Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2023. 03. 24. 10:01
Előzmény: #99578  Istvan78
#99580
"Sokan azért nem mentek el szavazni, vagy szavaztak a Fideszre, mert olyan koalícióra nem akartak szavazni, amelyikben ideológiailag nagyon ellentétes oldalon állók is voltak."
Akkor hibásan álltak a kérdéshez. Azt úgy kellett volna felfogni, hogy mindenki a saját kedvenc pártjára szavaz, csak a számolási technika miatt így még jobban érvényesül a szavazata. A kis pártok szavazóira ez különösen igaz. 
signal2
signal2 2023. 03. 24. 10:00
Előzmény: #99575  Sehmet
#99579
Bele mehetünk a kifejtésébe.
Fidesz kommunista, piacellenes lépései:
- rezsi hatósági árak
- üzemanyag hatósági ár
- élelmiszer hatósági ár
- központosítás a közoktatásban
- végrehajtói szakma államosítása
- közterületek ellentételezés nélküli államosítása
- közadatokhoz való hozzáférés korlátozása
- MNB függetlenségének csorbítása a kamatokba való beavatkozással
- kamatsop
- fix árfolyamon történő végtörlesztés
- propaganda
- média jelentős részének központosítása
- állam túlzott szerepvállalása a gazdaságban
- állami források kitüntetekk piaci szereplőkhöz való csatornázása, ennek mértéke
Várom annak bemutatását, hogy az MSZP, DK miért lenne ettől jobban kommunista. Főleg, hogy már akkor is sokkal kevésbé volt az, mikor kormányzott.
Istvan78 2023. 03. 24. 09:59
Előzmény: #99554  Colas
#99578
"Olyan választó, aki 2022-ben a Fideszre szavazott, az 2026-ban sem fog a felsorolt 6 pártra szavazni (sem olyanra, aki csatlakozna hozzájuk)"
Ez nem így van. Sokan azért nem mentek el szavazni, vagy szavaztak a Fideszre, mert olyan koalícióra nem akartak szavazni, amelyikben ideológiailag nagyon ellentétes oldalon állók is voltak.
signal2
signal2 2023. 03. 24. 09:54
Előzmény: #99567  Colas
#99577
Én erre azt tudom mondani, hogy a szocik (mszp-dk) és a fidesz már eleget bizonyították, hogy a hatalom és a lopás kiemelt szerepet játszik, amikor kormányoznak. A többi pártról azonban ez nem mondható el. Őket legfeljebb rágalmazni lehet, hogy lopnának. Ellenben nincs veszteni való, ha rájuk szavazunk.
Nem fog új párt jönni. Akiben van annyi bátorság, hogy a jelenlegi feltételek mellett politikusnak áll, az már mind politikus. Csak zöldfülű szerencselovagok jöhetnek helyettük. 2 értelmes kezdeméynezés volt a közelmúltban: az Együtt és az Új Kezdet, mindkettő elhasalt. Vannak most is kisebb kezdeményezések, de nicns enek meg a feltételei és az állampolgári kurázsi sem egy új párt felemlkedéséhez. Azzal kell főzni, ami van.
Istvan78 2023. 03. 24. 09:54
Előzmény: #99573  Sehmet
#99576
Pozsgait a keblére ölelte a Fidesz, mert nemzeti sapkát tett magára és a Fidesz mellé állásával gyengítette az ellenoldalt. A Fidesznek ennyi bőven elég volt mindig is, mindegy, hogy milyen a múltja, ügynök volt talán, bármi, csak mellé álljon.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:51
Előzmény: #99571  signal2
#99575
Ez is egy vélemény, bár én nem osztom, hanem tiszteletben tartom, mint a saját látásmódodat a dolgokról, nem is minősítem, mint itt, sokan mások az én véleményemet. :)
Colas 2023. 03. 24. 09:50
Előzmény: #99564  signal2
#99574
Mert a Fidesz szavazónak nem alternatíva az összefogott 6 párt, de erősnek látszódtak, ezért hogy véletlenül se kerüljenek hatalomra kényszerből a Fideszre szavaztak. Ezt Neked már többször leírtam. 2026-ban már biztosan nagyobb lesz a választék. Szerintem 2026-ban jóval többen fognak az MKKP-ra és a Mihazánkra szavazni.Meg egyebekre...(de nem a hatra).
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:49
Előzmény: #99569  Törölt felhasználó
#99573
Tévedsz! Pozsgait az MSZMP küldte oda a rendszerváltozás előtt az újonnan alakuló pártokhoz, hogy az MSZMP-hez tartozó, sokszor ügynökmúlttal rendelkező személyeket "beprotezsálja" a pártok vezető testületeibe. Pozsgai nagyon sok kárt okozott, ha ő nincs, akkor lehet, hogy forradalmi lett volna a rendszerváltozás, ami az állami tulajdonra ácsingózó elvtársaknak nem annyira tetszett volna.
signal2
signal2 2023. 03. 24. 09:48
Előzmény: #99569  Törölt felhasználó
#99572
Így van, egy lusztrációs törvény tudná lezárni a kommunista múltat (amire furcsa mód sokan édes nosztalgiával gondolnak), de eddig a fidesz huszonvalahányszor leszavazta.
signal2
signal2 2023. 03. 24. 09:46
Előzmény: #99558  Sehmet
#99571
igen, viszont már ezek is sokkal inkább piacpártiak, demokratikusak, mint a fidesz.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:46
Előzmény: #99563  Törölt felhasználó
#99570
Írtam ilyent? De nem az a lopás, amit a Nugatifény és az embereket heccelő médiumok annak írnak, hanem az, amikor jogellenesen veszik el a másik tulajdonát, ergo jogszabályba ütköző cselekményt követnek el. Márpedig még a magánnyugdíjpénztárakra vonatkozóan is volt olyan jogszabály, amely alapján a zemberek dönthettek arról, mit választanak. És ez érvényes minden olyan helyzetre, minden olyan magatartásra, amelyeket jogszabály alapján tesznek. Abba - ebből a szempontból - teljesen kár belemenni, hogy kinek tetszik az a jogszabály, kinek nem. Ha pedig EU-s jogszabályokat, irányelveket sértenek, akkor ott a kötelességszegési eljárás, amelyben ez orvosolható. Ilyen pedig rengeteg van, és az EU-s tagállamok közül ellenünk az átlag alatti számban folynak kötelességszegési eljárások.
Törölt felhasználó 2023. 03. 24. 09:44
#99569
Lehet, hogy jogutód az MSZP, de pl. Pozsgay is a fityisz embere volt..és sokan mások.
Ügynöktörvény!!!!!!!!!!.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:41
Előzmény: #99564  signal2
#99568
Látod, ezzel egyetértek. Nincs szükség a klasszikus politizálásra, és igazi versenytárs hiányában félő, hogy el is felejtik. A rendeleti kormányzás jól hangzik, de nincs jelentőség egyrészt azért, mert az országgyűlés hatáskörébe tartozó jogszabályokat (törvényeket) úgyis jóvá kell hagynia a parlamentnek, egyébként pedig kétharmaddal simán átmenne. Csak az ellenzék időhúzását lehet vele megúszni, ami veszélyhelyzetben döntő fontosságú lehet.
Colas 2023. 03. 24. 09:38
Előzmény: #99555  signal2
#99567
Ennél komplikáltabb a dolog. Vannak emberek, akik szeretik a politikát gazdagodásra használni. Na most ők mindig a mindenkori hatalomhoz dörgölődnek, velük próbálnak érvényesülni. Én is ismerek olyan embereket, akik 2010-ig az MSZP-hez dörgölődtek, később meg már a Fideszhez. Említhetjük a megboldogult Demjánt, Csányit, CBA vezérkart... Politikus is van ilyen bőven. De azon a településen ahol lakom szintén ezt láttam az elmúlt közel 20 évben a helyi képviselőknél.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:37
Előzmény: #99560  RangerHU
#99566
Bocs, de kihagytál egy szót, és ugye szép magyar nyelvünkben ez megváltoztatja a mondat értelmét. Egyébként ez megy már 1948-óta, az embereknél kódolva van, a privatizáció, stb. is erről szólt. A Kádár-rezsimben szocializálódott emberek ezen nőttek fel és ezt "hagyományozták" az utódokra úgy, hogy észre sem vették. Fejre állított morális értékrend, a lopás ügyeskedés volt, a '80-as évek végén a GMK-k és a VGMK-k kilopták a jövedelmező munkákat az állami vállalatoktól, igazgató elvtárssal az élen az akkori párnomenklatúra volt a társadalmi tulajdon kezelője, azaz az egész ország felett rendelkezett úgy, hogy még tulajdonosi kockázata sem volt, az emberek pedig a megélhetési biztonságra vágytak, és fogalmuk sem volt mi a szabadság, mert olyan igazándiból 1990-ig nem nagyon volt kis hazánkban.
Törölt felhasználó 2023. 03. 24. 09:36
Előzmény: #99564  signal2
#99565
mert nem mennek el a passzívak. én is azt reméltem, hogy feles lesz a választási eredmény, és nem kell most másik kormányt keresni, csak kontrolálható lett volna a tolvaj fityisz kormány.
signal2
signal2 2023. 03. 24. 09:32
Előzmény: #99554  Colas
#99564
"2026-ban már az is nagy eredmény lenne (esetleg lesz) az ellenzéknek, ha a Fidesz nem érné el az 50%-ot és koalíciós partnert kellene keresnie."
Nálam ez volt az vágyott eredmény tavalyra. Én biztos nem akartam volna kormányozni most. Látszik is, hogy a még a fidesz is szenved 2/3-dal és rendeleti kormányzással, pedig már majdnem mindent kézivezérel.
Egyébként mindenkinek volt lehetősége tavaly is másra szavazni, mégsem tették. MIért?
Törölt felhasználó 2023. 03. 24. 09:32
Előzmény: #99561  Sehmet
#99563
a múlt bűneire hivatkozva lopni törvényes?
Törölt felhasználó 2023. 03. 24. 09:32
Előzmény: #99555  signal2
#99562
miből lopjanak most, ha nem jönnek az unios pénzek? 
A múlt bűneire hivatkozva lopni törvényes indok???
Most csak a magántulajdonban, önkormányzatiban, államiban lévő javakra tehetik rá a kezüket. Soron következnek a vízművek, azután a víz,csatorna díj áremelés. 
Csukjátok le a királyokat!
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 24. 09:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#99561
Hogyan is volt a 4-es metró az OLAF szerint? Medgyessy külön is nevesítve!
https://hvg.hu/gazdasag/20170203_olaf_jelentes_metro

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek