Hidd el, sokakkal együtt nagyon szeretném, hogy elérjük(bár addig tartani nem lenne könnyű), de őszintén mi realitása van ennek? A piac is tud összeadni, mégse repültek rá az opusra, valami itt nem tiszta!
A hulladékégető pernyéje és a csatornázási művek szennyvíziszapja tisztított, nem károsítja az egészséget, növények trágyázására is használják. Egyébként foglalkozzék vele a Greenpeace, ne mi.
Sok milliárd forintot termelhet az Envirotis Holding. Mészáros Lőrinc Status Next Környezetvédelmi Magántőkealapja április 20-án jutott hozzá az Envirotis Holdinghoz, az ország egyik jelentős hulladékgazdálkodó cégcsoportjához. Nem sokkal később, május 7-én arra kapott engedélyt, hogy az almásfüzitői tározókban évtizedek alatt felhalmozott több millió tonna vörösiszapot rekultiválja. A fővárosi hulladékégető pernyéjét és a csatornázási művek szennyvíziszapját is felhasználják az almásfüzitői vörösiszapot fedő talaj létrehozásához.A negyvenéves múltra visszatekintő tatai vállalatcsoport eddig egyetlen tulajdonoshoz, a most 74 éves Fülöp Lászlóhoz kötődött. A cégvezetőket azonban egyik napról a másikra lapátra tették. Az igazgatóság helyett egyszemélyi vezetés érkezett, méghozzá egy olyan szakember személyében, akinek – bár hasonló pozíciót még nem töltött be – jónak tűnik a pedigréje.A most 41 éves Czeglédi Andor egy évtizede még a Simicska Lajoshoz kötődő Közgép építésvezetőjeként irányította a csornai és a farádi szemétdomb megszüntetését: uniós pénzből szigetelt helyre hordták át a hulladékot, a területet pedig füvesítették, fásították. A Közgép nevének felbukkanása mindenesetre nem új a cégcsoport életében. Ahogy azt annak idején Ferenczi Krisztina tényfeltáró újságíró a Népszabadságban megírta, a 2010-es kolontári vörösiszap-katasztrófa után szerteágazó céges összefonódások tették lehetővé, hogy a Közgép a tataiakra támaszkodva kapja meg az állami megbízást a kármentesítésre. Tovább részletek az e heti HVG-ben.
NEW OPUS GLOBAL