ezt izé is bejelentette... ~2027-re 1milla átlagbér és annak a fele, azaz 1000euró lesz a minimálbér... nem kell nagy matek zseninek lenni, hogy akkor 1000euró=500eFt...
ők se számítottak rá lehet, hogy ennyi cikluson át engedik őket 'lopni'(?) a választóik úgy, hogy közben semmi más érdemit nem tesznek az ország gyarapodásásért ... max.a túlárazott stadion beruházások és egyéb 'betonzások' térkövezések melyeknek lett ami lett- némi 'eredménye' (?) szvsz
Az alacsony megélhetési költséggel arra akartál utalni, hogy a nálunk lakó nyugatra dolgozó nomád IT-seknek milyen olcsók vagyunk, azaz milyen nagyok a nyugati bérek és ebből milyen jól lehet élni itt. Ebből egyedül az írható a kormány javára, hogy az egész országban, Pesten különösen erős a telekommunikációs infrastruktúra. Az meg, hogy Budapest érdekes, izgalmas város, sok a kulturális és más lehetőség, inkább a fővárosi vezetésen múlik. Persze Tarlós idejében is így volt, ezt nem akarom eltagadni tőle.
Ezt az 500 Ft-os euró árfolyamot az ellenzékbarát GKI a béremelések nyakába varrja egyrészt, másrészt pedig azt mondja, hogy túl alacsonyak a bérek, stb. Egyébként az 500 Ft-os árfolyamot 10 év távlatában prognosztizálják. . "Sehogy nem jön össze a kormány által programozott éves 1,5
százalékos árfolyamromlás, ha közben a bérek euróban nominálisan évi 9
százalékot emelkednének." . https://forbes.hu/penz/legalabb-500-forintos-euro-arfolyamot-prognosztizalnak-a-gazdasagkutatok/
Előbb legyen meg a 2026-os választás eredménye. Addigra már nem lehet rendeleti kormányzás - nagyon remélem - és nem lehet szabotálni a parlamentet. A többi tiszás képviselő még alig kezdte meg a munkáját, nem évek vannak mögöttük! (Nem vagyok pesti, nem akarok teljesen képben lenni az ottani helyzettel. ) A fővárosra vonatkozó választási szabályok tehették lehetővé, hogy Pesten vannak tiszás önkormányzati képviselők. Szegeden nem pártok indultak, hanem színeiket elfelejtve az Összefogás Szegedért Egyesület szerepelt a nevük mellett a képviselőknek és simán meg is szavazták a korábbiakat. Ez abszolút helyi megoldás.
Ebből is látszik, hogy a fasizmusnak hányféle meghatározása van. Umberto Eco-t én is nagyra értékelem, de ő a fasizmus meghatározását csak egy adott korszakára vonatkozó meghatározást tartalmaz, márpedig a fasizmus ennél jóval tágabb és bonyolultabb, az azonban igaz, hogy Umberto Eco meghatározását mindenki megérti, csakhogy az a fasizmus nem minden korszakára vonatkozó, saját tapasztalaton alapuló látásmódot tükröz, amiben "sok igazság" is van. Én azért hadd maradjak az ezen a téren világhírű oxfordi professzor szélesebb-körű, történelmi korszakokat felölelő részletesebb és változásokat figyelembe vevő könyvének/tanulmányának elfogadása mellett, ami összefoglalóan azt jelenti, hogy a fasizmus történelmi jelenség és politikai koncepció, ami a nemzeti újjászületés mítoszát, vagyis a palingenezist helyezi a fasizmus megértésének középpontjába.
Mindenki értelmezi azt, amit elolvas, de nem biztos, hogy jól! Szóval a megértés és az értelmezés két külön kategória, még ha neked első látásra nem is tűnik fel. Szerintem Seldon helyesen értelmezte, amit te most megpróbálsz - nem annyira jól - megmagyarázni. De talán ott kellene elkezdeni, hogy a valóság azonos-e valaki véleményének saját igazságával. Hát bizony, nem! A valóság ontológiai megközelítése más, mint az episztemológiai, de semmiképpen nem azonos valakinek a valóságról alkotott véleményével, bár a vélemény is szent, azonban a vélemény alkotójának tudata által meghatározott "valóság" nem azonos a a tudatunktól függetlenül létező dolgok összességével! Ezért akkor, amikor azt írod, hogy "meddig lehet elmenni a valóság tagadásában?" - az a hivatkozott szövetkontextusban a véleményed szerinti, szubjektív valóságra vonatkozik, ezért erre objektív választ sem lehet adni!
Bár idéznéd, hogy mikor tettem ezt! Őszintén szólva egy évvel ezelőtt, sőt egészen addig, míg MP nem járt Szegeden és nem mentem el a Dóm térre, nos addig igyekeztem nem politizálni, mert egszerűen feladtam. Évek óta láttam, annak az ellenzéknek semmi de semmi esélye sincs leváltani orbánékat.
Az, hogy súlytalanok, sehol nem jelenti azt, hogy nem dolgoznak (sokat és jól), Ha 2026-ban is a fidesz nyer, a tisza képviselöi ugyanilyen súlytalanok lesznek, és ugyanígy felveszik majd a pénzt. Ahogy tezsik ezt az EP-ben és a fövárosi önkormányzatban. Semmit nem csinálnak a tartózkodás gomb nyomogatásán kívül és felveszik a pénzt. ès ha már itt tartunk, akkor épp az Eben és a fövárosi önkormányzatban jól dolgzoztak a képviselölk. tehát mindenki, aki a Tiszára szavazott azt bizonyította, hogy nagy ívben szarik az elvégzett munkára. Csak ne lenne akkor olyan álszent, hogy állandóan erre hivatkozik.
Semmit sem értelmeztél abból amit leírtam, de nem is vártam ezt a "csodát". :D Magyarországon már nincs demokrácia, már régen papírotok van róla. Én is ezt kérdeztem, igaz más szavakkal, és kicsit módosítva: Meddig lehet elmenni a valóság tagadásában?
Budapest vonzó - de amit az utóbbi öt évben csináltak, az már kevésbé - azonban lehetne vonzóbb is. Amiket előnyére felsorolnak, azok lehetnek az országra is jellemzőek.
Ajánlanám, hogy mielőtt általános dolgokat írsz le a fasizmusról, előbb próbáld behatárolni, hogy melyik korszakáról van szól, miben különbözik a nácizmustól, stb. . Megjegyzem, hogy a világ számos országában voltak fasiszta pártok, még az Egyesült Államokban és Dél-Amerikában. De akkor nézzünk egy kicsit körül Európában. Akkor legyen Franciaország a példa. A Tűzkereszt (Croix de Feu) - amelyet később Francia Szociális Pártnak (Parti Social Français) kereszteltek át, Francois de la Rocque ezredes vezetésével volt a legnagyobb és leggyorsabban növekvő fasiszta párt a francia jobboldalon 1936 és 1938 között, és 1937-ben már nagyobb volt, mint a francia kommunista és szocialista pártok együttesen (700 000 és 1,2 millió közöttire becsülték a tagságát), és kb.
1939-ben úgy 3.000 polgármester, körülbelül 1000 önkormányzati
képviselője és 12 országgyűlési képviselője volt a párnak. Más francia fasiszta
mozgalmak közé tartoztak: a rövid életű Faisceau (1925–28), amelynek
élén Georges Valois; a Fiatal Hazafiak (Jeunesses Patriotes), élükön Pierre Tattinger ; Francia Szolidaritás (Solidarité Française), a Frankok (ferencesek), a Francia Néppárt (Parti Populaire Français), és a French Action. Az 1940-es német invázió után számos francia fasiszta szolgált a Vichy-rezsimben. . Az 50.000 tagot számláló Brit Fasiszták Uniója is idetartozott, és a Belga Parlament 10 %-át megszerző belga Rexista Párt is fasiszta párt volt. . Tovább inkább nem sorolnám, de a fasizmust nem lehet azonosítani a nácizmussal. A fasiszták olyan ősi forrásokból merítettek ihletet, mint a spártaiak, amikor a faji "tisztaságra" és az elit kisebbség uralmára helyezték a hangsúlyt. A kutatók összefüggéseket is találtak még Platon és a fasizmus eszméi között is, bár vannak alapvető különbségek a kettő között, de a XX. századi fasizmus ideológiai gyökereit az 1880-as évekre, és különösen az akkori fin de siécle ideológiájára témára vezették vissza. .
"A
fasizmust sem szabad statikus jelenségnek tekinteni. A fasizmus, mint
minden politikai ideológia a történelemben, alá van vetve a Michael
Freeden „ideológiai morfológiának” nevezett folyamatnak, amelyben
„kitörölhetetlen magja” érintetlen, következésképpen statikus marad – az
én fasizmus-definícióm szerint ez a mag a palingenetikus
ultranacionalizmus –, „periférikus” attribútumok (amelyek a két
világháború közötti időszakban olyan jellemzőket tartalmaznak, mint a
karizmatikus vezetés, az egyenruhás paramilitarizmus, ill. korporatív
közgazdaságtan) idővel gyökeresen megváltozhat. Egy adott fasizmus vagy
általában a „fasizmus” sajátos története és a fasizmus mint általános
politikai fogalom közötti kapcsolat tehát dialektikus és fejlődő: az
empirikus kutatás előrehaladása finomítja az általános (nomotetikus)
fogalmat, ugyanakkor finomítja. az általános fogalom gazdagítja az
(idiográfiai) empirikus megértést és elemzést." (Roger
Griffin az Oxford Brookes Egyetem emeritus professzora és a világ
vezető fasizmustudományi szaktekintélye. 1991-ben Griffin kiadta A fasizmus természete c. könyvét is)
2022-ben sem volt teljes ellenzéki összefogás, lehetett másokra is szavazni. Magyar Péter első perctől kezdve arról beszélt, hogy a jelenlegi képviselőket nem fogja támogatni, hogy a TISZA jelöltjei legyenek. Gyanítom, fel sem merült benne egy esetleges előválasztás. Szomorúan kell mondanom, de sem a kormánypárti, sem az ellenzéki képviselők nem dicsekedhetnek munkájuk eredményeivel ebben a ciklusban sem. Abszolút súlytalanok, díszletek. Felveszik a pénzüket és asszisztálnak a kormánynak.
Elöválasztáshoz nem kell semmilyen összefogás. Az elöválsztás mindössze azt igyekszik megoldani ebben a groteszk válsztási rendszerben, hogy ne kelljen egymás ellen indulni. Aki tehát elöv´lasztást akar, az akarja igazán elkerülni, hogy a fidesznek több kihívója legyen. Aki nem akar elöválasztást, azt nem zavarja, ha több ellenzéki jelölt is lesz, mivel egyszerüen szarik rá.
Kérdésem lenne. Honnan veszik egyes ellenzéki képviselők, hogy 2026-ban újra lesznek előválasztások? Véleményem szerint az egyszeri volt, amely igazából nem igazolta, hogy az összes ellenzéki pártnak össze kellene fognia, össze tudna fogni. "... üzent Magyarnak Jámbor András, Józsefváros országgyűlési képviselője. Azt írta, „ha jön egy tiszás és megver az előválasztáson, ..."
Itt van,a miröl múlt héten írtam: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20241125/allami-beruhazasi-boomot-igert-orban-viktor-a-nagy-bermegallapodas-alairasakor-725400 idén amit lehetett, visszafogtak, hogy jövöre szép nagy számot lobogtathassanak majd.
Szóval Sehmet komentelötől a jogot is elvennéd, hogy ott ahol te szabadon kommentelhetsz, ott neki ugyanaz a jog el lehessen véve? Milyen mondvacsinált érdekeknek kellene megfelelni, hogy még ezt a lehetőséget se érvényesíthesse egy magyar állampolgár? Milyen jogon nevezhetsz oroszbarátnak, meg függetlennek, akik szerinted elvesztették a kontrollt a gondolkodásunk felett, mert ezt feltételezheted róluk? Miért nem mehetnek csak előre, mint például te is, ha a hatalomnak ez a természetes érdeke? Úgy tűnik, hogy már a választások sem demokratikusak ha neked kell eldönteni annak az eredményeit? Meddig lehet elmenni a valóság tagadásának?
Te sem vagy különb, ha ugyanúgy be vagy kábítózva, a mondanivalóddal. Igaz te nem lehetsz vezérkövető, mert te magadat tartod vezérnek? A kettős mércéd nagyon veszélyes az emberiségre, ha minden nap ahhoz tartod magad. Nem kell ide pártok, autokraták, ha minden nap ugyanazt ismêtelgeted!
ORBÁN TAKARODJ !!!
- gazdasági barkácsolását
- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait
- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését
- gazdasági visszaesést
- korlátozott szólásszabadságát
- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését
- az ellenség nélküli szabadságharcát
- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait
- stb......
magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy
ORBÁN TAKARODJ!!!!!