Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 02. 18. 09:40
Előzmény: #380  macibear
#400
Khm!
macibear
macibear 2015. 02. 17. 08:56
Előzmény: #396  kexelo
#399
Ja! Csak az E elvileg a mostani 3390-es aljra teendő. Így az A,C,D,E hullámok időtartama közel 400-410 kereskedési nap környékére adódik. (Egyedül a B lóg ki, az rövidebb.)

Ez most a nagy kérdés: Vége van-e az E hullámnak?

Ha igen akkor hosszú ideig tartó emelkedés kezdődik. Nagyon sok minden utal erre, de van 10%-nyi esély egy újabb aljra. Az kb 2800-ra adódna szeptember környékén, vagy 1800-ra jövő év elején. De nem ez az elsődleges várakozás. Az enyém legalábbis nem. Szerintem egy hosszú ideig tartó bull piac születését látjuk.
-Feri
-Feri 2015. 02. 16. 21:25
Előzmény: #397  pomperj
#398
Elszigetelni biztosan nem fogják őket, mert kiléptetés esetén meg sem fognak állni Moszkváig. Putyin az utóbbi években mindent megtett, hogy a nyugati végeken magához édesgesse az elanyátlanodott minidiktátorokat, Janukovicson át a mi kis kedvesvezetőnkig, aki fasztudja mit fog holnap aláírni ráadásul. Putyin ugyanígy Cipraszt is megkörnyékezte, és feltétlen támogatásáról biztosította, hogy ezúton is nyomást gyakoroljon(janak) az Unióra. Ez már nem is annyira a monetáris zóna épségéről fog szólni, hanem az Eu-orosz kötélhúzásról.
pomperj
pomperj 2015. 02. 16. 20:57
Előzmény: #393  pomperj
#397
"Hétfőn sem sikerült megállapodásra jutniuk az eurózóna pénzügyminisztereinek a görög adósság kérdéséről, írja az MTI a brüsszeli tanácskozás utáni sajtótájékoztató alapján.

Jeroen Dijsselbloem, az eurócsoport ülésein elnöklő holland pénzügyminiszter azt mondta: nem sikerült egyetértésre jutni arról, hogyan változtassanak a Görögország megmentése érdekében kidolgozott reformprogramon. A legjobb szerinte az volna, ha Athén az új kormány elképzeléseinek megfelelő intézkedések megvitatásáig a jelenlegi mentőprogram meghosszabbítását kérné.

Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági ügyekért felelős biztosa szerint ennek nincs is alternatívája. Dijsselbloem arról beszélt, hogy ez bizonyos mértékű rugalmasságot is lehetővé tenne, de nyilván kötelezettségvállalásokkal is járna.

A BBC azt írja, hogy a tanácskozásnak hétfőn korán vége szakadt, miután a görögök "abszurdnak" és "elfogadhatatlannak" minősítették az ajánlatot, amit kaptak.
"

1)A helyzet vilagos: az EU bekemenyitett. Erre nem szamitott senki Gorogorszagban, mindenki abban remenykedett hogy ahogy eddig az EU ismet meghatral, kompromisszumot keres.

Vege az EU hatralasanak.
Ezt eppen ideje felismrni a gorogokon kivul mindenki masnak.

2)A gorogok vagy folyatjak a 2012-es megallapodast es akkor lassan kimaszhatnak, vagy kilepnek es akkor legalabb 50% eletszinvonal esest elnek at.
A gorog piacot lehet ovatosan shortolni: holnap a hellen bankok zuhanni fognak.

3)A nagy kerdes, hogy az EU-t mennyire razza meg? Sokkal kevesbe szerintem, mint gondolja barki: ECB es az EU kormanyai felkeszultek ra.

Meg az is lehet, hogy az elszigeteles olyan jol fog sikerulni, hogy a "gorog nyomas alol felszabadulo" EU konnyeden, es mosolyogva lep tovabb: meg tozsdei rally is lehet belole.

kexelo
kexelo 2015. 02. 16. 19:29
Előzmény: #386  macibear
#396
valahogy így?
link
-Feri
-Feri 2015. 02. 16. 17:48
#395
Becsülettel elolvastam a közel 400 hozzászólást. Félig tanulságos, félig megmosolyogtató volt a rengeteg agyalás, rajzolás, várakozás és köpönyegforgatás így a történések utólagos ismeretében. Csak egy örök igazság van: modellek jönnek, modellek mennek... Múlt héten nagyon megkavarták a szart, azóta várom hogy elüljön kicsit a por. Nagyjából kifulladt az emelkedés, ahogy elérte az átlag 21-22 napot, most várakozó állásponton vagyok. Van, hogy ilyenkor csinálnak még egy csúcsot, mielőtt végleg lefordulnak, mindenesetre aki ezeken a bőven 70 RSI feletti szinteken shortba lép, a statisztikák szerint középtávon már szinte biztos, hogy nyereséget ér el rajta. Jelenleg nem tudom, mi vihetné még új csúcsra, hacsak nem valami alibi hír a nagy görög megegyezésről. 2-3 hónapos távon inkább lefelé várom, mint felfelé.
KB58 2015. 02. 16. 15:07
Előzmény: #393  pomperj
#394
Koszonom a valaszod :-)
pomperj
pomperj 2015. 02. 16. 14:07
Előzmény: #389  KB58
#393
A blogba feltettem.

link

A legutolso chart az OTP projekcioja, nagyjabol az elso felevre.

Meg nem lehet bizni benne. Inkabb legy ovatos, ilyen keves mult (1 honap) alapjan biztos elrontottam valamit benne, hiszen ez alapjan aligha lehet 4-7 honapot jol projektalni elore.

Mathsmath chartjat hasznaltam, a lenyegben es rovid tavon nincs elteres. Csak en inkabb fibo meretu korrekciot varnek 2. hullam aljanak, az erosebb 3900 supporting.

Ja, es onnan egy gyonyoruszep rallyt nyarra.
Törölt felhasználó 2015. 02. 16. 13:20
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#392
Csoda utólag meg adta a +t
Törölt felhasználó 2015. 02. 16. 13:18
Előzmény: #390  macibear
#391
Milyen véletlen??? hogy + nem enged adni ez KÖ..g PF...
mats+maci +++
macibear
macibear 2015. 02. 16. 13:08
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#390
Te Mats!

Ez nagyon szép munka! Meghajlás, kalapemelés érte.

Igen, elvileg ennek és így kellene jönnie. Egy GBL ugyan belerondíthat, de a lényegen semmiféle aljaskodás nem tud változtatni.
KB58 2015. 02. 16. 07:24
Előzmény: #388  pomperj
#389
Szia Pomperj,

A hozzászólásod második részét leírnád úgy, hogy a kezdőbbek is azonosítani tudják Mats grafikonja alapján azt a hullámot, ami szerinted elérheti a 3900-as szintet.

Köszönjük, ha megtennéd.
pomperj
pomperj 2015. 02. 16. 00:41
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#388
Ez a chart olyen jo, hogy nem birok vitatkozni. Meg a masodik RSI csucs az (5)nel is lejjebb van a mostaninal, szoval, ahogy lennie kell.;-)

A 2. hullam aljat illeto becsles
(mert az I, a bull ciklus elso hullamat koveti, es az szokasosan melyebb kell legyen a tobbinel),
szoval, talan a 3900 szint gyors tesztelese a cof2 aljanal, talan belefer.

Törölt felhasználó 2015. 02. 15. 23:00
Előzmény: #311  pomperj
#387
Rovid, am extended elemzes.

Pomperj a mult heten nagyszeruen eltalalta, hogy wave 3 of I extended hullam lehet. Ez azt jelenti, hogy maga a 3 of I hullam is 5 db alhullamma bomlik fel. Ezek az alhullamok jol kivehetoek oras, de akar napos charton is.

Az elkepzeles az, hogy a mult heti emelkedessel lenyegeben veget is ert a rally. Wave v of 3 a 4438-as topot elerve kesz (USD charton meg penteken is uj csucsot utott a 4Ft-os HUF erosodes miatt, es ezzel EMA(200)-at majdnem megerintette). Innen eles lefordulas jon, es wave 4 of I leviszi az arat a 4200-4300 savba.
Ezt kovetoen az utolso emelkedo hullam indul, ami valoszinuleg 400 pontos lesz szinten. A terv az volna, hogy 4300 alatt shortzaras, long nyitas, es azt 4400 folott zarjuk is, aztan, ha ugy adodik, tobb lepcsos, ovatos short. Ez nem nagy kaszalas, de wave 5 altalaban kiszamithatatlan, akar duplacsucs is lehet 4438-on.
Mivel utana wave II jon, ami hosszu korrekcio 4100 szintekre, vagy akar ala, nem erdemes beszorulni a longba. 30% emelkedest kovetoen illik realizalni.

Chart, es forecast: link

BUXban negy napja tomes 18000 koruli arakon. A kialakult ekbol mar kioldalazott oras charton, es hamarosan le fog torni. De mivel holnap nincs USA piac, igy a tomes es az eses elodazasa meg egy napig folytatodhat...

BUX: link

Welcome back macibear. Koszi a szinvonalas (es remelem ezentul rendszeres) elemzest. Esetleg irhatnal ide a het kozepen, mondjuk szerda zaras utan idod es ambicioid fuggvenyeben egy rovid helyzetertekelest.
macibear
macibear 2015. 02. 13. 06:30
Előzmény: #381  kexelo
#386
Nem zavaros az, csak folytasd a nagybetűs számozást. A 3 helyett C, majd D és E. Voala máris kaptál egy hsz-t. Ami jelen esetben a nagy felmenet záró (2.) hulláma. Vagyis elvileg innen indulna egy baromi nagy, több évig tartó 3. hullám.

Már persze, ha tényleg kész az E. Nem feledni szinte pont 19 év alatt csináltunk meg két hullámot. No de lesz még BÉT 10 év múlva? Egy munka alapú társadalomban? Kelés ez a nemzet testén. Bezárandó!
macibear
macibear 2015. 02. 13. 06:19
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#385
Azért azt a jövő heti pénteket pontosítanám.

Az FRSI perpill akkorra mutat valamiféle csúcsocskát, de +-1 napot lazán téved.

Az akkorra várt lokális tetőt nem feltétlen a mostani csúcshoz képest kell érteni. Addig ki kell alakulni a mostani és az akkorra várt csúcs között egy aljnak. Most egy A-B-C hullámot várunk lefelé, együttesen adnak ki egy korrekciós hullámot, aztán pedig újabb feljövetel várható. A jövő hét péntek környéke lehet a B hullám csúcsa, de lehet a következő feljövő hullám csúcsa is.

Az FRSI-ből egyetlen egy dolog olvasható csak ki csak bizotsan. Jövő hét péntek környékén érdemes eladni. Hosszú távú (néhány hét, hónap) shortos pozíciót akkor érdemes nyitni. Lehet persze most is, de az a fránya hiányzó ötödik hullám ...
macibear
macibear 2015. 02. 13. 05:56
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#384
Szerintem tökéletes.

Elvileg ez lenne az hedgelés lényege. Trendirányba tartani a korábban felvett pozíciót, a várható korrekciós hullámot pedig egy ellenirányú pozícióval megjátszani. Azonos méretű pakkok esetén ez a technika gyakorlatilag befagyasztja a nyereséget, feltéve, ha egyszerre kerül zárásra mindkettő. Viszont baromi nehéz megtalálni azt a pontot mikor melyiket kell zárni. Ha ez sikerül sokkal nagyobb haszon várható mintha fordítgatja az ember a pakkjait.
Nicsak 2015. 02. 13. 01:58
Előzmény: #378  macibear
#383
Szerintem olvasta a Buxologia-t. Ott már nov. 20-án jelezte az írója a fordulatot. Sajnos nem hittem el csak mikor már jól felment az árfolyam.
Törölt felhasználó 2015. 02. 13. 01:57
Előzmény: #380  macibear
#382
Véleményem melyre kérném a megerősítéseket vagy épp le „hülyeségezéseket” : ) a következő, ami nem véletlen elég jól összecseng az itt korábban leírtakkal:

Tegnap éjjel írtam, hogy 3800as inverz fejváll nyakvonalról 4200(+100) as célárat szépen elérte. Úgy gondoltam ez 3.hullámnak ideális is lenne, de a tegnapi elképzelésem után, ezt módosítanám a mai csúcsra, viszont most ilyen rsi és 8 zöld gyertya után aktuális egy kis korrekció.
Pár napig lecsorgás ez egybevág Maci 3 napos várakozásaival is ami kiadná a 4et és akkor az 5 hullám következhet köv. hét csütörtök környékére, ami igazából Maci jövő péntekre várt nagyobb zuhanásával megint össze egyeztethető...ez Pomperj szemszögéből azt hiszem még csak wave3 lesz és a Maci(pénteki)-Pomperj féle lejtmenet 4100+-100 lehet az alja. Innentől még inkább kérdéses hogy ez lehet a Pomperj féle 4 vagy kitudja.
Hacsak.. ez az egész tényleg nem egy X vagy valami csonka 5 hullámos dolog.
Lényeg én long melett egy aprócska sortot nyitottam a(köv 2-3 napra) de nagyon szűk stopokkal fogom kísérni.
Valamint Ts06 kikapása engem erősen foglalkoztat, mint wave5.
Most már belefáradtam, remélem azért kellően érthető voltam
Üdv
kexelo
kexelo 2015. 02. 12. 23:43
Előzmény: #378  macibear
#381
na, ez lehet úgy hülyeség ahogy van, de legalább tanulok... ;)
link

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek