Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2024. 06. 28. 12:17
Előzmény: #139193  Cicamisi
#139200

Nálunk nem probléma az ingatlanvásárlás! Csak azoknak, akik annyit is érnek!  Van pénz ingatlanra még csak a rántotthús államformájú banánállam területén sem kell lennie!  
Államkasszából, hisz oda úgysem kell a pénz, van annak jobb helye is! 
https://telex.hu/gazdasag/2024/06/28/5-4-milliard-alapitvany-szijjarto-peter-kozep-europai-epitett-orokseg-megorzo-alapitvany
Peterbond 2024. 06. 28. 12:14
Előzmény: #139193  Cicamisi
#139199
Jó azért jó hogy nem New York-i ismerősöket kérdezel vagy Szingapúrit. London felé Orosz milliárdosok vásárolták fel :). Nem éppen a legjobb hasonlat. Persze kint is drágák az ingatlanok de azért ne Londonnal jöjjünk már.
Peterbond 2024. 06. 28. 12:11
Előzmény: #139186  signal2
#139198
"Ha egyébként olyan magasak az ingatlanárak, akkor nyilván nagyon megéri építeni, nemde? Ha pedig sok épül, akkor az majd lejjebb szorítja az árakat. Vagy annyira mégsem magasak?"
.
A kapacitások a nagy állami beruházásokra mennek ahol hogyis mondjuk másabbak a haszonkulcsok :). A piaci építkezések is arrafelé mennek hogy a drága lakásokat építsék amiken nagy haszon van. Mert egy szűk rétegnek tényleg megfizethető 60-70-80 milliós 40-50 négyzetméteres lakások hisz kap csokot miegymást. Ezeket építeni jó haszonnal is jár. Felhúznak házat Gödön, Érden meg Dunakeszin. Egy telekre felmegy egy 6-8 fős társasház amit darabját 60-80 millióért eladják. 480 milliós bevétel oszt nagy haszon. most bajlódjon építeni 10 darab 30 millás házat pár millió haszonért darabján? Ha volna szabad kapacitás megérné azt is de amíg azokat a 280 milliárdos irodaházak és Stadionok meg ilyenek kötik le addig nem fog senki ezekért lehajolni.
.
Szerintem.
csendben 2024. 06. 28. 12:11
Előzmény: #139192  Cicamisi
#139197
30-40 éve nyugodtan vehettél fel banki hitelt 30 évre,mert ha dolgoztál,akkor ki tudtad fizetni a hitelt éhenhalás nélkül.Nem lógot a fejed felett annak a veszélye ,hogy bármelyik nap arra ébredsz,hogy kirúgtak a cégedtől... Ellenben egyy reggel arra édredtél,hogy a 3%-os kamatodat Satya bácsi felemelte 15%-ra. Az egy szép húzás volt!.....Sólyom papa is áldását adta a dologra...  Arról nem beszélve,hogy építhettél kalákában. Nagyon sok ház épült így. Igaz, a saját munkádat kellett beletenni a kivitelezésbe. Most próbáld meg csinlni ezt!
Peterbond 2024. 06. 28. 12:06
Előzmény: #139194  Peterbond
#139196
Megtaláltam. 2016 és 2022 között a béremelés nálunk 44% volt ( pontosabban nálam de ettől kb 1-2%-al térhetet el bárki teljesítménytől függően egy évben és azért volt év amikor én is a magasabb sávban voltam igaz 5% vagy 6% nem éppen magasabb sáv. Különösen hogy volt év amikor 5 és 5,5% volt ami kb vicc :) )
.
Ez alatt az orsázgos átlagbér elvileg 92%-ot emelkedett. Budapest 85%-ot. Pénzügy biztosítási szektor 66%-ot és a kereskedelmi szektor 76%-ot.
.
Szóval igenis előfordulhatot hogy sokan kevesebb béremelést kaptak mint az országos átlag emelkedése.
csendben 2024. 06. 28. 12:02
Előzmény: #139191  signal2
#139195
Az egyre több üres lakásnak több oka is lehet. Ilyen pl. az egekbe felvert ár,amit a piac nem akar és/vagy nem tud megfizetni. De ha a fiatal mégse akar mama hotelben lakni, akkor marad az albérlet. Ott pedig a nagy kereslet miatt mentek fel az árak. Úgyhogy valós kapcsolat van a lakás ár és az albérlet ár között...
Peterbond 2024. 06. 28. 11:56
Előzmény: #139186  signal2
#139194
"Egyetértek, hogy nehéz fiatalként egyes helyeken lakáshoz jutni. Nem ezzel szemben kommunikáltam, hanem az ellen, hogy egyes bérek 8 év alatt 20-30%-kal nőttek. Ilyen biztos nincs. A legalacsonyabb bérek is majd duplázódtak. Akinek jelentősen ez alatt emelkedett a bére, az csak saját magának köszönheti, és nagyon kevesen lehetnek."
.
Ezzel azért vitatkoznék kicsit. A bérek emelkedése inkább az alacsonyabb bérek esetén volt markánsabb. Az amúgy magasabb béreknél messze nem volt ilyen magas. Én egy viszonylag jól menő Multinál voltam évekig és mikor 5-6% béremeléseket kaptunk amikor a KSH 2 számjegyű bérekről írt én is elkezdtem összevetni hogy amióta a cégnél vagyok hogyan viszonyult a bérem az átlagbérhez a Budapesti átlag bérhez, a végzetségemnek megflelő átlagbér változáshoz.
Hát siralmasan le volt maradva. És nem csak az enyém hanem a munkatársaimé is. Egyszerűen közeledtek a bérek. Amikor kezdtem 3-szor annyit kerestem mint egy kezdő Burger King-ben. Mikor elmentem kb kétszer annyi ( amúgy ekkor volt hogy kb 380-400-ért kerestek bruttó a Burgerbe a tanároknak meg 20 év munkaviszony után volt kb 360 körül a bére a bértábla szerint ).
.
Visszakeresem az akkori összevetéseimet már csak kíváncsiságból is.
Cicamisi 2024. 06. 28. 11:43
Előzmény: #139192  Cicamisi
#139193
Londoni unokatesómékkal rendszeresen beszélek a kinti lakáshelyzetről. Saját lakásra reményük sem lenne, ha nem haltak volna meg a szüleik. Jelenleg 1 millió font alatt csak lepukkant romok vannak londonban.   
Cicamisi 2024. 06. 28. 11:30
Előzmény: #139185  badsector1
#139192
Húúúú már megint az orbán a hunyó!? Évtizedekkel ezelőtt persze senki nem vált el, ugye? Én is kaptam -és ha van gyereked akkor te is kaptál -szoc-polt, kedvezményes hitelt amikor megvetted az első lakást, nem? A családi pótlék akkorjában ugyanúgy xart sem ért de nem azért akart az ember gyereket, hogy meggazdagodjon rajta. 
Mindenki nyavalyog hogy milyen rossz most, de 30-40 éve sem volt könnyebb. Ugyanúgy szinte lehetetlen volt lakást venni fizetésből. Ezzel szemben arra is jól emlékszem, hogy a Bokros csomaggal hogy leszivatták a gyerekeseket.
signal2
signal2 2024. 06. 28. 11:18
Előzmény: #139188  csendben
#139191
Eddig én érveltem a kereslet-kínálat mellett. Leírtam, hogy egyre több az üres lakás , azaz nő a kínálat.
Az ingatlan és az albérlet két külön termék, külön piac, még ha van is kapcsolódás a kettő között.
signal2
signal2 2024. 06. 28. 10:59
Előzmény: #139189  Lowrider
#139190
A KSH szerint nőtt, te pedig a saját alá nem támasztott feltételezésedet írod. Épp azért volt infláció, mert a cégek emelték a termékek árát. Ha emeli a terméke árát 20%-kal, akkor a bért tudja jó eséllyel emelni.
Most itt konkrétan az van, hogy a bérek több, kimt duplázódását próbálod lehazudni 30%-ra.
Azzal próbálod magyarázni, hogy a statisztikában nem szereplő sokaság körében alig nőtt a bér. Ezzel szemben akik minimálbéren foglalkoztatnak, ott kényszerűen nőtt, továbbá az egyéni vallalkozó szakik is durván emeltek árat, tehát ott is jelentős jövedelem emelkedés volt. 
Lowrider 2024. 06. 28. 10:31
Előzmény: #139186  signal2
#139189
Most mondtad ki a lényeget. A legalacsonyabb bérek, amik addig sem voltak elegendőek önerő felhalmozására tényleg duplázódtak, de azok így sem elegendőek. A medián körüli jövedelmek, amiből már meg lehet finanszírozni egy saját kecót, pedig nem nőhettek 30-35% -nál többel az elmúlt 6-8 évben. Ha olvastad a tegnapi hsz -emet, ott írtam, hogy a KSH szerint 2022 - 2024 között nőtt a medián több mint 30% -kal. Kamu! Energiáválság, árfolyamválság, inflációs válság, fogyasztási válság, nincs olyan magyar kkv, ami ilyen körülmények között ki tud termelni ennyi bérköltség többletet! Vagyis a multiknál és kormányzati szektorban nőttek a bérek ennél sokkal magasabb mértékben!
csendben 2024. 06. 28. 09:55
Előzmény: #139186  signal2
#139188
"Továbbá azt is fejtegették, hogy az ingatlanárak és a bérleti díjak nem feltétlenül mozognak együtt. Arra a kérdésemre, hogy mi támasztja a alá az albérleti díjak emelkedését, nem válasz, hogy az ingatlanárak emelkedése.
Ha egyébként olyan magasak az ingatlanárak, akkor nyilván nagyon megéri építeni, nemde? Ha pedig sok épül, akkor az majd lejjebb szorítja az árakat. Vagy annyira mégsem magasak?": vicces,hogy egy gatdasági topikban arról kell beszélni,hogy a piac a kerelet-kínálat alapján áraz (hacsak nem piszkál bele pártunk és kormányunk).
signal2
signal2 2024. 06. 28. 09:40
Előzmény: #139185  badsector1
#139187
Ezt a nyilvánvaló és kapitális ellentmondást a fidesz fanok nem igazán tudják megmagyarázni. 
signal2
signal2 2024. 06. 28. 09:39
Előzmény: #139181  csendben
#139186
Egyetértek, hogy nehéz fiatalként egyes helyeken lakáshoz jutni. Nem ezzel szemben kommunikáltam, hanem az ellen, hogy egyes bérek 8 év alatt 20-30%-kal nőttek. Ilyen biztos nincs. A legalacsonyabb bérek is majd duplázódtak. Akinek jelentősen ez alatt emelkedett a bére, az csak saját magának köszönheti, és nagyon kevesen lehetnek.
Továbbá azt is fejtegették, hogy az ingatlanárak és a bérleti díjak nem feltétlenül mozognak együtt. Arra a kérdésemre, hogy mi támasztja a alá az albérleti díjak emelkedését, nem válasz, hogy az ingatlanárak emelkedése.
Ha egyébként olyan magasak az ingatlanárak, akkor nyilván nagyon megéri építeni, nemde? Ha pedig sok épül, akkor az majd lejjebb szorítja az árakat. Vagy annyira mégsem magasak?
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 09:38
#139185
"„Országos tragédia, ha azért születnek meg a gyerekek, mert pénzt kaptak értük a szülők” 
A CSOK-ot és a babaváró hitelt kérvényezők 20-30 százaléka nem teljesítette a gyermekvállalási feltételeket, de azt még nem tudni, mi lesz a pénzükkel. A támogatások hatékonyságát közben a csökkenő születésszámok is megkérdőjelezik – hangzott el a CEU Bibó István Szabadegyetemének évadzáró estjén."
    
már most is sok CSOK sérült gyerek jár az óvodákba, bölcsődékbe.
nagy ellentmondás van orbán fejében, azért nem emeli a caládi pótlékot, hogy ne pénzért csináljanak gyereket a magorok, de orbán szeretné, hogy pénzért csináljanak gyereket, ha az ötlet az ő fejéből pattant ki.
badsector1
badsector1 2024. 06. 28. 09:31
#139184
"Mivel Magyarországon a benzin 4 forinttal, a gázolaj pedig 18 forinttal drágább, mint a környező országokban, ezért a kormány felszólítja az üzemanyagkereskedőket, hogy mérsékeljék az áraikat a szomszédos országok átlagárai alá - derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatásából."
    
Így még egy felcsúti hülye is tud kormányozni, csak fel kell szólítani a benzinkutasokat, hogy csökkentsék az üzemanyagárakat, azok meg le fognak csökkenni. :))
csendben 2024. 06. 28. 08:55
#139182
"Az uniós csúcs záró sajtótájékoztatóján Alexander De Croo belga kormányfő azzal összefüggésben, hogy Belgium hétfőn átadja az Európai Unió Tanácsának féléves soros elnökségét Magyarországnak, újságírói kérdésre azt monda:az elnökség nem azt jelenti, hogy te vagy Európa főnöke. Ezzel szemben azt jelenti, hogy te vagy abban a helyzetben, hogy kompromisszumot találj. Érdekes pozíció, legalább egyszer az életben- mondta De Croo, majd hozzátette: "tehát mindenképpen ajánlani tudom Orbán Viktornak". "
csendben 2024. 06. 28. 08:21
Előzmény: #139179  signal2
#139181
A statisztika szépsége,hogy ua. számból,adatból valami és az ellenkezője is kimutatható. :-) Amit leírtál (adatokat!),azok egy része az életnek. A teljessége néklül!Nem lehet véletlen,hogyx egyre több fiatal lakik mam hotelben. A születési számok drasztikus csökkenése se a véletlen műve.... Egyre mgefizethetetlenebb a saját lakáshoz jutás a fiatalok számára....

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek