Kicsit én is csalódott vagyok emiatt, de azt is vegyük számításba, hogy több éves csúcs közelében vagyunk és meglátásom szerint egyáltalán nem gond, hogy kicsit hül az RSI. Ahogy látom, az MACD is kezd lassacskán alakulni naposon. Ha december közepén látunk egy jó jelentést, megfelelő indikátorokkal, srv-vel megtámogatva, akkor lehet még egy szép évzárásunk.
Én meg azt gondolom, hogy egyre kevésbé érintené a normál működést egy esetleges kormányváltás. Egyértelmű, hogy egy kormányváltás esetén nem várható, hogy az egyik legelső kovid védekező lépés volt a Hunguest hotelek talán 17,44 mrd támogatása, majd következett az MNB kötvényvásárlása, ahol 4ig ,opus stb kötvényeket vásárolt az MNB talán 60mrd összegben/vásárlás. De a normál napi működést, szerintem egyre kevésbé érintené. Ilyenekre gondolok, hogy amennyire látom, a politikától függő iparágak kikerülni látszanak az NYRT-ből, például a Vhíd felé. Erről mit gondoltok?
Nyilván én is örülnék neki, ha 6-7-800 as árfolyamszinteken lennénk, de azért lássuk már, hogy néhány napja még a 498 körüli erős támasz szinten vergődtünk, ahhoz képest már kicsit magasabb szinten várjuk az srv indulását.
Segítetek a szövegértésben? Mit tudtunk meg? I. Tőzsdén kívül elad MRP-nek 1.356.971.860 ft értékben részvényt II. Alaptőke max 25%; előző napi záró árf + max 20%; Max árfolyam 547/rv; Időtartam november 4 - január 31. Béten veszi, jelentés előtt 30 nap szünet.
Én még nem aggódok emiatt. Az én chartom szerint a picivel 500 alatti szint volt egy nagyobb ellenállás, most ebből lett támasz. Amíg nem töri le, addig nem gond, ha kicsit megpihen. RSI már 53,36. Bízom benne, hogy ez egy kis erőgyűjtés. Azért az elmúlt időszakban kb 20 millió részvény esett ki a "körforgásból"
Nem. A bevonás azt jelenti, hogy a talán kettővel ezelőtti programban visszavásárolt részvényt ~3 millió darabot bevonták, megszüntették, lecsökkentették a saját tőke összegét. Így lett a korábbi 701 millió darabból 698 millió darab részvényt. Ehhez kellett szándék, közgyülés elfogadása, cégbírósági bejegyzés stb.
Igen, mert emlékeim szerint, évekkel ezelőtt 610es árfolyammal keletkezett nagyon sok részvény. Azért az jó buli, hogy évekig használod a pénzt, nem fizetsz rá kamatot, miközben 25% fölé megy az infláció, majd évekkel később még a 610 forintot, tehát még a tőkét sem kell teljesen visszafizetni. Ilyen "hitelt" én is felvennék bármikor. Ez alapján én azt gondolom, hogy igen, 600 ért is még bőven megéri visszavenni...
Nem azt mondom, hogy ez normális. De egy rakás körülményt fel sem soroltam még. Jelentős lazításokról lehet olvasni, pl a szükséges önerőt tervezik csökkenteni... Én vettem úgy lakást, hogy 327 ezer volt a négyzetméter ár és mindenki hülyének nézett(időnként én is magamat) most meg... Ugyanezt mondták, hogy na most már ez a teteje, az 500 EFT/nm árnal, 1000EFT/nm árnál. És már egyre gyakoribb a 2 milliós négyzetméter ár és magasabb is. Egyre gyakrabban látok 60-65 milliós 48nm panelt, 80 milliós 65 nm panelt. Ezek még felujitandók. Olyan elektromos hálózattal, hogy a fotóktól is félek, nehogy rámgyujták a szobát. Alumínium vezetékkel, hallod és érzed a szagát, hogy mit csinál a szomszéd. Ha te rászanod az X milliót, hogy rendbetedd az elektromos hálózatod, találj olyan szakít, aki statikailag ért a panelekhez. Vetesd le a villanyórát százezrekért, mert onnan is alumínium vezeték jön be... Akkor is csak 25 ampered van max...És akkor még attól, hogy te lelkiismeretesen megcsináltattad az elektromos hálózatod, rádgyujtja a szomszédod a vacak hálozatával a lakást. És akkor még nincs parkolód, tárolód stb... Nem azt mondtam, hogy ez normális. De nem látom semmi jelét, hogy cél lenne megálljt szabni az áraknak. Annyi pénzből, amit jelenleg hülyeségre költ az ország, tízezrével lehetne új lakásokat építeni. Amit nyomott áron, de még hatalmas profittal lehetne bérbe adni. Hely is lenne rá, rengeteg telket adnak el az önkormányzatok is. Bőven van kormanyközeli és nem kormanyközeli építő vállalat is, de valamiért a lakhatási válság fenntartása, mélyítése látszik. Csak ehhez hosszú távra kellene gondolkodni, nem max 4 évre.
Mire alapozzák? Elég fura lenne. Csak abba gondoljk bele, hogy világszerte az összes jegybank pénzt nyomtat megállás nélkül, hatalmas mennyiségben. Ez alól Magyarország sem kivétel. Lásd MNB kötvényvásárlások, költségvetési hiány, osztogatások stb.. Ennek a bődületes pénzmennyiségnek le kell valahol csapódnia... Erre a nemzetközi helyzetre jön rá a magyar helyzet. Ahol a kormányzat és az MNB folyamatosan, tudatosan gyengíti a forintot a rövid távú haszonért, hogy akkor jobban néz ki az export, vonzóbb a külfödli befektetőknek, mert többet kapnak a pénzükért és a multik továbbra is ugyanannyi eurót fizetnek munkabérként, miközben forintban folyamatosan növekszik az összeg. De, ha egy külföldi szeretne ingatlant vásárolni, akkor jó kis diszkontot kapott az elmúlt néhány hétben... És akkor még arról nem beszéltünk, hogy EU-s útlevelet ad a kormány azoknak a külföldieknek, pl Oroszoknak, Fehéroroszoknak stb, akik hajlandóak ingatlant vásárolni. Nem beszéltünk még a nyugdíjmegtakarítások feltörésének lehetőségéről, hogy választásokra kicsit felpörögjön az újlakás piac. Állandó ingatlanpiaci ösztönzők, pl csok, babaváró stb.