Topiknyitó: user01 2021. 08. 24. 16:56

NAP Nyrt.  

Új cég jön a tőzsdére:
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eszpe2 csütörtök, 13:44
#7681
Éves tőzsdei díjnál, ha jól értelmezem, kb. XTEND évi 750e vs. szabályozott piac 6.750e lenne a változás a mostani kapitalizációval (ill. 20 Mrd alatt). Nyilván más költségek is növekednének a cég oldalán egy Standardban. De ez az említett kettő ("negyedéves jelentés" + éves díj) szerintem pont nem lehetne hátráltató tényező. XTEND-hez képest a Standardban ijesztő lehet még kicsiknek az MNB erősebb felügyeleti szerepe, azt elismerem, hogy jobban fel kell készülni szervezetileg, folyamatokkal is, éves, XBRL stb.
Néha azt gondolom, hogy a NOMAD-ok is simán lebeszélnek egy céget a feljebb lépésről (ha a tulaj/menedzsment ebben nem teljesen elkötelezett), mert XTEND-en nekik is van munkájuk és bevételük, szabályozott piacon már nincs. :-) (kivéve, ha nem kötelező előírás miatt, továbbra is támogatják a céget a megfelelésekben, de akkor a tanácsadóknak is komolyabban oda kell tenni magukat, és akkor ők is többet számláznak.)
eszpe2 csütörtök, 13:04
#7680
Tényleg érdekes ez a negyedéves para, mert régóta csak éves és féléves a kötelező.Jogszabály nem írja elő, és a BÉT sem. Aki készít negyedéves jelentést, csak önkéntesen készíti (piaci megszokásból, befektetői igények miatt stb.) Btw az USA-ban Trump+SEC is most készül eltörölni a negyedéves kötelezettséget.
_kt_ csütörtök, 12:03
Előzmény: #7678  pedaz
#7679

Nagyon érdekes, mert pont most hallottam egy másik XTEND-es cégvezető szájából is a negyedéves jelentéseket mint kifogást elhangozni, és a NOMAD jelenlevő képviselői sem siettek kijavítani ezt a tévhitet. Az EU-s Transparency Directive-et követve a pénzügyi közvetítőrendszert érintő egyes törvények módosításáról szóló 2016. évi LIII. törvény 48. és 49. paragrafusa törli a negyedéves jelentési kötelezettséet. Ez 2016. július 1-jével lépett hatályba, nemsokára koccinthatunk az egészségére.
 
A kicsi cég indokláshoz annyit tennék hozzá, hogy 2022-ben a legalább 100 MW kapacitás elérése volt a cél, amitől jelenleg még messze van.
pedaz
pedaz csütörtök, 07:28
#7678
"így különösen a féléves helyett negyedéves beszámoló készítési kötelezettséget"
Nincs ilyen követelmény, vagy nem tartják be a Standard cégek évek óta.
Fura az indoklás is, hogy kicsi a cég. A 2022 áprilisi határozat idején fele ekkora volt, tized ekkora eredménnyel. Akkor jó ötletnek ítélték, most már nem az. A tőzsdei forgalma '22 év vége óta nagyságrendileg nem változott.
csuloktata szerda, 18:57
Előzmény: #7676  _kt_
#7677

Ezt akartam írni, köszönöm a javítást.
_kt_ szerda, 18:49
Előzmény: #7675  csuloktata
#7676
Marad az xtend.
csuloktata szerda, 18:46
Előzmény: #7674  eszpe2
#7675
Marad a standard kategória, ha jól értem.
CapitalFocus kedd, 17:01
#7673
Arról tudtok valamit hogy a 24-es osztalék maradéka mikor érkezik? és a 25-ös?
Marika113
Marika113 2026. 05. 22. 17:56
Előzmény: #7670  Endre1968
#7671
Nekem van nap részvényem. 
Endre1968 2026. 05. 22. 17:36
#7670
Ez a kedvenc cégem a BÉT-en.
Az árfolyam 2 éve is pont ugyanennyi volt, a standard kategóriát meg kb 4 éve ígérgetik. :D :D :D :D :D
Foldvarig 2026. 05. 22. 16:47
Előzmény: #7666  orbitalis
#7669
110 ft
Haresz1 2026. 05. 22. 14:51
#7668
A konszenzus az volt, hogy esetleges tőkeemelésről a részvényesek ne előre most, hanem majd a konkrétumok ismeretében szavazhassanak amikor aktuálissá vállik. Ennek technikai megoldása volt a mai nemleges szavazás az adott napi rendi pont tekintetében.
csuloktata 2026. 05. 22. 13:54
Előzmény: #7666  orbitalis
#7667
Majd az IT dönt, hogy mikor. Az előző évi 2. részlete is hátra van még, annak sincs még dátuma.
orbitalis 2026. 05. 22. 12:36
Előzmény: #7665  pundit
#7666
mekkora osztalék és mikor?
pundit 2026. 05. 22. 12:30
#7665
tőkeemelés leszavazva, osztalék megszavazva. 
quaestor1 2026. 05. 09. 07:32
Előzmény: #7663  quaestor1
#7664
A beruházást a NAP Nyrt. két projektcége, az L&F Lovas Kft. és az RM4 Kft., valamint az ÉP-CAR-NET Építőipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a Helionergy Hyperion Kft. és a Helionergy Iota Kft. valósítja meg, a vállalkozások magyar magánszemélyek tulajdonában vannak.
quaestor1 2026. 05. 09. 07:30
#7663
Komárom-Esztergomba hozza Kína, amit mindenki akar – városokat képes ellátni a csúcstechnika, ennek már Brüsszel is örül - Világgazdaság https://share.google/b5Hct4QKCWWT7xYSC
Foldvarig 2026. 05. 01. 17:33
Előzmény: #7660  Tshoky
#7661
Eljossz es kerdezel . Aki volt tudja hogy megprobalunk mindenre valaszolni
Tshoky 2026. 05. 01. 15:10
Előzmény: #7659  Foldvarig
#7660
Sziasztok
A közgyűlésen ha szeretnék hallani a következő 3-5 éves tervekről számokkal akkor arra van lehetőség? Mi a menete? Előre is köszi 
Foldvarig 2026. 05. 01. 14:42
Előzmény: #7647  Labanc
#7659
Szerintem nem de a konszi majd jobban ertelmezheto
Foldvarig 2026. 05. 01. 14:41
Előzmény: #7656  Marika113
#7658
Konszit nezd majd 
Marika113
Marika113 2026. 05. 01. 10:59
Előzmény: #7655  Foldvarig
#7656
jobb adózottra számítottam volna, de lesz még napelempark + ott az akkuberuházás
Foldvarig 2026. 05. 01. 10:35
Előzmény: #7654  csuloktata
#7655
Nem 22en nap egyedi a kozgyules
csuloktata 2026. 05. 01. 10:09
Előzmény: #7645  _kt_
#7654

Konszolidált beszámoló mikor lesz közzé téve? Nem a május 22.- i közgyűlés fogadja el?
Foldvarig 2026. 05. 01. 07:28
Előzmény: #7651  TozsdeMagus
#7653
?
Haresz1 2026. 04. 30. 21:03
Előzmény: #7649  Foldvarig
#7652
Rendben, köszönöm
TozsdeMagus
TozsdeMagus 2026. 04. 30. 20:43
Előzmény: #7650  Foldvarig
#7651
Sikerult mar lefogynod abbol a nagy tulsolyodbol Gabor??
Foldvarig 2026. 04. 30. 20:38
Előzmény: #7645  _kt_
#7650
Konsziban latszik
Foldvarig 2026. 04. 30. 20:30
Előzmény: #7644  Haresz1
#7649
Kozgyulesen
Foldvarig 2026. 04. 30. 20:28
Előzmény: #7643  _kt_
#7648
Igen ez a nap egyedi nem konszolidalt
Labanc
Labanc 2026. 04. 30. 20:23
Előzmény: #7643  _kt_
#7647
Akkor jól értem, hogy a leányok teljesítettek olyan gyengén?
Haresz1 2026. 04. 30. 20:05
Előzmény: #7645  _kt_
#7646
Oké, köszi.
_kt_ 2026. 04. 30. 19:42
Előzmény: #7644  Haresz1
#7645

Valóban nem szerencsés a szituáció. Vannak különféle hitelei a leányoknak, és ahhoz hogy osztalékot tudjanak fizetni az anyavállalat felé, a hitelezők jóváhagyása szükséges. Emiatt sokszor "beragad" a pénz a leányokban, és ezért csepegtetik lassan az osztalékokat.
Haresz1 2026. 04. 30. 19:20
Előzmény: #7640  _kt_
#7644
Biztató, hogy növekvő osztalékpálya mutatkozik (90 (100)  -> 110 Ft). Viszont furcsa, hogy három héttel a közgyülés előtt még az előző osztalék sem került teljes összegben kifizetésre, illetve ennek ütemezése sem ismert. Célszerű lenne erre vonatkozóan is valami konkrétabb iránymutatást adnia az igazgatóságnak.
_kt_ 2026. 04. 30. 19:11
Előzmény: #7642  Labanc
#7643
Ez egyedi jelentés. A féléves jelentés konszolidált volt.
Labanc
Labanc 2026. 04. 30. 18:52
Előzmény: #7640  _kt_
#7642
Összevetve az első félévvel nem nagyon értem, mi is történhetett a második félévben...
_kt_ 2026. 04. 30. 18:46
Előzmény: #7639  Foldvarig
#7641
A visszavásárolt euro kötvényeket tervezitek forintos hitelekkel helyettesíteni?

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek