Akkor itt 2 évig nem terveznek nagy mozgást...szerintem akkor fog robbanni az OPUS, ha az ÉCS eltűnik és lesznek már benn új cégek...a szállodák kinyitnak és a fidesz nyer...kicsit lutri
Szerintem további szívatás fog történni. Sajnos bízik az ember, de ezek mindig új kreatív szívatásba fognak. Mi az már, hogy lehet, hogy 2 évre is bezárják a szállodákat? Melyik felelős tulajdonos csinálja ilyen módon? Arról volt szó márciusban, hogy részleges bezárás mellett újítanak fel- ami most kiderült, hogy decemberben kezdték volna.. Erre jött most a nagy ötlet, hogy teljes leállással akár 2 évre is bezárnak?????
Nagykópé! A bértámogatást ML nem vette igénybe, pedig Orbán találta ki. Tegnap megjelent a Hír, hogy szállodák nyitnak ki. Majd délután a Portfólió lehozza, majd a 24.hi is, hogy leépit a Hunguest. + korábbi hír hogyc Appenin oldalon Tiborc ki fog szállni. Ugye a Konzum 2 már korábban kiszáll. A béten a Hunguest esetében közzététel nincs, ahogy a Bube esetében sem jelent meg semmi. Szerintem Valami készülődik, vagy nem úgy alakult ahogy korábban tervezték.. Az is látszik, a saját rv vásárlás nem tolja az árfolyamot fel, az MNB vizsgálat esetében még kB év vége felé számítok tájékoztatásra
A havária miatt és remélhetően csak a következő másfél évről van szó, sajnos úgy gondolom, hogy nem tudják ugyanazt az eredményt produkálni (már ebből az évből is "hiányzik" pár hónap és a költségeket nem tudták egyből a működéssel arányosan csökkenteni, sőt nem vártak is képbe kerültek), de persze némi remény van rá, hogy összességében egy kicsi pluszt termeljenek.
+ Rossz, hogy elbocsátások lesznek.De sajnos jelen helyzetben ezt kellett meglépni. Előre lettek hozva a felújítások, ami hosszú távon megint jelentősen növeli majd a profitabilitást. Szerintem az EBITDA nem lesz 0 mert ha csak a szállodák felét zárja be akkor +3 Mrd lesz a 6-ból. Pont, hogy a részvényeseket védi azzal, hogy reagál a jelenlegi helyzetre, a piac nagy része örül ha életben marad, mert nincs forrása fejleszteni, itt pedig fejlesztés lesz, és valószínű új szálloda felvásárlások is.
A sok légbüfi helyett pár adat a mindenki által megtekinthető beszámolóból (2019.12.31. fordulónap) - a lesz ez még 100,-Ft dobáljátok el bukóban a papírokat ösztökélés helyett -, azaz egy-két információ, amiből mindenki azt a következtetést vonja le, amit szeretne. Konszolidált szinten 5.864 dolgozó, melyből 1.938 fő a turizmus szegmensben, azaz közel 1.000 fős leépítés, de azért tegyük hozzá, hogy ideiglenesen. A holdingban lévő összes cég kapcsán évi 21.657.740.000,-Ft a személyi jellegű ráfordítás (azaz személyenként átlag 3.693.339,-F/év - de ebben már benne vannak a bruttó béren felüli járulékok és egyebek is), ami a teljes működési költség (213.446.555.000,-Ft) 10,14 %-a (szerintem ez egész alacsony). Amennyiben csupán arányosítunk (persze ez nem jó módszer, mert ágazatonként nem hasonlóak a fizetések), akkor évi szinten kb. 3,5 milliárd, azaz összesen 7 milliárd forint költség "mentés", de feltételezem, hogy az elbocsátások egyéb vonzata (végkielégítés, felmentési díj, később toborzás, betanítás, stb.) miatt nem lesz ennyire egyszerű. A nagyobb kérdés, hogy a felújítások mennyi forrást igényelnek és az miből lesz fedezve (saját és/vagy hitel és/vagy támogatás, stb.). Tavaly a turizmus ágazata a holdingnak (33 milliárdos működési bevétel mellett) közel 4 milliárdos adózott eredményt hozott (a pénzügyi eredmények miatt közel 6 milliárdos EBIDTA-val), ami 2020 és 2021-ben valószínűleg nagyrészt eltűnik és ott van még a felújítással járó kiadások (pénzeszköz, újabb hitelek, támogatások, stb.). Természetesen ezt követően az optimista forgatókönyv szerint a korábbiakat meghaladó jövedelemre számíthatunk hosszabb távon. Nem csodálkoznék azon sem, ha némileg bővülne majd a szegmens (újabb szállodák - bedőlök felvásárlása). A szegmensben jelenleg 0,21 az eladósodottsági mutató, azaz 21 % a hitel/kölcsön állomány. Ez kb. azt jelenti, hogy ha minden maradt volna a régiben, akkor 5 éven belül a szegmenst érintő összes hosszú lejáratú kötelezettség megszűnhetett volna, de ez a forgatókönyv amúgy sem szokott fennállni a cégek életében. Szóval, ha azt vesszük, hogy a következő évben a működés szintjén (beruházások, felújítások ráfordításait nem figyelembe véve - azokat úgy is később aktiválják a könyvekben) 0 körül megállna ez a szegmens (azaz összességében legalább nem termelne veszteséget a fennmaradó üzemi méret szinten az ágazat), akkor a konszolidált szinten év végével kimutatott eredményből 20-30 % "tűnne" el, a 24 milliárdból lenne 18 milliárd EBIDTA. Ezt az átmeneti kiesést a többi ágazat (építőipar, élelmiszeripar, egyéb) a javuló működéssel, új szerződésekkel szerintem tudja ellensúlyozni és akkor várjuk még az "új tagokat" is. Az előbbiekhez még érdekességként, a megszűnő energetikai szegmens (Mátrai) 2.299 fő "távozását" jelenti, azaz a Hunguest Hotels leépítést is figyelembe véve, kb. a felére csökken a dolgozói létszám, ha nem csatlakozik hamarosan a holdinghoz újabb "nagy foglalkoztató".
mi ezzel a baj? mmint nyilvan a kieses nem jo de bevallaltak, azert h felujitsak a szallodakat. en ugy ertelmezem h mivel 2 evig is eltarthatnak a felujitasok, emiatt elbocsajtanak sokakat. ergo most korazerusitik, jobb szolgaltatas lesz, es ennek ez az ara. sajnalom a kirugott embereket , de befektetoi szempontbol ez vhol pozitiv, ugyanis a hungest hotelei upgradelve lesznek. :))
El kell adni.. Én dobtam 300-310 kozott a 400as atlagáru csomagomat. Talan majd másba visszahozom, de ebbe a szarkupacba nem ülök többet így a válság elején/közepén. Max 2-3 napra fogom venni amikor úgyérzem. Speka ez továbbra is semmi több.
NEW OPUS GLOBAL