Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 06:43
Előzmény: #12575  Törölt felhasználó
#12580
Üdv!

Erről a gengszteres dologról nem tudok semmit, de a szerződés "nem-létét" maga Veres nyilatkozta tv2 hiradójának adott "interjúban"..lefelé szaladva a PM lépcsőjén...szóval a tőle megszokott stílusban.

Jut eszembe! Egyszer azt nyilatkozta egy kérdésre, hogy szerinte az nem létezik, mert Ő nem tud róla.
Vajon a pénzügyi válságról már tud a Ő??
:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 21:02
Előzmény: #12578  Törölt felhasználó
#12579
beregire gondoltam
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 21:01
Előzmény: #12576  Törölt felhasználó
#12578
A bereri bagaméri beszél idegen nyelvet?
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 21:00
Előzmény: #12574  Törölt felhasználó
#12577
pénznyelő

Én nem akadtam ki a watson-féle belinkelt levélen,mert nem azt éreztem benne, amit te. Szerintem nem szólt másról a történet, mint a megoldásról, ami az alábbiakban foglalható össze:
Tegyük fel, hogy minket magyarokat és a cigányokat 10 lépés távolság választ el egymástól. Mi azt mondjuk a cigányoknak: gádzsó, ha megtesztek egy lépést felénk, mi megtesszük a maradék kilencet.
De ne várjanak minket ülve, kinyújtott tenyérrel, mert akkor én egy tapodtat sem mozdulok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 20:32
Előzmény: #12569  matgab
#12576
"Egyvalamit magyarázzon el nekem valaki!
AZ MNB miért nem vásárolta magát halálra EUR-ral mikor 230 votl az árfolyam, amit most könnyedén visszaválthatna 270-es (300-as?) HUF-okra...?? "

egyszerű. annyival többet vittek volna ki most a külföldiek, és a volumen miatt nagyobb lett volna a hiszti. forró pénz nem sokat ér.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 20:01
Előzmény: #12573  Törölt felhasználó
#12575
Nincs szerződés!
Bizony nincs, mit ahogy Veres sem ismer egy Mczali nevű nyegyházi gengsztert.
A gengszer adótartozásához sem nyúlt
:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 20:00
Előzmény: #12568  watson
#12574
Watson, nem az a bajom az irassal, es egy szoval nem is irtam, hogy hazugsagokat tartalmaz. Nem. Egy csomo dolog igaz benne. A tortenelem nagy felremenesei (kommunizmus, fasizmus) sem hazugsagon alapultak. Mindegyikben volt egy csomo feligazsag. A tenyek egyoldalu ertelmezesei. A feligazsag es egyik oldalrol az emberi hiszekenyseg es butasag a masik oldalrol pedig az emberi kapzsisag egyutt pedig szornyu dolgokra kepes.

De visszakerdezhetek: szerinted ebben a cikkben, levelben mi a pozitiv es eloremutato a romakerdes ugyeben? Szetbontva: 1. mi az, ami benne ravilagit problemakra, 2. mi az ami kutatja ezen problemak mogottes okait, 3. es vegul mi az a szovegben, ami keresi (vagy legalabb megprobalja keresni) a megoldasokat? Szerintem e 3 kerdes mindegyikere az a valasz, hogy a szoveg egyik resze sem. Csak puffogtatja a sztereotip altalanositasokat es eloiteleteket olykor kifejezetten rasszista felsobbrenduseggel es hozzaallassal.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 19:55
Előzmény: #12541  matgab
#12573
Veres János egyértelműen azt mondta: Nincs semmiféle szerződés!"

Mondjuk ez nem lep meg, egy ilyen szerzuődést ugyanis -utólag- jóvá kellene hagynia az Országgyűlésnek. Ha nincs szerződés, nincs mit jóváhagyni..és mint azt Vers sJános mondotta:
"Nincs semmiféle szerződés+"

no comment
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 19:50
Előzmény: #12570  Törölt felhasználó
#12572
Ja es ami kimaradt:
4. az inflacios celkituzes miatt (ez az elsodleges feladata az MNB-nek) kifejezetten orult es tamogatta az eros forintot.
5. es amugy is megfelelo devizatartalekkal rendelkezik.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 19:47
Előzmény: #12570  Törölt felhasználó
#12571
"Egyvalamit magyarázzon el nekem valaki!"
Orulok, hogy segithettem:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 19:43
Előzmény: #12569  matgab
#12570
Matgab, nem olvastam az elozmenyeket, de:
1. a jegybanknak nem feladata, hogy spekulaljon. Sot, jo ha nem spekizik.
2. honnan tudtak volna elore, hogy 270 lesz az EURHUF. Te tudtad?
3. ha az MNB elkezdett volna nagy penzekkel eurot venni (=forintot adni), akkor egyreszt nem biztos, hogy lett volna 230 az arfolyam, mert nem erosodott volna addig, masodszor meg te lettel volna legjobban felhaborodva, hogy az MNB a sajat devizaja ellen spekulal, nem is lett volna tul jo uzenete (es hatasa), plane egy nem igazan stabil gazdasag eseteben bizonytalan kornyezetben.

Ugy erzem, hogy a szoveged megint nagyon kossunk bele a nyuszi sapkajaba tipusu, mikozben nelkuloz minden objektivitasra torekvest, racionalitast es tenyszeruseget.
matgab 2008. 11. 12. 16:48
Előzmény: #12568  watson
#12569
Egyvalamit magyarázzon el nekem valaki!
AZ MNB miért nem vásárolta magát halálra EUR-ral mikor 230 votl az árfolyam, amit most könnyedén visszaválthatna 270-es (300-as?) HUF-okra...??

watson
watson 2008. 11. 12. 16:27
Előzmény: #12556  Törölt felhasználó
#12568
Kedves penznyelo, a levelet nem én írtam, de a statisztikai felmérésekkel alátámasztható igazságtartalma van.

Talán el kell gondolkodni amikor egy térségben a roma munkanélküliek körében elvégzett felmérés szerint 90-98%-ban 8 általánosnál nem többet végeztek, vagy azon hogy a roma édesanyák 90-98%-ának életében nem volt bejelentett munkahelye. De saját magam is tapasztaltam eleget... volt TSZekben arra panaszkodnak, hogy felnőtt egy olyan generáció aki életében nem látta a szüleit dolgozni...

penznyelo, valljuk be hogy te sem iratnád roma iskolába a gyereked! Igenis van szegregáció.
De mondhatom úgy is, hogy nem iratnád a gyereked olyan iskolába ahol bemehetnek koszosan, büdösen a gyerekek, vagy ahol nem rúgják ki a diákot ha kezet emel egy tanárra, vagy ahol szülők járnak be ordítozva vagy köpködve...

amúgy a forrás: "Lacika szépen fingzik" :) link
pampa 2008. 11. 12. 15:17
Előzmény: #12566  Törölt felhasználó
#12567
Miklosko: "Szlovákiában rákényszeríthetik a magyarokra Koszovó példáját"
Kitekintő / Felvidek.ma
2008. november 12., szerda
R Ö V I D H Í R

Franti¹ek Miklo¹ko parlamenti képviselő szerint bár a Magyar Koalíció Pártja képviselői rendre úgy nyilatkoznak, miszerint nem céljuk, pontosabban nem programpontjuk a területi autonómia kivívása, ha folyamatos szlovák támadásnak lesznek kitéve, akkor talán megváltoztatják nézetüket. Miklo¹ko szerint ugyanis a jelenlegi szlovák kormánypártok, elsősorban a Szlovák Nemzeti Párt mindent megtesznek annak érdekében, hogy a magyarokat bűnösöknek állítsák be.

Emiatt pedig betelhet a pohár, a magyarok kényszerhelyzetbe kerülhetnek. Akárcsak Szerbiában történt az albánokkal. Ott is állandóan albán-ellenes hangulatot gerjesztettek, míg végül azok megsokallták, összefogtak és ma már több mint autonómiájuk, önálló országuk van! Miklo¹ko ezt a JOJ televízió De facto című politikai vitaműsorában mondta.

Miklo¹ko a Kereszténydemokrata Mozgalom listáján jutott a parlamentbe, de miután kilépett a mozgalomból, a parlamentben független képviselőként dolgozik. Egyetlen szlovák képviselő, akit Esterházy-díjjal tüntettek ki.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 13:58
Előzmény: #12565  Törölt felhasználó
#12566
Szerintem nem veszitek észre Bihari nyilatkozatában az iróniát...

Valóban azt akarta, tudta volna mondani, hogy Hát a f...om tudja". Na de ilyet egy MT tag mégsem mondhat...
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 13:35
Előzmény: #12563  mondoka
#12565
Én nem akartam bántani, csak mint üde színfoltját a mai napnak, ilyen célból másoltam be.
Nyilván, mit mondhatna jelen helyzetben ...
Két napra sem láthatunk előre, mutatja ezt jól a múlkori eset is, amikor hétfőn még alapkamat tartásról döntöttek, szerdán pedig + 300 bp.-os emelésről.
Lehet, hogy most ezt mondta, pénteken meg 200 bp. valamerre ...
Ez kb. olyan volt, mintha az időjós azt mondta volna, hogy "holnap szép napos időnk lesz, de előfordulhat az is, hogy szakadni fog egész nap az eső"...
Vagyis készüljünk fel, hogy bármi lehet ...

Ez is egyféle info, ezt is meg kell becsülni ... :)
bpdc 2008. 11. 12. 13:26
Előzmény: #12563  mondoka
#12564
Elég hülyén hangzott volna, hogy fogalmunk sincs mikor, hisz nem mi vagyunk az urai a folyamatoknak....
mondoka 2008. 11. 12. 13:15
Előzmény: #12562  Törölt felhasználó
#12563
Nem akarom védeni, de mondjon valaki reálisan okosabbat !
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 13:10
Előzmény: #12561  Törölt felhasználó
#12562
Az a baj, hogy úgyanígy kell kifejezni azt is, hogy "Nem lesz kamatcsökkentés".
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 12:48
Előzmény: #12559  Törölt felhasználó
#12561
Azt, hogy "Nem tudom," így kell kifejezni, hogy okosnak látszódjon az ember. :)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek