" . . "Jelenleg 15,94 millió részvény van forgalomban." . . Bocsánat.de ez.a.szám nem.stimmel! 20millio papir van, es a hivatal9s kozkez 51% ....vagyis kereken 10 millio papir van kozkezen. Nezz utana a bet.hu honlapjan
Kijött a Pannergy 2023-as EBITDA előrejelzése, így a megújuló iparágban tevékenykedő cégek teljesítménye lassan "összehasonlítható". A Pannergy 2023-ra 3.950-4.150 millió EBITDA-t vár. Jelenleg 15,94 millió részvény van forgalomban. Középértéken 254 Ft egy részvényre jutó EBITDA. (A folyamatos srv miatt ez várhatóan nagyobb lesz: 262 körül) A NAP nem tett még közzé 2023-as eredményvárakozást, de 36MW-ra alkalmazva 2,6 mrd EBITDA a várakozás (részleteket ld január 1-i bejegyzés). Erősen feltételezem, hogy a decemberi tőkeemelés még nem került elköltésre, de óvatosság elve alapján legyen a részvényszám 8 millió db. (éves jelentés alapján aktualizálható) 323 Ft az egy részvényre jutó EBITDA. Az Astrasun nem tett közzé 2023-as eredményvárakozást, de a 37 db erőmű várható teljesítménye becsülhető, az EBITDA várakozás 1,1 mrd körül alakul. 23,6 millió db részvénnyel számolva, az 1 részvényre 47 Ft adódik. Itt meg kell jegyezni, hogy ez inkább egy alsó érték, mivel egyéb tevékenységek (pl. naperőmű fejlesztés) eredményességéről nincs semmilyen információ, max annyi, hogy a tevékenység jellegéből adódóan jelentősen rosszabb EBITDA hányad várható belőle (első félévben 182 millió Ft ilyen bevétel volt). Éves jelentés után ez aktualizálható lesz, remélhetőleg.
Azért hozzátenném, hogy szerintem többek között a gáz ára is befolyásolja a naperőműves cégek befektetők általi értékeltségét. A gáz ára jelenleg (a nagy csapongások után) gyakorlatilag ugyanott van, mint egy évvel ezelőtt.
23 MW esetében, de már van további 13MW (és emlékeim szerint bezárták annak lehetőségét, hogy KÁT-ból kirándulást tegyenek a piaci szektorba, majd vissza a KÁT-ba), És remélhetőleg (és kicsit elváróan) nem sokára fele-feléről beszélhetünk?!:)
A konzervatív megközelítés (hosszútávon KÁT-ban maradnak az erőművek), mint alsó határérték növekedésére hat jelentősen az áremelés. Remélhetőleg a piaci áron kötött szerződések továbbgörgetése se árcsökkenést okoz év/év alapon, sőt...
A 14,5%-os hivatalos infláció alapján a KÁT-os áram átvételi ár 35,5 Ft-ról 40,3 Ft-ra módosul (erről írtam, hogy az inflációs védelem az üzleti modell részét képezi) Számokban mindent változatlannak feltételezve erőművenként éves szinten 3,75-3,85 millió Ft többlet bevételt jelent. EBITDA hányad 80-85%. Az adózott eredmény hányadot egyértelműen javítani fogja, és mivel a hitelek fix kamatozásúak, így a többlet bevétel 70-75%-a növelheti az eredményt, ezen keresztül az EPS-t.
NAP Nyrt.
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf