Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 21. 01:19
Előzmény: #26595  Sehmet
#26600
A mondandódat megválaszolták, hadd'ne ismételjem meg - az ENSZ BT állandó tagság nyilván nem arra lett kitalálva, hogy az egyik tagországban hatalomra jut egy tömeggyilkos terrorista vezetés, ami aztán a vétó intézményével visszaélve megvétózgatja az ellene kiszabott határozatokat. Az ilyen tagtól meg kell szabadulni, ha máshogy nem, feloszlatni és újraalakítani a BT-t, immár a ruszkik nélkül, akiknek semmi keresnivalója az ENSZben sem, nemhogy a központi szervezetében.
Aztán a vén komcsi Lavór ücsörögjön csak egyedül az eredeti ENSz BT-ben.
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 21. 01:06
#26599

Vannak azért szerencsére normális oroszok is. Amúgy kitűnően jellemezte putlert, meg a retkes bandáját. :)
https://telex.hu/kulfold/2022/12/20/orosz-labdarugo-putyin-lukasenko
Törölt felhasználó 2022. 12. 20. 23:34
#26598
duraczell 2022. 12. 20. 22:36
Előzmény: #26596  bigyula
#26597
Az alapító tagok létrehoztak 1 klubbot, amibe meghívták a többieket, mert ez mindenki érdekében áll, és mindenki egyenlő (mondjuk az egyenlők még egyenlőbbek)
Most kezd el végiggondolni 😁
bigyula 2022. 12. 20. 21:58
Előzmény: #26595  Sehmet
#26596
"Nem értem, hogyan jön ide a Biztonsági Tanács megszűnése."
.
Tök egyszerű: idejét múlt a kötelező egyetértés, mert nem lehet fellépni egy állandó tag ellen sem, mivel vétózhat. Ez a mai világban nem működik, ha valaki tudatosan visszaél a vétójogával, mert ő maga az, aki megsérti a nemzetközi jogot, és röhög a markába, hogy a vétója miatt nem lehet fellépni ellene.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 20. 21:41
Előzmény: #26593  bigyula
#26595

Nem értem, hogyan jön ide a Biztonsági Tanács megszűnése. Erről szó sem volt, hanem arról, hogy egy, állandó BT tag ENSZ tagságának megszűnését ki kezdeményezheti és ki dönthet róla.
Amire hivatkozol, az az ENSZ tagjainak kizárására nem vonatkozik, ugyanis az ENSZ Alapokmányának 27. cikke szerint:
1. A Biztonsági Tanács mindegyik tagjának egy szavazata van.2. Eljárási kérdésekben a Biztonsági Tanács határozatait kilenc tagjának igenlő szavazatával hozza.
3. Minden más kérdésben a Biztonsági Tanács határozatait tagjainak az összes állandó tagok egybevágó szavazatait magában foglaló kilenc igenlő szavazatával kell hoznia. A VI. fejezet és az 52. cikk 3. pontja értelmében hozott határozatoknál mindazonáltal a viszályban érdekelt félnek tartózkodnia kell a szavazástól.
A VI. fejezet pedig a viszályok békés rendezésére, az 52. cikk 3. pontja pedig a helyi viszályok békés rendezésére vonatkozik, ergo egyik sem a tagállamok kizárásának kezdeményezésére, ahol nem kell tartózkodnia a tagok kizárásának kezdeményezésénél.
Jogászként egyik kedvenc területem a nemzetközi jog. Külföldi tanulmányom szakmai gyakorlatának egy kis részét az ENSZ egyik szakosított intézményénél töltöttem. Szóval szerintem ezt hagyd meg nekem. :)
bigyula 2022. 12. 20. 19:00
Előzmény: #26593  bigyula
#26594
Pont ahogy Orbánt (magyarhangja Petike), és a fityeszt semlegesítette az EU.
bigyula 2022. 12. 20. 18:57
Előzmény: #26592  Sehmet
#26593
"Megállapodtak abban, hogy az ENSZ legfelsőbb fóruma a tagállamok közgyűlése"
.
Tehát, ennek a fórumnak kellene döntenie arról, hogy megszűnik a Biztonsági Tanács, vagy nem kell egyhangú döntés, elég 4 állandó tag, és az ideiglenes tagok szavazata, ha van egy renitens az állandó tagok között.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 20. 18:17
Előzmény: #26590  goapsy1
#26592

Ez Maki szavaival élve, ostobaság! :) Sztálin volt az egyik, aki kezdeményezte az ENSZ és a BT létrejöttét, megalakulását, amikor 1944 augusztusában Washington közelében (Dumbarton Oaks) összeült az Egyesült Nemzetek előkészítő tanácskozása, amelynek során az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Szovjetunió, valamint Kína képviselői kidolgozták az ENSZ alapokmányának főbb rendelkezéseit. Megállapodtak abban, hogy az ENSZ legfelsőbb fóruma a tagállamok közgyűlése. Ezen kívül létrehozták a Biztonsági Tanácsot  az öt nagyhatalom - USA, Franciaország, Kína, Nagy-Britannia, Szovjetunió - állandó tagságával. 1945. február 4-én  Churchill, Roosevelt és Sztálin Jaltában megegyezett a létrehozandó Egyesült Nemzetek működési alapelveiben, s nemzetközi konferenciát hívott össze San Franciscóba az ENSZ alapokmányának kidolgozására, amit San Franciscóban ugyanebben az évben alá is írtak. Ja persze, Szovjetunió Sztálin vezetésével akkor demokratikus állam volt, ugye!
Egyébként az ENSZ-ből csak a Biztonsági Tanács javaslata alapján lehet kizárni bármelyik tagállamot. A BT-nek erről az öt állandó tag egyhangú szavazatáról kell határozatot hozni, márpedig Oroszország a BT állandó tagja. :)
duraczell 2022. 12. 20. 18:13
Előzmény: #26589  LVN
#26591
Inkább generátorra adakoznál, azzal lehet többet érsz el, mintha olyat próbalsz tamogatni amit amúgyis ad az USA.
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 20. 17:55
Előzmény: #26587  LVN
#26590
A ruszkikat rég ki kellett volna már hajítani az enszből.
Meg minden egyéb nemzetközi szervezetből.
Pont úgy nincs helyük ott, ahogy az Iszlám Államnak se volt.
LVN 2022. 12. 20. 17:49
Előzmény: #26570  vigkrisz
#26589
Nem tudtok linket, hol lehet adakozni bitcoinnal kazettás bombákra az ukiknak?
LVN 2022. 12. 20. 17:47
Előzmény: #26578  vigkrisz
#26588
A 3 nap azelőtt volt igaz, hogy az ork sereg színe-java napraforgó trágya lett és egyben gondoskodott Ukrajna felfegyverzéséről is szovjet eszközökkel arra az átmeneti időre, míg a teljes NATO kompatibilis váltás végbe nem megy. Egy mostani konfliktusban 3 napig sem bírná ki a vert mordor.
LVN 2022. 12. 20. 17:44
Előzmény: #26582  goapsy1
#26587
végre... 
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/zqsgck/us_congressmen_introduced_resolution_calling_to/
Míg terroristák ülnek ott, csak egy rossz vicc az ENSZ
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 20. 16:31
#26586

Ennyi idiótát egy rakáson!
„A főkapitány a TVP Infónak elmondta: ukrajnai látogatása során hivatali partnerével, Ihor Klimenkóval, valamint a DSZNSZ-t irányító Szerhij Krukkal és Dmitro Bondarral találkozott. Mindkét találkozón egy-egy használt, partnerei állítása szerint üres és működésképtelen gránátvető csövet kapott.
A Rzeczpospolita lengyel napilapnak Szymczyk hétfőn elmondta: az Ukrajnából hozott egyik tárgyat szerdán a varsói irodája melletti helyiségben át akarta helyezni, s amikor megemelte, a cső felrobbant.
Az Ukrinform ukrán hírportál által hétfőn idézett DSZNSZ-közlemény szerint az ajándékot hálából adták Szymczyknek.” 
https://www.portfolio.hu/global/20221220/tovabb-gyuruzik-a-lengyelorszagi-robbantasos-botrany-ukran-tisztsegviselot-valtottak-le-586288
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 20. 16:22
Előzmény: #26583  vigkrisz
#26585
Amúgy tegyük hozzá, hogy még a tsz-elnökön sem látni azt a kirobbanóan nagy lelkesedést a gondolatra, hogy csatlakozhat a bukott ruszki Mordorhoz...  :)))))))))))
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 20. 16:19
Előzmény: #26583  vigkrisz
#26584
Pontosan.
     
De ne fehérorkozd szegényeket, szerencsétlen belarusz nép jól megszenvedett, hogy eltakarítsa a parazita gyilkos tsz-elnököt, nem rajtuk múlt, hogy a nyakukon maradt.
Remélem, bukik putlerrel együtt, a világ jobb hely lesz ezek nélkül a hulladék diktátorok nélkül.
vigkrisz 2022. 12. 20. 15:55
Előzmény: #26582  goapsy1
#26583
az ukránok már kinyílvánították, hogy az EU-hoz szeretnének tartozni és nem Oroszországhoz, nem is értem, hogy merülhet fel egy épeszű (?) emberben, hogy Oroszországhoz kéne őket kapcsolni, oda inkább a fehérorkokat kell, azok szeretnének
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 20. 15:43
Előzmény: #26530  WLM
#26582
Hát persze, hogy a ruszkikhoz.
Élhető országot nem bírtak csinálni, amihez bárki csatlakozni akarna, elfoglalni sem bírták Ukrajnát, hát nyilván majd nekiadjuk a vesztes terrorállamnak az ukránokat jutalomként, egy olyan háború végén, amit az ukránok megnyertek. :))))
Jó humorod van, standupolnod kéne. :)))
        
Bár az azért jellemző rátok, hogy az az apróság fel sem vetődik, hogy esetleg meg kéne kérdezni magukat az ukránokat, kihez is szeretnének tartozni...
      
Bár valahol megértem, eleve vesztes kérdést nem szívesen tesz fel az ember. Nyilván ki is akarna önszántából egy szar életszínvinalú, elcseszett terrorállamhoz csatlakozni... nem véletlenül kénytelenek a ruszkik a szomszédaikat terrorizálni, máshogy a kutya nem kér belőlük, pláne, ha Európa, meg a Nyugat az alternatíva. :))
Nemhogy az ukránok, már a ruszki hátországban található "-isztán"-ok is szabadulnának a döglődő medvétől.
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 20. 15:34
Előzmény: #26574  Törölt felhasználó
#26581
Ja, mint a hanyatló Nyugat összeomlása.
Az is csak idő kérdése. :D
       
Várjátok csak (ezt is) szorgalmasan, tovaris. 
      
Közben esetleg számolgathatjátok, melyiknek nagyobb az esélye: hogy a háborús hős Zelenszkij mögül, (aki nyerésre áll) fogynak ki a szponzorok, vagy annak, hogy a háborús bűnös tömeggyilkos putlered mögül.
Lehet fogadni.
    
             :)))

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek