Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 02. 12. 16:36
Előzmény: #356  Hathor
#360
mindket oldal nagyon ures a konyvben, aminek az a veszelye hogy par misivel oda rakjak ahova akarjak.
farkasj41 2015. 02. 12. 16:36
Előzmény: #357  macibear
#359
remélem lesz fel, 4430-ra tettem du. eladásra és 4429-en megfordult...
macibear
macibear 2015. 02. 12. 16:35
Előzmény: #357  macibear
#358
4310 környékéig bárhol megfordulhat megcsinálni az utolsó felkörét.

Aztán még jön majd a "B" hullám is.
macibear
macibear 2015. 02. 12. 16:31
Előzmény: #356  Hathor
#357
Csak óvatosan azzal a várakozással. Felőlem mehet le, de a 4380 fordulós szint lehet.

Kell még egy ötödik hullámocska fel.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 16:29
Előzmény: #355  Hathor
#356
4381
kezd ívelni le.. megtolhatnák már le.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 16:25
Előzmény: #354  tberki
#355
4391 otp
tberki 2015. 02. 12. 16:21
Előzmény: #352  macibear
#354
hasonlo megfontolasbol vettem bux short certit. most 80 ar ara, 70 korul van a kiutese 18300nal, de ha most lefordulunk baromi nagyot hozhat
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 12. 16:18
Előzmény: #349  macibear
#353
Jah, ha a 3401-s longom nem dobtam volna akkor... :))

..
macibear
macibear 2015. 02. 12. 16:11
Előzmény: #350  Hathor
#352
Igazad van.
Hasonló okokból a short certivel kacérkodom. Most meg lehet venni 500 körüli áron és hozhat 300 pízt. Igaz el is vihet akár 240-et. Ezért várok még vele. Ha feljönne 4500 környékére tényleg bele vennék. 60-70 bukó vs 350 nyerő már megéri kockáztatni.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 12. 16:03
Előzmény: #348  Hathor
#351
Én vettem bele 4420-on nemrég... azt hittem megindul az 5. de elkapkodtam... na de sebaj... meg van még a lenti longom is... ;-)
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 15:55
Előzmény: #349  macibear
#350
Ha nagy bull jön, mindegy mit hol veszünk, ez a szint is jó beszálló.
Én elliott alapján próbálom most elkapni a hullámokat, mert 3-vagy 5.hullám A_B_Cnek le kell jönnie, azt meg nem szeretném végignézni le poziból.
macibear
macibear 2015. 02. 12. 15:51
Előzmény: #348  Hathor
#349
Én? Nem! Mondta a Medve ...

Én 3780-on akartam venni. Ma... Csak sajnos hétfőn csinálta meg. Akkor még úgy gondoltam megy még lejjebb ha már hétfőn teljesíti az elvárt minimumot csütörtök helyett. Pató Pál módjára (Ej, ráérünk arra még!) nem fordítottam át a 3949-es shortjaimat. Most oszt mozi.

Erről viszont kimondottan az FRSI tehet. FIBO, alakzat egyértelműen 3780-3800-as aljat mutatott, FRSI pedig szerda-csütörtöki fordulót. Jobban hittem ez utóbbiban. Pedig már készültem, hogy a házat betolom a várható emelkedésbe. VOLNA, VOLNA ... Ugye Kimpa? :)
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 15:43
Előzmény: #346  macibear
#348
belevettél 440fölött?
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 15:43
Előzmény: #346  macibear
#347
Igen a chart előre mutat mindig, én várom a hírt hozzá.
macibear
macibear 2015. 02. 12. 15:40
Előzmény: #343  Hathor
#346
Mi hozza le?

Eltűnik a sok vevő (szerencsétlen shortosokat kirázzák a bundájukból) ezt érezvén a longosok pánikszerű realizálásba kezdenek. Durrognak a long stopok.

Hírt meg majd keresünk hozzá ... Tudjuk, hogy mindent meg lehet magyarázni és annak ellenkezőjét is. Többek közt ezt is megtanultuk politikai elitünktől. :)
macibear
macibear 2015. 02. 12. 15:36
Előzmény: #342  Kontraindikator
#345
Öhöm ...

Ezért kell longolni 4400 fölül ... :D- :))

De még kiszállhatsz belőle nyerővel ... Max egy hónapot vársz vele.
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 15:03
Előzmény: #341  macibear
#344
Köszi az ábrákat szép munka!

Nálam már tetőznie kell képem szerint ennek az öt impulz hullámnak és három korrekciót csinálnia
Hathor
Hathor 2015. 02. 12. 14:57
Előzmény: #342  Kontraindikator
#343
Én is rajzolgattam ma, hasonlót:

link

Előzménye meg ez volt két napja:

link

Így mivel nálam is kihozta így joggal feltételezem, hogy megvan ez az impulz 5ös szerkezet fel.

Van is itt egy ellenállási zónánk is egyelőre:

link

Kérdés mi fogja levinni? Egy speki eladói hullám? Hír?

Meglátjuk!
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 12. 14:52
Előzmény: #341  macibear
#342
Csonka 5. lehetősége miatt azért érdemes figyelni, és nem biztos, hogy megéri centizgetni...
macibear
macibear 2015. 02. 12. 14:48
Előzmény: #340  Hathor
#341
Hogyne lenne! :)

Bal felsőn az FRSI azt mutatja, hogy a következő hat napban, ha nem is nagy ütemmel, de emelkednünk kellene. Jobban mondva nem kellene új aljat csinálni az előző naphoz képest, de kicsivel minden nap magasabbra kellene mennünk az előző naphoz képest. Sokkal nem lehet, mert akkor a jövő hét péntekre várt FRSI csúcs extrém nagy értéket venne fel. Már így is bőven a fordulós zónában tartózkodik.

A másik két ábra még magyarázza is ezt a mozgást. A piroson látszik, hogy valamiféle ötödik hullám végét járjuk. Nincs még kész. Aztán még jön az "A" hullám le, majd a "B" fel. Szóval el tudunk még itt szórakozni ebben a 4300-4500-as sávban még néhány napot.

Jövő hét pénteken hati zárás. Valszín sokan fognak akkor realizálni, ha korábban nem teszik meg, vagyis indokolt lehet az azt követő napokban némi esés féle.

link

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek