Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2009. 09. 27. 09:57
Előzmény: #18258  Phylaxa
#18260
Phylaxa

Azért ez nagyon erős csúsztatás ám amit mondasz. Ugyanis az energia fogyasztás szempontjából a meglévő lakásállomány számít, mivel ahhoz képest az újonnan épített állomány minimális. Úgyhogy a meglévő állomány felújításával sokkal többet lehet spórolni. És erre vannak államilag támogatott programok.
togyozo 2009. 09. 27. 09:50
Előzmény: #18239  guildenstern
#18259
guildenstern

"már elnézést de ezek borzasztóan kisszerű magyarázkodások. a rokkantnyugdíjazást megszüntethette volna akármelyik következő kormány"

Azért ebből kiemelnén az "akármelyik" szót. Úgyhogy itt mindkét nagy párt ugyanannyira hibás. De azt te is tudod, hogy megadott dolgokat visszavonni sokkal nehezebb politikailag, mint nem megadni. És attól mert még vissza lehetett volna vonni, az MDF kormány baromságát még nem kisebbíti. Viszont jól tudjuk, hogy ma Magyarországon a nyugdíjasoknak csupán a kisebbsége tartozik a korbetöltött időskori nyugdíjasok körébe. Ráadásul azért azok akik korábban tartósan kiestek a munkaerő piacról azokat visszarugdosni oda, az nem egyszerű, főleg nagyon magas helyettesítési ráta mellett.

"hogy megcsinálta minden idők egyik legrosszabbul szabályozott nyugdíjreformját, amelyiknek a paradigmatikus pillérje totál csőd."

ez igaz, de mondhatnám most én is azt, hogy ezt bármelyik későbbi kormány megtehette volna, és ehhez kicsit könyebb hozzányúlni, mint a fenti csoporthoz. ráadásul a mostani kormány meg is próbál hozzányúlni

"ráadásul csak azért kapott ennyit, mert végrehajtotta európa legnagyobb növekedési áldozattal járó kiigazítási csomagját 9 hónap tökölés után. (tessék kicsit utánaolvasni, ma már azért kialakult erről egy csendes konszenzus a szakma nívósabb részében) "

Kérlek linkelj be valami tanulmányt, ami alapján a Bokros csomag szar volt. És azért ne felejtkezzünk meg olyan dolgokról, hogy volt abban olyan dolog, amit utána a Fidesz szüntetett meg és elég előremutató volt.

"igen, 2002-ben nem volt valami hűdefitt a gazdaság. kissé már ereszkedett a potenciális növekedés"

Én szerintem meg a magyar potenciális növekedés sosem volt 3% fölött, csupán a poenciális kibocsátás szintjében volt a 90-es évek második felében különféle pozitív sokkoknak köszönhetően egy szintugrás, ami egy ideig magasabb növekedést biztosított. Egyébként a 99-00-es növekedésünket érdemes az elmúlt évek cseh vagy szlovák növekedéséhez mérni. Akkor világosan látszik, hogy olyan konjunktúra mellett azért az sem volt valami hatalmas "was ist das".

"azért arról nyugtass meg, hogy az 50%-os általános béremelés előtti bérszerkezeti állapotról szóló véleményed csak rossz vicc volt."

Hát nézz utána, hogy hogyan alakult 98 és 01 között (mondjuk 01 szeptembere előtt, amikor megvolt a köztisztviselői béremelés) a versenyszfére vs. állami szféra bruttó átlagkeresete. Nagyon durván elnyílt a kettő egymástól.

"azt, hogy mit kell csinálni ellenzékben, hagyjuk már. "

Szerintem meg egyáltalán ne hagyjuk. a Fideszes képvielők is közpénzből kapják a fizetésüket, így nekik akkor is azt kell tenniük ami az ország érdeke. Vagyis hát lehet "politikai megfontolások" miatt másképpen, csak akkor a fórumozók rájuk is ugyanúgy anyázzanak mint "nemzetrontókra". És tudjuk, hogy a tandíj, vizitdíjas népszavazás csak erről szólt. Nem azt mondom, hogy abban a formában tökéletes megoldások lettek volna, de ebben az esetben egy normális ellenzéknek módosító javaslatot kellene benyújtania nem pedig 5 milliárdból népszavazást kezdeményeznie.

Egyébként meg nem az a lényeg, hogy én most a Fidesz meg az MSZP mellé 30 és 50-et vagy 20-at és 60-at írok. Hanem az, hogy közel sem 0 vs. 100%
Phylaxa 2009. 09. 27. 09:26
Előzmény: #18245  Törölt felhasználó
#18258
Ha valaminek a világpiacon mozog az ára fel és le, nálunk pedig egyirányba felfelé megy akkor finom kifejezés a "fenntartják az árát". A gáz és áramárakat nálunk nem a piac határozza meg. Állandó szabályozás alatt áll. Nincs olyan szolgáltató aki fel és le mozgatná az árakat, ahogy a nemzetközi piacon mozog. Ezért kár is ilyen képet felfesteni. Egyfolytában és biztosan emelkedő árak vannak. Ez a helyzet. Egyébként pedig pont ma olvastam egy nagyon jó cikket:

link

Hogy miért nem lehetséges ez? Azért nem , mert óriási bevételtől esnének el a szolgáltatók és az állam is. Ezért nincs nálunk semmi fejlődés ezen a téren. Ideológia...na az van.
togyozo 2009. 09. 27. 09:16
Előzmény: #18255  pampa
#18257
"Gondold végig:
Kiáll a Miniszterelnök a nyilvánosság elé és elmondja a beszédét. Tűrhetetlen,hogy a gazdagog támogatott gázzal fűtsék a medencéjüket.... elsejétől a gazdagok már piaci áron kapják a gázt....
Akkor 100- 130 $ között mozgott az olaj ára. A $ a jelenlegi ár kb. 70 % -án lehtett. "

Az emlékeid kicsit homályosak ezzel kapcsolatban. A gázár kompenzáció leépítése 2006 szeptemberében történ meg. Ekkor azok akik már nem kaptak támogatást 67-ről 98 ft-ra emelkedett a gáz ára. Közben mondjuk volt ÁFA emelés is, ami szintén árnövelő volt.
2007 folyamán a nem támogatott körben 98ft volt a gáz ára, majd 2008 elején 103, májustól 108 ft, augusztustól 119, novembertől 127 ft. Megjegyzem a júliusi ÁFA emelésnek viszont semmilyen hatása nem volt a gáz árra, úghogy az ÁFA nélküli ár már akkor csökkent kb. 5 ft-al. Ha beleveszem az októberi csökkentést, akkor meg 114 ft (ÁFA hatás nélkül 109).
Azért ez 2 év alatt (98 vs. 114 (109)) nem nevezhető orbitális drágulásnak figyelembe véve az olajárak alakulását.
Egyébként meg az árképzési képlet miatt, ha itt marad az olajár akkor fog még tovább csökkeni a gáz ára.
togyozo 2009. 09. 27. 08:49
Előzmény: #18244  Törölt felhasználó
#18256
"érv semmi, akkor jön egy kis provokáció
ha megfeneklik a vita, jön egy kis szurkálás, hátha kihozhatom a sodrából, és akkor le is szélsőjobbozhatom végül - magam nem copyzok ebbe a fórumba senkit, talán 3 év alatt ha kétszer fordult elő , de mit szabadkozom én ilyen marhaságra?"

Ne is haragudj, de megnézted, hogy én kinek írtam ezt??? Néha meg kellene nézni, hogy mit mire írok és akkor nem futnánk olyan köröket, hogy "azt állítom, hogy 2002 óta nem volt áremelkedés a közműdíjakban".

Viszont had' jegyezzem már meg valaki olyan ember esetében akinek a fórumbeli ténykedése abban merül ki, hogy kilóméteres szövegek bemásolásával offolja szét a topikot.
pampa 2009. 09. 27. 08:24
Előzmény: #18248  Törölt felhasználó
#18255
Szerintem meg aki fogyaszt, fizessen. Pont.

penznyelo

Ebben is egyetértünk. Aki a piaci árat fizeti már több mint 2 éve az most miért nemm fizetheti a kedvező piaci árat?
Mert nagyon úgy tünik,hogy a kormány rájuk is ezétterítette a kedvezményesen eladott gázból származó veszteséget.

Gondold végig:
Kiáll a Miniszterelnök a nyilvánosság elé és elmondja a beszédét. Tűrhetetlen,hogy a gazdagog támogatott gázzal fűtsék a medencéjüket.... elsejétől a gazdagok már piaci áron kapják a gázt....
Akkor 100- 130 $ között mozgott az olaj ára. A $ a jelenlegi ár kb. 70 % -án lehtett.

Közben leesett az olaj ára 40$-ra és sokáig ott tanyázott majd lassan emelkedett 70 $-ig.
Ha számolod a mindenkori 9 hónap átlagát és megnézed a mostani árat majd levonod belőle a tervezett 10 %-os csökkentést akkor megértheted,hogy miről megy a vita.
Közben a vita során már mintha arra is lett volna utalás,hogy nem is a gáz ára a magas hanem azok a járulékos költségek amik rárakódanak idehaza.

Érdekes az MSZP azért adta el a gáz üzletágat mert nem lehet nyereségesen működtetni....

Amit a villany túlfizetésünkel csinált a kormány azt is csak Magyarországon lehet megcsinálni.

Azokat az emberek ekik meghozták ezeket a rendeleteket börtönbe kellene zárni.
Hogyan meri ellopni az én 250 vagy ki tudja mennyi ft-omat és adja oda rászorulóknak.
Majd én odaadom annak akinek én akarom.

Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 01:11
Előzmény: #18252  Törölt felhasználó
#18254
Mi ez az emelkedett hittérítő szöveg?
Törölt felhasználó 2009. 09. 27. 01:10
Előzmény: #18249  Törölt felhasználó
#18253
Hát ezt sem az eszéért, még ott se ahol szeretik.

Pedig Petőfi már üzent neki:

"Ha nem tudsz mást, mint eldalolni
Saját fájdalmad s örömed:
Nincs rád szüksége a világnak,
S azért a szent fát félretedd."
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:46
Előzmény: #18251  guildenstern
#18252
nincs érved csak gyalázat
nincs mondanivalód csak üres alaktalan semmi mondatok
nincs hited csak a hitetlenség gőgös dicshimnusza
szádba adott üres frázisok

ébredj ember még nem késő!!!!!
guildenstern
guildenstern 2009. 09. 26. 23:40
Előzmény: #18250  Törölt felhasználó
#18251
tanulj kicsit. van ugyanis értelmes globalizációkritika is, de ez a gyök kettő intellektus a csendőrtempóval nagyon gyenge.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:31
Előzmény: #18246  guildenstern
#18250
szép ez a bátor és harcos kiállás a helytartó tanács, multik és a pénzszivattyúk védelmében

még több pénzt az elitnek és a gyarmatosítóknak no és legyen a minimálbér 35 ezer nettó örüljenek a melósok, hogy dolgozhatnak a nagyszerű nyugati vállalti kultúrában
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:20
#18249
higgye el fontosabb, vagy higgyék el fontosabb

ööö… azt, hogy mi lesz az SZDSZ-szel…

aaaö… annál, hogy mi lesz ezzel az országgal és ezt nagyon őszintén nemtudom

hogy mi lesz ezzel az országgal…

mi lesz ezzel az országgal…

hé kislány, oldal csak a fejedben létezik,
amit nagyapám épített, apádék szétszedik
jobboldal-baloldal – még mindig nem fogtad fel
fősulis létedre… nem az eszedér' lopnak el

a sok tompa fej csak béget, ahogy kell,
a vizet eladják, ha túl későn kapjuk fel
te nem így gondolod, akkor álljunk meg egy szóra:
őszintén, te mit látsz Bajnai Gordonba'

a válság miatt, tényleg, mindenkinek nehezebb?
na, gyere, hajolj közelebb, had' súgjak neveket
ja, hogy az egész világon ez valóban így lenne…?
de fura, a japánok nem buktak a hitelbe'…

érvelni kellene, és nemcsak hangoskodni,
biztos te se' kiáltasz majd, ha próbál agyonnyomni
párszáz áruló, 'ki eladná a hazámat
és mivel kimondom, egyszer majd holtan találnak

"nem hazaárulók" – akkor mi az anyámkínja?
"nem született bűnözők" – a nagybátyjuk se az?
"nem perverzek" – csak latexban vonaglik…
"nem drogosok" – de ti majd azt csináltok belőlük…

"nem hazaárulók" – akkor te hogy mondanád?
"nem született bűnözők" – a fivérük sem az?
"nem perverzek" – csak a gyermeked stírölik…
"nem drogosok" – de be vannak tépve rendesen…

pár lángoló kuka volna az égő város
ja, hogy hazudsz, mint a vízfolyás – így már világos
van egy dalom, tudod, "Magyar földre" a címe
hallgasd meg egyszer, mit mondok a refrénbe'

én volnék a huligán? apuka pici lánya,
remélem kényelmesen ülsz a lízingelt verdába',
amíg bírja a kassza, fizeted a részletet,
ja, hogy hülyeséget beszélek meg mindenben tévedek?

te a saját utad járod, ne kényszerítsen senki,
oké, hát elmondom, miből fogsz lakást venni:
ha meghal majd a nagymamád, és rádhagy valamit,
idézd fel nyugodtan FankaDeli szavait;

kérlek, mutasd meg, hogy-mi épült ebben az országban,
mert bármerre jártam, csak bontás-téglát találtam.
ja, tudom, ez hülyeség, jobboldali maszlag
vagy leesett már végre, hogy téged is át*******?

"nem hazaárulók" – akkor mi az anyámkínja?
"nem született bűnözők" – a nagybátyjuk se az?
"nem perverzek" – csak latexban vonaglik…
"nem drogosok" – de ti majd azt csináltok belőlük…

"nem hazaárulók" – akkor te hogy mondanád?
"nem született bűnözők" – a fivérük sem az?
"nem perverzek" – csak a gyermeked stírölik…
"nem drogosok" – de be vannak tépve rendesen…

én a jövőre koncentrálok, ezért féltelek téged
értem én, hogy színész vagy és a munkád végzed,
de nyugtass meg: a forgatáson kifordult a gyomrod;
ja, hogy bunkó vagyok és ezt te tényleg így gondolod

a változást én is várom, akárcsak a börtönök,
Gyurcsány, Kolompár, Gusztos – nem felejtett öltönyök,
azért örülök, hogy beszéltünk; ja, és a végére:
határolódj el tőlem, ahogy tanultad a TV-be':

mert FankaDeli szélsőséges, gyűlölködő, csürhe,
egyszemélyben Hitler és Darth Vader összes műve;
építsd csak a jövőd egy töketlen papucsra,
aki a popsid miatt, kánonban kamuzza,

hogy bizony csúnya, fasiszta, undorító magyarok
na, kitaláltad-e, hogy vajon kire szavazok?
…na, kitaláltad-e, hogy vajon kire szavazok?
…na, kitaláltad-e, hogy vajon kire szavazok?

"nem hazaárulók" – akkor mi az anyámkínja?
"nem született bűnözők" – a nagybátyjuk se az?
"nem perverzek" – csak latexban vonaglik…
"nem drogosok" – de ti majd azt csináltok belőlük…

"nem hazaárulók" – akkor te hogy mondanád?
"nem született bűnözők" – a fivérük sem az?
"nem perverzek" – csak a gyermeked stírölik…
"nem drogosok" – de be vannak tépve rendesen…

mindig úgy tette föl a kérdést, hogy

mi a jó a pénz szempontjából

(…) úgy kellene föltenni a kérdést, hogy "mi a jó az emberek… és a közösség szempontjából?"

"nem hazaárulók" – akkor mi az anyámkínja?
"nem született bűnözők" – a nagybátyjuk se az?
"nem perverzek" – csak latexban vonaglik…
"nem drogosok" – de ti majd azt csináltok belőlük…

"nem hazaárulók" – akkor te hogy mondanád?
"nem született bűnözők" – a fivérük sem az?
"nem perverzek" – csak a gyermeked stírölik…
"nem drogosok" – de be vannak tépve rendesen…

Magyarországnak végre újra magyar kezekbe' kellene kerülnie Magyarországon és az Európai Parlamentben egyaránt.
idegen érdekek képviselete helyett, végre, a magyar érdekek képviselete kell, hogy legyen a döntéshozóknak a felelőssége"

klip >>> link
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:17
Előzmény: #18214  pampa
#18248
Pampa:

"Remélem lesz olyan kormányunk aki kő keményen kamatos kamattal visszaveszi a szolgáltatóktól az extra profitjukat."

Remélem lesz olyan kormány, aki kő keményen kamatos kamattal visszavesz minden jogosulatlan állami támogatást.

Nem csak a szolgáltatók és profitéhségük hibás. Lásd Phylaxának írt szövegem. Pont ennyire rossz, és általánosan igaz nem csak a gáz kérdésre az a magyar mentalitás, ami miatt itt tartunk: "ne az emberekkel fizettessék meg". Szerintem meg aki fogyaszt, fizessen. Pont.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:13
Előzmény: #18213  mondoka
#18247
Mondoka, kár volt ezt mégegyszer belinkelned, egyszer már megtetted. Én válaszoltam is rá. Te hallgattál utána..
guildenstern
guildenstern 2009. 09. 26. 23:13
Előzmény: #18240  Törölt felhasználó
#18246
a jó ég megáldjon, gondolkodj már kicsit, mielőtt orvosi esetektől másolgatsz be ámokfutást.

A pénzszivattyúk jellemző formái:
- Külföldi tulajdonosok által kivitt nyereség (kb. hétezer-milliárd forint évenként)

azután a tőke után, amit ők hoztak ide, munkát teremtettek, technológiát, vállalati kultúrát hoztak be, és adót is fizettek (igen, fizettek). mindezt ingyért kellene?

- Állami adósságszolgálat (ez több, mint ezer-milliárd forint évenként).

már elnézést, de ki kérte ezt a pénzt? a külföld kényszerített minket, hogy adósodjunk el?

- Jelentős pénzszivattyú az is, hogy külföldiektől bérelünk ingatlanokat Magyarországon.

bagatel.

Bogár orvosi eset.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:11
Előzmény: #18212  Phylaxa
#18245
Phylaxa:
"A véleményem erről az, hogy nálunk a kieső bevételeket úgy akarják fékezni, hogy aminek lehet annak fenntartják az árát és mellette pedig felemelik az adóját ( Pl. Áfa )."

"Fenntartják az árát". Kik? Nem először látom nálad ezt leírva. Néhány terméken, szolgáltatáson kívül minden más árát a piac határozza meg. Nincs olyan, hogy "fenntartják". A szóban forgó gáz ára is csak kis részben államfüggő, hiszen nem Bajnai mondja meg, hanem egy árképzési rendszer (amit a kormány, parlament, ill. energiacpiaci szereplők alkottak meg) alapján határozódik meg. Ezzel a rendszerrel valóban lehetnek hibák, hasonlóan az árampiaci árképzéshez, de a fenti szövegtől egyszerűen kifekszem. A szocializmusnak régen vége. Még akkor is, ha divatos azzal érvelni, hogy "ne az emberekkel fizettesék meg".

És a baj mindig amiatt van, hogy nem lehet egyszerűen azt mondani, hogy márpedig világpiaci az ár. Mert akkor az elmúlt években Marikák tucatjai nem bírták volna kifizetni a pazarló gázfogyasztásukat köszönhetően annak a sokévtizedes hazai gyakorlatnak, hogy "ne az emberekkel fizettessék meg". Már rég piaci gázáraknak kellene lennie, akkor persze 2-3 éve mindenki sírt volna, most viszont csökkenhetne végre. Ehelyett a hülye öszvér, fél piaci fél szoc. támogatósdi, engedek a piacnak amikor az energialobby támad, félek a piactól amikor a baloldali populizmus és az ebben szocializálódott Marikák ellenállásába ütközöm, emiatt a tipikusan elszart magyar rendszerünk miatt nem tud most csökkenni.

Az ilyen öszvér megoldásokban a fentieken és a tapasztaltakon túl persze mindig az a szép, hogy:
- mutyira és lenyúlásra is sokkal alkalmasabbak;
- végeredményben és összességében a piacinál is drágább.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 23:00
Előzmény: #18233  togyozo
#18244
"Azokra gondolsz, amiket állandóan bemásolgatsz ide?

togyozo"

jellemző

érv semmi, akkor jön egy kis provokáció
ha megfeneklik a vita, jön egy kis szurkálás, hátha kihozhatom a sodrából, és akkor le is szélsőjobbozhatom végül - magam nem copyzok ebbe a fórumba senkit, talán 3 év alatt ha kétszer fordult elő , de mit szabadkozom én ilyen marhaságra?

meg amúgy is...

itt fejeztem be veled a beszélgetést
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:55
Előzmény: #18208  pampa
#18243
Délután nem voltam gépközelben, de sokmindenről nem maradtam le. Csak a szokásos:(
Pampa:
"Pl. nem volt reakció az Oszó villa kérdésében."

Hát ilyenre reakciót aztán várhatsz tőlem, bármelyik oldal akármelyik politikusáról van szó. Totálisan nem érdekelnek a villák. Ez a legpitibb, leggagyibb, politikai bulvaristák terepe. Meghagyom másoknak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:53
Előzmény: #18235  Törölt felhasználó
#18242
te kuki

tudom dolgod belevakkantani mindenbe, de ne égess te engem saját magaddal - hát lejáratod magad te szerencsétlen , hát mit összegörcsölsz hogy szélsőjobb baromarcnak láttass bárkit aki nem portáslelkű

barátod a hóhér

portáslelkű
Törölt felhasználó 2009. 09. 26. 22:48
Előzmény: #18240  Törölt felhasználó
#18241
Itt a kampány: Kende Péter könyvet írt – A Kulcsár-ügyet akarja a Fideszen szárítani

link

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek