Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Borkai-nex
Borkai-nex 2022. 03. 04. 09:01
#4940
Mintha kezdene csökkenni az a hatalmas lelkesedés a színész önfeláldozásra felszólító mondatai után.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 08:58
#4939
Azt olvasom, hallivúd már az események megfilmesítésére készül. 
  
Dögevő pokolfattyak... 👹🐷💵
________
________ 2022. 03. 04. 08:57
Előzmény: #4931  oki
#4938
pityun gondolom a ruszki katonák családját is sakkban tartja, ha a gyerek nem engedelmeskedik, akkor baj lesz...
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 04. 08:57
#4937
Közvéleménykutatás: a többség szerint Magyarország túl közel került Oroszországhoz
https://hu.euronews.com/2022/03/02/mit-gondolnak-a-magyarok-tul-kozel-kerult-e-magyarorszag-oroszorszaghoz
"A közvéleményt erősen megosztja már annak eldöntése is, hogy minek tekinthető a fegyveres konfliktus; és az is, hogy mi lenne Magyarország számára a helyes követendő magatartás. Az egyetlen kérdés, amiben viszonylag nagy - 60%-os - egyetértés mutatkozik, hogy Magyarország az elmúlt években túlságosan közel került Oroszországhoz."
________________________
Megvan az a pont, ami köré kikristályosodhat a nemzeti egység.
"A kutatás arra is rámutat, hogy az események megítélését kivételesen jelentős mértékben befolyásolja a megkérdezettek képzettsége is. Szokatlan módon gyakorlatilag a válaszolók iskolai végzettségével egyenes arányban nő az Oroszországot nagyobb mértékben felelőssé tevők, és azok száma, akik szerint Magyarországnak jobban kellene támogatnia Ukrajnát."
orbitalis 2022. 03. 04. 08:56
Előzmény: #4933  tanrek
#4936
Szerinted tényleg nekimenne ezek után Putyi a NATO-nak?
Meglátásom szerint nem. De tudod mint, ha mégis eljönne a határig, akkor engedném tovább, menjen az atlanti óceánig. Mit csinál Európával? 
Elmondta 100x, hogy ő egy semleges zónát akar a NATO és Oroszország között.
Ukrajnával biztosan elégedett lenne pár évig, addig pedig meg lehet buktatni háború nélkül is.
Sőt, sztem ha most kimondanák, hogy "nyert", már akkor is elbukott.
Nincs értelme a civil áldozatoknak. Ezt a helyzetet nem háborúval lehet megnyerni.
Mississippi
Mississippi 2022. 03. 04. 08:47
Előzmény: #4928  Törölt felhasználó
#4935
Túlkombinálod. Egy eltévedt lövedék tüzet okozott. A támadóé a felelősség.
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2022. 03. 04. 08:41
Előzmény: #4928  Törölt felhasználó
#4934
Nem úgy volt, hogy elmész máshova? ;)
tanrek 2022. 03. 04. 08:39
Előzmény: #4922  orbitalis
#4933
Tele a hócipőm az ilyen "Ukrajna kezét el kell engedni" okosságokkal.
Pontosabban nem lenne vele semmi bajom, ha folytatná az ezt pufogtató a gondolatmenetet. Lehet az is egy stratégiailag ésszerű döntés, csak fejezd be, hogy hogyan tovább.
Van a közelben egy Európa térképed? Pillants rá, ha nem megy fejből...
Nyugodtan lehet hagyni, hogy legyen ami lesz Ukrajnában, csak akkor az én olvasatomban Románia, Lengyelország lesz az új Ukrajna. (itt jegyzem meg, hogy érdekes módon minden csak Ukrajnáról szól, de Moldáviának is annyi) Magyarországot, Csehországot azért nem írom, mert az nem ez a nagyságrend.
Szóval Putyin elmeállapotára nem ebből a mostani invázióból lehetne következtetni, hanem abból, ha Ukrajna elfoglalása után elégedetten hátradőlne. Hiszen azzal pont hogy méginkább az a helyzet áll elő, ami ellen állítólag az inváziót indította: hogy ne fenyegesse a határait a NATO közelsége...
DAXHU 2022. 03. 04. 08:38
#4932
Az arany tavaly az oroszoktól vettük, hogy finanszírozást szerezzenek a mostani háborúhoz. Erre rámehetne a baloldal.
oki 2022. 03. 04. 08:35
Előzmény: #4926  euler
#4931
ez olyankor történik, amikor egy padlószőnyeg iq-jával rendelkező embereket bíz meg egy ugyanannyira értelmes diktátor azzal, hogy lerohanjanak egy országot
orbitalis 2022. 03. 04. 08:28
Előzmény: #4924  Shortelek
#4930
Azért írtam ezt, mert arra utaltam, hogy ha már elfoglalták az oroszok, legalább harc ne alakuljon ki a környezetében. Putyin felelőtlenségét húzza alá, hogy idióta félkegyelmű csecseneket vetett be egy atomerőmű ellen. Mindennek az alja.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 03. 04. 08:26
#4929
Mi az a Budapesti Memorandum, amiért cserébe Ukrajna leszerelte a világ harmadik legnagyobb atomfegyver-készletét?
https://telex.hu/kulfold/2022/03/01/budapesti-memorandum
"Az egyezményben az USA, Nagy-Britannia és Oroszország hat pontban biztosította Ukrajna, Fehéroroszország és Kazahsztán politikai függetlenségét és szuverenitását, cserébe a három állam csatlakozott az 1968-as Atomsorompó-szerződéshez és vállalták atomfegyvereik leszerelését. A Budapesti Memorandumban a három aláíró a következő hat vállalást tette:
1.Fehéroroszország, Kazahsztán és Ukrajna függetlenségének és szuverenitásának tiszteletben tartása a meglévő határokon.
2.Tartózkodnak Fehéroroszországgal, Kazahsztánnal és Ukrajnával szemben az erőszakkal való fenyegetéstől vagy annak alkalmazásától.
3.Tartózkodnak a Fehéroroszországra, Kazahsztánra és Ukrajnára gyakorolt, politikai indíttatású gazdasági nyomásgyakorlástól.
4.Ha az említett három államból valamelyiket atomfegyverrel támadják meg, akkor az aláírók azonnal segítséget nyújtanak az ENSZ Biztonsági Tanácsán keresztül.
5.Tartózkodnak a nukleáris fegyverek Fehéroroszország, Kazahsztán és Ukrajna elleni alkalmazásától.
6.Konzultálnak egymással, ha e kötelezettségvállalásokkal kapcsolatban kérdések merülnek fel.
...
AA Budapesti Memorandum tehát nem akadályozta meg a háborút, és mivel a benne foglaltaknak nincs jogi következménye, csak szándéknyilatkozatnak számítanak, nem is lehet annak megszegését jogi fórumon számon kérni Oroszországon. tehát nem akadályozta meg a háborút, és mivel a benne foglaltaknak nincs jogi következménye, csak szándéknyilatkozatnak számítanak, nem is lehet annak megszegését jogi fórumon számon kérni Oroszországon."
___________________________
Aha. Érdekes ez a Budapesti Memorandum. Azt viszont jól megakadályozta, hogy az ukránok megtartsák az atomfegyvereket.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 08:20
Előzmény: #4925  Shortelek
#4928
Mindig van lejjebb.
Mivel még nem szálltak be más országok a háborúba van bőven lehetőség belerángatni másokat. Nem csak NATO országok léteznek ám!
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 08:20
#4927
Az éjszakai események fényében ezúton szeretnék elnézést kérni hitlertől hogy egy lapon említettem putyinnal.
euler 2022. 03. 04. 08:20
Előzmény: #4922  orbitalis
#4926
Nukleáris létesítményt még terroristák sem támadtak. Eddig!!!
Shortelek 2022. 03. 04. 08:19
Előzmény: #4923  Törölt felhasználó
#4925
Ennél rosszabbúl már nem lehet az oroszokat megitélni.
Shortelek 2022. 03. 04. 08:18
Előzmény: #4922  orbitalis
#4924
Oroszok bombázták az eröművet, nem az ukrán diverzánsok.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 08:17
Előzmény: #4911  Orsos_Gyorgy
#4923
Ó anyám! Hogy mindent szándékosan félremagyarázol te is, csak hogy a másikba beleköthess.
Akkor úgy fogalmazom, hogy lejáratja az oroszokat, rosszabb fényben tünteti fel őket, mint a valóság.
Ez így érthető???
Szóval azt csinálja, mint te velem!
Elmentem máshova ahol értelmesen lehet kommunikálni és nem csak belekötnek az emberbe...
orbitalis 2022. 03. 04. 08:15
#4922

Bízzunk abban, hogy az oroszok tartják az erőművet és valami gerilla ukrán csoport nem fog szabotálni.
https://index.hu/kulfold/2022/03/04/haboru-oroszorszag-ukrajna-tamadas-zaporizzsja-atomeromu-reaktor-volodimir-zelenszkij/
Szvsz európában fel kellene ébredni lassan és elengedni ukrajna kezét.
Addig megy a szájkarate, hogy a végén már csak egy kibaszott nagy sugárfertőzött kráter leszünk.
Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 08:15
Előzmény: #4900  badsector1
#4921
Én ilyet nem állítottam! Pont azt csinálod, mint az oroszok és ukránok. Leírok valamit majd elferdíted és tényként próbálod ábrázolni.
Azt állítottam, hogy ukrán érdek, hogy mellé álljanak és ezért mindet megtesz.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek