Topiknyitó: Heisenberg 2022. 03. 08. 21:38

Országgyűlési Választások 2022 Tippverseny  

Várom a tippeket, azaz melyik párt, pártszövetség, hány képviselőt küld a parlamentbe. Természetesen az eredmények kihirdetéséig lehet a véleményeket módosítani és nyílván az fog nyerni, aki a leghamarabb jósolja meg - vagy közelíti meg - a végeredményt. A legjobb "jós" vállveregetésben részesül! 😄
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 18:45
#468

Tehát a fidesz 2/3 bejött, ahogy jeleztem előre.... A mihasznák is bejutottak, egyedül a kutyák nem szereztek mandátumot, csak ebben tévedtem a többi viszont pipa/bejött a várakozás.
Elég súlyos vereséget mért a fidesz az ellenzékre, ami rávilágít arra is, hogy itt már csak úgy lehet kormányt váltani, ha a népet is leváltják, erre meg nincs esély a következő években.
Összességében a fidesz nyert és ezzel a győzelemmel a magyar nép veszített sokat ami a következő években mindenki előtt világos lesz.
Olyan helyzet előtt áll az ország amiből nem lehet jól kijönni és nagy árat fognak fizetni azok akik az anyaországban élnek és adóznak.
Kemény évek elé néz az ország népe, nehéz idők jönnek ezután.
Peterbond 2022. 04. 04. 16:32
Előzmény: #463  somebody
#467
"Van igazság abban amit mondasz, DE a Fidesz semmit nem tudott volna kiragadni, MZP-től, ha normálisan viselkedik az az ember."
.
Miért melyik mondata volt az ami eszement volt? Ha megnézed hol és hogyan hangzottak el a mondatok kb egyet is értenél vele. ( és most nem a fidesz tele van melegekkel szövegekre gondolok, nem is azzokkal járatták le ). A rezsicsökkentés fenntarthatatlan? Igen. Háborúba küldene magyar katonákat? Nem. Fegyvereket küldene? Ha a Nato így tenne akkor Nato tagként természetesen mi is. De pl Orbán alatt nem voltak magyar fegyverek és Katonák Afganisztánban és Irakban?
.
Orbán mondott sokkal durvábbakat és olyanokat amiket ki lehetne ragadni és kiforgatni. És akkor még nem beszéltünk a többi Fideszesről. 
.
Orbán esetében sokszor ki se kéne ragadni mondatokat és félremagyarázni. De nála még azt is megbocsátják nagyban amiért Gyurcsányt utálták kicsiben. Csinálhat 2-szer nagyobb hiányt mint a teljes IMF hitel és szavuk nincs. Áradozhat Illiberális állmról miközben 2007-ben ilyeneknek a töredéke nélkül féltette az országot hogy a Gazprom legvidámabb barakja lesz. Hazaárulásnak tartott egy 10 évre titkosított megállapodást 2008-ban ( 2018 már 4 éve elmúlt csak szólok amúgy ) ő meg 35 évekre titkosít orosz megállapodásokat Paks 2-vel Gázszerződéssel, koncesszió kiadásokkal.
.
Nem az volt a lényeg mit mond MZP. Akármit mondott volna azt forgatják ki ha meg semmit nem mond kitalálnak. MZP-nek amúgy voltak nagyon rosz beszólásai de érdeke mód azok pont nem voltak elég ütősek a Fidesznek és nem is foglalkoztak vele.
remete53 2022. 04. 04. 16:22
#466
"csak azzal, hogy az ellenzék együtt indul nagyjából 30 mandátum megy át az ellenzékhez, ezt emésztgesd  meg"
Na ki az okos kioktató?
Most légy nagyfiú és vállald fel!
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 13:37
Előzmény: #464  Dehogynincs
#465
Ha nem zárták még le a szavazást a topikban,akkor lehet :))
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 04. 13:29
#464
Ha utólag is lehet tippelni, akkor:
1. győz a fidesz kétharmaddal
2. az összefogás még így becsődölve is bejut, de nem nagyon fognak örülni az összetöpörödött mandátumaiknak. Az összefogáson belül nagy vesztes a jobbik, nagy nyertes az önmagát régóta túlélt mszp, a mommentum pedig egy tál lencséért odaadta a tőkéjét, pedig azért vált országos középpártá, mert a választók elégedetlenkedő része új arcokat akart és nem az áporodott baloldalt akarta a csereszabatosan földúsítani..
3. a mihamó bejut.
somebody 2022. 04. 04. 13:05
Előzmény: #459  Peterbond
#463
Van igazság abban amit mondasz, DE a Fidesz semmit nem tudott volna kiragadni, MZP-től, ha normálisan viselkedik az az ember.
Én tegnap az egész beszédét megnéztem, tehát nem kiragadva láttam, de borzasztó volt... 
A legnagyobb baj, hogy az ellenzék a legkisebb mértékben érti, hogy hogyan szólítsa meg az embereket és itt hidd még nem is a legnagyobb gond azzal van, hogy hogyan jussanak el az emberekhez, hanem az ÜZENETTEL VAN GOND!
12 éve arra építik a kampányt, hogy a Fidesz lop,  12 éve ott van Gyurcsány, aki miatt konkrétan Viktoréknak még megerőltetniük se kell magukat, hiszen bőven működik a mantra tovább, amíg ő ott van. 
Én tudom mivel lehetne nyerni jó pénzért megkereshetnek...
Placi82 2022. 04. 04. 11:37
Előzmény: #460  Peterbond
#462
Kedves Peterbond. A fatol az erdobe topikba valaszolok neked. Ne hergeljuk bele magunkat.  Nezz rá! A reszemrol ennyi!
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 04. 10:58
Előzmény: #459  Peterbond
#461
Mindennel egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy a politika, a tömegkommunikáció, a politikai marketing is egy szakma. A világon mindenhol használják ezeket. Jelenleg azt kell mondanom, hogy ebben még akkor is jobb lenne a Fidesz, ha nem állnának rendelkezésére azok az eszközök, amelyeket az elmúlt 12 évben megszerzett.
Az pl miért is van, hogy 12 év is kevés volt saját média megteremtésére? Hogy van az, hogy a fővárosban az összes ingyenes újság fityeszes propagandát tol? Hol vannak a támogatók? 
Peterbond 2022. 04. 04. 10:53
Előzmény: #459  Peterbond
#460
Amikor karaktergyilkosságról beszéltünk erről beszéltünk.
.
Egy Szíjgyártó mitől alkalmasabb? agresszív kispitbulként viselkedik nem külügyminiszterként. Közben egy Oligarha jachtján nyaralgat aki 10 milliárdos közpénzeket nyer el. És Ő alkalmas?
.
Németh Szilárd a nemzetbiztonsági bizottság élén? Ő alkalmas?
.
Kósa Lajos fidesz alelnökként alkalmas?
.
A fidesz is tele van ilyenekkkel de az ő karaktergyilkosságuk nem kiterjedt országos letámadásos propagandában van. Nekik mindent megbocsátunk de az ellenzék az alkalmatlan. Röhögnek Karácsony angolján, miközben Tarlós még annyit se tudott és Áder is max 2 tanórával jár elötte.
.
Nem sajnálom de itt nem ellenzéket kéne váltani hanem a népnek végre el kell kezdeni gondolkodnia vagy mi leszünk az EU Oroszországa.
Peterbond 2022. 04. 04. 10:49
Előzmény: #453  Placi82
#459
"De egy mondatban osszefoglalva ,azert rohant mindenki szavazni nálunk mert" ezekre biztos hogy nem, uristen mit művelnek ", hogy akarnak ezek kormanyozni." Roviden az emberek nagy resze nem feltetlenul a fideszre szavazott, hanem az ellenzek ellen" eszre kellene venni az ellenzeknek, hogy hatterbe kellene vonolni a mostaniaknak,es jojjenek az újak, felkeszultebbek ,egysegesebbek."
.
Röviden egy mondatban összefoglaltad a fidesz választási kampányát az elmúlt 12 évből. Nem arról szólt sose a vita hogy milyen irányba menjen el a gazdaságpolitkánk, hogy ki milyen utak mentén látja a bel és külpolitikát. Egyetlen egy dologra volt minden választást felépítve az elmúlt 12 évben. Hhogy az elenfél ALKALMATLAN. A fidesz dolgozik azon hogy SOSE legyen olyan jelölt akit a választók alkalmasnak találhatnának, függetlenül attól hogy az milyen. MINDEN ellenfelét a földig gyalázza, kiforgatja bármely szavát és ha ez se elég hazugságokkat hirdett irdatlan mértékben. Teljesen lényegtelen hogy Karácsony amúgy gond nélkül elvezeti a fővárost ( nem kis ellenszélben ), hogy Hódmezővásárhelyen MZP kifejezetten jól vezeti.
.
Mindenkinek be van égetve az agyába hogy itt SENKI se alkalmas CSAK A FIDESZ. Senki se képes az országot vezetni csak ők. És én pont ezért tartok attól ami felé tartunk. Mert ilyet hogy " csak én tudlak megmenteni benneteket, vezetni benneteket" csakis autokratikus vagy diktatórikus rendszerek mondanak. Csak ott narratíva hogy vagy mi vagy a pusztulás.
.
Volna bőven alkalmas politikus az ország vezetésére. MZP se tedd vagy monott sokszor olyat ami ne lenne igaz, de elég abból kiragadni dolgokat és felnagyítani és úgy van beállítva a csávó mint egy elszabadult hajóágyú. Tarthatatlan a rezsicsökkentés? Az bárki normális ember tudja. mégis ezzel lehetett lejáratni. Elzárta volna másnap a baloldal a gázt? biztos hogy nem. Hadat üentünk volna oroszországnak? Biztos hogy nem. De úgy lett bemutatva hogy ezt tenné az ellenzék és a nép menekült is nehogy ezek még a végén háborúba sodorják.
.
Ez is csak Magyarországon forsdulhat el hogy az a párt erősödjön aki 12 éven keresztül kokettál az oroszokkal majd amikor az oroszok megtámadják a szomszédos országot képes magát beállítani mint a béke hirnökét. Egy Salvinire ráégették a Putyin rajongását pedig gyakorlatban nem sokat tett. Orbánék esetében a szavazók meg még díjazzák is hogy egy diktátor kényének szolgáltatja ki az országát és még olcsó gázt se kap cserébe de a külügyünkbe már lassan meghívott vendégek az orosz kémek akik NATO file-okban túrkálhatnak a nemzetközi megitélésünk pedig akár jogosaan akár nem de a béka segge alatt.
.
Nem itt nem az ellenzék az alkalmatlan. Megírtam korábban százszor. Ha Gandi, Mandela, Roosvelt és Churchill egy emberbe gyúrva indulna a választásokon 3 hét múlva a Fidesz szavazók arról írnának hogy hát igen a Fidesz lop csal hazudik, dehát ilyen ellenzék mellett én mégis inkább rájuk szavazok.
tokos. 2022. 04. 04. 10:26
Előzmény: #457  Heisenberg
#458
Szerintem konfrontáció sem kellett volna. Pár hónap, és megy a "kukába".
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 04. 10:21
Előzmény: #453  Placi82
#457
A színpadon egyedül álló MZP mutatta meg, hogy mi lett volna ha győznek - egy konfrontáció esetén. Sajnos valóban ez a helyzet, aki a bajban nem áll melléd, mögéd, az nem a szövetségesed, hanem az ellenséged. 
somebody 2022. 04. 04. 10:20
Előzmény: #455  DAXHU
#456
Az a baj, hogy ezek a megélhetési politikusok sose fognak visszavonulni, túl sok pénzről van szó. 
DAXHU 2022. 04. 04. 10:17
Előzmény: #453  Placi82
#455
És a következő alkalommal már egy összefogás is hiteltelen lenne. Az az ellenzéki politikus, aki tenni akar az országért, annak most vissza kellene vonulnia. Feri, Klára, teljes mszp, teljes jobbik, párbeszéd, lmp. Kivéve Orosz Anna. Ő lehetne a következő jelölt.
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 04. 10:09
Előzmény: #453  Placi82
#454
Jól összefoglaltad, ezzel egyet lehet érteni.
Placi82 2022. 04. 04. 10:04
#453
Visszaolvastam egy kicsit a kommenteket. Mondhatok egy masik nézőpontot. Higyjetek el, hogy ez a 2/3, vagy egyaltalan a tobbsegi győzelem, az ellenzeknek koszonheto. Meg en is a fideszre szavaztam, sot az osszes ismerosom is, akik vagy nem akartak oda szavazni, vagy el se mentek volna. De egy mondatban osszefoglalva ,azert rohant mindenki szavazni nálunk mert" ezekre biztos hogy nem, uristen mit művelnek ", hogy akarnak ezek kormanyozni." Roviden az emberek nagy resze nem feltetlenul a fideszre szavazott, hanem az ellenzek ellen" eszre kellene venni az ellenzeknek, hogy hatterbe kellene vonolni a mostaniaknak,es jojjenek az újak, felkeszultebbek ,egysegesebbek. Ha ez az ellenzek marad a kovetkezo valasztason is ezekkel a figurakkal, viktor, ha egy szalmaval kitomott babaut allit ki maga helyett, es a kezét hatrakotozi,akkor is nyer. Szerintem mar őt is bosszantja ,hogy nincs egy értelmes ellenzeke. Pedig nagyon kellene mar az orszagnak. Nem a valasztokat kellene szidni, hanem eszrevenni, hogy az ellenzek ebben a formaban, ugyan azokkal a figurakkal alkalmatlan. MZP a bizonytalanokat, annyira megszolitotta, hogy rohantak szavazni a jobb oldalra:). Es a zarobeszede mogott latott egysege is 1 masodperc alatt esett szet. A kormányzás, semmilyen formaban nem ment volna, a holdrol is latszott,hogy nincs naluk egység .
Adelchi
Adelchi 2022. 04. 04. 09:54
#452
Nehéz idők jönnek, mindenkinek magába kéne szállni kicsit és inkább összefogni.  Talán Schiffer András fogalmazott józanul. Mindkét tábornak azt üzente, hogy: "tudomásul kéne venni, hogy egy hazában élünk, nem két véleménybuborékban, hanem egy hazában”.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 04. 09:41
Előzmény: #2  Heisenberg
#451
Na szóval én elég jól tippeltem elsőre, hiszen mindenki bejutott, akire gondoltam és a sorrend is jó volt.
Tippem( első): Fidesz- Kdnp: 112 képviselőEgységben Magyarországért: 81 képviselő
Mi Hazánk Mozgalom: 5 képviselő
( Nemzetiségi: 1 képviselő) 
23 képviselővel kevesebbet tippeltem a fityesznek.
A politikában egy választás után mindig új világ jön, komoly rendeződés lesz. A Mi Hazánk bejutásával ismét lesz egy harcias, radikális, elitellenes párt a parlamentben, amelyik jól felfogott érdekében minden túlhatalmi, gazdasági intézkedésre az utcára fog vonulni és ezzel riválisa lesz a fityesznek, mert jelenlegi és potenciális szavazóik részben közösek.
A baloldal szétesett, réveteg állapotában, nagy kérdés, hogy lesz- e bármilyen innovatív ötletük, hogy ne kerüljenek végleg a süllyesztőbe... először is kellene keresniük egy népszerű, még nem lejáratott vezetőt, ami nem lesz könnyű. A DK, mszp- nek vége, a momentum fiatalabb politikusai, plusz Hadházy jól szerepeltek, erre alapozva lehet kezdeni valamit. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 04. 08:18
Előzmény: #447  Person
#450
Az én egyik hibám az, hogy érzékeny vagyok a magyar nyelvre. Az elütésekkel nincs bajom, de a nyelvtani hibákkal annál inkább.
Van ugyan olyan szó, hogy "játszunk", de ide azt kellett volna írni, hogy "játsszunk".
Általános iskolai tananyag.
signal2
signal2 2022. 04. 04. 08:10
Előzmény: #447  Person
#449
Aminz látom, hogy kormányoz a Jobbik, a Momentum, az LMP, a PM, rögvest el tudom kindani a hibáit. Addig cdak az MSZP-ről, DK-ról és a fideszről tudok nyilatkozni.
Mivel nem vagyok kampányszakember, a kampánytevékenységüket nem tudom értékelni, csak a körülményeket.
signal2
signal2 2022. 04. 04. 08:08
Előzmény: #444  harlem
#448
Ok, ennyit tudsz mondani. De ki az az embrió?
Person 2022. 04. 04. 08:06
#447
Kedves Olvasók!
Játszunk olyat,hogy mindenki elmondja a saját oldalának hibáit!
Most ne a másik oldalt szidjuk!
tokos. 2022. 04. 04. 08:05
Előzmény: #436  Placi82
#446

Pont így látom én is, MZP-nek gyakorlatilag 0 támogatottsága volt a baloldali pártvezetők között. Új arc volt, ezért kellett, illetve talán azért is, mert vidéki volt, egyébként pár hónap után belé törölték volna a lábukat és dobták volna.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 04. 08:05
Előzmény: #15  Dehogynincs
#445
Mindenki süljön szembe a saját tippjével.
Az enyém ez volt:
1. A fidesznek meglesz a feles többsége.
2. A kétfarkúak bejutnak listán. Talán a mihamó is.
3. Az lmbtq népszavazás érvénytelen lesz a sok szándékosan leadott érvénytelen szavazat miatt.
________________________________________
1. Ez bejött, de eredetileg arra gondoltam, hogy nem lesz meg a fidesz kétharmada.
2. Az első nem jött be, de a második igen, bár azt tartottam kevésbé valószínűnek.
3. Ehhez nem kellett túl sok ész, még én is eltaláltam.
harlem
harlem 2022. 04. 04. 07:58
Előzmény: #443  signal2
#444
Mesebeszéd, lári-fári
a 35%-os 6 farkú ellenzéket még egy embrió is megelőzte
signal2
signal2 2022. 04. 04. 07:50
Előzmény: #442  Person
#443
A fidesz sehogy sem beszél. Kizárólag az ellenzék mocskolásából állt a kampánya. Erre szavaztak a fideszesek. Más magyarok mocskolására.
A nyilvános, élő vitákon láthattuk volna, ki, hogyan beszél.
Person 2022. 04. 04. 07:36
#442
Az ellenzék ezekkel a arcokkal soha nem jut előre.
Hasonlítsátok össze a női politikusokat az ellenzék és a Fidesz táborából!
Az ellenzék úgy beszél mintha egy zöldséges piacon lennénk.
IUSTUM 2022. 04. 04. 06:30
Törölt hozzászólás
#441
harlem
harlem 2022. 04. 04. 01:27
#440
David és Góliát kűzdelme volt, plusz az impotens ellenzék saját magát verte meg.
A Fideszt se balról, sem jobbról nem lehet megfogni, még a hibái ráolvasásával sem, amíg nála a húsos fazék és nem elemzik szisztematikusan.
A Mi hazánk 1 db témával többre jutott, ha nem is %-osan, de a nép szemében, mint a szivárvány katyvasz.
Szét fognak oszlani, mint a mai eredményhirdetésről, majd megpróbálnak beszivárogni a Mozgalomba, aki jelenleg legközelebb áll a józan paraszt ésszel gondolkodó és szavazó vidék bázishoz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 00:43
#439
Orbán azzal is nyert, hogy azonnal fizetett. Konkrétan adta a támogatásokat, azonnal, aki "jogosult" volt. Tehát nem azt mondta, mint az ellenzék, hogy "küzdjünk, és MAJD megkapjuk a jutalmat. A "Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok" mondás igazolodott be
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 04. 00:39
Előzmény: #433  Photo
#438
Várható volt, hogy MZP-n verik el a port pedig ennél sokkal összetettebb a probléma. Karácsonnyal vagy Dobrevvel sem jutottak volna előrébb szerintem. Meg kell nézni kik jutottak be ellenzéki oldalról: Kunhalmi, Szabó Tímea, Varju László, Tordai, Hiller. Csupa megnyerő új arc, nem igaz? A lista is érdekes, ott van Gyurcsány, akiről köztudott, hogy a magyar politika egyik legmegosztóbb és legelutasítottabb szereplője, nem beszélve a többi levitézlett, hitelét vesztett megélhetési veteránról. Most komolyan, ettől kellene a bizonytalanoknak és a fideszeseknek hanyatt-homlok rohanni szavazni az ellenzékre, amikor teljes megújulást és innovációt ígértek? Az eredményt már az előválasztáson borítékolni lehetett, amikor a pártok egymás között megegyeztek és felosztották a befutó helyeket és a jelölteket. MZP ott hibázott, hogy elvállalta, hagynia kellett volna Dobrevet vagy Karácsonyt, velük is ugyanekkorát buktak volna.
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 00:35
Előzmény: #435  Photo
#437
Marmint a falusi közmunkás 10e ft-ert a fityiszre szavazok értelmisegről beszélsz? ;)
Placi82 2022. 04. 04. 00:30
Előzmény: #433  Photo
#436
Pont így, ahogy mondod. A bizonytalanok ugy megijedtek,hogy elmentek a fideszre szavazni. Hisz nehezebb ido jon.De uraim oszinten, MZP beszede mogott allokat nezve hol volt most az osszefogas prominensei? Ki se alltak? Gerincel ki kellet volna.allni. Ugyanez lett volna az elso komoly problemanal is, legyen gazdasagi vagy haborus, vagy barmi. Szetszeledtek volna az elso nagyobb gebasznal. 20 eves gyerekek alltak mogotte a beszedenel. Es sok volt a sertegetes most is. Tovabba finomabban kellett volna kezelni a ukran haborus retorikat.
Photo 2022. 04. 04. 00:25
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
Budapesten sok a panelproli és nincs annyi értelmiségi, aki létszámban felülmúlja azt a népes társaságot.
Törölt felhasználó 2022. 04. 04. 00:21
Előzmény: #433  Photo
#434
Kivéve Budapesten! Itt O1G -n átlatnak az értelmesek
Photo 2022. 04. 04. 00:20
Előzmény: #432  somebody
#433
Egy dolgot az egész kampány során sikerült MZP-nek elérnie, mégpedig a bizonytalan szavazókat megszólítani, mozgósítani, mert elmentek és szavaztak a FIDESZ-re.
somebody 2022. 04. 04. 00:13
Előzmény: #431  Photo
#432
Meg is érdemli , túl nagy volt a kabát, de legalább viselte volna és megtörte volna a rohadt kört és gratulált volna! De úgy látszik mindegyik suttyó
Photo 2022. 04. 04. 00:04
Előzmény: #429  somebody
#431
MZP egy katasztrófa. Folyamatosan vádaskodott, a rendszert hibáztatta, aztán a végén még prédikált is. Az ellenzék kihátrált mögüle. Most arra leszek kíváncsi, hogy mit fog csinálni, beül a parlamentbe, mint első számú listavezető, ami ilyen csúfos vereség mellett nagyon gáz, vagy marad még 2 évig polgármester. Ez az ember teljesen megsemmisült politikailag. 
gummymaci 2022. 04. 04. 00:00
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#430
Tanulságos az egész...az ember csak saját magában bízhat. Forrt a topik délelőtt amit még most sem értek. Remélem mindenki megtalálja az utat mert nehéz idők jönnek! Jó éjszakát !
somebody 2022. 04. 03. 23:56
Előzmény: #426  Photo
#429
Na hát amit nyilatkozott, borzalom ez az ember... még jó hogy korábban keveset hallottam belőle.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 03. 23:44
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#428
Amúgy igen, a politika is egy szakma, ha nincs innováció - pl. a tömegkommunikációs hátrány leküzdésére - akkor ez az eredménye. Ezen nem síránkozni kell, hanem dolgozni.
A szavazók/választók szívni fognak, főképpen azért, mert senki nem fogja már őket képviselni (csak azt hiszik, hogy őket képviseli bárki is).
Aki ismeri a hatalom természetét és mozgását, gondolatait, az jól fog járni (továbbra is)
Placi82 2022. 04. 03. 23:38
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#427
Nem ertelek. Annyi gazdasagi problema van, hogy ezt ugy illik, hogy az hozza helyre, aki osszerakta:)
Photo 2022. 04. 03. 23:37
Előzmény: #420  Hathor
#426
Szia Hathor, hallgatom MZP búcsúbeszédét. Hiányolom a háttérből a csapatát. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 23:34
#425
Nézzük a jó oldalát: az ellenzéknek lesz 4 éve (de inkább 2), hogy újjáépítse magát.  MSZP kuka, LMP kuka, Párbeszéd kuka, Jobbik ebben a formában kuka. DK Gyurcsánnyal meg czeglédycsaba félékkel kuka. Kellene egy jobbközép néppárt, aminek a programja kb. mint a  FIDESZ-é  szélsőjobbos populista beütés és korrupció nélkül. A Momentumból meg a gyurcsótánytalanított DK-ból lehetne egy balos kispárt. Kutyák maradjanak, mert nem lesz kire szavaznom:) Amúgy egyetértek HumaNOID-dal, hogy a következő esedékes recesszió fog betenni a narancskomcsiknak, de előtte a szavazóik fogják meglátogatni a f.szerdőt. Mondjuk én 6-18 hónap közé teszem a beköszöntét, meglátjuk. Viszont öröm 'bódottá: nem lesz kétkulcsos adó (rühelltem), kuszaszem továbbra is segíti a gazdaságot:) és gyengíti a HUF-ot. Marad a barlangjában a rezsidémon (úgyis árammal főzök, gázzal fűtök, meg a benzint is szívesebben locsolom a tankba '480-é:)) Bár meg tudnám venni piaci áron is, de minek, ha nem kell. Most már én is azt mondom: a köv 2-3 éveben a prolik akkorát fognak 'színi, hogy öröm lesz nézni, én meg gyarapodok tovább:) Na jóccakát!
Hathor
Hathor 2022. 04. 03. 23:21
Előzmény: #407  Fecó
#424
Natoval nem fog szembe szallni Zelenszkij, es meg jobbrol ott van neki Putyin is
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 23:20
Előzmény: #416  gummymaci
#423
Nem az ellenzéken múlott bá vereségük. Az embereknek látniuk kellett volna a tétet. Láttam, hogy béna az ellenzék, de rájuk szavaztam, mert láttam a tétet
somebody 2022. 04. 03. 23:20
#422
Nagyon sokan még nem értik, amíg létezik Gyurcsány addig mindig Orbán fog nyerni.
Teljesen mindegy kit raksz a kirakatba épp (Márki zajt).
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 23:19
Előzmény: #417  VUK1980
#421
Milyen butaság? Zsiday is megmondta előre mi várható, reálisan. Az mondjuk meglepő, hogy még annál is egyoldalúbb lett. Neked amúgy sincs okod panaszra, szóval ne butáskodj.
Hathor
Hathor 2022. 04. 03. 23:19
Előzmény: #414  Photo
#420
:))
Udv Photo!
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 23:18
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#419
Ez a csőcselék győzelme. Kb mint Németország 1933-ban
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 23:15
Előzmény: #417  VUK1980
#418
Nagyon durván mutatja az ország mentális és szellemi lepusztultságát az eredmény.
Bár sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz, de még így is mellbevág.
VUK1980
VUK1980 2022. 04. 03. 23:14
Előzmény: #413  Metwolf
#417
Győzött a Butaság
gummymaci 2022. 04. 03. 23:13
Előzmény: #414  Photo
#416
Nem a fidesz nyert, hanem úgy mondanám, hogy az ellenzék megverte saját magát! Papír forma!
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 23:12
#415
Olyan sima a Fidesz győzelem, mintha nem lett volna pl. Pegazus ügy. Kósa olyan simán nyert Debrecenben, mintha nem hazudta volna be a diplomát
Photo 2022. 04. 03. 23:09
#414
Hatalmas FIDESZ győzelem és óriási ellenzéki bukás! Győzött a józan ész, a választók nem kértek az alkesz, drogos, libás, bolondgomba csoportosulásból.
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 23:09
#413
Nos, változtak némileg az eredmények, 77,5%-os feldolgozottságnál tovább nőtt a Fidesz előnye, immár 135 képviselő látszik befutónak ami 2/3-os győzelmet jelent. Budapesten sok választókerületet 2-3%-el visz az ellenzék, hát ez nagyon hervatag. Megdöbbentő és megsemmisítő vereség.
Placi82 2022. 04. 03. 23:08
Előzmény: #407  Fecó
#412
Ha nem hozott neki az ukran elnok 300.000 szavazatot akkor egyet sem!
Placi82 2022. 04. 03. 23:07
Előzmény: #408  sprint53
#411
Isten orizz!! Nagyon ertekes ember. El ne kuld már! :)
Placi82 2022. 04. 03. 23:04
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#410
Uj vilag, es uj vilagrend kapujában allunk. Kiderül mi lesz. Nem biztos, hogy nekunk rosszabb lesz. Esznel kell lenni, kereskedjuk le ezt az uj ketpolusu vilagrendet :)
somebody 2022. 04. 03. 23:04
Előzmény: #407  Fecó
#409
Ilyenek ezek a politikusok egyre nyíltabban kimondják az igazságot :D  (lásd Biden utolsó nyilatkozatait, a világhatalmi harcról)
sprint53 2022. 04. 03. 23:02
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#408
Menj, Isten hírével... !
Fecó 2022. 04. 03. 22:59
#407
Viktor élőben bemondta a tv-ben az imént, hogy az Ukrán elnök ellenünk van! 
Ez okos volt-e tőle, majd kiderül...
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 22:56
Előzmény: #403  stolz
#406
Még mindig jobb, mint amikor a németek a franciákat lőtték és vica versa.
Inkább a tákolmányt kérem szépen...
mereszZenesz 2022. 04. 03. 22:54
#405
Legalább a 2/3 ne lett volna meg...
Placi82 2022. 04. 03. 22:52
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#404
😀Atkuldtem neked smsben.
stolz
stolz 2022. 04. 03. 22:47
Előzmény: #399  Placi82
#403
Annyi baj legyen, nem igazán szívlelem azt a tákolmányt sem...
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 22:45
Előzmény: #399  Placi82
#402
Ölég nagy baj az nekünk.
Bár sajnos van realitása.
Lehet egy kontinenssel balra költözök... :) 
philosopher
philosopher 2022. 04. 03. 22:44
Előzmény: #395  Heisenberg
#401
Igen, de ezzel az ütemmel a MKKP kb 4%-ig jut és a MHM is marad 5% felett, valamint a Fidesz is 50% fölött. Ha az ellenzék csak 19 egyéni mandátumot visz el, az nagyon kevés. És bzonyos körzetekben akkora a lemaradásuk (pl. 70% vs 25%), hogy még a töredékszavazatokból is annyit kap a Fidesz, hogy még mindig 2/3-ra áll, pedig korábban 59% volt a listás aránya, most már 54%-ho közelít.
Placi82 2022. 04. 03. 22:44
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#400
Hallod en 1 hete fogadtam a regi kollegista evfolyam tarsaimmal, hogy mi lesz az eredmeny. Arra fogadtam hogy 2/3 2 db kepviselo hijjan. At kuldom most a kepernyo képet smsben, ha meg fenn vagy . A tobbi eppen a felere tippelte maximum. 6 uveg palinkat nyertem🤣. Sokat fogunk inni.:). A haboru hozta neki ezt a 2/3 gyozelmet. Fele  lett volna maximum. Eppen-eppen hogy talan szuk fele ,jo esetben. Mzp nek is azt a haborus retorikat kellett volna nyomni ,mint Viktornak. Lapítani!
Placi82 2022. 04. 03. 22:38
Előzmény: #393  stolz
#399
Rohogni fogsz, de az a tippem, hogy az EU nem lesz 3 ev mulva ebben a mostani formájában. Tul sok.problema van a szonyeg ala soporve ott is,mint itthon. Es ez a haboru beteszi a kaput. Na majd meglatjuk.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 03. 22:37
Előzmény: #395  Heisenberg
#398
Ami vicces,hogy egyetlen szakértő nem figyeli azt, hogy hányszavazatot számoltak össze...:-)
csuloktata 2022. 04. 03. 22:36
Törölt hozzászólás
#397
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 22:36
Előzmény: #390  Placi82
#396
Persze, valószínűleg így van ahogy mondod. De áprilisban van. Többi nem számít.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 03. 22:35
#395
Ahogy jönnek a listás szavazatok, úgy látom jön fel az MKKP, és halad lefelé a Mi Hazánk. A listás szavazatok számolásánál elég jelentős a lemaradás.
Placi82 2022. 04. 03. 22:34
Előzmény: #387  stolz
#394
Mzp sok szavazatot hozott a fidesznek, a haboru mellett. Sok ember erzi,hogy most razos idok jonnek.
stolz
stolz 2022. 04. 03. 22:34
Előzmény: #390  Placi82
#393
Az a gond, hogy még mindig ömlik a kib@szott uniós pénz az országba, az pedig csodákra képes...itt akkor lesz váltás, ha az egész EU gazdaság összecsinálja magát és esetleg elkezdik levágni a támogatásokat, ami egyébként nagyon indokolt lenne, mert a modernkori magyar gazdaság legnagyobb rákfenéje...
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 22:34
#392
Elemezve az eredményeket az látszik, hogy az összefogással annyit ért el az ellenzék, hogy nem rontottak a 4 évvel ezelőtti eredményükön(összeadva az akkoriakat). Ha nem fogtak volna össze akkor még Budapestet is elveszítették volna teljesen és a Fidesz megszerezte volna a mandátumok 80%-át, nekik meg jutottak volna a listás mandátumok, mert egy egyéni körzetet sem nyertek volna. Elképesztő vereség. Sok helyen jelentősen javított a Fidesz és még Budapesten is sok helyen szoros a verseny, sokkal szorosabb mint várható volt.
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 22:33
Előzmény: #390  Placi82
#391
Készíts a piát, iszunk rá majd. :)
Placi82 2022. 04. 03. 22:31
Előzmény: #389  Metwolf
#390
Az a gazdasagi hatas majd nyaron fog begyuruzni szvsz, ha novemberben lett volna a valasztas, mas lett volna az eredmény. 
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 22:17
Előzmény: #387  stolz
#389
Leváltáshoz elég volna valami gazdasági hatás, ami erősen érinti a lakosságot, de ez még nem következett be. Az elmúlt 4 évben nőttek a reálbérek. Zsiday Viktor elemezte itt a portfólión héten ezt egy podcastban nagyon helyesen, megmondta, hogy nem lesz kormányváltás mert a többség a pénztárcája alapján dönt. Tulajdonképpen nem olyan bonyolult ez.
Placi82 2022. 04. 03. 22:17
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#388
Mondtam neked, hogy Putyin osszehozza Viktornak a 2/3ot ezzel a háborúval. Sokan szavaztak a Fideszre, olyanok is akik fél éve el se bírta volna képzelni, hogy ezt teszi😀. 
stolz
stolz 2022. 04. 03. 22:14
Előzmény: #386  Metwolf
#387
Ezért mondom, hogy csak jobbról lehet leváltani a Fideszt. A konzervatív vidéket nem lehet a belvárosi lózungokkal megszólítani...
Metwolf
Metwolf 2022. 04. 03. 22:12
#386
Az eredmény gyakorlatilag megvan nagyrészt. A 2/3 még kérdéses, de inkább nem mint igen.
Fidesz nyert vidéken döntőrészt, az összellenzék a fővárosban, a hagyományosan balos Szegeden és az újabban balos Dunaújvárosban,  esetleg Pécsen.
Összességében az ellenzék komoly vereséget szenvedett, vidéken zömmel semmi eredjük sincs. A Mi hazánk az összellenzéki összefogás rovására sok szavazatot vett el és 99% hogy bejut a parlamentbe. Jakab örülhet...izé, nem!
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 22:11
Előzmény: #383  hellforceone
#384
Most már én sem tartom kizártnak.
hellforceone 2022. 04. 03. 22:10
Előzmény: #379  Clint
#383
Aztán majd nehogy az legyen, hogy pont ez a partnerkodás a mihamo-val vezet át uniós kilépésről történő szavazáshoz... nem tartanám kizártnak. A következő választáskor lehet, hogy mellesleg nem gender baromsagokrol kérdezik majd meg a nagyérdeműt, hanem az uniós tagságáról. Ez az okos nép addigra azt is megszavazza majd...
philosopher
philosopher 2022. 04. 03. 22:08
Előzmény: #379  Clint
#382
Igen, velük együtt meglehet még, bár azért szépen jön fel az ellenzék (persze ez már csak szépítésre lehet jó, nem véletlenül vonultak el és már nem is akarnak nyilatkozni).
philosopher
philosopher 2022. 04. 03. 22:07
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#381
Én is túl optimista (másik oldalról túl pesszimista) voltam a FIDESZ 107 mandátumával, most már inkább 120-125 közé tippelem.
csuloktata 2022. 04. 03. 22:04
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#380

Gombák?
Nagyképű pesti és BUDAI ÁVÓ- s unokák!!!
Clint
Clint 2022. 04. 03. 22:04
Előzmény: #376  philosopher
#379
De hát kamupárt a mi hazánk. Vegyétek észre h velük meg lesz a 2/3.
Clint
Clint 2022. 04. 03. 22:03
Előzmény: #375  stolz
#378
Az nekem is bejönne. 
De ilyen talán az 1830 as években volt utoljára itt.
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 22:03
Előzmény: #374  hellforceone
#377
Hát. Bár már reggel tudtam, hogy ez lesz.
De mindig meglepődök, hogy mennyire gyalázat ez az ország.
Nagy elégtétel lesz, ha látom majd a szenvedést mind a kormányban, mind az istenadta nép esetében.
Egy 5-10 év mélyválságot remélek.
Megérdemli mindkét fél.
philosopher
philosopher 2022. 04. 03. 22:01
Előzmény: #374  hellforceone
#376
Szomorú, hogy ilyen nagy a különbség, de a faluk és kisvárosokban úgy látszik, ekkor a fidesz fölény. 2/3 azért nem lesz szerintem, jön föl az ellenzék. A KKP is jön föl, de nekik max 4% lesz. És lehet, hogy a Mi Hazánkon fog múlni, hogy bejut-e és ezzel nem lesz meg a Fidesznek önállóan a 2/3.
stolz
stolz 2022. 04. 03. 21:59
Előzmény: #373  Clint
#375
Személyes véleményem, hogy Orbánt nem lehet balról leváltani, amivel 12 éve próbálkoznak, mert a Fidesz alapjában véve egy balos-populista párt. Csak jobbról lehet leváltani és ehhez egy nemzeti-liberális párt kell, személy szerint én egy ilyet tudnék igazán támogatni...
hellforceone 2022. 04. 03. 21:57
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#374
Sajnos én sem hiszem, hogy orban nem fogja túlélni a 4 évet. Szerintem kihúzza, sőt, ezzel a néppel 2 éven belül tényleg királlyá is koronáztatja magát. Nekünk az oroszok valók, nem az EU. Szerintem ki kell lépni, adjuk át helyünket egyszerűen az ukranoknak. Ne tartsuk fel azokat, akik haladni akarnának, de mi csak olyanok vagyunk nekik, mint egy kolonc. Nincs még lefutva a meccs, de ha tényleg 2/3 lesz, hát, akkor gratula a népnek. Eddig az EU nem akarta sz...atni a magyarokat, mint népet, viktátorral volt a bajuk. Ha viszont most nagy arányú győzelem lesz, akkor már teljesen az lesz a vélekedés, a magyarok EZT akarják, akkor sz...hatnak. Gratula! :o)))
Clint
Clint 2022. 04. 03. 21:53
Előzmény: #372  stolz
#373
Grat Orbánnak. Zseniális hazai pályán.
A nép, na azt inkább hagyjuk :)
stolz
stolz 2022. 04. 03. 21:48
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#372
Ugyanarról beszélünk. Ha van pénz jó kormány, ha nincs pénz, akkor meg rossz. Ilyen gazdasági bumm mellett, ami az elmúlt 4 évben volt, rohadt nagy meglepetés lett volna, ha nem a Fidesz nyer...és abban is egyetértek, hogy keserédes lesz a mosoly Orbán arcán, mert a következő 4 év csúnya gazdasági hullámvasutat hoz majd...
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 03. 21:37
#371
A végére szerintem bejön az első tippem. Budapesti listás, nagyvárosi listás nincs még, egyelőre falu és kisváros  Pest megye szörnyen fityeszes....
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 21:34
Előzmény: #369  stolz
#370
Á. Ez nem néplélek kérdése.
Amíg elhiszik a prolik, hogy jól élnek, addig bárkit megszavaznak. Már a Kádárt is az legitimizálta, hogy a nép évről évre kicsikével jobban élt.
Mondjuk hitelből, mint most. Nem baj, ősszel már más szelek fognak fújni.
LEgalább annak a pofájába hull a szutyok, aki összehordta.
Nem lesz kifogás!!!
stolz
stolz 2022. 04. 03. 21:30
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#369
Pontosan erről van szó. 0 kormányváltó hangulat volt az országban. 2006 után milliós tüntetések voltak Pesten, ma az ellenzék jó ha 1-200k ember tudna így mozgósítani. Arról nem is beszélve, hogy az ellenzék nem igazán érti a magyar néplelket, ellenben a Fidesszel, ami erre nagyon is rá tud játszani...
oki 2022. 04. 03. 21:28
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#368
drift verseny lesz? hol? mikor?
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 21:27
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#367
Amíg anyucinak Nike cipő van, apucinak meg új Audi, addig a fidess marad.
Nyáron beüt a válság, ősszel már jönnek a tüntetések, szeptemberben már égni fognak a gumik a fővárosban.
Clint
Clint 2022. 04. 03. 21:27
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#366
Attól tartok, hogy nem.
A nép bekajál mindent tőle + gátlástalan csalások
Előbb lépünk ki az eu ból és a natoból és hívja be a ruszkikat, minthogy lelépjen.
De ne legyen igazam.
oki 2022. 04. 03. 21:20
Előzmény: #360  oki
#365
de ki is akarna parizeres adolfra szavazni?
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 21:20
#364
Nagy Fidesz győzelem lesz ez : a KATA-sok, a bujtatott munkaviszonyt folytatók, a CSOK-osok, adócsalók stb. győzelme
Törölt felhasználó 2022. 04. 03. 21:20
Előzmény: #358  hellforceone
#363
Én valószínűnek gondoltam reggel a 2/3-ot, le is írtam az egyik topicban.
Szimplán láttam a szavazókörben a korösszetételt. 40 nyugger mellett 1 db 18 éves gyerek volt, amikor savaztam.
2 éven belül előrehozott választás lesz.
Ez garantáltan Orbán utolsó győzelme, élvezze ki.
Paja1975 2022. 04. 03. 21:18
Előzmény: #358  hellforceone
#362
Ez eleg vicces. Itt az ujjabb 2/3. Szerintem legyen inkabb kitalysag vagy kommunizmus. Magyarorszagnak nem valo a demokracia 
Qwertzuio
Qwertzuio 2022. 04. 03. 21:18
Előzmény: #360  oki
#361
Az összefogás ereje is jobboldali párt, jobbikosok, a bal helyett jobb a jobb

Topik gazda

Heisenberg
Heisenberg
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek