Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 12:59
Előzmény: #336  macibear
#340
Volt valami képed is hozzá.
Most hogy néz ki ez forecast pl. szívesen megnézném.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 12:55
Előzmény: #338  kexelo
#339
Szintén zenész:

BUX napos:

link
kexelo
kexelo 2015. 02. 12. 12:39
Előzmény: #337  macibear
#338
nocsak, most látom, h visszamaciztál... :)
én is hasonlóképp látom, visszakanyar MA200 környéke...
macibear
macibear 2015. 02. 12. 12:30
Előzmény: #327  macibear
#337
Khm ...

Bocs, hogy már megint vau.

Aki szeret 200-300 pontokat megjátszani: 4450-4500 VIP kiszálló. 4400-4450 tuti nyerő kiszálló. Következő célár 4100 környéke.

Nincs még vége ugyan a felfelé irányuló hullámoknak, de valszín valahol itt 4400-4500 között lesz a csúcsa az utolsónak mielőtt csinálunk egy nagyobb korrekciós hullámot.
macibear
macibear 2015. 02. 12. 10:58
Előzmény: #335  Hathor
#336
Nem kell visszaolvasnod. :)

Röviden és tömören. Elbaktam az RSI számítást. Azt ugye két lépésből kell számolni használati utasítás szerint. No én a másodikat elspóroltam. Merő figyelmetlenségből. Így aztán lett belőle valami, ami RSI-ként indul de mégsem az. Ezért aztán kiegyeztünk az FRSI (First step RSI) névben.

Ezt lehet előre számolni (innen a forecast) és tud előrejelezni egyfajta mozgást. Nem pontos, csalfa, de kiismerve egész jól használható.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 10:08
Előzmény: #334  tberki
#335
köszi, meg fogom nézni!
Tök jó ha valaki talál magának működő dolgokat. Emlékszem 4800ról lefele 3800-4200as zónában jól nyomta maci a szignáljait, de én magam nem figyeltem akkor, most szívesen elolvasom
tberki 2015. 02. 12. 10:03
Előzmény: #333  Hathor
#334
bocsanat tevedtem, nem itt. hanem a
"mennyit er az otp" topikban a 3300-3400as hsz kozott tobb oldalon keresztul van egy vita a mukodeserol.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 10:00
Előzmény: #332  tberki
#333
köszi, megnézem.
Nagyon ügyes akkor, ha Önmaga ilyet kitalált! Remek!
tberki 2015. 02. 12. 09:57
Előzmény: #329  Hathor
#332
ennek a topiknak az elejen van egy hosszu leiras az frsi-rol. ez a maci altal kitalalt/fejlesztett indikator.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 09:52
Előzmény: #328  treff
#331
ezt mindenki tudja, pláne berki kolléga! ,-)
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 09:49
Előzmény: #329  Hathor
#330
hopp egy kicsit kusza lett a mondatom, sietek..

"Picit le vagyok maradva tudtok maradni mi ez a forecast"

Helyesen :picit le vagyok maradva ezzel a forecast témával, tudnátok tájékoztatni mi ez a forecast?
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 09:47
Előzmény: #327  macibear
#329
Okés érthető így.
Köszönjük.

Picit le vagyok maradva tudtok maradni mi ez a forecast
FRSI.

láttam valami táblázatodat, grafikonodat, előrejelződet (vagy mi volt, már nem is emlékszem) anno, de nem tudom mi alapján, hogy működik.

Ez visszaolvasható valamelyik hsz.ben?
treff
treff 2015. 02. 12. 09:42
Előzmény: #326  tberki
#328
félreértés elkerülése végett: macibear NEM egyenlő NBM-el! (csak jelzem)
macibear
macibear 2015. 02. 12. 09:37
Előzmény: #325  Hathor
#327
Csak látszólagos az az ellentmondás amire rákérdeztél. Illetve ezt az ellentmondást kell majd valahogyan feloldania az ármozgásnak.

Formál logikailag kötelező lenne elérni a 4550 környéki árat. Ha ezt megcsináljuk a héten akkor az FRSI kiakad a jövő hét közepére számítva. Vagyis kell bele egy nagyobb zutty a csúcs elérése után. Minél magasabbra kerülünk annál nagyobb és gyorsabb.

Minderre kb 3-4 nap áll rendelkezésre.

De nem győzöm hangsúlyozni: Gőzöm sincs meddig megy fel. Amiket leírtam csak lehetséges célárak. TA-ból én ezeket olvasom ki.

Megállhatunk itt 4360-nál, de mehetünk valahova 4430-4450 közé majd a fölé is.
tberki 2015. 02. 12. 09:37
Előzmény: #324  macibear
#326
szia Maci,
nagyon orulok neked. welcome back.

Az elmelkedeshez nem nagyon szolok hozza, a "Macimasina"-t nem ertem annyira hogy bizzak benne de elismerem mekkora kiralysag. A ket felvazolt verziot meg Kontraval beszeltuk ezerszer az elmult egy hetben, egyik sem negligalhato jelenleg.
Az egyertelmu hogy valami oldalazos esos valaminek kell jonni mielott tovabbmegyunk akar bull van akar nem. Nekem nagyon szimpatikus elkepzeles Matsmath duplacsucsa, ami lehetne egy haromszog is felolem...
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 08:05
Előzmény: #324  macibear
#325
Szia,

örülök, hogy visszajöttél.
Nem kell adni a negatív hozzászólásokra. Tudom szar dolog, amikor lelked kiteszed a chartok, gondolatok mellett, aztán beszólogatnak hozzá nem értők.
Tedd túl magad rajta. Gondolj azokra, akik szívesen olvasnak.

Pici ellentmondás van egyébként két sorodban a pár napos prognózisodban:

1.) "logikailag egy 4550-es környéki célár következne még a héten" (két nap van hátra a hétből)

2.) "A következő három napban viszont mindenképpen kell legyen vagy egy folyamatos csökkenés, vagy egy nagy zutty."

Most akkor mit is vársz ebben a következő két napban?! ,-)
macibear
macibear 2015. 02. 12. 07:09
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Köszönöm!

Kezdjük a kályhánál, az OTP teljes életciklusát vizsgálva.
A nagy, hosszú idejű (400-410 kereskedési nap) hullámokat vizsgálva nagyon gyanús, hogy a 3390-es alj forduló pont, újra bika a trend. Ezt támasztja alá a hetes RSI is. Az bizony padlót fogott.

Kisebb időtávon, de még mindig messziről. Az utolsó maci trendet a Csányi féle beöntés indította el. Sokan leírták már, hogy annak is vége lehet. Térben és időben szép szabályos hármas tagozódású hullámokkal értük el ezt az aljat.

Ebből a két infóból így én alapvetően arra számítok, hogy a következő 400 napban felfelé a trend. Ez másfél-két év. Ez idő alatt nem jövünk már 3400 alá, nem csinálunk új aljat.

(Azért hagyjunk egy kis esélyt a lejövetelnek is: A hetes RSI abban a tartományban tartózkodik, ahonnan eléggé gyakran meg szokott fordulni és újból lefele veszi az irányt az árral együtt. Az ár ilyenkor újabb aljat fog, miközben az új RSI alj felette marad a mostaninak. Ez az impulzív ötös hullámokra jellemző. A mostani lejövő hullám (5300-3390) belső szerkezete nem ilyen, de a kisördög legyen ott mindig.)

No és akkor a jövő...

Röviden? Tömören? A fene se tudja!
Meddig megyünk? Meddig jövünk vissza? Örök kérdés...

Tegnap azon az úton tudtam leggyorsabban megosztani a térképet Kontrával, hogy ide felteszem azt. Perpill még az iránytűnket se találjuk, megmondani merre is van az észak. :)

Lehetséges technikai olvasatok:

Ilyen nagyságú hetes gyertyával az utóbbi négy évben csak a Csányi féle beöntéskor találkozhattunk. Figyelembe véve, hogy az indította meg a maci trendet, a mostani pedig azt megfordíthatja formál logikailag egy 4550-es környéki célár következne még a héten, két héten belül pedig lehetséges célárként felvetődik a 4700-4900-as szint elérése.

Azért ennyire ne rohanjunk előre...
Tény, hogy hiányzik még hullám felfele nem is kevés. De lefele is. Most azon polemizálunk Kontrával, hogy a 3763-ról induló hullám kész van-e? (Ezzel kapcsolatos a tegnapi ábra). Jön egy ötödik hullám, ami legalább 4410 környékére felvisz (netán feljebb), vagy még folytatjuk a korrekciót 4150 környékére.

Speka szempntból ...

Kétségtelen tény, hogy ezeket a vásárlásokat a kétségbeesett shortzárások gerjesztik. (No meg a speka longosok.) Intézményi befektetők ezt a papírt még nem veszik. 4300 fölött beszállni hosszú távú longra? Hát ... Leszünk azért ennél lejjebb a következő hónapokban, menjünk most bármeddig.

Ha elfogynak a papírból a shortok, akkor megszűnik a vételi erő, a speka longosok pedig úgy fogják dobálni nyerő pakkjaikat, hogy öröm lesz nézni az újabb esést. Persze erre rá fognak segíteni a shortosok is. No ekkor jelenhetnek meg a komoly vevők, valahol 4000-4100 tájékán, és teszik meg hosszútávú tétjeiket.

Normális esetben ezen a szinten már nem dobnak el bukó short pakkot. Megvárják míg lejjebb jön az ár. Ha viszont jön egy hír, aminek hatására feljebb kerül az árfolyam, tuti hogy újabb vételi pánik keletkezik. Ez vihet fel a következő szintek valamelyikére: 4410, 4550, 4740, 4830. (Itt kapcsolódik össze a speka a TA-val.)

A kettőt összegezve (TA és speka) én a következő napokra alapvetően egy kisebb korrekcióra számítok 4100 környékére, majd onnan fel egy újabb hullám. Ennek szintje most még kérdéses. Ez lenne a természetes mozgás. Ezt felül írhatja egy hír. Akkor nincs korrekció, akkor csak felfele van.

A következő három napban viszont mindenképpen kell legyen vagy egy folyamatos csökkenés, vagy egy nagy zutty. A jövő hétre várt FRSI csúcs már 95%-on van. Ollan meg nincs! Azt valahogyan lejjebb kell hozni...

Öööö ... Kicsit hosszúra sikeredett. :)

Ui: Egyébként meg TA, Elli elméletben hihetetlen szép dolgokat láthattunk az elmúlt napokban, hetekben. No de erről itt nem írbeszélünk....
Törölt felhasználó 2015. 02. 12. 01:18
Előzmény: #319  macibear
#323
Üdv, Igazán zavarhatnál gyakrabban is:)
Esetleg rövi összefoglaló az elképzeléseidről?
tberki 2015. 02. 11. 15:35
Előzmény: #319  macibear
#322
hmm. minden egyes lapfrissitesnel -1en allsz. mindig ratolom a +1et valtozik +1re. aztan frissitek es elmegy megin. mokas.
tberki 2015. 02. 11. 15:32
Előzmény: #319  macibear
#321
Macika!
Skype-ot neha bekapcsolhatod, nem harap :)

Egyebkent reggel ota bassza a csorom a hsz...

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek