Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 11. 12. 12:03
Törölt hozzászólás
#12560
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 12:02
#12559
Ez a megállapítás Bihari Pétertől, a monetáris tanács tagjától származik:

*** Bihari szavai szerint akkor jöhet az első kamatcsökkentés, "amint az lehetséges, de a nagy kérdés az, hogy ez mikor lesz lehetséges". ***

"Zseniális" gondolat!

Köszönöm, eddig nem tudtam, mikor jöhet ....
Most már tudom ... :)
Igen "pontos" iránymutatást kaptunk a jövőre nézve ...
Bár még mindíg jobb, mintha akkora hülyeséget mondott volna, mint "egyesek" az elmúlt hetekben, de azért ez "nem semmi" ...
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 11:05
Előzmény: #12532  bpdc
#12558
szívesen olvasunk
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 10:57
#12557
"Soros: Az adórendszer a magyarok fő baja
2008.11.12 09:48
Soros György szerint a mostani világválság azt bizonyítja, hogy a piac nem képes szabályozni önmagát, keményebb állami beavatkozásra van szükség. Szerinte az IMF óriási hitelei és a gazdag országok nagy bankmentő akciói sem elégségesek, a recesszió elkerülhetetlen. A politika elkésett, de szigorral és alternatív energiaforrások terjesztésével el lehet kezdeni építeni egy biztonságosabb jövőt. Magyarországnak az adórendszer és a foglalkoztatottság átalakítását javasolta. Az Index összefoglaló írása."
link

Egy ország számára a legfőbb baj, ha a termelési haszon java része külföldre áramlik.
Nálunk ez történik...
Kiáramlik a termelési haszon profitként, adósságszolgálatként, a mezőgazdasági termelésünk haszna pedig a kufároké...
Ez a legfőbb baj, amit egy nemzeti kormány tudna "orvosolni."
A fekete gazdaság, a korrupció, a nemzeti erőforrások felélése... stb, is gond, de nem a legnagyobb.

Az agymosás szerves része, hogy a nemzeti tulajdon és a nemzeti vagyon jelentőségéről nem esik szó, miközben "mások" teljes gőzzel tulajdonszerzésre, törekednek, ezzel "hódítanak", ezzel tesznek szert hihetetlen bevételekre, mások munkájából.
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 01:49
Előzmény: #12555  watson
#12556
Watson, azt gondoltam, te ennél értelmesebben vagy képes kezelni a roma kérdést. Úgy tűnik tévedtem.

Ez az írás nem más mint közhelyszerű előítéletek halmaza egy eleve hibás általános hozzáállással (miszerint: én, mi magyarok vs. te, ti cigányok).

Olyan állítások tényként és premisszaként kezelésével miszerint pl. "gyermekeidet csekély műveltsége és szellemi képességei", vagy "Persze az ehhez vezető tisztességes út megtételére képtelen vagy" szükségszerűen adódik a következtetés, hogy a cigányok hülyék és bűnözők.

Ha abból indulok ki, hogy te hülye vagy és csaló, akkor abból nem nehéz levezetni, hogy lám te hülye vagy és csaló. Az lenne az abszurd, ha nem ez jönni ki.

Az ilyen írás semennyire nem a megoldás irányába hat. Hanem éppen abba az irányba, amit pedig az elején látszólag el akarna kerülni: "Nem azért írok, hogy ezt tovább fokozzam".

Egyébként egy forrást kérhetnék? Kíváncsi vagyok.
watson
watson 2008. 11. 11. 21:52
#12555
"Kedves Cigány!

Levelem azért íródik, mert a köztünk lévő ellentét már-már mérhetetlenné válik. Nem azért írok, hogy ezt tovább fokozzam. Azért írok, hogy értsük egymást végre. A nyílt beszéd szükségszerűen fog olyan mondatokat tartalmazni, melyekre ráfoghatjuk hogy rasszista. De ne feledjük, te is rasszista vagy (ilyen alapon), ha magyarnak nevezel engem. Most az egyszer lássuk be, hogy komoly különbségek vannak közöttünk.

Most az egyszer tartsuk ezt evidenciában, és ne a szavakon lovagoljunk.
Nem szeretlek téged. Miért? Talán mert mások vagyunk? Részben igen. Én törekszem a másságunkat a magam oldaláról kezelni. Segítelek.

Milliárdokban mérhető az az összeg, amit havonta a számládra utalok. Te ebből annyit érzékelsz, hogy „rajta vammá a családi a kártyán". Ezért a pénzért nekem keményen meg kell dolgoznom. Hogy ne menjen ez így a végtelenségig, gyermekeidet csekély műveltsége és szellemi képességei ellenére beerőltetem iskolákba, hogy tanulhasson, szakmája legyen, és képessé váljon az önellátásra. Tanárt verni nem épp a hála megfelelő formája.

Óriási különbségek vannak köztünk. Neked az ideálod a mérhetetlen gazdagság. Persze az ehhez vezető tisztességes út megtételére képtelen vagy. Engem pedig ezért irritál, amikor a gazdagság külső jegyeit magadon hordod. Meg vagy rakva arannyal, szép autód, krokodilbőr csizmád van. Palotában élsz. Te ezt úgy hívod, sukár. Én úgy, cifra nyomor. Nem vagyok irigy. Csak tudom, hogy az ehhez szükséges összegre hogyan tettél szert. Bűncselekményekkel (elveszed, amiért más megdolgozott), és a törvény által számodra nyitva hagyott kiskapukon (elveszed a közös asztalról anélkül, hogy bármit is tennél oda). Nem csak téged hibáztatlak ezért. Ezt neked valakik megengedik. Az én rovásomra. Törvényesen, vagy törvénytelenül, de elveszed azt, ami az enyém. Cserébe utálatot, fenyegetést, bántalmazást, erőszakot, halált kapok érte. Félnem kell tőled. Miért?

Munka… igen, ez gyakori magyarázat a szádból…. Hogy a cigány nem kap munkát sehol. Igazad van. Nem adok neked munkát. Miért? Nem azért, mert cigány vagy. Azért nem, mert nem értesz semmihez. Nem tanultál szakmát, vagy ha tanultál is, az elvégzett munkádban nincs köszönet. Gyakori kifejezés egy összecsapott, szakszerűtlen munkára a „cigánymunka". Szerinted ennek miért pont ez a neve? Ha téged alkalmazlak esetenként, a végeredmény mindig ugyanaz. Bevételkiesés, sokszoros időbeni csúszás, elégtelen kivitelezés, munkaeszközök, alapanyagok eltűnése. Tehát nekem, munkáltatónak jobb, ha csak eltartalak az adómmal. Akkor legalább nem hátráltatsz. Az a szörnyű, hogy nem is törekszel rá, hogy változtass ezen. Acsarkodsz, rasszistázol, hisztizel, hogy milyen rossz neked. De nem akarsz kilépni a saját árnyékodból, pedig mindkettőnknek jobb lenne.

Mind a ketten tudjuk nagyon jól, mi lenne a vége, ha magadra hagynálak. Nem lenne kit lehúzni szociális alapon, vagy bicskával. Rövid időn belül éhen halnál, vagy a saját mocskodba fulladnál bele. És barátom, nem sok időd van már. Lassan az összes cérnám elszakad. Minden nap elkövetsz valamit ellenem, még ha nincs is benne a híradóban. Rövidesen eljön az idő, amikor hirtelen megvonok tőled minden kedvezményt. Akkor aztán „romázhatsz", ahogyan jólesik.

Szerintem ne akard ezt elérni. Jobb, ha megvagyunk békességben
egymással. Mit várok tőled?

1. Feltétlen tiszteletet, mert én vagyok a kenyérkeresőd.

2. Erőszakmentességet, mert ha egyszer én visszacsapok a tesóimmal, az neked nagyon fájni fog… tudod, még mi vagyunk többen (már bocs, de úgy tudom, ezt a nyelvet beszéled).

3. Törekvést az önellátásra. Tanulást, tanulni akarást, pontos munkavégzést. Ez a sikeredhez szükséges 20%. A maradék 80% legyen az én gondom, meg fogom oldani. Minden segítséget megkapsz.

4. És végre fejezzük be ezt a rasszizmusról szóló ökörködést, hisz mind a ketten tudjuk jól, hogy nem a barna bőröd zavar engem.

Baráti tisztelettel: A MAGYAR

Beszélni lehet, de a tettek minősítenek."
bpdc 2008. 11. 11. 21:25
Előzmény: #12553  Törölt felhasználó
#12554
Logikai alapon nemigen lehet számonkérni, ők is ugyanúgy szocializálódtak, mint mi mindannyian. Azonban nem logikai alapon azért csakcsak számon kéne kérni, merthogy egy villamosvezetőn is számonkérik, ha átmegy a lábamon és sorolhatnám.
Egy politikusnak kifejezetten az a feladata, hogy az ország jövőjén gondolkozzon és azért tegyen. Ha nem képes rá, vagy nem akar, na arra van sok sok eljárás, pl. a lemondás művészete is ilyen. De ezek nálunk nem ismert praktikák. Mint ahogyan a fidesz számára egészen egyszerűen elképzelhetetlen, hogy együttműködjön iylen időkben. Amikor kib@szttul nagy szükség volna rá. Mert mondjuk az árfolyamokba ez is beépül. Na meg a jövőnkbe.... :(
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:06
Előzmény: #12552  bpdc
#12553
A baj az, hogy a nép rövidlátó. Csak a mára gondol, sohasem a holnapra. Mivel pedig a hatalmat a nép adja a politikusok számára, a politikus is csak a mára gondol és nem a holnapra.

Biztos lesz majd 20-30 év múlva egy olyan nemzedék, amely már nem adja el a jövőjét egy tál lencséért és akkor abból egy olyan politikusi réteg is ki fog nőni, akit nem a gyors meggazdagodás hanem a stabil gazdasági és társadalmi lét megteremtésének célja vezet.
Én már nem biztos, hogy ezt megérem. De egy biztos. A politikusokon ma nem igazán lehet számonkérni azt, amit magunkon nem kérünk számon.
bpdc 2008. 11. 11. 20:34
Előzmény: #12550  Törölt felhasználó
#12552
Concqui, beletrafáltál... eléggé az következik majd....
A múlt, amit a magyar fel tud mutatni, vezetett idáig. Mi magyarok qrtuk és qrjuk el manapság is folyamatosan. A kormányok, a vezetők azért, mert rövidlátó, kapzsi és túlságosan terjedelmes banda egy ekkora országhoz (lélekszámilag).
A nép, az istenadta nép pedig azért, mert hagyja, hogy ezt tegyék vele. És inkább beledöglik, mint hogy az eszét elővegye. Vagy eltántorog innen máshová. Vagy vesz egy sarkos tv-t, hogy meglegyen a mindennapi bódulat...
mondoka 2008. 11. 11. 20:10
Előzmény: #12550  Törölt felhasználó
#12551
Legyünk antimagyarok?
Szerintem ne ! Azok antiemberek is!
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 19:47
Előzmény: #12546  Törölt felhasználó
#12550
Apokalipszis most - magyar módra (a'la TP)
kissherceg 2008. 11. 11. 18:48
Törölt hozzászólás
#12549
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 18:26
#12548
Amig olyan "független"szervezetek vannak mint pl:KSH,PSZÁF,MNB akik a tehetségtelen kormány kiszolgálói,jó pénzért,adatokat hamisítanak becsapják a lakosságot addig ebben az országban nem fog történni semmi.Amig a régi TSZ függetlenített pártitkár 4oo.ooo.-Ft nyugdijat kap nagyon meg fogja érteni,hogy mindenkinek áldozatot kell vállalnia.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 17:47
Előzmény: #12546  Törölt felhasználó
#12547
nagyon jól látod/a" nevem "kötelez
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 17:44
Előzmény: #12544  matgab
#12546
Ahol eddig az IMF vagy a Világbank "besegített", ott a gazdaság meghalt. Az emberek elszegényedtek, az adók az egekbe szöktek, az oktatástól az egészségügytől minden pénzt megvontak, amit fejlesztésre felhasználtak, azt mind konkrét multinacionális gigacég zsebelte be végül, az ország reménytelenül eladósodott.

Nem csak a jelent, de a jövőt is meggyilkolták. Alulképzetlen buta emberek kóbor serege dülöngél majd négyévente a szavazóurnák körül és szavazza be az aktuális kurcsányt a hatalomba, aztán siet haza a betelefonálós műsorra , hogy sorra kerüljön a vetélkedőre, ahol nyerhet százezer forintot arra a kérdésre válaszolva, hogy mennyi két forintnak a fele...száz forintos percdíjért. Mielőtt lefekszik még az asszonyt elveri, ha megtalálja a gyereket, akkor azt is. Aztán sörbűzben elalszik.
bpdc 2008. 11. 11. 17:44
Előzmény: #12544  matgab
#12545
:-DDD
Nemsokára nem fogunk röhögni asszem...
matgab 2008. 11. 11. 17:33
Előzmény: #12543  matgab
#12544
vagy lehet, hogy a gyurci nem tud angolul, ezért azt sem tudja mit írt alá...
Elmondta neki vki, hogy itt a lóvé ezért nem kell semmit csinálni, csak firkálj ide egyet, oszt ott a nagy lóvé a spájzban...
Na erre tudjuk mi történt...
matgab 2008. 11. 11. 17:32
Előzmény: #12542  bpdc
#12543
Csak azt nem tudom, hogy ez akkor most demokrácia, vagy diktatúra?
Mert ha diktatúra, akkor inkább a kádári verziót választanám, mint ezt a kurcsányit...
Bár a diktatúrában nem én szoktam dönteni, ez is igaz.

Ez van nesze, wazzeg, majd megtudod, ha fizetned kell, addig csitu legyen...!
bpdc 2008. 11. 11. 17:28
Előzmény: #12541  matgab
#12542
Papír tuti, hogy van róla....
Hogy mi van benne, azt akkor tudhatnánk, ha feltennék az egészet úgy ahogyan van, akár agreement, akár contract.
A díszes társaság azonban tuti, hogy nem fogja kiteregetni részletesen. Ennyire nem túlozzák el az üvegzsebet. Szóval maradnak a hézagos infok nagy vonalakban, szépen szűrve. Az ördög meg a részletek pedig ugye......
matgab 2008. 11. 11. 17:03
Előzmény: #12540  Törölt felhasználó
#12541
szerinted ad egy bank néhány milliárd dolláros hitelkeretet akárkinek is szerződés nélkül?

Vagy csak nem kibontott igazság van megint és nem szerződés van (Contract) , hanem mondjuk Megállapodás (Agreement)...
Ez amolyan gyurcsányos igazság lenne arról, hogy nincs is szerződés...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek