Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kenyeres2
kenyeres2 2024. 07. 18. 09:04
#161020
PAKS 2 NAGYON BEINDULT MÁR 900 FŐ DOLGOZIK OTT.A mieink is ott vannak,kezdődik a héten a betonozás!Hajrá OPUS!
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2024. 07. 18. 09:03
#161019
440...442
Audax1 2024. 07. 18. 09:01
Előzmény: #161016  mcbull
#161018
Na igen, az ócsak külföldi szxr termékeiket leértékelik. Hát vegyed csak! Ha néha van valami érdemleges leárazva, az pedig mindig csali.
Audax1 2024. 07. 18. 08:59
Előzmény: #161012  Thomas
#161017
 Mi az SSC?
https://www.instyle.hu/minden-amit-az-ssc-munkakorokrol-tudni-kell-124969
Ne gondold, hogy ezek jótékonykodnak!
mcbull 2024. 07. 18. 08:57
Előzmény: #161015  Audax1
#161016
Részben...de mondj egy tisztességes magyar vállalkozót, akiben van betyár becsület! 
A kinti multik ismerik a leértékelést...a magyarok csak a lehúzást!
Audax1 2024. 07. 18. 08:53
Előzmény: #161012  Thomas
#161015
Visszakérdezek! Te hol élsz, hogy ilyen negatív vagy és egy-két rossz példával általánosítasz? Nekem más tapaszatalataim vannak. A Lidl, Aldi, Spar és a többiek ugyanúgy lerabolnak minket vagy még jobban mint a  CBA. Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írtam akkor nem dühöngenél. Éppen az feszegettem, hogy nincs elég hazafias, patrióta érzelmű magyar vállakozó. Kiskereskedő-lánc nincs magyar, de más gazdasági területen sincs magyar tőkés vállalkozó, csak a nyugatiak élnek itt mint hal a vízben. A Lidl, Aldi meg a többiek ráadásul alacsonyabb minőségű árukkal terítenek itt, mint a saját hazájukban, Erre én nem lennék büszke!
BigProfit
BigProfit 2024. 07. 18. 08:52
Előzmény: #161012  Thomas
#161014
SSC, mint példa?? A multikat hozod fel bármilyen példaként? Akik erőfölényüket kihasználva fő céljukként a konkurencia bedarálása és a piaci monopolhelyzet megteremtése a cél??  
R00 2024. 07. 18. 08:52
Előzmény: #161011  Audax1
#161013

Mint a VASÚTVILL?
Innen is látszik, hogy semmi se szent, se az ott dolgozók, se semmi,
Mocskos dolgok ezek ám. ha a mészáros klán lecsap
De majd KK13 elvtárs elmagyarázza ezt is persze. (lásd OTT1)
https://forbes.hu/uzlet/csod-meszaros-lorinc-homlok-zsolt-vasutvill/
https://www.bet.hu/site/newkib/hu/2024.06./VASUTVILL_Kft._Rendkivuli_tajekoztatas_Kotvenytulajdonosi_Gyules_eredmenye_129088421
Thomas 2024. 07. 18. 08:29
Előzmény: #161011  Audax1
#161012
Olvass már utána, hogy milyen fizetések vannak egy SSC Ben? Például a Diageoban, ha a feleséged szül, puszta jófejségből elengednek fél év fizetett szabadságra. Hol van ilyen bármilyen magyar cégnél? Hasonlitsd már légyszi össze a bérezéseket egy CBA és egy Aldi esetén ugyanazokra a munkakörökre. Hol élsz te? Jó magyar vallalkozások a mutyiról szólnak, akkor kapsz fizetést, ha dolgozol, fizetett szabadság nem létezik, ha bejelentenek a jó magyar vállalkozások, akkor is max 4 órára, aztán majd megoldod magadnak, ha lesz még addig nyugdíj.... Hol élsz te?
Audax1 2024. 07. 18. 08:19
Előzmény: #161009  KKR13
#161011
Nagyon sok területen egyetértek veled. Minket bizony jócskán megvezettek a "rendszerváltással" Az volt a vezér elv, hogy a nyugat mindent jobban tud nálunk, mindenhez jobban értenek, mint mi - és közben csendesen leraboltak bennünket. Saját, magyar tőkésosztály nemlévén csak is a nyugatira támaszkodhattunk és ezt az ország vezetőinek jelentős része a rendszerváltás idején így látta jónak. Hazafias, patrióta hozzáállású vezetés kell ahhoz, hogy létrejöjjön a magyar tőkésréteg, de az egyszerű emberek többsége ezekre írígykedve néz és szinte gyűlöli őket, pedig a normálisabbjai jótékonykodnak is. Csak néhány példa: Csányi S. birtokai révén sok mindenben támogatja az oktatást, tudósok, művészek támogatása, díjazása. Mászáros több mint 30 000 alkalmazottját rendesen kifizeti (ez nem jellemző a nyugati tőkés vállalkozókra), ingyen nyaraltatja a szegényebb családokat, stb. Nem tudok ilyet említeni a nyugatiakról, de Fletóról és a hozzátartozó körből sem. Bocsánat, hogy egy kicsit politikai hangú lett az írásom. Szép napot, emelkedést!
badmanner
badmanner 2024. 07. 17. 22:16
Előzmény: #161009  KKR13
#161010

Én nem szeretem az írásaidat. Gyűlölködő, kicsinyes és megkeseredett embernek mutatod magadat általuk, legalábbis amit olvastam eddig tőled. 
Ez utóbbi írásod utulsó bekezdésében megfogalmazott önreflexióddal ugyanakkor maximálisan egyetértek. Ha az első 2 jelző talán kissé erős is, de a többi találó.. Nézz többet magadba, tarts több önvizsgálatot. Csak így tovább.
Régóta OPUS tulaj vagyok, az elmúlt 6 évben szinte mindíg volt papírom, hol több, hol kevesebb. Csíptem ezt a fórumot, de az utóbbi időben már egyre ritkábban olvasom. Ennek okait többen is leírták itt a mai napon. Elszegődtek innen már sokan azok közül, akik miatt a mostaninál jóval borúsabb időszakban is volt élet, vidámság és humor ebben topikban.
Továbbra is bízom benne, hogy hamarosan eléri az 540-620 tartományt az árfolyam, 2026ra pedig még annál is magasabban lesz majd.
Addig is jó kereskedést, és jó spekit kívánok mindenkinek!
KKR13
KKR13 2024. 07. 17. 19:37
Előzmény: #161004  OTP-TOP
#161009

Akinek 150 ezer db Opus részvénye van (lehet, hogy más részvény is), az nem átlag ember, csak átlag mohó :)
A romázással az a bajom, hogy azon hihetetlen álszentség van mögötte, miszerint egyszer szidja őket teli torokból a lefölözők seggét nyaló polgár (az ilyen irodaszékből okoskodókra, mások használt elszámolókra, élősködőkre gondolok főként), máskor pedig nyomja az szegény, kihasználtak, rasszista metodikát velük kapcsolatban, ahogy éppen az érdeke, hallgatóközönsége diktálja.
Ezt ne feltétlenül magadra értsed, ezek a hétköznapi és fórum tapasztalataim.
Nagyon sok olyan mentalitású O1G-ző ember van, akinek a legnagyobb baja nem az igazság hiánya, hanem hogy egyszerűen irigy rájuk, mert a maga dimenziójában ő is gyarló, mohó, csal, stiklizik az élete során, csak nem tud ilyen szintekre eljutni és ezt úgy is maga esetében természetesnek veszi, relativizálja maga érdekszemszögéből az igazságot.
Ezen logika mentén 15 évig hallgattam az olyan okoskodókat, akik a bal-liberális kormányzás alatt a valós vagyoni, jövedelmi helyzetük töredéke után fizetettek közterhet (nem feltétlenül csórókról van szó), a politikusok úgy is ellopják szlogennel takargatva magukat, míg én kiszolgálhattam azon rendszert a "becsületemmel", amely a munkáltatóm által rám költött személyi jellegű ráfordításokból első körben elvitte min. a 70 %-ot és ezáltal fizethettem mind a nyugati pénzügyi hitelezőket, az itteni zsebpolitikusaikat, a közfinanszírozású beruházásokon nyerészkedő nyugati cégeket és nem utolsó sorban az okoskodó csaló és munkakerülő polgárok közszolgáltatásait. Még is a legnagyobb hibája annak a korszaknak az volt, hogy már akkor nem kezdtek el komoly magyar tőkési réteget, koncentrációt létrehozni, hanem többségében megelégedtek a "hálapénzzel" (mondjuk jó sokan), kisebb dimenziókkal, kiszolgálói szerepkörrel, csendes jóléttel.
A bezzeg nyugatozók szolgalelkűségében természetesnek veszik, hogy mondjuk egy IMF, egy Világbank, egy globális tőke holding szarrá keresi erő/politikai/gazdasági fölényben magát mondjuk az elmúlt évtizedekben meghódított  kelet-európai térségen, embereken is, sőt még simogatja is őket a szokásos piaci alap konszenzussal. Persze az a hihetetlen álszent PR/média gépezet, ami a információs technológia, kultúra, oktatás globális leuralásával ehhez muníciót biztosít, nagyon jól működik.
Engem is sokáig hülyítettek ezzel a bezzeg nyugatozással, de a több évtized tapasztalat már rég megérlelt ilyen tekintetben. A gyarlóságra alapozó haszon alapú (rövid/középtávú) gondolkodás persze nagyon ül az emberek esetében, mert ilyen az emberiség alap természete. A nyugat egyszerűen egy kellő erőfölénybe került lefölöző gépezet, amely már sok finomkodást megengedhet(ett) magának, ám kibaszottul álszent nyomni az erkölcsi pátoszt velük kapcsolatban, de hát ha egyszerűen az emberi tudat ilyen könnyen befolyásolható, úgy bármilyen PR sikeres lehet, még a saját gazdasági érdekeikből kiprovokált, más népeket beáldozó háborút is el lehet adni jó ügyként, fenntartható állapotként a távolból.
Ezeket csak azért írtam le (ismét), mert bármelyik magyar politikai oldal hoz helyzetbe magyar tulajdonosokat, vállalatokat, tőke szereplőket, mindig is az irigység lesz velük szemben az alap, míg más (távolabbi) érdekszférákból érkező esetében inkább a közöny vagy a megértés az úr, egy fajta szolgai módon nyugtázzák így az élet rendjét és feltételezik velük kapcsolatban a jóságot. Politikai segítség nélkül magyar tulajdonosi kör nem tud(ott) volna kialakulni, mert minket lenulláztak, 50 méterről hátrébbról indítottak a 100 méteres síkfutásban.
Sajnos ez már a rendszerváltás előtt eldőlt, nem véletlenül alakult úgy a privatizáció, ahogy alakult.
Gyarlóság, mohóság, álszentség, képmutatás, mártirkodás, ezek sajnos már alapvető értékké formálódtak, miközben azok panaszkodnak általában a legtöbbet, akiknek sokkal kisebb okuk lenne rá, de hát ezt várja el a közösség, ettől érezzük magunkat valakinek, megmondónak.
Atletico 2024. 07. 17. 18:05
Előzmény: #160982  OTP-TOP
#161008

Tök jó írás volt!
Élvezetes, kellően humoros.
Ezzel a papírral megjártuk a hullámvasutat úgy Istenigazából.
Egyetértek veled!
Nekem is van papírom fentről is, lentről is,de bőven pluszban vagyok vele.
Sok nyerőt mindenkinek!
Alfonzó 2024. 07. 17. 17:21
Előzmény: #161004  OTP-TOP
#161007
Mondjuk az nem mindegy hogy valaki 810-en vesz és 101-en elad,vagy 810-en adja el és 101-en veszi meg.
A lehetőség adott,a hiba az ön készülékében van.
kenyeres2
kenyeres2 2024. 07. 17. 17:18
Előzmény: #161004  OTP-TOP
#161006
Szia ha annyira sz@r a papír minek pazarolod itt a tintát.Mi itt jól elvagyunk éves csúcs közelében a papír és mindenki nyugodt!Mi nem sietünk sehová osztalék OTC.éves csúcs.MAXIMÁLISAN MEGFELEL!!
OTP-TOP
OTP-TOP 2024. 07. 17. 17:16
Előzmény: #161000  Audax1
#161005
Lent el tudod olvasni, szóval a Te kíváncsiságod is ki lesz "elêgítve" Te kis tipikus pszichiáter, hiszen már korrajzot is felállitottál 5perc alatt kb. hogy ki milyen, merről van a szindróma.. 
Több ilyen tehetségre lenne szüksêg a magyar orvos társadalomba..
Tisztelettel: az egyik kisbüfi🙂
OTP-TOP
OTP-TOP 2024. 07. 17. 17:12
#161004
Bozso49, a stressz öl, a lênyeg, hogy nyugodj meg 😃
Nem ordenárê ez.. A valósághoz közelít. Direkt nem büdös c..nyt írtam, nah az tênyleg ordenárê lenne. Mert sokan a kisebbséget csak úgy hívják ês szavazatkênt gondolnak rájuk.
De lehet tanulok kis retorikát az uszításalapú társadalomban oly elfogadott megmondótól Bayer Zsoltikától, mert az ő szavai oly szalonkêpesek adott szegmens körêben ês még nem kêrdőjelezettek, sőt következmény nélküliek.. Azzal no probléma. Ja, nem is! Emberi nulla..
Ha nem vagy lusta már 2017-ben is leírtam h.mi a véleményem Lőrincről, az nem volt szalonkêpes tênyleg itt, vissza is kereshető, aztán sajnos igaz lett az ott akkor bunkón jelzett tartalom.
Tanulunk, fejlődünk hibáinkból jó esetben.
Igaz a pênznek nincs szaga.. ide keresni jár az ember, befektető.. nem hamis szavak félrevezetések után várni & idegeskedni..ne legyünk naívak, se álszentek..!!
A romák pedig nem egyszer kikêrik maguknak, hogy velük miért nem beszêlnek nêha a magyarok is cigányul stb.. próbáltam elővenni e tudásom is. 
Ahogy egy fórumtárs írta, cáfolj rá, cáfoljatok rá nyugodtan, hogy melyik része fals az írásomnak, amibe direkt írtam iróniát, humort is stb.. 
Mert ebbe a sokszor hullaszagú fórumba, ha valaki, mint pl. Farkasfu, vagy más  pl.nem kevés munkát beletêve elemez ami az ő ideje, nektek, nekünk pedig támpont is lehet, akkor is megy a szapulás, nekiugrás, a tuti megmondása (igaz mi a 10millio futballedző ês 9 millió Covid szakértő országa vagyunk, ezt majdnem elfelejtettem..🫢), olyanoktól is, akik gyertyát maximum az IKEA háztartási rêszlegên láttak.. 
Ha nem tetszik ne olvasd pl,vagy olvasd ês irj jobbat!
FAÊK egyszerű dolog ez.. de lehet rosszul látom..
Ahogy írtam, alacsony az átlagunk, normalis pluszban vagyunk, más papîrokban is, de az ellopott időt, hazugságokkal elvett másba invesztálási lehetősêgeket nem adják vissza a befektetőknek. 
Nem beszêlve a lenullázott számlákról (810-101Ft) amikor csak nőtt, nőtt a gömböc.. 
igaz a 30m-es yacht az nem 63M-es.. szóval valamiből először azt is ki kellett termelni, hogy Andi lába megmozduljon.. van olyan rêgi olló is, ami csak olajozva nyílik..
Igaz a kêtharmad ês tök szuper, minden jó országában nincsenek felelősök sok MRD-os lopásoknál sem, de a politika más téma ugye. Azt hisz az egyén, amit szeretne, úgy dönt, ahogy akar, csak ha üres a zsebe felesleges csodálkozni, ha egy zsák krumpliêrt x-et húzott, majd utána elfeledik aztán pedig adót emelnek, nem keveset, igaz itt csudijó êlni..
Szóval felesleges aggódni, ahogy elhangzott rêgi harcos(ok) vagyok/vagyunk, ismerjük a diverzifikáció szót is..
Egyébként ennek a fórumnak a színvonalát, mert valami ilyet is olvastam már nehéz tovább zülleszteni..
Másrészt szabad a fórum, így írj Te is nyugodtan, akár szakmai meglátást is, plusz mások is, talán emelkedik a színvonal a károgás, a sokszori "fêltês" helyett majd, vagy tegyêl be, tegyétek be elemzêst pl..
Egyébként van moderátor, maximum törlésre kerülnek a nem helyénvaló gondolatok..
Viszont a Blúcsipp státusz addig álom, amíg egy rv. minimum nem képes évek óta min. A könyv szerinti értékên, vagy közelében mozogni. Normális alap, főleg külföldi ilyenbe nem vesz bele!
Baráti igen, hisz megmondták neki..
Okoskodni is lehet, maximum az eladásnál nem kap annyi profitot az ember, ha fatyolosan lát, lusta hírt olvasni stb.. 
OTP fórumban furcsán nêztek nagyon rám talán szeptember elejên tavaly is, amikor azt írtam, hogy h.kb 32-33%-os ROE értéket várok êv vêgêre, illetve milyen árfolyamsávot, hát valahogy mindkettő bekövetkezett.. Tegnap pedig jött egy hír, hogy az EU legjobb bankja lett sok mutató összegzése alapján. A ROE sor pedig hozta a várt értéket. Elnêzêst az off têmáêrt!
Viszont ha nem nêz, keres az ember csupán vágyakozik a tőzsdê, akkor a piac bünteti. Vagy a hazug cêgvezetők, politikusok, mêg "izgalmasabb"
Lehet vágyakozni, csak ez ráadásul az OPUS, nem is csak a tőzsde, ami könnyen viccelt már meg engem is, mást is, csak amikor írányított a kereskedés, nehezebb az emelkedês is..
Ha annyira csodás a papír, emelkedik a megrendelés, van stratégia, akkor miért nem indulunk? Olcsón kell az Srv? Beszállna vki nagyobb? Az nem 2mrd-al fog nekilátni gyanítható.. bázist épít? Sok kérdés, idővel kiderül. 
4êv posvány után 1êves időtáv már üdülés.. főleg H.már 440 Ft. Húha.. De 620-630nak kêne már minimum lennie!!!!!
Nah zár az üzem. Több szót ês időt a témakörre nem is pocsê.., azaz fűznêk..
Az egêr görgője is használható, ha valaki írása nem tetszik. Ên sok nikkel, klonnal teszek így.
Szóval itt mêg érzem működik a szólásszabadság. Legyetek bátorak, hogy "Daddyt" idêzzem..😅
Sok sikert, jó profitot a valódi rêszvênyeseknek.
kenyeres2
kenyeres2 2024. 07. 17. 17:11
Előzmény: #161002  kenyeres2
#161003
500-ig szűk 15%!!!
kenyeres2
kenyeres2 2024. 07. 17. 17:10
Előzmény: #161000  Audax1
#161002
Majd holnap délután!!Ezek  ITT BOMBAVÉTELEK!!!
Miki71 2024. 07. 17. 17:05
#161001
Záró: 440 (7.328 db), forgalom 47 milla

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek