ha a certi ennél olcsóbb akkor érdemesebb azt venni. Persze figyelni kell nehogy kiütődjön.

A 461-en vásárolt certit (3890 alatt volt az ár) ma 700 fölött el lehetett VOLNA adni.
kexelo
kexelo 2014. 11. 10. 21:08
Előzmény: #45  tberki
#47
nincs is beállítva nekem randiba certik látványa...de most csináltam külön ablakot neki...és láttam TL14...a picsába...
tberki 2014. 11. 10. 21:03
Előzmény: #41  macibear
#46
De mar kettot is kapsz...
tberki 2014. 11. 10. 20:59
Előzmény: #44  kexelo
#45
Kapaszkodj Meg 40%ot
kexelo
kexelo 2014. 11. 10. 20:57
Előzmény: #42  macibear
#44
nyugi, én a pénteki záróban vetteket dobtam oda koncnak 4070-en...
sebaj, aki a kicsit...az utána bosszankodik ;)
amúgy certi mennyit ment? jaa, és sosem certizem, pedig nagyobb profitot hozna...
tberki 2014. 11. 10. 20:57
Előzmény: #42  macibear
#43
Hol adtad el?
En tartottam. 4120nal nyitottam dt shortot, azt sikerult 80 an zarni, es csak balfaszkodason mult hogy nem sikerult az ontesbe belevenni 70en.
Certit Meg reggel vettem elhamarkodottan de aztan vettem Meg 1500on... Abbol ki kene szallni holnap...
macibear
macibear 2014. 11. 10. 20:52
Előzmény: #40  kexelo
#42
Ne is kérdezd! Kontrának egész nap morogtam milyen olcsón túladtam rajtuk...

Az este már full shortban talált megint. Eh... Elbaktam a mai napot. Most oszt mozizhatok.
macibear
macibear 2014. 11. 10. 20:50
Előzmény: #38  macibear
#41
Arra voltam kíváncsi mire ugrik minuszolós barátom, de már látom, nem a bejegyzésem tartalma, hanem a nevem ingerli erre a cselekedetre.

Magam elé tudom képzelni kéjjel teli vigyorgó ábrázatát, amikor felfigyel a nevemre és megnyomja a minuszt. :)

Hát kedves fórumozó társam. Felőlem oszt nyomogathatsz amennyit csak akarsz. Gondolod abbahagyom a bejegyzéseimet? Egyetlen dolgot érsz el vele. Tele pakolom a fórumot oktatói célzattal normális grafikonokkal, elemzésekkel. Előbb utóbb csak nevetségessé válsz ezekkel a minuszokkal.

Egyébként egyszer felvállalhatnád mocskos pofádat és beírhatnád mivel vertem ki nálad a biztosítékot.
Ja persze ehhez gyáva vagy! Bocs ezt elfelejtettem! :)

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek