Jóformán minden emelkedik, csak ez a szaros papír csökken ismét. Lehet hívni a kapcsolattartó telefonszámokat, készségesen felveszik, ott minden rendben van. https://coub.com/view/1x8xws
Tíz év alatt tucatnál is több ágazat tulajdonviszonyaiba nyúlt bele az Orbán-kormány, hogy vagyonossá tegye híveit, és ezzel bebetonozza a Fidesz regnálását. Az alaptörvény sérelme nélkül ez aligha történhetett volna meg.A magyar energetikai ágazat harmadik legnagyobb szereplője – a szakmában már így emlegetik Mészáros Lőrincet. Az energiaipar a HVG számításai szerint a tizennegyedik olyan ágazat, amelyben az Orbán-kormány megkezdte a tulajdonviszonyok átalakítását, és amiben a vagyon jelentős részét már saját klientúrája ellenőrzi. Mindezt úgy, hogy az alaptörvény a mai napig tartalmazza a tulajdonjog szentségét, mondván: „A tulajdont kisajátítani csak kivételesen és közérdekből, törvényben meghatározott esetekben és módon, teljes, feltétlen és azonnali kártalanítás mellett lehet.”A felcsúti milliárdos most két olyan vállalatnak, az egykori Titásznak és a Tigáz maradékának a várományosa, amely a 2010-es évek elején még a pellengérre állított külföldi cégek birtokában volt. Az az extraprofit, amely üldözendő volt, ha a multik tettek szert rá, nagyon is üdvözlendő, ha a kormányhoz közel állók zsebében landol. Azóta persze a kormány már a feje tetejére állította a világot. A különadókkal és a rezsicsökkentéssel olyan befektetőket füstölt ki Magyarországról, mint az Eni.Egyéb jelentős, fideszes tulajdonszerzésekkel érintett ágazatok például:
Hadiipar,
Építő- és szerelőipar,
Agrárium,
Bankok,
Média és kommunikáció,
Informatika, telekommunikáció.
A cikk teljes terjedelmében az e heti HVG hetilap Fókuszban rovatában, illetve online a hvg360-on olvasható.
Teljesen érthetetlen és abszurd ami ott folyik!! A főnök kijelentette 3000 ér a részvény, és oda is fogják tenni!!😲 Jelenleg a részvény reális értéke 1150 Ft!! Kb. Onnan tervezik kb. a splitet 1/5 Na lesz abban a papírban is nagy sírás -rívás!!!
Attól félek, hogy ugyanazt csinálják, mint bő egy éve. 2019-ben is pont az év vége felé volt forduló: 11.27-re tendenciózusan lement 268-ig, majd a következő napon egy éles fordulattal 307-en zárt, és minimális visszaesésekkel felment 346-ra három hét alatt, az év utolsó kereskedési napján is 340 felett volt a záró, öröm volt nézni. Aztán tavaly az első kereskedési napon már 325-ön zárt, majd két hónap alatt lement 255-ig, és csak akkor jött a koronafrász. Most egy jó novembert és decembert követően (amikor két hónap alatt ment az árfolyam 50%-ot) megint úgy fest, hogy az előző év utolsó előtti kereskedési napján volt a csúcs (301, rég látott forgalommal), és tegnap már 284-en zártunk, most meg éppen 278,5-ön állunk.
NEW OPUS GLOBAL