Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2008. 11. 14. 10:35
Előzmény: #12596  bpdc
#12600
bdc,
Igazad van, egyik sem jó. De van rossz és rosszabb.
Mo-n ma gyakorlatilag e kettő közül tudsz válogatni.

Ez olyan, mintha a garázsodban állna egy trabant és egy fiat 850-es.
A szomszéd Ferrarijával akkor sem mehetsz el Bécsbe..

Tehát vagy a hóhérnak kell igazat adnod és biztosítania a megélhetését, vagy a halálraítéltet engeded el és hagyod éhen dögleni a hóhért...

Persze én is a Jobbikra szavaztam (azaz kértem a példabeli szomszéd Ferrariját), de megmondta, hogy válasszak az autóim közül, mert nekem kettő is van...!
bpdc 2008. 11. 14. 10:20
Előzmény: #12597  bpdc
#12599
+ még a 8 . 52 es beírásomat olvasd el.
Az én véleményem tehát ez:

REMÉNYTELEN NEMZET
pampa 2008. 11. 14. 10:19
Előzmény: #12594  pampa
#12598
pl. Az Orbán álljon amögé a Gyurcsány mögé aki egy választási vitán hazugnak nevezte őt ( mint utólag kiderült Gyurcsány hazudott) és így tudott hatalomra kerülni?

Vagy a Gyurcsány álljon Orbán elképzelései mögé,miközben ő éppen kisebbségben kormányoz?

Itt nem álldogálni kell,hanem olyan tiszta politikai viszonyokat teremteni,ahol a kormány határozott és gyors döntésekre képes az adott helyzetben.

Mert szerintem most a béna kacsa korszakot éljük.

És véleményem szerint ez a rossz az Országnak.

Nincsen erős kormányunk.
bpdc 2008. 11. 14. 10:18
Előzmény: #12594  pampa
#12597
Szóval egyik sem..... a feladat ugyanis nem ez. Hanem az, hogy túl kéne tenniük magukat a kibaszott egyéni érdekeiken.
bpdc 2008. 11. 14. 10:16
Előzmény: #12593  matgab
#12596
Nézd, én úgy látom, hogy ha a hóhér és a fogoly kell hogy egyezkedjen, akkor nem azzal van baj, hogy ők kicsodák, hanem azzal, hogy ők azok, akiknek egyezkedniük kell....
Alkalmatlanok, ha ennyire egymásnak ellentmondóak, hiszen ha ennyire különbözően ítélik meg a helyzetet, akkor egyik sem látja és értelmezi jól azt.
Kuka mindkét bagázs... érted az álláspontomat??? Már ha nem bírnak közösen kitalálni egy utat, ami járható és jó irányba vezet.
watson
watson 2008. 11. 14. 10:15
Előzmény: #12593  matgab
#12595
matgab ez hülyeség, itt két óvodásnak kellene kiegyeznie, akik azon vitatkoztak hogy kinek van nagyobb fütyije, és olyat mondaniuk, hogy ne látszanak annyira ostobának mint eddig.

De nem, az egyik csúcsot szervez hogy megvizsgálja miért kissebb a másiké, a másik meg a közönségnek bizonygatja hogy az övé nagyobb, miközben a közönség rajta nevet :))
pampa 2008. 11. 14. 10:12
Előzmény: #12593  matgab
#12594
És melyik fél áljon be a másik mögé?
matgab 2008. 11. 14. 10:10
Előzmény: #12592  bpdc
#12593
jó, de összefogni csak azzal lehet, akivel legalább egy minimális közös programot lehet célként kitűzni.

Ez olyan, mintha közös programot akarnál hirdetni egy munkanélküli hóhérral és egy politikai fogollyal 1957 márciusában....
bpdc 2008. 11. 14. 10:02
Előzmény: #12591  pampa
#12592
Nem járunk jó úton. A szánalmas az az, hogy az eszement bagázsnak nincs hozzá sütnivalója, hogy amikor gond van, akkor csak az összetartás és a kollekítv munka jelenthet megoldást.
Nem lényeges az, hogy ki mit mond (noha naná, hogy amúgy kurvafontos).
A lényeges az az, hogy egy ilyen helyzetben, ha a két fő politikai vonal különböző irányba mutat, akkor a jövő az szar lesz. Mint mindig a történelmünk során.
tessék kicsit olvasni Mohácsról, a háborúkról, stb stb stb. Szóval hozzuk a régi formánkat. A lényeg ez.
pampa 2008. 11. 14. 09:45
Előzmény: #12590  bpdc
#12591
Ezekszerint az a jó út, amin most járunk?
bpdc 2008. 11. 14. 09:00
Előzmény: #12589  Törölt felhasználó
#12590
Szánalmas.
Előtte írtam a véleményem......
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 08:52
#12589
Orbán: "Elment az eszük!"

A kormányzat továbbra is a hazugság politikáját folytatja - mondta az InfoRádiónak a Fidesz elnöke az Európai Néppárt brüsszeli tanácskozása után. Orbán Viktor szerint a megfelelő kormányzás vezethet ki a válságból, de a mostani politika a csőd felé visz. A Fidesz elnöke az állami bürokrácia leépítésével, valamint a korrupció visszaszorításával, megszüntetésével teremtené elő a forrásokat a jelentős járulékcsökkentéshez.

A csúcstalálkozók nem, csak a megfelelő kormányzás vezethet ki a válságból - mondta az InfoRádiónak adott interjúban Orbán Viktor. A Fidesz elnöke szerint olyan kormányzásra lenne szükség, amely élvezi a nép támogatását, ott van mögötte a közbizalom, amelyről az emberek elhiszik, hogy képes összefogni az erőfeszítéseket, és azokat a megfelelő irányba tereli. Mindehhez megfelelő kormány is kell, de ma ilyen nincsen - közölte.

A kormányzat továbbra is a hazugság politikáját folytatja, nincs egy őszinte szava sem az emberek felé - emelte ki a volt miniszterelnök. Orbán Viktor hangsúlyozta: a kabinet egyetlen erőfeszítése az, hogy a saját felelősségét és hibáit leplezze, és a rossz kormányzás árát az emberekkel fizettesse meg. Ez a politika a csőd felé vezet - tette hozzá.

Elfogadhatatlan az a politikusi érvelés, amely nyavalyog, siránkozik, sajnáltatja magát, másra mutogat, és azt magyarázza, mit miért nem lehet megtenni - hangsúlyozta a volt kormányfő.

Hungarikum a megszorítás

A politikusnak az a dolga, hogy irányt mutasson, ne hazudozzon, beszéljen egyenesen, vonja be az embereket a vitákba, és kormányozzon. Az ország a nyílt víz felé sodródik, és a rossz kormányzás a legnagyobb átok, amit Magyarország a nyakába kaphat - fejtette ki Orbán Viktor.

Egész Európa a munkahelyek megvédése, a gazdasági növekedés, valamint a kis- és középvállalatok támogatása irányába fordul, miközben Magyarország rossz úton jár, mert egyetlen európai országként megszorításokat alkalmaz - mondta a Fidesz elnöke.

Orbán Viktor hangsúlyozta: az Európai Néppárt vezetőségi ülésén olyan dokumentumot fogadtak el, amely a pénzügyi válság kérdésében a teendők közt első helyre teszi a munkahelyek megvédését.

A határozatban azt tanácsolják az európai országoknak, hogy csökkentsék az adókat és a kamatokat, helyezzék középpontba a kis- és középvállalkozókat, és minden erőfeszítést a gazdasági növekedés beindításának és fenntartásának rendeljenek alá. Ez az európai irány, és Magyarország a saját vesztébe rohan, ha az ellenkező irányba halad - vélekedett a volt miniszterelnök."

Szeretnék azért találkozni azokkal a közgazdászokkal - nanem a vargamisivel - aki ilyen tanácsokat ad ennek a tökkelütöttnek.
Félreértés ne essék, nem az adócsökkentés, mint módszer ellen van kifogásom, hanem a költségvetés egyensúlyának megőrzése végett szükséges ellentételezésének a forrását nem látom. Az összes többi európai állam nem küzd ilyen egyensúlyhiánnyal, lehet náluk valóban beválik a kamatcsökkentés és adócsökkentés a válság megfékezésére. De nehogymá' most, amikor éppen az a cél, hogy az államháztartás hiányát a minimális szintre csökkentsük, akkor az adócsökkentés legyen a legjobb megoldás, ami ezt csak növeli.
Az állami bürokrácia csökkentése - értsd a hivatalok leépítése és az állami alkalmazottak elküldése - prompt hatalmas végkielégítések kifizetést jelentené, amely megint csak növelné a hiányt, azon túl, hogy a vonatkozó szja is csökkenne. Ráadásul az illetékes szakszervezet éppen a Fidesszel vállvetve üvöltözne, hogy : neazemberekkelfizettessékmeg!!
A korrupció leépítése vagy visszaszorítása megint csak egy nagyon aranyos javaslat. Persze, ha nincs közbeszerzés, nincs korrupció. Tudta ezt Orbán már régen, amikor az autópálya építéseket egyetlen bankra és egyetlen cégre bízta. Nevetséges. Mégis sírni tudnék.
bpdc 2008. 11. 14. 08:52
Előzmény: #12587  mondoka
#12588
Ha a gazdasági helyzetünket tekintem ebben a hitelpiaci válságból nyiladozó globális válságban, továbbá hozzáteszem a minden szinten impotnes két nagy és a mellettük botladozó öntudatukat a szelek változásával változtatgató pártokat, beszorzom ezt egy olyan nemzettel, akik az irigységükről kivagyiságukról és az önkritika gyakorlásának abszolut hiányáról híresültek el elsősorban, melynek okán kiváló táptalajai a nacionalizmusnak, mondván mi tökéletesek volnánk, de itt vannak ezek, cigányok, zsidók, hadd ne soroljam, na és hozzá teszem a lakosság IQ-ját, a sarkos TV-k mindent megelőző forgalmának sikerét és azt, hogy egy Győzike műsor és ő maga is sztár lehet, nos, nekem a hosszú távot illetően sincsenek kétségeim...
Rémesen sajnálom, ami itt van. És ami lesz.
mondoka 2008. 11. 14. 08:08
Előzmény: #12585  mondoka
#12587
Bevallom végig gyomrom sem volt elolvasni.Csak átfutottam.
Elmondhatjuk hogy bekövetkezett a nemzeti ébredés a romáknál.
Azafajta folyamat amely a kárpátmedence népeinél a XIX. században zajlott.
Kétségeink ne legyenek! Az elvakult nacionalisták közöttük is megjelentek keményen! Másságuk bőrszínük megvédi őket az aféle itéletalkotástól, hogy ők igenis lehetnek nacionalisták.
de a tények attól tények.
Minden tiszteletem a békés együttélést gyakorló romáknak , cigányoknak! De fel kell készülnünk a minket mindenáron megfúrniigyekvő nacionalista és a mi feketítésünkön emelkednivágyó új rétegük előretörésére.
Tudjuk hogy az országunk neve is megváltoztatható?
Lehet ez az ország .....
Csak 2/3 kell és az alkotmányt meg lehet váltioztatni.
Az idő nem nem nekünk dolgozik. És van olyan érzésem hogy saját magunk sem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 08:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#12586
"Ez az igazi nácizmus. Ez, és az is, amikor félelemkeltésből települések utcáin árpádsávos zászlóerdő alatt vonulnak "

Képzeld, Esztergomban az egész város "árpádsávos zászlóerdő alatt" ünnepel.. Az augusztus 20-i tisztavatáson pedig a történelmi zászlókra (is) felesküsznek. Katonák, rendőrök..többek között az "árpádsávos"-ra is..

Most mond, milyen egy ország....
mondoka 2008. 11. 14. 07:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#12585
Egy az ok-okozat láncot felruggó irás ez.
Mintha afarok csóválná a kutyát.
Mintha cak azzal magyaráznák a magyarság elleni bűnöket, hogy ezekre a bűnökre később önvédelmi reakcióink lesznek. Megjegyzem vérszegények. És mi békés magyarok a felháborodásnál tovább nem igen jutunk.
Ajánlom a lenti írásban szereplő egymást ajnározóknak hogy boldogítsák jószívvel egymást közelebbröl!
Ezzel nekünk is csak örömet okoznának.
kissherceg 2008. 11. 14. 00:45
Törölt hozzászólás
#12584
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 15:16
Előzmény: #12582  Törölt felhasználó
#12583
link

A felső határt nem közölték. 92-re saccolnék.:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 13:39
#12582
gyf mondta ma:

"Arra a kérdésre kell mindenkinek keresnie a választ, hogy "én hol hibáztam, én hol rontottam el". "Az összerendeződést" szolgálja a miniszterelnök meglátása szerint a Nemzeti Csúcs és a Gazdasági Csúcs is."

Na végre .... "Leesett ...."
Segítek! Nem kell keresni a választ, a választ mindenki tudja, hanem meg kell mondani a választ.
Őszintén, mindenki számára érthető módon! Nem sunyiban, haveri körben, aztán majd ha esetleg lebuktok (vagyis "kiszivárog"), akkor ebből is gusztustalan módon erényt kovácsolva, ártatlant, megmentőt játszva, rátolni a felelősséget mindenki másra, akiknek aztán semmi köze sincs az egészhez ...!

Gondolom, egy hét múlva újabb "csúcs" ...
Annak mi lesz a neve ...?
Tesznek is ezek valamit, vagy csak "csúcsra járnak" ...?
Az ország "kormányzása" azért folyik még ...?
Most nekem és a többi ~ 9,5 millió honfitársamnak, akik igen nehéz helyzetbe kerültek "mások" dilettantizmusa miatt, jobb lesz az élete ...?
Egyáltalán át tudjuk vészelni "életben maradva" a következő pár hónapot, vagy most az alapkoncepció az, hogy "hulljon, akinek hullnia kell" ...?

Remélem ezekre is megtalálják előbb-utóbb a választ ...!
pampa 2008. 11. 13. 08:58
Előzmény: #12580  Törölt felhasználó
#12581

A sztárok a pénztárcájukra estek
Hivatalos néző

* Nők Lapja Cafe
* Zoli
* 2008. 11. 13.

Nézd, dobok a művész úrnak egy kis aprót, és rögtön bukfencezik!
Hirdetés

Mi is történik most itt tulajdonképpen? Senorita Szöszi múltkor megénekelt kalandjai mellett az RTL a „Celeb vagyok, ments ki innen!”, míg a TV2 „A sztárok a fejükre estek” címmel indított realityket. A koncepció mindkét esetben ugyanaz: tűnjön úgy, hogy borzasztóan rossz a külföldre utaztatott hírességeknek, a néző pedig SMS-ben döntsön arról, hogy melyikük meddig senyvedjen.

Tekintsünk most el attól, hogy állítólag az RTL műsorát nem a kietlen dzsungelben, hanem egy szálloda hátsó udvarában forgatják, és azzal se foglalkozzunk, hogy bizonyára a TV2 által Afrikába reptetett szereplők is pontosan tudják: a csatorna nem reszkírozná meg, hogy bármelyikük lábát leharapja egy krokodil. A történetben két dolog a fontos: az egyik, hogy nálunk a sztárvilágban csak „másodvonal” létezik, azaz aprópénzért bármelyik úgynevezett celeb megvásárolható, másrészt pedig az, hogy valami fura módon az emberség és az empátia ezekből a sztárokból szinte teljesen hiányzik.
A sztárok a fejükre estek - Forrás: asztarok.hu
A sztárok a fejükre estek – Forrás: Asztarok.hu

Az utóbbi magyarázata egyszerű: az „utazó fehér ember” évszázadok óta lenézi, tudatlan barbárként kezeli a távoli földrészek lakóit. Minél messzebb lakik, annál butább – gondolja, és ezért fordulhat elő az, hogy némely celebek (akik egyébként bizonyára diplomák tömkelegét akasztották ki otthon a falra) úgy beszélnek az afrikai vagy az argentin emberekkel, ahogy más a kutyájával sem szokott.

Érdekesebb azonban az, hogy mindeközben ugyanezek a sztárok szépen bekúsznak a küszöb alá: bogarakat esznek, gödörbe bújnak, idétlen frizurát csomóztatnak, egyáltalán, bármit megtesznek, amit a műsor eléjük tol. Képzeljük el, hogy egy marslakó Magyarországon ér földet, és pont egy „sztárparti” közepébe csöppen:

– Szia, én egy marslakó vagyok, és te?
– Én egy híres táncdalénekes.
– Á, szóval téged a zenédről ismernek?
– Nem, hanem arról, hogy megettem egy tál bogarat, és megmostam a patakban Rippel Feri hátát.
– És az a szakállas?
– Ő egy lantművész, de múltkor a tévében nem a lantjával játszott, hanem a… na, érted.

Bármit megvehetsz!

Közhely, hogy ma Magyarországon nincsenek sztárok, de valóban: ezek a celebek ugyanúgy maguk veszik meg a boltban a párizsit, mint te meg én, ugyanúgy átveri őket az autószerelő, és egyikük után sem rohannak őrjöngő tinilányok az utcán – ellentétben, mondjuk, amerikai kollégáikkal. Ők nem elhajtják, hanem beinvitálják a bulvárújságírót, nálunk a paparazzi helyszínt és időpontot egyeztet a „sztárral”, hogy hol és mikor tudja „titokban” lefényképezni. Aprópénzért megveheted a magánéletüket, mert sokuknak az az egyetlen teljesítménye, hogy hegynyi szilikon rakatott a mellébe, vagy „azt rebesgették”, hogy együtt járt egy másik szilikonossal.
A sztárok a pénztárcájukra estek



Kilóra árulják ezeket a kiválóságokat. Ott az étlap: vehetsz két kiló szakítást, hatszáz köbcenti mellet, izgatott babavárást és mindent elsöprő, örök (=hétfőtől péntekig tartó), óriási szerelmet. Ők ettől sztárok – a „híres fotómodellnek” hirtelen egyetlen fényképét, a „sztárriporternek” egyetlen emlékezetes interjúját sem tudjuk felidézni, nem fontos, hogy a „közkedvelt színész” évek óta egyetlen filmben vagy színházi előadásban sem lépett fel, nem baj, hiszen épp egy zsáknyi oroszlánürüléket visznek Afrikába. Produkció!

Szegényes, penészes kis sztárvilág a miénk, de mitől is lenne más: nem teljesítmény, csupán casting és hirdetéselhelyezés van mögötte. A kimentendő celebek és a fejükre esett sztárok többségét tekintve egyetlen közös vonást találunk: a mérhetetlen ürességet. Ja, meg egy cetlit, hogy „leértékelve!”.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek