Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 23:31
Előzmény: #18299  togyozo
#18300
A KSH-t ő "hivatalosnak" és "megbízhatónak"? Akkor nem olvastál még itt eleget. A KSH a globál nagytőke által irányított mainstream hazugságáradat egyik kampányeszköze, hazudik.
togyozo 2009. 09. 27. 20:18
Előzmény: #18298  togyozo
#18299
Remélem elég hivatalosnak és megbízhatónak tartod a forrást. viszont bizonyára én meg csak a hasamra csaptam és csak úgy találomra beírtam az adatokat??

viszont arról nem adsz számot, hogy te honnan veszed, hogy nem ennyi.
togyozo 2009. 09. 27. 20:16
Előzmény: #18280  Törölt felhasználó
#18298
DLPh

Forrás: KSH nemzeti számlák. Te is megnézheted ha akarod. Hozzáteszem ebben benne van a repatriált profit is, amit ugye nem visznek ki az országból. A repatriált profit ezekből a számokból:

2000: 297 mrd.
2001: 373 mrd.
2002: 463 mrd.
2003: 464 mrd.
2004: 556 mrd.
2005: 472 mrd.
2006: 669 mrd.
2007: 1343 mrd.

A külföldiek magyar állampapír állománya 2009. július 17-én 2400 mrd forint volt. Forrás: MNB
Mennyi is a magyar államadósság? olyan 0,7*25000 mrd. forint. Az arányokat talán magad is ki tudod számolni.
pampa 2009. 09. 27. 16:34
Előzmény: #18277  Törölt felhasználó
#18297
penznyelo

Ha olvasod a hozzászólásaimat akkor láthattad,hogy Medgyessyt sohasem vádoltam hazugsággal. Még Hornt sem.Ők igértek és valami miatt nem tartották be. Számomra ez két katagória.

Amit Gyurcsány bevezetett az a HAZUGSÁG. Már a kampányban is amikor 30 milla románnal riogatott és amikor a Kövér beszédet kiforgatta..mert mint bizonyára a neten már meghallgattad ott nem azt mondja mint amit az MSZP állított... de olyan jól jött a kampányban.
Meg az is amikor Orbánt lehazugozta:

Elnök úr! Vonja már vissza,ne akarjon hazugság árán előnyhöz jutni: Milyen ország lesz az ami hazugságra épül?

Valami hasonlóval támadott a vitán...

Mindent előre elterveztek,kidolgoztak. Tudatosan mondtak mást mint amit akartak csinálni...
És buta módon még az öszödi beszédben mind ezt elismerte.

Nem megvádolták vele,hanem Ő BEISMERTE.

7,5 év alatt tönkre tették az országot.Lehet mindent előről építeni.
Államadósság az egekben. Munkanélküliség szintén.
Felduzzasztották a segélyezettek táborát.
Az utolsó bőrt is lenyúzták a még aktív dolgozókról.
Most odavetnek nekik némi adócsökkentést amit szép alattomos módon más csatornán visszavesznek.

Ennek az egyik módja ez a vitattott gáz ár csökkentés.

És mindazon tények ellenére amik már itt a fórumon felvetődtek van egy tábor itt aki körömszakadtáig védi őket...

Annak idején a Heti-Hetest azért hozták létre,hogy görbe tükröt tartson akormány elé.... csak nem kalkulálták azt,hogy nem a Fidesz nyeri a választást...

Azóta is lelkesen bírálják az ellenzéket....

Valaki szólhatna nekik,hogy nem a Fidesz van kormányon.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 15:30
Előzmény: #18293  Törölt felhasználó
#18296
Na és hogy miért írtam többször, hogy ügyes vagy....íme : ))

Abból a le nem reagált szimpla alapvetésből, hogy egy 2002 óta kormányzó párt tesz tönkre egy tönkretett országot, és nem az ellenzéke, válasz nélkül hagyva eljutni addig, hogy leírod ismét a jobbikról azt amit le kell írnod...ügyes teljesítmény :)

léptem
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 15:19
Előzmény: #18293  Törölt felhasználó
#18295
Na most meg közlöd, hogy én jobbikos vagyok, és írsz néhány keresetlen szót a jobbikra. Jól van. Hát szépen sikerült az eredeti hsz-emre válaszolnod érdemben, minden személyeskedés nélkül. Csak nem képzeled, hogy hagyom, hogy beskatulyázz valahová? Nincs közöd ahhoz, kire szavazok. És ne találgass. Felesleges.Nem fog sikerülni.

Amikor arról írtam még anno, hogy veled képtelenség még csak beszélgetni is, erre gondoltam.
Phylaxa 2009. 09. 27. 15:11
Előzmény: #18274  togyozo
#18294
Nem értem, hogy miért nem lehet passzívvá alakítani a panelépületeket?! A családi házakat pedig még könnyebb passzívá alakítani. Rengeteg megtakarítást eredményezne, nem beszélve arról, hogy hirtelen a havi netto kiadások is lecsökkennének. Javulna a vásárlóerő.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:54
Előzmény: #18292  Törölt felhasználó
#18293
Ha jól tudom, te úgyis inkább a Jobbikra szavazol. Akiknek a gazdasági programja annyi, hogy "mi képviseljük a magyar érdekeket".

Konkrétabban meg, hogy:
- ne fizessük vissza az államadósságot;
- az MNB nyomjon pénzt a költségvetésnek.

Még konkrétabban meg, hogy mit hogyan: nincs. Nyilván mert nem is tudják.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:48
Előzmény: #18291  Törölt felhasználó
#18292
Pénznyelő nem figyesz rám...

Ott egy hsz, mely egy reakció volt arra, amit pampának írtál. Erre gondoltam. Nem tudom miről beszélsz most.
De hagyjuk persze.. nem téma. A zorbán is hazudik. A zellenzék is tönkerette a zországot. Értjük pénznyelő.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:43
Előzmény: #18289  Törölt felhasználó
#18291
Mire vársz érdemi választ? A nem érdemi fröcsögésedre, hogy hazugnak nevezel, hogy bértopicolózol? Mondtam már elég világosan: nem kell velem foglalkozz, hagyjál békén. Oké?
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:42
Előzmény: #18288  Törölt felhasználó
#18290
Íme:
"fogalmazzunk óvatosan , sok itt a fartúró...A múltkor is erre a témára gerjedtek be a legjobban...
Igaz libsikém?
matgab"
link

Elnézést sosem kért érte. És ez persze nem zavarta a szemed.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:41
Előzmény: #18288  Törölt felhasználó
#18289
Nos akkor nem várok érdemi választ, mert nem fogsz adni. Érdekes...még mosakodás közben is személyeskedsz. :) Most jól szóbahoztad negatív felhanggal matgabot is, bravó.

(ne haragudj, de a leves meleg, a buzi az buzi, tehát lebuziztad...de valóban elnézést kértél, azt is olvastam)
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:35
Előzmény: #18287  Törölt felhasználó
#18288
Nem lebuziztam, de létségtelen, hogy nem illő módon kigúnyoltam a nevét. Ezért azonban elnézést kértem tőle!

Matgab egyenesen "sok is a fartúró" szöveggel lebuzizott egy csomó embert, ráadásul direktben, alpári módon. Elnézést sose kért. Ahogy még te se tetted ezt semmire.

Én szoktam hibázni, mert emberből vagyok. Csakhogy én ezt be is szoktam látni. Hát ennyi a különbség.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:26
Előzmény: #18282  Törölt felhasználó
#18287
De már megint sok a mellébeszélés. Volt itt egy nick, "kezdőfiúcska". És hirtelen lebuziztad a nickneve miatt. No most ez a ne személyeskedjünk jól hangzik a tolladból. Főleg azóta.... Hát akkor ne tedd.
Gandhit idézem : légy az a változás, amit szeretnél látni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:17
Előzmény: #18283  Törölt felhasználó
#18286
Pénznyelő hagyd már ezt a dlph-nál így meg úgy szöveget. Ráadásul nem hozzád írtam az adattal kapcsolatosan. De mindegy, te vagy biztos togyozo is.

Már megbocsáss, de aki ezt az adatot ide ollózta, honnan vette? És elég már a személyeskedésedből. Kár fáradnom? Eddig minden hsz-ed az általad oly sokat és szeretettel emlegetett személyeskedés. Nem veszed észre ugye?

Maradjunk a tárgynál, éa vissza arra, amiről szó van (igaz,nem neked írtam) de akkor tessék.....honnan ez a lista?

Egyszerűbeen is lehet fogalmazni : beollózott Togyozo egy adatot, azt állítva, hogy ez igaz. És aki mást állít , az meg nem igaz.

Hasonlóképp reagáltam : ez nem igaz.

Gondolom most érted.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:12
Előzmény: #18282  Törölt felhasználó
#18285
Pénznyelő ne haragudj, de érveltem. És semmi személyeskedés nem volt. Félreolvastad a hsz-emet?
Az enyémet nézd.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:11
Előzmény: #18281  Törölt felhasználó
#18284
helyesbítek :)

természetesen mi finanszírozzuk, a lakosság, csak épp nem így,hogy birtokoljuk az állampapírok 2/3 át, hanem globálisan adó (vámok, összes adó, illetékek, járulékok összesen) és elvonások útján.

És ez nagyon nem mindegy, mert az első esetben nyertese vagyok annak, hogy az álam eladósodott (hozam - persze ez látszólagos csak, mivel itt fogyaztok és adózom és élek, a vesztes is én vagyok), másik esetben pedig vesztese ( bevételből fizetem az adósságot, és csak vesztese vagyok az eladósodásnak).

Ha mi , magyarok birtokoljuk a 2/3 át az állampapíroknak, akkor a magas alapkamat ezek szerint nem a nemzetközi tőkének kedvezett, hanem nekünk. Tehát akkor a forint nem azért ingadozik, mert a nemzetközi tőke mozgatja, hanem azért, mert mi, magyarok 2/3 részt eljátszogatunk vele. Tulajdonképpen tehát mi mozgatjuk saját árfolyamunkat a devizapiacon. Hogy mik vannak...
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:07
Előzmény: #18280  Törölt felhasználó
#18283
DPLH-nál ennyi az érv: "hamis adat". Ezért kár írnod. Ígérem mindegyes hozzászólásom mögé hozzágondolom ezt a véleményedet:) Togyozoéhoz is. Sőt, ha akarod, ezentúl minden hozzászólásom végén odaírom, hogy: "DLPH szerint hazugság". Ha nem tudsz, nem kell vitázni, de ezekért a hozzászólásaidért kár fáradnod, komolyan.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:03
Előzmény: #18278  Törölt felhasználó
#18282
DLPH, hozzászólásodnak sem a stílusán, sem a tartalmán nem lepődtem meg. Hoztad, amit tudsz: semmi érv, csak személyeskedés.
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 14:02
Előzmény: #18279  togyozo
#18281
"külföldiek az állampapír állomány kb. harmadát tulajdonolják" ezt nem mondod komolyan... :)))

tehát hazánk államadósságát 2/3 rész mi finanszírozzuk, a lakosság? miket nem tudok meg vénségemre...:))

ezek szerint tehát a referenciahozamok alakulásának semmi köze nemzetközi pénzpiaci szentminethez...

Értem. Köszönöm.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek