Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:41
Előzmény: #18229  Törölt felhasználó
#18240
Jó zene. :)

Ez pedig jó szöveg, idézet Bogár Lászlótól:

"a magyar államnak és a lakosságnak azért kevés a bevétele, mert csak 2007-ben 20 milliárd euró felett volt a kamat és a profit összege, ami eltávozott a magyar gazdaságból. Az összes GDP 20-25 százalékát profit és kamat formájában kiviszik az országból. Ez egyszerűen birodalmi sarc, ami azért ilyen horribilis, mert a magyar politikai elitek lettek a térség legelvetemültebb, leggátlástalanabb birodalmi kollaboránsai."
link

Hazaáruló gazdaságpolitika következtében olyan "pénzszivattyúkat" helyeztek üzembe Magyarországon, hogy az országban megtermelt haszon java része nem a magyar polgároké, hanem a "külföldi befektetőké". Ők a hazaárulók orgazdái.
Az egyszerű magyar polgár számára nem sokat mondanak ezek a számok.
Sokkal kézzelfoghatóbb, ha azt mondjuk, hogy minden magyar családra számítva kb. 250.000,- forintnak megfelelő termelési haszon áramlik ki az országból HAVONKÉNT!!!
A pénzszivattyúk jellemző formái:
- Külföldi tulajdonosok által kivitt nyereség (kb. hétezer-milliárd forint évenként)
- Állami adósságszolgálat (ez több, mint ezer-milliárd forint évenként).
- Jelentős pénzszivattyú az is, hogy külföldiektől bérelünk ingatlanokat Magyarországon.

A külföldi befektetőkre számító csodavárás csúfosan megbukott.
A külföldi befektető gyalázatos béreket fizet és adókedvezmények miatt alig adózik.
Az ország csak a nemzeti erőforrások koncentrálásával, saját tőke gyűjtésével tud felemelkedni.
Így válhat valóra az, hogy az országban termelt profit, nyereség a magyaroké legyen.
A Gyurcsány- és a Bajnai kormány gazdaságpolitikája növeli az országban folyó termelés nyereségének kiáramlását.
Ezt a folyamatot nevezhetjük hazánk pénzügyi gyarmatosításának.
Ennek következménye:
- a vállalkozásokat olyan mértékben terhelik állami elvonásokkal, amely versenyképtelenné teszik őket a külföldi konkurenseikkel szemben.
- A termelési haszon kiáramlása elérte e magyar nemzetet pusztító mértéket, leépítik a magyar polgárok számára elemi fontosságú állami szolgáltatásokat, az egészségügyet, az oktatást, a közlekedést, mindezt cinikusan reformfolyamatként lenyomva a magyar polgárok torkán.
guildenstern
guildenstern 2009. 09. 26. 22:40
Előzmény: #18231  togyozo
#18239
már elnézést de ezek borzasztóan kisszerű magyarázkodások. a rokkantnyugdíjazást megszüntethette volna akármelyik következő kormány, mondjuk a következő, amelyik nálad -20%-ot kapott.

ráadásul csak azért kapott ennyit, mert végrehajtotta európa legnagyobb növekedési áldozattal járó kiigazítási csomagját 9 hónap tökölés után. (tessék kicsit utánaolvasni, ma már azért kialakult erről egy csendes konszenzus a szakma nívósabb részében)

és amúgy a gazdasági struktúrához való hozzájárulása pont annyival több a fidesznél, hogy megcsinálta minden idők egyik legrosszabbul szabályozott nyugdíjreformját, amelyiknek a paradigmatikus pillérje totál csőd.

igen, 2002-ben nem volt valami hűdefitt a gazdaság. kissé már ereszkedett a potenciális növekedés, a konjunktúra is xar volt, nem születtek meg fontos intézkedések, a munkaerőpiac struktúrája gyenge volt, és lehetne sorolni. de a gazdaság akkori állapota össze sem mérhető a mostanival. a szerkezeti feszültségek erősebbek, és kaptunk még ezer bajt a nyakunkba. determinált költségvetési mozgástér, durva eladósodás, adóemelések, közszolgáltatások színvonalromlása, a versenyképességben való durva lecsúszás, elképesztő hitelességvesztés, növekvő társadalmi feszültségek stb. stb. stb. nem is hiszem el, hogy ezt neked magyarázni kell. (azért arról nyugtass meg, hogy az 50%-os általános béremelés előtti bérszerkezeti állapotról szóló véleményed csak rossz vicc volt.)

azt, hogy mit kell csinálni ellenzékben, hagyjuk már. egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt elkezdhetünk 30millió románozni, harmadrészt meg rosszul vagyok attól, hogy sok embernek most is az a legfontosabb, mit böfög a hatalmon kívül Orbán, és a 6-7éves regnálás látványos kormányzati csődjét ezzel próbálják összemérni. nehogy már azért ment tönkre ez az ország, mert egy ellenzéki politikus ökörségeket nyilatkozik.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:29
Előzmény: #18233  togyozo
#18238
beszűkülve a pénz, fogyasztás, konzervkultúra antiszentháromságának lélek és szellem romboló világába nem is értheted
de még van reményed, hogy megtisztulj
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:15
Előzmény: #18236  Törölt felhasználó
#18237
most ugyanez készül a másik oldalon
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 21:57
Előzmény: #18231  togyozo
#18236
"Szerintem egyrészt csomó feszültséget hagytak"

Meg az évekre bebetonozott 300 orbáni főtisztviselőt.
Azért ezt se feledjük.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 21:53
Előzmény: #18222  Törölt felhasználó
#18235
Kedve barátom, dlph!
Öreg cimbora. Már csak néhány napot kell aludni és eljő a Megváltó!
Éppen a mai egyik portfoliös cikkből derül ki, hogy nem pöcsöl: munkásököl vasököl odacsap, ahova köll.
Attól kezdve Kánaán, a bolsik meg elhúznak a francba.
Bírd ki addig jó? Kitartás! És persze szebb jövőt!...
togyozo 2009. 09. 26. 21:48
Előzmény: #18232  Phylaxa
#18234
Phylaxa

Az a megjegyzésem az MSZP kormányzásra vonatkozott.
togyozo 2009. 09. 26. 21:44
Előzmény: #18226  Törölt felhasználó
#18233
"Munkahely nincs, csak rabszolgamunka a multiknál. Éhbérért. És ne gyere nekem friss egyetemi diplomások lehetőségeivel, melyek korlátlanok. Mert nem azok"

Sosem mondtam, hogy azok. Főleg a mostani válságban. Viszont sok magyar vállalkozásnál alkalmazott ember szeretne olyan éhbérért dolgoni, mint amit a multiknál fizetnek.

"A honfitársaid zöme nem egyetemet végzett"

Lehet inkább ez a gond. Persze nem kell mindenkinek egyetemi végzettség, de megfelelő szaktudás, nyelvtudás az nem ártene. Ebből a szempontból nagyon beszédes:

link

"Aki pedig még gyermeket is vállal, megnézheti magát. Egyszerűbb mezítláb megmászni a Himaláját, mint ma hazánkban gyermeket vállalni "

Érdekes, akkor miért pont a szegény rétegek esetében magas a gyermekvállalás? Viszont én nem 1-2 olyan embert ismerek akinek van (kis)gyereke, soknak nem is egy, hanem 2.

"A neten tonnaszám kering a valósággal köszönő viszonyban se lévő állítás, magát valóságnak hazudva."

Azokra gondolsz, amiket állandóan bemásolgatsz ide?
Phylaxa 2009. 09. 26. 21:40
Előzmény: #18231  togyozo
#18232
Azt árulja már el nekem valaki, hogy a 20 év alatt amikor a világgazdaság és az országok fejlődtek és gyarapodtak, a tőzsdéken kisebb megszakításokkal bull volt ( nálunk is) akkor hogy lehet az, hogy nálunk ez alatt az idő alatt két "pozitívumról" lehet beszámolni:

"a Bokros csomagról, illetve én azt gondolom, hogy jelenleg a Bajnai kormány is egészen ügyesen lavírozik."

Ez hogy lehet?
togyozo 2009. 09. 26. 21:33
Előzmény: #18223  guildenstern
#18231
guildenstern

Azért azt ne felejtsük el, hogy a korai nyugdíjbavonulás lehetőségének biztosítása, a rokkantnyugdíjazás széleskörű engedélyezése vezetett ahhoz, hogy ma Magyarországon ilyen jelentős politikai tényezővé váltak az inaktív rétegek. Az államadósság terheire meg tudjuk, hogy mennyivel többet fizetünk, mint a régiós országok.

" fidesz tényleg sok mindent nem csinált meg, nem is tetszett, de amikor leléptek egy működőképes gazdaságot át, jó renoméval"

Ezzel nem értek egyet. Szerintem egyrészt csomó feszültséget hagytak (pl: közszféra bérei), másrészt azok a struktúrális problémák amik most jellemzik az országot, akkor is megvoltak. És 98-02 között a magyar gazdaság egy csomó olyan pozitív sokkot kapott, ami lehetővé tette volna, hogy áldozatok nélkül vihessenek véghez komolyabb változtatásokat. Másrészt egy pártnak ellenzékben is az ország érdekében kell dolgoznia, de nemcsak hogy megszavaztak minden idióta intézkedést, de utána még ők lettek az überdemagógok is.

És amellett, hogy rengeteg baromságot csináltak a szocik azért 2 pozitívumról ne felejtkezzünk meg: a Bokros csomagról, illetve én azt gondolom, hogy jelenleg a Bajnai kormány is egészen ügyesen lavírozik.
togyozo 2009. 09. 26. 21:22
Előzmény: #18221  Törölt felhasználó
#18230
"Hát de...emelkedett. Nem tudom melyik bolygón élsz naponta, de itt minálunk a Föld bolygón, azon belül is egy Magyarország nevű összezsugorodott helyen 2002 óta folyamatosan megállás nélkül emelkedik minden költség"

Állítottam az ellenkezőjét?? Beírtam, hogy 2006 és 2009 között mennyivel emelkedtek a közműdíjak. Csupán a te "minden a duplájába kerül" állításod nem volt köszönőviszonyban sem a valósággal. Egyébként 1998-2002 között mégjobban emelkedett minden ára. Én csak azzal vitatkozom, hogy itt minden 2002 óta fordult volna rosszra.

" dupláját fizetem +-10 % a három évvel ezelőttinek. Ugye nem gondolod komolyan, hogy érdemben többet fogyasztok bármiből? "

Én meg nem fizetek kétszer annyit. Akkor most én hazudok? Én a KSH hivatalos adatait adtam be, ami kiköszöböli az egyéni érzékelés "torzításait".Egyébként a gázár esetében volt duplázódás, de tudjuk, hogy ez részben azért volt, mert a korábbi jelentős állami támogatást leépítették.

"A rendszer rendben van, és minden a legnagyobb rendben van. Mindig. Aki mást állít, hazudik. Jobb esetben nem érti a rendszer működését"

Sosem mondtam, hogy Magyarországon jól működnének a dolgok. Pont azt írom, hogy egyik politikai erő sem tudta eddig bizonyítani, hogy képes megoldani a hazánk előtt lévő kihívásokat. Viszont nem kell mindenben összeesküvést meg nemzetrontást látni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 20:36
#18229
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 20:20
Előzmény: #18222  Törölt felhasználó
#18228
csak egy nagy gond van tépjük itt a szánkat ezerrel, de cselekedni senki sem cselekszik max. gondolkozik a részletekbe merülve jó mélyen a kényelmes egyenlőre még érintetlen kis világában
Phylaxa 2009. 09. 26. 20:10
Előzmény: #18225  guildenstern
#18227
:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 20:06
Előzmény: #18222  Törölt felhasználó
#18226
"Az meg egyszerűen már tragikomikus, ahogy itt magyarázod azt ami nem létezik.A panellakásokba szorult kiszolgáltatottak bőréről már az utolsó réteget is lehúzták. Egy 50 nm es lakástávfűtése nyáron !!! (távfűtési díj nyáron..figyeld...) 10 000 ft alatt nincs már.25 000 alatt télen nincs / hó.

Munkahely nincs, csak rabszolgamunka a multiknál. Éhbérért. És ne gyere nekem friss egyetemi diplomások lehetőségeivel, melyek korlátlanok. Mert nem azok.

A honfitársaid zöme nem egyetemet végzett. Számukra ez az ország gyermekvállalás nélkül is lakhatatlan. Nem tudnak fizetni semmit, mert nincs keresetük, vagy nagyon kevés. Hiába dolgoznak becsületesen. Az kevés.

Aki pedig még gyermeket is vállal, megnézheti magát. Egyszerűbb mezítláb megmászni a Himaláját, mint ma hazánkban gyermeket vállalni (nem kettőt !! csak egyet...amiből feleződő lakosság jön ki, kettőnél nem változik, három gyereknél nőne...).

A neten tonnaszám kering a valósággal köszönő viszonyban se lévő állítás, magát valóságnak hazudva.

Egy időben foglalkoztatott a gondolat : vajon ezek kiagyalói hisznek is azokban a képtelenségekben melyeket állítanak? Már ez sem érdekel.

Itt mindig ugyanazok a nevek győzködik a fórumozókat és mindig ugyanarról.

Ennyi.

_dlph megfogalmaztad tömören annak a lényegét amit itt böfögünk néha napokig oldalakon át
"
guildenstern
guildenstern 2009. 09. 26. 19:56
Előzmény: #18224  Törölt felhasználó
#18225
húú, vaze, jó a cucc, mi? :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 19:34
Előzmény: #18220  togyozo
#18224
"Jelenések könyvére, a 13:1-2 – ben egy szimbólikus képet találunk: „ És láték egy fenevadat feljőni a tengerből, amelynek hét feje és tíz szarva vala, és az ő szarvain tíz korona, és az ő fejein a káromlásnak neve. És a fenevad, amelyet láték, hasonló vala a párduchoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.” Személyesen fogja birtokolni az egész világpolitikát.

Politikai vezetésén, szereplésén túllépve, a gazdasági élet élére áll és olyan vallási vezető szerepet is betölt majd, melyek ötvözeteként egy személyben, adott időpontban totalitáriátus rendszert vezet be. Uralma alatt mindent központosítanak és senki sem vehet, sem el nem adhat semmit bélyege felvétele nélkül. Jelenések (13:17). Az egész kereskedelem s az egész világ gazdagsága az ő személyes irányítása alatt fog állni. Ez csak úgy lehetséges, ha átveszi azt a jól előkészített terepet, amelyet a globalista törekvések szorgalmaznak az összefogás jegyében. Ő fogja egységesíteni a rendszert, utolsó záróakkordként, felrakva a pontot az 'i'-re."

gondolkozz el ezen kedves togyozo és lásd ennek tükrében az általad dicsőitett személyt
guildenstern
guildenstern 2009. 09. 26. 19:22
Előzmény: #18219  togyozo
#18223
ez nyilván csak egy játék, de vannak érveim:

az mdf-nek meg kellett csinálni azt, amit soha senkinek előtte a történelemben. nem volt példa, minta, semmi. minden országban sok hibával csinálták. de amikor elmentek, volt egy magángazdaságon alapuló kapitalizmusunk. a hibákat meg rokkantnyugdíjastól (2002-ig emelkedett a számuk), privatizációstól lehetett volna a következő kormánynak kezelni.

A fidesz tényleg sok mindent nem csinált meg, nem is tetszett, de amikor leléptek egy működőképes gazdaságot át, jó renoméval, euróbevezetési esélyekkel. (és a forinthitel még mindig jobb volt, mit a deviza.)

de ne is így latolgassunk, csináljuk egyszerűbben. ha a szoci-szdsz kormény csak olyan teljesítmény nyújt mint a fidesz, jó eséllyel eurótagok vagyunk. (és figyelem: e szempontból tökmindegy, hogy a fidesz mit nyújtott volna, ha marad - nem ezt méricskéljük)

ehhez képest most a csődöt éppen megúszó, dinamikusan eladósodó, leromlott versenyképességű gazdaságot látunk, irdatlan és egyre növekvő korrupcióval, hiteltelenséggel, amelyiknek egy ideig még nincs is esélye érdemi felzárkózási pályára állni. Értsd: ezek szétkúrták az országot. Nem a tündibündi, csiivili országot, de egy potens országot. mi ezen a nem 90%?
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 19:01
Előzmény: #18221  Törölt felhasználó
#18222
Az meg egyszerűen már tragikomikus, ahogy itt magyarázod azt ami nem létezik.A panellakásokba szorult kiszolgáltatottak bőréről már az utolsó réteget is lehúzták. Egy 50 nm es lakástávfűtése nyáron !!! (távfűtési díj nyáron..figyeld...) 10 000 ft alatt nincs már.25 000 alatt télen nincs / hó.

Munkahely nincs, csak rabszolgamunka a multiknál. Éhbérért. És ne gyere nekem friss egyetemi diplomások lehetőségeivel, melyek korlátlanok. Mert nem azok.

A honfitársaid zöme nem egyetemet végzett. Számukra ez az ország gyermekvállalás nélkül is lakhatatlan. Nem tudnak fizetni semmit, mert nincs keresetük, vagy nagyon kevés. Hiába dolgoznak becsületesen. Az kevés.

Aki pedig még gyermeket is vállal, megnézheti magát. Egyszerűbb mezítláb megmászni a Himaláját, mint ma hazánkban gyermeket vállalni (nem kettőt !! csak egyet...amiből feleződő lakosság jön ki, kettőnél nem változik, három gyereknél nőne...).

A neten tonnaszám kering a valósággal köszönő viszonyban se lévő állítás, magát valóságnak hazudva.

Egy időben foglalkoztatott a gondolat : vajon ezek kiagyalói hisznek is azokban a képtelenségekben melyeket állítanak? Már ez sem érdekel.

Itt mindig ugyanazok a nevek győzködik a fórumozókat és mindig ugyanarról.

Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 18:51
Előzmény: #18215  togyozo
#18221
Kedves Togyozo :

"amikor meg 60-ról 140 dollárra emelkedett az olajár az sem tükröződött a gázárakban."

Hát de...emelkedett. Nem tudom melyik bolygón élsz naponta, de itt minálunk a Föld bolygón, azon belül is egy Magyarország nevű összezsugorodott helyen 2002 óta folyamatosan megállás nélkül emelkedik minden költség, mely egy családot érint, ha házban lakik és nem a híd alatt. Víz, gáz, villany, közös költség, szemétdíj, hődíj, karbantarási díj, készenléti díj , számlázási költség, egyéb költség, és az egyéb költségek váratlan egyéb költségei.....ect...ect....

"csak az elmúlt 3 évben duplázódott minden (gáz, fűtés, víz, villany). " "Ez megintcsak nemigaz. "

Hát már engdelemet...tán hazudok? A dupláját fizetem +-10 % a három évvel ezelőttinek. Ugye nem gondolod komolyan, hogy érdemben többet fogyasztok bármiből? Abból a szempontból nem igaz, hogy a gázár nem a duplája, hanem sokkal több.

"A rendszer rendben van, és minden a legnagyobb rendben van. Mindig. Aki mást állít, hazudik. Jobb esetben nem érti a rendszer működését."

Kb ennyi a kódolt üzenete számomra a hsz-edinek.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek