Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
banyaiz 2008. 04. 13. 23:15
Előzmény: #10198  Törölt felhasználó
#10200
Az éves GDP 66%-a durván az államadósságunk.

Az adósságunk úgy emelkedett a rendszerváltás óta jelentősen, hogy közben minden értékelhető állami vagyont privatizáltunk.

Magas az infláció, a munkanélküliség, állami vagyon jó esetben még +0, GDP növekedésünk a béka segge alatt, adózik 3 millió ember, ebből 1,5 millió a közszféra amely érdemben nem járul hozzá a termeléshez, kb 1 millió foglalkoztatott minimálbéren van bejelentve vagyis nem adózik, rengeteg a feketemunkás. Ezeknek a nyugdíj, tb járuléka erősen 0. Egészségügy egyre szarabb helyzetben. Lassan elkezdenek nyugdíjba azok akik a rendszerváltás után zéró járulékot fizettek be. Ezek nem kevesen vannak. A cigány kérdésről már ne is beszéljünk.

Már az is hihetetlennek tűnik a jelenlegi inpotens politikusainkkal, hogy az adósságunkat a GDP kb 30%-ra leszorítsuk, a többi probléma megoldásáról már nem is beszélve.

Nincs semmilyen hosszútávú koncepció, mindenki csak a pillanatnyi népszerűségre törekszik, abból próbál egy kis hasznot kicsikarni.

Az MSZP is csak azért vállalta be ezeket a megszorításokat mert már a tönk szélén volt az ország.

A Fidesznél sem látok semmi értékelhető koncepciót.

Ilyen körülmények között csak véletlenszerű lehet a javulás. Vagyis, ha a saját zsebek megtömése közben a gép teljesen váratlanul azt dobja ki, hogy néhány mutatónk minimálisan kedvezőbb akkor lehet örülni.

Sajnos nem látok most olyan politikai erőt amely megoldás lenne. A birka nép pedig tűri, hogy teljesen kizsákmányolják, és még el is hitessék vele, hogy neki ez így jó. Hiába az emberi butaságnak nincs határa. :(

Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 22:50
#10199
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 14:29
bocsi drop_ ! Nem jöttem még rá, melyik "isten" lábát kell megfogni...

vagy az a baj "istennőknél" kerestem..

régen volt, hogy prémiumot kaptam, de az 100%-ban lenyúlták :-)

Mondd már meg, hogyan sikerül ilyen költséghatékonyan működnöd????
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 14:39
"Neked is igazad van!" mondta a r...........

(nem írhatom ki, pedig nem én találtam ki..
a vicc eredetileg öngúny formájában terjedt!)

Egyébként ez egy ABSZURD ORSZÁG,
ha nem ismerném a történelmi gyökereket, azt hinnén az avantgarde találta ki :-)
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 13:44
Cetas elhagyott a humorérzéked?

(vagy túlfiatal vagy és nem tanítottak neked dialektikus...kus ...kuss...elzsibbadt a kezem!)
Bocsi
rapista
Re: Gyurcsány hazudott Davosban? Előzmény válasz erre 13:01
"És nyilván Simor meg Bokros is arra hívta fel a figyelmet, hogy a munka dandárja valójában még hátravan.
Azért írtam, hogy ez jó politkusi mondat, mert úgy hazudik, hogy közben amit mond az igaz (lehet).
togyozo"

Mi vagy Te?
Kabarészerző?

Ja! Igazad van! A megszorítás is munka !!!

Olyan pedig, hogy valaki igazat mondva hazudik..., nos, hát ez valami tohuvabohu. :)
cetas

Hol szerepel EGYETLEN SZÓ GYURCSÁNYRÓL?

CETAS hsz-ére reagáltam, és a megválaszolt hozzászólás címe természetesen megjelenik, vagyis az előzmény címe!

Vedd elő az ABC-s könyvedet: úr ír, ábéab vaskalap ne nyúlj hozzá, mert harap...:-)
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 22:41
Előzmény: #10191  Törölt felhasználó
#10198
agyadra ment konki ?

mi a bajod???

vagy ébredj fel, vagy mnej aludni!

nem én adtam a címet, de a kijelentés tényleg
szerencsétlen volt!
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 22:30
Előzmény: #10196  Törölt felhasználó
#10197
Tizstelettel megkérek minden "nem elvakult " fórumozót, hogy tényként tálalva tényt írjon.
Ha nem nagy kérés. Mert így kicsit kezd komikussá válni.

Az adó zöme államadósságra megy. Nincs miről beszélni. (ez egy előző hsz-edre)
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 22:28
Előzmény: #10195  togyozo
#10196
Togyozo

"Az adósság jó része a Kádár rendszer alatt halmozódott fel "

ezt gondold át újra.
togyozo 2008. 04. 13. 22:22
Előzmény: #10190  Törölt felhasználó
#10195
Drop!

"A második részével is egyetértek, hozzátéve, hogy a legnagyobb tétel az államadósság. Mint már sokszor leírtam, kb. az összes SZJA-nk adósságtörlesztésre megy el. És ez a mai kormány legnagyobb bűne, hogy ide jutottunk. "

Az államadósság nem(csak) a mostani kormány bűne. Az adósság jó része a Kádár rendszer alatt halmozódott fel (csak halkan kérdem meg: mire is költötte el a akkori rendszer: az embereknek adta, hogy biztosítsa a legitimitását), melyet Fekete "vegyünk fel hitelt mer olcsó" János sikeresen megduplázott a 80-as években a jen manővereivel.
De ami ezek után a legnagyobb bűn volt a rendszerváltáskor:
Az antall kormánynak lett volna lehetősége visszamondani az államadósságot, mert ezt az összes akkori rendszerváltó országnak felajánlották. Csak az akkori elitünk is hülye volt.
Egyébként nyilván nagy teher tétel az államadósság, de még így is lehetne kisebb, ha normális gazdaságpolitikánk lenne (ez az mszp-szdsz kormány bűne).
De attól függetlenül, hogy mennyit költünk államadósságra, az intézményrendszereink szarul működnek. csak így nagyobb halom kakin csücsülünk.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 22:02
#10194
Congui!
Nem veszed észre,hogy "elvakult " politikai nézeteiddel inkább Te lógsz ki a sorból,bocs a topikból?
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 21:40
Előzmény: #10191  Törölt felhasználó
#10193
te meg kis fityfirity ne szólj hozzám
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 21:39
Előzmény: #10188  togyozo
#10192
tiogyozo ne becsülj alá
olyat meg ne mondj, hogy elvakult vagyok
mert értelmetlen
minden szó igaz abból amit leírtam

nem tudom...mi a gond?
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 20:36
Előzmény: #10190  Törölt felhasználó
#10191
drop, cetas,rapista, dlph, kissherceg, tata- és még sorolhatnám a sok szélsőséges ultrát - ma jól megértették egymást: egész nap ment a gyurcsányozás.
Kurván ráértetek így hétvégén ugye fiúk? Senki sem szólt közbe, így aztán nagy volt az egyetértés és a szerelem...
Nem ezt nevezik egyébként bértopicolásnak?
Csak kérdezem...
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 20:13
Előzmény: #10188  togyozo
#10190
"Ja és drop:
a költségvetési megszorítások előtt sem vihettél sokkal többet haza a prémiumodból mint most. De ez meg nem a megszorítás miatt van, hanem azért mert elcseszettül nagy az állam és nagyon kevesen fizetnek adót. "
Az első fele az igaz, kb. a 4%-os szolidaritási adó, ami most még rátesz egy lapáttal.
A második részével is egyetértek, hozzátéve, hogy a legnagyobb tétel az államadósság. Mint már sokszor leírtam, kb. az összes SZJA-nk adósságtörlesztésre megy el. És ez a mai kormány legnagyobb bűne, hogy ide jutottunk.
togyozo 2008. 04. 13. 19:15
Előzmény: #10185  Törölt felhasználó
#10189
"kanyisz,
az MSZP és SZDSz miatt tart itt az ország.
Meg a szavazóik miatt, akiknek annyi eszük volt, hogy őket választották. Mint neked is -gondolom."

Mi az hogy "itt" tart az ország? Mikor tartott "OTT"? (mármint ott ahol szeretnénk, vagy véleményünk szerint kellene)

Az az igazság, hogy a magyar elit (és itt nemcsak a politikai elitre gondolok, hanem mindazokra akik egy ország közgondolkodását befolyásolják) nem képes úgy irányítani, hogy Mo sikeresen szembenézhessen a gazdasági-társadalmi problémáival. egyszerűen dinoszauruszok, anakronisztikusak, lemaradtak a világ fejletebb részétől (illetve soha nem is voltak ott - eltekintve néhány kivételt - de nincs is meg bennük a szándék a tanulásra mert azt hiszik ők tudják a tutit)
Azonban az, hogy ilyen az ország elitje nagyban függ az emberektől is. Hiszen a magyar embereket nem érdeklik a közösségi célok/értékek/érdekek. Soha nem tartott össze a magyar. Márpedig ilyen felfogással nem lehet jól működő intézményeket létrehozni, vagy nyomást gyakorloni az elitre, hogy másképp működjenek a dolgok.
Az is meglehetősen röhejes, hogy skandináv országokéhoz hasonló méretű államot tartunk fenn, a fentebb leírt állampolgári attitűddel. Persze mitől lenne más? Az elmúlt 500 évben folyamatosan dugdosták a pénzüket az emberek az aktuális hatalom elől.

szóval mikor volt az, hogy nem "így" hanem "úgy" mentek a dolgok?
A törökök alatt? A habsburgok alatt? a monarchia feldarabolása után? Esetleg a kommunizmusban? Sajnos a magyar embereket mindig könnyű volt kilóra megvenni.
togyozo 2008. 04. 13. 18:59
Előzmény: #10185  Törölt felhasználó
#10188
Drop, DLPH!

Ne haragudjatok meg, de néha olyan elvakultak vagytok, hogy azt sem veszitek észre, hogy ha valaki nem is vitatkozik veletek.
csupán annyit akartam megjegyezni, hogy ha mondjuk 1 év múlva valaki számonkérné Gyurcsányon ezt a mondatát akkor ő nagy valószínűséggel azt mondhatná:
"nem volt további megszorítás, hiszen a GDP arányos adóterhelés nem emelkedett"
"a reálbérek meg a fogyasztás nőttek, ugyan csak 0,2%-kal, de nőttek" (most csak mondtam egy számot, mielőtt valaki belekötne)
Pedig nyilván nem az a lényeg, hogy 0,2%-kal nőnek vagy csökkenek a bérek vagy a fogyasztás, hanem az, hogy miért nem nő olyan mértékben mint a környező országoké.
Ezért mondtam, hogy Gyurcsány szavait ugyan szó szerint értelmzve nem hazudik, de valójában ő azt akarja mondani, hogy a szarkupacot sikerült végre ellapátolni, míg a Simor meg a Bokros úr azt mondja, hogy a szarkupac nem csökkent, csak odébb tolták egy kicsit. Ezért ők azt mondják, hogy ahhoz, hogy ez az ország sikeresen lehessen, további igen jelentős lépésekre volna szükség, mert ez a kiigazítás pont olyan fenntarthatatlan dolgot eredményez, mint az a költségvetési hiány amit meg akartak vele szüntetni.

Ja és drop:
a költségvetési megszorítások előtt sem vihettél sokkal többet haza a prémiumodból mint most. De ez meg nem a megszorítás miatt van, hanem azért mert elcseszettül nagy az állam és nagyon kevesen fizetnek adót.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 17:30
Előzmény: #10186  Törölt felhasználó
#10187
Mondjuk ahhoz , hogy gördülékenyen lehessen egy uzsoracivilizációt felépíteni Magyarországon és kiszolgálni mindent és mindenkit, aki több pénzt kínál - ehhez megfelelő mennyiségű birka is kell.
Így aztán Kanyisznak már megint igaza van....azért nem működik a rendszer, mert nem mindenki tökhülye.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 17:24
Előzmény: #10185  Törölt felhasználó
#10186
Jó. Még mielőtt szanaszét provokáljátok egymást....egy ilyen mondat, indoklás nélkül, nem írva le, hogy most épp mely hsz-ekre és miért vonatkozik az állítás....nincs érv, nincs semmi....nincs miről beszélni...és ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 17:18
Előzmény: #10183  Törölt felhasználó
#10185
kanyisz,
az MSZP és SZDSz miatt tart itt az ország.
Meg a szavazóik miatt, akiknek annyi eszük volt, hogy őket választották. Mint neked is -gondolom.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 17:16
Előzmény: #10183  Törölt felhasználó
#10184
Kanyisz rég mondtál ekkora marhaságot.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 15:59
Előzmény: #10182  Törölt felhasználó
#10183
Azért azt kiegészítésként hozzáteszem, hogy a többiek is unalmasak.

Ez a fórum jól példázza, miért tart ott az ország, ahol tart. Szinvonaltalanság, gondolattalanság, demagógia.
Törölt felhasználó 2008. 04. 13. 15:53
Előzmény: #10181  csuloktata
#10182
szia csülök!
Unalmas vagy, de látom jól megfizetnek.
csuloktata 2008. 04. 13. 15:15
Előzmény: #10180  Törölt felhasználó
#10181
..."Nic Robertson:
Akkor, abban a másfél évben, amikor hazudott az embereknek, mi játszódott le a fejében? Mit érzett, amikor az ország népe előtt állt, és nem az igazat mondja nekik, amikor az lenne a kötelessége, hogy vezesse őket, mire gondolt, mi játszódott le Önben. Mit érzett?

Gyurcsány Ferenc:
Felelősséggel éreztem, hogy új időszakot kell kezdenünk. Mert nem számokról és adatokról beszélek, hanem egy olyan hozzáállásról, hogy engedjük meg az embereknek, hogy azt higgyék: mi, a kormány gazdaggá tehetjük őket, és vagyont adhatunk nekik ajándékba. Megpróbáltuk elkerülni azt, hogy szembesüljenek azzal a kötelezettséggel, hogy ők maguk felelősek magukért. Ezek azok a hazugságok, amelyről beszélek. Nem konkrét számokról és adatokról.

Nic Robertson:
De megszegte az alapvető elvet, ami a politikusok kötelessége, hogy őszinték legyenek. Ezt megszegte. Most hogyan várja el tőlük, hogy elfogadják, amit mondott? - Igen, folytassa miniszterelnök Úr!

Gyurcsány Ferenc:
Nem, nem. Ez sokkal bonyolultabb. Ez sokkal bonyolultabb.

Nic Robertson:
Elfogadható, hogy hazudjon?

Gyurcsány Ferenc:
Ez sokkal bonyolultabb.

Nic Robertson:
Elfogadható, hogy hazudjon?

Gyurcsány Ferenc:
Ha ön .... Ha... Ha feleségével vagy barátaival beszél, és megpróbálja érvelni, rávenni őket, hogy változtassák meg az ön életét, és egy nagyon drámai monológot mond nekik, hogy, kérem értsetek meg, változtatásra van szükségünk. Ebben a monológban leegyszerűsíti a tényeket, használja a nagyon erős hangsúlyokat. Ez egy személyes meggyőzés a privát ... változtatások érdekében. Amit, amit... Ahogy érti, rábeszéltük az embereket, ezt nem az igazi igazság. Most amikor hazugságról beszélünk, az azt jelenti, hogy nem voltunk elég bátrak az országot szembesíteni a reformok szükségességével, ez nem adatok és számok eltitkolásáról szól.

Nic Robertson:
Miért lenne Ön az az ember, akinek folytatnia kellene mindezt, most hogy beismerte, hogy ehhez nem volt elég ereje, hazudott? Ami csak azért derült ki, mert valaki nyilvánosságra hozta ezt a hangfelvételt? Nem azért, mert Ön akarta, hogy nyilvánosság kerüljön. Hatalmas válságban van.

Gyurcsány Ferenc:
Nem, úgy látom, hogy nagyon sok ember a személyes életében keresi a legjobb időpontot, mikor változzon.

Nic Robertson:
Ez az Ön választása. Most pedig Önt kényszerítik erre.

Gyurcsány Ferenc:
Nem. Én voltam az egyetlen, aki arról beszélt, hogy a változtatások elkerülhetetlenek. És azt hiszem, amit tettünk, ez volt az egyetlen lehetőség, hogy elkezdjük ezeket a reformokat, amelyeket elkezdtünk néhány hónappal ezelőtt.

Nic Robertson:
Ön kényszerült ebbe a helyzetbe, mert közzé tették ezt a felvételt. Senki nem tudta volna meg, hogy hazudott, ha nem került volna elő a felvétel. Tovább hazudott volna, mert nem elég erős a nagy változtatásokhoz, nagy reformokhoz, amiket meg most végre akar hajtani.

Gyurcsány Ferenc:
Nem. Közvetlenül a legutóbbi választások után, erős kényszer, feszültség nélkül kezdtük el ezeket a reformokat az egészségügyben, az állami adminisztráció területén. Nagyon nehéz programot kezdtünk a költségvetés kiigazítására. Magyarországon mi hisszük egyedül, hogy ez az egyetlen lehetséges út. Ellenfeleink, akik ellenzik ezt a programot, most azt a politikát folytatják, amely véget ért, ami ezt eredményezte, azt a helyzetet, hogy szükségünk van a reformokra.

Nic Robertson:
Miért kellene most bárkinek is hinnie Önnek?

Gyurcsány Ferenc:
Mert sokan hiszi, hogy én vagyok az egyetlen, aki végig tudja vinni ezt a programot, aki meg tudja valósítani ezeket a változtatásokat.

Nic Robertson:
De nagyobb tömegek vannak az utcán ma este. És úgy tűnik, készen állnak a folytatásra.

Gyurcsány Ferenc:
Ezért kell az utcán lévőket meghallgatnunk.

Nic Robertson:
De ők azt mondják, távozzon, mondjon le hivataláról. Valaki mást akarnak. Hazudott nekik.

Gyurcsány Ferenc:
Igen, és sokan azt mondják nem Feri, te vagy az egyetlen, maradj!

Nic Robertson:
Hol vannak? Hol vannak, akikről beszél, otthon? Az utcán lévő emberek azt mondják, távozzon.

Gyurcsány Ferenc:
Ez néha a nemzet szokásának kérdése.

Nic Robertson:
És a vezetők szokása, hogy hazudjanak?

Gyurcsány Ferenc:
Nem.

Nic Robertson:
Ön azt mondta, igen.

Gyurcsány Ferenc:
Nem. A személyes megjegyzés egy drámai monológban az nem ugyanaz, mintha azt hiszi, hogy ez a kifejezés arra vonatkozik, hogy tudatos szándék lenne rászedni az embereket. Nem, ez a szöveg félreértése. Talán nagyon fontos lenne megnézni az egész szöveget ahhoz, hogy megértsük az összefüggését, mert a szöveg sok részéből világossá válik, hogy ez egy szélesebb összefüggésről szól, nem arra, amire Ön hivatkozik.

Nic Robertson:
Visszatérek az álláspontomhoz, Ön pedig az Önéhez, vissza ahhoz, hogy másfél évig ezelőtt nem volt elég erős, hogy hazudott az embereknek.

Gyurcsány Ferenc:
Ismételjük magunkat.

Nic Robertson:
Úgy van.

Gyurcsány Ferenc:
Szerintem az, amit Ön megértett ebből, az nem helyes. Értem, amit kérdez ... De ez nem jelenti azt, az egész szöveg egészében nem azt jelenti, amit megértett.

Nic Robertson:
Erősebbé teszi ez most Önt? Képes lesz elfogadtatni a parlamentben keményebb reformokat, amelyeket a kritikusok szerint is meg kell tennie a hiány csökkentéséhez?

Gyurcsány Ferenc:
Elég erős vagyok, hogy megtegyem.

Nic Robertson:
Máris?

Gyurcsány Ferenc:
Igen.

Nic Robertson:
Erőssebbé teszi?

Gyurcsány Ferenc:
Erősebbé tesz. Elég támogatást kapok, és nagyon elkötelezett vagyok annak érdekében, hogy megtegyem. Ezt a ciklust ezzel a politikával kezdtük, és folytatni fogom.

Nic Robertson:
Némelyek igazi politikai túlélőként jellemeznék Önt, és hogy az esemény folytatása csak fejleszti az ön képességét a túlélésre, és a reformok végrehajtására. Mit gondol mikor fog a hiány olyan szintre csökkenni, hogy csatlakozhassanak az európai valutához?

Gyurcsány Ferenc:
Ez az ún. maastrichti kritérium, amely szerint a költségvetési hiánynak a GDP 3 %-a alatt, vagy körülbelül azon a szinten kell lennie. Programunk, amelyet elküldtünk Brüsszelbe az Európai Uniónak, tartalmazza azt a célt, hogy 2009-ben elérjük ezt a célt.

Nic Robertson:
Úgy gondolja, hogy ez 2009-re megtörténik?

Gyurcsány Ferenc:
Nem megtörténik, ez nem megtörténik, hanem megcsináljuk.

Nic Robertson:
Hogyan fogják ezt megtenni? Mik azok a reformok, amiket meg fog tenni? Mert jelenleg nem azon az úton jár.

Gyurcsány Ferenc:
De igen, 2 átfogó reformot kezdtük végrehajtani, az államigazgatás és az egészségügyi rendszer terén. De ezek a reformok önmagukban nem elégségesek. Kemény költségvetési kiigazítási programot kezdtünk, a Magyar Parlament elfogadta.

Nic Robertson:
Mit gondol, ez a bizonytalan helyzet fokozódni fog? A tiltakozás növekedni fog?

Gyurcsány Ferenc:
Nagyon óvatosan kell kezelnünk ezt a helyzetet. Megbízható módon kell válaszolnunk erre a helyzetre. Beszélni, meghallgatni, mit mondanak az emberek, és válaszolnunk kell, nyitottnak kell lennünk. De azt hiszem, hogy az emberek többsége támogat bennünket.

Nic Robertson:
Tehát, nem mond le?

Gyurcsány Ferenc:
Tessék?

Nic Robertson:
Tehát, nem mond le?

Gyurcsány Ferenc:
Nem fogok.

Nic Robertson:
Nagyon köszönöm. Nagyra értékelem. Talán lassan tanulok.

Gyurcsány Ferenc:
Igen lassan.

Nic Robertson:
Nagyra értékelem."

Nem felejtünk!

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek