Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Karvalytokes
Karvalytokes vasárnap, 20:24
Előzmény: #60758  Placi82
#60760
Ez pontosan így van.Az egész frontszolgàlat orosz rulett
Elmúltak azok az idők ha az ember nagydarab àllat volt és meg volt a kondija hogy 3 óràn keresztül verekedjen egy 15 kilós láncos buzogànnyal az nagy eséllyel megúszta.
Màr a géppuska megjelenése is sokmindent àtîrt  a hàború kézikönyvében.
Placi82 vasárnap, 20:19
Előzmény: #60758  Placi82
#60759
Azt meg mesélte hogy a Katyusak vijjogasa egész éjszaka olyan remulettel toltotte el az ujoncokat,kik akkor mentek oda a de a régebben harcolokat is hogy sokan becsinaltak a nadragjukba. Tudom tudom, most sokan azt gondolják a másik oldalon a neolibsik hogy micsoda gyáva népség harcolt akkor. Pedig kemény emberek voltak. Az ide írogatok most egy ukrán fronton vagy a 2ik Világháborúban az orosz fronton 1 óra alatt kaptak volna idegösszeomlást, és őrültek volna meg. De azért nyomják a süket dumát. Ez bosszant. Mert a mi Európai  generációnk nem tudja mi az a  HÁBORÚ. Pedig akkor a fegyvereket szállító politikusokat, es háborús szolamokat dumalokat szívlapattal vernek fejbe. 
Placi82 vasárnap, 20:04
Előzmény: #60756  Karvalytokes
#60758
Nagyapám mesélte, hogy pár év frontszolgalat utan már volt olyan rutinos hogy volt füle az aknakhoz, harckocsi lovedekek, katyusak, roppalyalyanak a  becsapodasanak kb irányába, es helyére, ne kérdezd hogyan de a rutinos katonák egy idő után jól mozognak a háború poklaban. Mindig a friss besorozotttak haltak még elsőnek, nagyon ritkán azok akik már 2 éve szolgáltak a zaszloaljban, vagy a században. De szerintem ezek a FAB 3000 esek esetében kB b.szhatod a rutinodat, vagy azt hogy 2 éve vagy zsoldos az Ukrán fronton. Ha ott vagy abban a jó nagy sugaru körben vagy porrá égsz el, vagy kikapja az összes levegőt a tüdőbol, és vége. Tok mindegy hogy hol a bújtál el még ha 50 cm és vasbeton födém bunkereebe is akkor is cseszhetik. És jó sok van ezekből több ezer meg a Szovjet időkből. Atalakitjak siklobombakka az 5000 eseket is. Na az aztán maga lesz a pokol. 
Placi82 vasárnap, 19:53
Előzmény: #60756  Karvalytokes
#60757
Ezek? Mindenkit!!! Még egy nulla is kevés lenne. 
Karvalytokes
Karvalytokes vasárnap, 19:29
Előzmény: #60755  Murdoch
#60756
31000 halott??:))Ezek hülyének néznek mindenkit:))
Miközben utcàról visznek el embereket katonànak...
Murdoch vasárnap, 19:23
Előzmény: #60753  vigkrisz
#60755
Jah, bemondva a valószínűsíthető számnak az 5%-át, köszönjük emese. Idézek yenki fórumról:
"31,000 is a criminal lie. Tell the real story! 400-500k lost. An entire gemeration- for what?"
Phylaxa vasárnap, 18:42
Előzmény: #60751  vigkrisz
#60754
Oroszország első számú vezetője, amelyik hadban áll Ukrajnával. A véleményemet pedig tudod. Nem változott.
     
Látod nem ehhez szóltam hozzá, hanem amit beírtál és linkeltél a Trump elleni merényletről, ide, ebbe a topicba. Már nem is kellenek konteók ugye? 
vigkrisz vasárnap, 18:35
Előzmény: #60752  Murdoch
#60753
mivel csak a mainstream orosz propagandaoldalakról tájékozódsz, ezért elkerülte a figyelmedet, hogy pár hónappal ezelőtt maga Zelenszkij beszélt az ukrán halottak, sebesültek és eltűntek számáról
Murdoch vasárnap, 18:10
Előzmény: #60748  the_outsider
#60752
Én egyet veszek észre, hogy mellébeszélsz. Ukrán veszteségekről nem fogunk hallani (nem véletlenül kértem linket), ami részben érthető, mert a harci morált nem éppen növelné. Erre ugye már nem emléxel:
https://www.portfolio.hu/global/20221201/elszolta-magat-von-der-leyen-ennyi-ukran-katona-halt-meg-eddig-a-haboruban-582564
És ezért nem látsz számokat, mert így már nehéz lenne eladni a háborút nyugaton. Lásd a palesztin helyzet. Ha megjelennének az adatok, akkor a nyugati választópolgik nem annyira lennének lelkesek. Azzal meg nem tudok mit kezdeni, hogy nálatok az orosz agressziótól indulnak a történések, a legkisebb mértékben sem érdekelnek az előzmények és nagyhatalmi felelősségek. Na ez meg az oroszokat nem igazán érdekli, lehet azzal játszani, hogy nem kell párbeszéd, meg lets fight, biztos jó lesz így.  
vigkrisz vasárnap, 17:44
Előzmény: #60750  Phylaxa
#60751
és putyinról mi a véleményed, ha már orosz-ukrán háború topikban vagyunk? érdekes módon őt még nem jellemezted "könyörtelen gyilkosként", pedig két és fél éve minden nap megöltek a parancsára legalább egy nőt
Phylaxa vasárnap, 17:40
Előzmény: #60747  vigkrisz
#60750
AZ autóban is az volt, amikor rögzítette a véleményét. Megölt egy 40 éves nőt. Egy könyörtelen gyilkos.
Placi82 vasárnap, 17:36
Előzmény: #60746  Sehmet
#60749
Sose tudjuk meg a valódi motivációt, pénz vagy más indok, ok. Ilyenkor őrült metolenylo verziót sulykolja a média. Oszt jonapot
the_outsider vasárnap, 17:01
Előzmény: #60743  Murdoch
#60748

Habár a kérdésednek nagyjából semmi köze ahhoz amit írtam, mivel csak téma elterelésnek volt alkalmas, de valóban ezt a gyengébben képzettek könnyen benyelik.      
Ha nem vennéd észre, itt nem a veszteségek közötti arányra vonatkozó focimeccsen történő szurkolásról van szó.      
De ha még így sem érthető: egy üzletben általában másodlagos (n-edleges), hogy a másik fél mit nyer/veszít, mivel csak a saját erőforrások végeredményre vonatkozó vesztesége/nyeresége számít, ezért szolidan puttyantó háborújában az ő részéről is a saját veszteségek és területi nyereségek számítanak, a többi másodlagos (n-edleges). És én erről adtam egy hozzávetőleges adatot.      
Az általad kérdezett adatot egyébként vannak akik meg szokták itt néha jeleníteni. Habár én sem kérek tőled általában feladatot, ha valamire kíváncsi vagy, próbálkozz mondjuk a google-lel.      
De egyéb, a kérdésnek megfelelő(!) komolyságú válaszlehetőségek:      
1. lehetőség: Mivel tudtommal az ukránok nem folytatnak területszerző háborút szomszédos országban, ezért a veszteségeiket az ilyen háborúban közelíthetjük a 0-val.      
2. lehetőség: Csak nem azt akarod ezzel sugallni, hogy azért nem tudok, mert nincs veszteség? Nem tudom, hová tegyem ez utóbbi értelmezési lehetőséget ...
vigkrisz vasárnap, 16:54
Előzmény: #60746  Sehmet
#60747
2021-ben még gyerek volt és középiskolába járt, nem biztos, hogy ő volt, lehet, hogy csak név egyezésről van szó vagy az apja volt, semmilyen bizonyíték nincsen arra nézve, hogy ő volt
Sehmet
Sehmet vasárnap, 16:17
Előzmény: #60745  Sehmet
#60746
Ezt miért nem másoltad be a hozzászólásodban a belinkelt cikkből? Itt éppen azt írja az általad hivatkozott cikk vége, hogy Biden beiktatásának napján a merénylő a liberális - demokratákat támogató - ActBlue adományozó oldalon keresztül adományozott 15 USD-T a progresszív Progressive Turnout Projectnek, amely saját magáról azt állítja, hogy „a Demokrata Párt mozgósításának és a demokrácia védelmének szenteli magát.”!
.
"The shooter made one singular $15 donation to the liberal ActBlue political action committee on January 20, 2021 — Biden’s Inauguration Day, the Intercept reported."
Sehmet
Sehmet vasárnap, 16:15
Előzmény: #60726  vigkrisz
#60745
Ezt miért nem másoltad be a hozzászólásodban a belinkelt cikkből? Itt éppen azt írja az általad hivatkozott cikk vége, hogy Biden beiktatásának napján a merénylő a liberális - demokratákat támogató - ActBlue adományozó oldalon keresztül progresszív Progressive Turnout Projectnek, amely saját magáról azt állítja, hogy „a Demokrata Párt mozgósításának és a demokrácia védelmének szenteli magát.”!
.
"The shooter made one singular $15 donation to the liberal ActBlue political action committee on January 20, 2021 — Biden’s Inauguration Day, the Intercept reported."
Istvan78 vasárnap, 16:14
Előzmény: #60737  Karvalytokes
#60744
Komoly előrenyomulások vannak. Havonta egy falut elfoglalnak, jobb hónapokban kettőt. Putyinnak megéri, nem ő hal meg a fronton.
Murdoch vasárnap, 16:12
Előzmény: #60740  the_outsider
#60743
Nem tudsz, értem.
Sehmet
Sehmet vasárnap, 16:03
Előzmény: #60739  Sehmet
#60741

Előző évszám javítva, mielőtt beleköt valaki!
.
"....... 2021-ben ...."

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek