Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 19:14
Előzmény: #99856  sztanil
#99860
Azért az izraeli szélsőjobb igazságügyi reformjavaslata olyant is tartalmazott, hogy egyszerű parlamenti többséggel felülbírálhatóak a bírósági döntések, ami jóval túlmegy a hazai igazságügyi reformon. Itt a bírák korábban egymást nevezgették ki a belőlük álló Országos Igazságszolgáltatási Tanácsban (amelyik javaslatot tett a bírák kinevezésére és a felmentésére a köztársasági elnöknek), és szinte felmenthetetlenek voltak, ha csak valaki el nem kezdett őrjöngeni az utca közepén.
badsector1
badsector1 2023. 03. 27. 19:10
Előzmény: #99858  Sehmet
#99859
a födém monolit beton, viszont van tetőtérbeépítés ott kell gipszkartonozni
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 19:02
Előzmény: #99855  badsector1
#99858

Az jó, ha értesz hozzá. Nálunk a múlt nap volt egy Telekom-os szerelő, mivel állítólag nem jött jól a "jel" - fogalmam sincs mit jelent - és amikor felment a padlásra, amit nem építettünk be - főleg kettőnknek - azt kérdezte, hogy nem gipszkartonból van-e a födém, mert egyszer beszakadt alatta, és a hálószoba ágyára esett. Megnyugtattuk, hogy betongerenda és vasbeton, a válaszfalak is téglából vannak, stb. De Budapesten már gipszkartonból van a választalak jelentős része.
A hőszivattyún mi is gondolkodunk, de amíg huszon-egynéhány-ezer forint a gázfűtés havi átalánya, addig talán várunk.
Jó munkát az építkezéshez/felújításhoz!
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 18:54
Előzmény: #99853  RangerHU
#99857

A deklarált cél nem mindig azonos a tényleges céllal.
A bal vagy jobboldalt valóban a többdimenziós koordináta-rendszerben elfoglalt helye kellene, hogy meghatározza, azonban a gazdasági dimenzió nem mindig azonos a politikai, kulturális dimenzióval. Én elismerem - jajj, én-nel nem kezdünk mondatot - , hogy a Fidesz gazdaságpolitikájának vannak baloldali elemei, de Francis Fukuyama is most már azt mondja, hogy egy válsághelyzetben kell az állami beavatkozás még akkor is, ha kevesebb Kovács Pistike lesz a szabad madarak szerint, de azt talán a családtámogatási rendszer kompenzálja. Én a "baloldalt" saját önmeghatározása alapján írtam az érintett ellenzéki pártoknak, és ha azt vesszük, valahol a liberális irány is baloldali. Persze ha hazai baloldal valójában - szerintem - liberális, de inkább az már libertarianizmus, annak is az anarchista kategóriája. A Fidesz a kulturális/politikai dimenzióban azért jobboldali. A 13 évet a nemzetközi térben folyamatosan fúrta az ellenzék, akkor talán nevezzük így, mert bár a politikai realizmus az antropológiai pesszimizmusból indul ki, és az érdekeket tekinti relevánsnak az értékekkel szemben, a mi ellenzékünk még ezen is túlmegy, egy kormányzásra képtelen katyvasz a volt elvtársak és a karlengetős neonácik quasi szövetségeként.
A politika ugye a hatalom megszerzéséről, gyakorlásáról és megtartásáról szól. A hosszabb távú, stratégiai cél mindig is erre irányul, és a rövidtávú taktika ennek alárendelten működik úgy, hogy azért a stratégiai érdekeket ne veszélyeztesse. Az pedig, hogy mi minek rendelődik vagy rendelődött alá, a jövő majd eldönti.
Törésvonal sok van, de szerintem most a meghatározó a civilizációs törésvonal, ami alapvetően változtatja meg a világot - talán nem is olyan sokára, bár az amerikai hegemónián alapuló unipoláris világrend egyelőre megingatatlannak látszik addig, amíg ezt a hegemóniát finanszírozni tudja az USA, aki a Betton Woods-i rendszer előtt jóindulatú, de mára már kizsákmányoló hegemón lett, nem riadva vissza a neokonzervatív külpolitikai ideológiától sem, ha az érdekei veszélybe kerülnek, akkor akár a fegyveres demokráciaexport is bevethető. De amit látjuk Afganisztánban és Irakban - ahol ennek hatására jött lére és erősödött meg az Iszlám Állam is - ennek a hatása diszfunkcionálisra sikeredett, mert az amúgy is anarchikus nemzetközi politikai viszonyokat tovább rontotta, ergo nem jött el a történelem vége, ahogyan azt a bipoláris világrend megszűnését követően Fukuyama vizionálta. Csak tanulmányozni kell egy kicsit Huntingtont.
sztanil 2023. 03. 27. 18:40
#99856

Netanjahu is húzni akart egy "Orbánt", de nem jött be neki. A recept csak megfelelően romlott néppel működik.
https://www.portfolio.hu/global/20230327/meghatralt-netanjahu-elhalasztjak-a-tomegtunteteseket-kivalto-igazsagugyi-reformot-605462
badsector1
badsector1 2023. 03. 27. 18:39
Előzmény: #99852  Sehmet
#99855
A hőszigetelés van soron, azt természetesen nem én hanem a norbi fogja csinálni, most van a nagy színválasztási projekt a családban.
Én a gipszkartonozással szívok, sokkal nagyobb munka mint gondoltam, párhuzamosan fa előtetőt, hőszivattyú alapot, kis villanyszerelést csinálok
00000 2023. 03. 27. 18:39
Törölt hozzászólás
#99854
RangerHU 2023. 03. 27. 18:18
Előzmény: #99828  Sehmet
#99853
Én pedig azzal nem tudok mit kezdeni, hogy az emberek jólétét, biztonságát szolgáló, középosztály megszilárdulását elősegítő gazdaságpolitika miért nem jó gazdaságpolitika.”———
Úgy látom Neked nem nagyon ment át, h a kritika arra irányul, h a kormány a deklarált céljai  tekintetében nem a lehetséges egyébként választható eszközöket választotta azok eléréséhez, s a rövidtávú politikai célok oltárán feláldozta a hosszútávú lehetőségek egy jelentékeny részét.
Semmi gond. Infláció, s a mostani helyzet majd helyre teszi a dolgokat.
———
Mint jeleztem kettőnk diskurzusban a “balodalizással” nem tudok mint kezdeni.
1. 13 éve ez a rezsim határozza meg a dolgokat 2/3-dal stb…
2. Nincs baloldal, a klasszikus értékek mentén, bár a két vagy több dimenziós(koordináta rendszerben) megjeleníthető párt tipizálás szerint elhelyezhető ami van. De szóra se érdemes már csak azért se, mert valójában a rezsim része.
3. Az hogy a Te megközelítésedben a bennünket körülvevő világot(Mo-t) egy politikai törésvonal mentén,  annak kétpólusú felosztásában tudod csak  szemlélni/értékelni értsd ez a főrendező elv… hát kinek mi.  
Innen nézve ez leegyszerűsítő, szűklátókörű kicsit monomániás. Nem a megsértés szándékával írtam - csak már többedszerre próbálod oktrojálni ezt a megközelítést.
Ennél a világ kicsit bonyolultabb úgy vélem, több olvasata létezik, de egyik se áll a kritika felett.
Ez a rezsim se.
Bár lehet túl fiatal vagyok még azért gondolom így. 
KKE-i történeti kitekintésedre nem reagálnék idő és terjedelmi okokból+ nem is ez volt a téma.
A véleményedet tiszteletben tartom bár szintén ennél komplexebben látom.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 18:14
Előzmény: #99849  badsector1
#99852
Azért a födém és a külső hőszigetelést és a háromrétegű ablakokat szakemberekkel érdemes megcsináltatni, mert az a biztos. Sokan a korábbi "nagy házat építünk kalákában" című történetet szívják most, mert az minden volt, csak nem energiatakarékos. Mi még a lakótér, alagsor és tetőtér közötti elválasztást is egy-egy ajtóval oldottuk meg, így a nagy belmagasság sem viszi el a hőt. Pedig akkor még kifizethető áron jött az energia.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 18:10
Előzmény: #99847  badsector1
#99851
Ezeket inkább a Westendben szoktam venni. A hétköznapi ruháknál nekem az angol méretek jönnek be, és a Marks&Spencer volt a legkényelmesebb, azt szoktam venni, azonban sajnos ők is kivonultak. Ha Londonban jársz, az Edgware Road-on van egy kiváló, nem is drága üzletük, ami metróval is könnyen megközelíthető, csak akkor viszonylag kevés ruhát tudsz vinni magaddal. Az Oxford Street-i már drágább és nincs olyan választék sem.
00000 2023. 03. 27. 18:03
Törölt hozzászólás
#99850
badsector1
badsector1 2023. 03. 27. 18:01
Előzmény: #99845  Sehmet
#99849
az én koromban nincs babaváró(bár az egyik kollégám 60 évesen lett kispapa ), önerőből és egyre több saját munkából megy az építkezés.
00000 2023. 03. 27. 17:59
Törölt hozzászólás
#99848
badsector1
badsector1 2023. 03. 27. 17:57
Előzmény: #99842  Sehmet
#99847
"A Josef Seibelt, a Riekert és a Bugattit, valamint a Salamandert kedvelem"
   
ezeket megveheted a premier outletben is az m1 mellett.
nekem a Bata cipő volt a kedvencem, amit még az osztrák-magyar monarchiában alapítottak, de már ez a márka is kivonult mogyoróországból
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 17:57
Előzmény: #99844  bigyula
#99846
Persze, de az árstopok nem voltak jók az infláció megfékezésére. De én viszonylag keveset utazom, és az etanolos üzemanyag nem annyira jó a kocsi motorjának.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 17:55
Előzmény: #99839  badsector1
#99845
Látod, milyen jó ez a CSOK! Remélem, a Babavárót is igénybe veszitek! Építeni még mindig érdemes, mert Budapesten már másfél-két-millió felett járnak a négyzetméter-árak, ami egy átlagember számára még a kedvezményekkel is szinte megfizethetetlen. Én még jó időben vettem az akkor új építésű lakást a Corvin-sétányon.
bigyula 2023. 03. 27. 17:54
Előzmény: #99841  Sehmet
#99844
Arra ugye emlékszel, hogy ekkor már rég árstop volt (benzin, élelmiszer), hogy elrejtsék az inflációt?
badsector1
badsector1 2023. 03. 27. 17:52
Előzmény: #99841  Sehmet
#99843
szerintem 800 ezres szja visszatérítés elég sokáig kitartott, de hozzáveheted az inflációhoz eltolcsi pénznyomdáját, ás természetesen a gyenge forintot is.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 17:51
Előzmény: #99840  badsector1
#99842
Azt nem ott szoktam venni, mivel nem kényelmesek. A Josef Seibelt, a Riekert és a Bugattit, valamint a Salamandert kedvelem, az meg nincs ott. Inkább alkalmi öltönyt vásárolok ott, és a lányomnak egy-két cuccot. Egyébként ellepték az olaszok, de egyre több üzlet szűkítette a kínálatát az utóbbi időben, és zártak is be.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 27. 17:44
Előzmény: #99838  badsector1
#99841
Aha, persze! Akkor, 2022 elején érdekes módon csak 8-9 % volt az infláció, és ugye 2022 februárjában jött a 13. havi nyugdíj és a gyermekes SZJA visszatérítés az átlagkereset elejéig. Nem is tudtam, hogy az eddig kitartott, és egy év múlva okozott ekkora inflációt? Ugye csak vicceltél! :)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek