Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 21:56
Előzmény: #53036  SBob
#53040

Magyarországon valahogy nem értik a demokrácia által nyújtott szabadságot, mindaddig az egyén szabadon élhet, amíg viselkedésével másokat nem zavar.  
Nekem teljesen mindegy ki milyen neműnek vallja magát -egyébként szerintem ostobaság a biológia megmondja - esetleg ki kit szeret, azzal viszont baj van (lenne), ha másokat akarnának rákényszeríteni. 
Én nem látom a kényszerítést, csak a propagandát, ami hazug, mert senki nem akar nem átalakító műtétet végezni kiskorúakon, ráadásul a törvények tiltják is, de buta embereket könnyű megtéveszteni vele és a fogadókészség is hatalmas erre.
.
Vannak egyéni érdekek és vannak közösségi érdekek, vannak jogok, de a jogok mellett kötelezettségek is vannak, ez utóbbiról szeretnek megfeledkezni az emberek. A közösség felelős érted (egészségbiztosítás, nyugdíj, biztonság), gondoskodik rólad, te pedig felelős vagy azért a közösségért, aminek tagja vagy, ez a felelősség pedig a hadkötelezettségre, az ország, a közösség védelmére is kiterjed.  
Persze jobb békében élni, de látható egy Oroszország mellett nem lehet, amíg valaki az orrára nem koppint alaposan!
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 21:49
Előzmény: #53035  SBob
#53039

Oh, ez nagyon egyszerű, amikor bevallanak valamit, magukra terhelőt, akkor azt elfogadom, ha a olyan forrás állít valamit, ami korábban már bizonyítottan többször hazudott, akkor azt fenntartásokkal kezelem.
Ha az orosz védelmi minisztérium elismeri, hogy ők felelősek az orosz civilek haláláért, akkor miért is kellene kételkedni benne?
SBob 2023. 12. 30. 21:27
Előzmény: #53035  SBob
#53038
mondjuk ennek az általunk is odaadott pénznek nagyjából a 90%-a az USA gazdaságát erősítette, ahogyan azt Blinken elmondta, majd később az amerikai elnök is megerősítette.
SBob 2023. 12. 30. 21:22
Előzmény: #53036  SBob
#53037
egy like, vagy dislike nem válasz. Aki nem tud érvelni, annak lehet egyszerűbb. Mivel rendszeresen nézem az ATV-t, ezért nem csodálkozom ezen és nem is számít. Svábi András is mindig úgy teszi fel a kérdést, hogy az ATV-s szavazatok mindig nagyjából 90-10 %-os többségben vannak. :)
SBob 2023. 12. 30. 21:17
Előzmény: #53032  Törölt felhasználó
#53036
De hogyan magyarázod a következő problémát? Ma ugye az a korszerű gondolat, hogy mindenki úgy él, ahogyan neki jól esik. Ma a fejlettnek tartott ideológia szerint még alapvető természeti törvények határait is feszegethetjük, miszerint mindenki szabadon megválaszthatja akár a biológiai nemét is. Nekem ezzel semmi problémám nem lenne, ha nem tolnák annyira erősen, de elviselem. Tudom, hogy a változáshoz egy picit mindig túlleng az inga. De aki ezt a gondolatot elfogadja, az hogyan fogadhatja el ezzel párhuzamosan, hogy vannak olyan emberek, akik nem akarják az életüket adni a hazájukért. Vagy legalábbis nem akarják kockára tenni azt. Őket hogyan lehet erre kényszeríteni? Hogyan lehet büntetéssel fenyegetni a sok százezer elmenekült ukrán fiatalt, akit nem érdekel a politika, a Krím hovatartozása? Sokan lehet, hogy életükben sem jártak ott és nem is szándékoztak. Ez a nagy nyugati dilemma. Nincs rá jó válasz, mert nem lehet egyszerre mindkét elvet megkövetelni.
SBob 2023. 12. 30. 21:05
Előzmény: #53032  Törölt felhasználó
#53035
picit érdekesen döntöd el, hogy éppen melyik forrást fogadod el hitelesnek. Vélhetően mindig éppen azt, amelyik a te narratívádat erősíti. Egyébként teljesen mindegy, hogy te mit fogadsz el és mit nem. Nincs jelentősége, mint ahogyan a napi eseményeknek sem nagyon legyen az jó, vagy rossz hír. Nagy Ukrajna nagyjából 30 évig létezett, vélhetően le kell mondaniuk néhány területről, mert nem tudják megvédeni, de belakni sem. Krímben az ukrán lakosság aránya a 25%-ot is alig érte el a csúcson. Ők is megszokják, mint mi Trianont. Ráadásul ebben a kérdésben még igazuk sincsen. Ha nem zárkóznak el mereven az autonómia megadásától, akkor talán másképpen alakul, de ezen már nem érdemes problémázni. Veled ellentétben a magyar lakosság túlnyomó része nem akarja támogatni az ukránokat. ( eddig alsó hangon annyiba került nekünk a közvetlen pénzügyi támogatás, amennyiből a teljes magyar pedagógustársadalom három éven keresztül havi 110 ezer forintot kaphatott volna. A további havi 60 ezret már szerencsére nem támogattuk.) De téged senki sem gátol, hogy pénzt utalj, vagy fegyvert fogj és harcolj értük. Én biztosan nem megyek.
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 20:21
Előzmény: #53033  Törölt felhasználó
#53034
*nexta
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 19:58
Előzmény: #53030  Törölt felhasználó
#53033
Én egyiket sem látom bizonyítottnak, mind az ukrán, mind az orosz propaganda gőzerővel üzemel. Videók vannak fent a netán talán, de nem linkelhető, mert közeli felvételek általában, civilek rögzítették telefonnal
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 19:50
Előzmény: #53028  LBalaton
#53032

Köszi! 
Ez azt mondja, hogy az orosz légvédelem okozta a civilek halálát.
Ha jól értem ez nem ukrán, hanem orosz forrás, ráadásul az orosz védelmi minisztérium, így elfogadható hitelesnek!
Akkor az orosz civilek halálának oka az orosz légvédelem működése, ez nem tekinthető háborús bűnnek!
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 19:48
Előzmény: #53019  slash
#53031

Ha igaz, akkor mire a felháborodás, ha az ellenkező irányba több ezer halott után sem volt???!!!
Kettős mérce??? 
AZ.
Várom a fényképes bizonyítékokat, mivel oroszföld, ezért nyilvánvalóan könnyű lesz beszerezni, habár eddig nem sikerült!
Ha célzott civilek elleni támadás volt, akkor természetesen háborús bűn és a döntésért felelős bíróság elé kell állítani! 
A legfőbb bajom, hogy nem látom bizonyítottnak, nincs kép, videó, azt pedig tudjuk, hogy működik az orosz propaganda. Amikor pár napja leszedtek az ukik 3db SZU-34-est, akkor bejelentették, hogy lelőtték a támadó gépeket, az F-16-osokat (melyek nincsenek....).
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 19:43
Előzmény: #53026  Törölt felhasználó
#53030

A TASZSZ-nak nem hiszek, majd ha bemutatnak bizonyítékokat, eddig már annyit hazudtak, hogy teljesen hiteltelenek.
Azt is állították, hogy a Dombaszban az ukránok civileket bombáztak, aztán az EBESZ-nek nem sikerült semmit bemutatni.
Lássuk a bizonyítékokat, az ukrán oldalon már láttuk, lásd lejjebb valaki csatolta!
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 19:04
Előzmény: #53028  LBalaton
#53029
Így viszont megszűnt az áldozati pozíció, mindkettő háborús bűncselekményt követett el, mehet zselé Hágába. 
slash 2023. 12. 30. 18:56
Előzmény: #53024  nyuszibroker
#53027
Ez így volt. Kimaradt előtte hogy az egyik megkérte a másikat hogy ne álljon át szomszédként az ősellenség  katonai szervezetéhez mert ezt nem tűrhetjük. Ahogy az se tűri. De a másik csak csatlakozni akart és bántotta az egyikek másiknál lakó nemzetiségeit is folyamatosan. Aztán az egyik gondolta hogy egy könnyed bevonulás talán esetleg meggyőzheti a másikat. Aztán gyanútlan bevonuló  katonák ezreit legmodernebb cuccokkal porrá égették. És akkor az egyik úgy gondolta ha ti így akkor mi is így. 
Törölt felhasználó 2023. 12. 30. 18:51
Előzmény: #53016  Törölt felhasználó
#53026
Le vagy maradva, a háborús bűnös zelenszkij polgári célpontokat támadott! 
14 ártatlan civilt mészároltak le. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 12. 30. 18:22
#53025
"A szemet szemért elv csak oda vezet, hogy az egész világ megvakul." Louis Fischer 
nyuszibroker 2023. 12. 30. 18:05
Előzmény: #53020  slash
#53024
Hát az úgy kezdődött, H az egyik megtámadta a másikat, elfoglalta egy nagy részét és gyilkolta a lakosságát, gyerekeket, asszonyokat, fiatalokat stb. Most, hogy 2 év után a megtámadottak is előhuzták ezt a lapot, persze ez most nem teccik sokaknak (Mondjuk azért én sem értek egyet ezzel, mert így lesüllyednek a ruszkok erkölcsi színvonalára, de azért valahol meg tudom érteni, amennyi szenvedést már kaptak a "testvéreikről"...). Nem lesz itt béke mostanában sajnos
pfantom113
pfantom113 2023. 12. 30. 18:00
Előzmény: #53021  pfantom113
#53023
 Gratulálok a mínuszoloknak!! 1x majd nektek is sikerűl. Bízom benne! Boldog új évet! 
pfantom113
pfantom113 2023. 12. 30. 17:34
#53021
 Ajánlom azoknak,akiknek még nem sikerült agyat növeszteni.
https://www.youtube.com/watch?v=OtrfRoy-Bq0

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek