Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 21:20
Törölt hozzászólás
#57380
ts3 2016. 11. 14. 21:19
Előzmény: #57378  Törölt felhasználó
#57379
Egyetértesz?
Törölt felhasználó 2016. 11. 14. 21:16
Előzmény: #57377  ts3
#57378
Visszaszáll ez még rád! Csőstül!
ts3 2016. 11. 14. 21:06
#57377
"„Van, aki ezt képes férfiasan kezelni, és van, aki inkább az asszony mögé bújik” – mondta Orbán arról, hogy Vona felesége levélben könyörgött, a habonyi médiában ne nevezzék teljesen alaptalanul homoszexuálisnak a férjét."

Takony gerinc.
Peterbond 2016. 11. 14. 20:29
Előzmény: #57374  Phylaxa
#57376
Ja egy semmitmondó szám. Igaz te hoztad fel mert szeerinted azért zárt be de amint kiderül az ellenkezője máris jelentéktelen dolog.

Érdekes hogy szerinted a Fidesz vezette hivatalok és önkormányzatok vásárolták a legtöbbet és tették ki a hivatalaokban ( egyébként függetlenül a vevőtől az is egy fizetett példány ! )
Ez teljesen logikus. Biztos mind a 38.000 darab ilyen. A magyar nemzet 12.000-ét meg igazából 4-szeresn áron vásárolja minden igaz magyar és még utal is egy 10.000-est mindden hónapban. Természetesen azért mert 1 példányt a fél falu kézről kézre adja így valójában fél millió olvasója van.

Csak érteném hogyha amúgy is megvan a véleményed ha fekete ha fehér a lap minek hozod fel a témát?
Phylaxa 2016. 11. 14. 16:58
Előzmény: #57373  Dehogynincs
#57375
Hát ez sem jellemző rám. Akkor egy idő múlva a válaszok is azok lennének és nem tanulnék semmit. Ha szórakozni akarok, akkor azt inkább az ismerőseimmel teszem vagy megnézek egy vígjátékot. Miattam ne idegeskedj, amit írok azt úgy is gondolom. Az egyetlen probléma az lehet, hogy rosszul tudom vagy tévedek. Nyilván előfordul, de hálistennek erre fel szokták hívni a figyelmemet. :)
Phylaxa 2016. 11. 14. 16:52
Előzmény: #57369  Peterbond
#57374
A hasamra ütöttem. :)

Nézd ez is egy semmitmondó szám. A hivatalok, könyvtárak stb. például tele voltak vele. Az, hogy mennyi magánszemély fizetett elő rá, vagy vette meg személyesen azt sohasem fogjuk megtudni. Hogy miért? Mert most abból lehet pénzt keresni, hogy nincs és ezzel a sajtószabadság csorbulása címszóval szakítani lehet a médiában. Ebben van most a nagy üzlet. Az MSZP amikor eladta, akkor valószínűleg tudta, hogy már nagyon kevesen olvassák és nem bír befolyással. De ez is csak a saját gondolatom. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 14. 16:51
Előzmény: #57372  Phylaxa
#57373
Abból hogy semmi érdeked nincs hülyíteni senkit még nem következik, hogy nem hülyítesz senkit. Csak annyi, hogy nem érdekből teszed. Hanem például szórakozásból, zsigerből vagy megszokásból.
Phylaxa 2016. 11. 14. 16:46
Előzmény: #57368  Dehogynincs
#57372
Semmi érdekem hülyíteni senkit, tehát nyugodtan veheted, hogy mindig őszintén beszélek. Itt most inkább meglepődésből írtam le ezt, mert hirtelen arra gondoltam, hogy a kutatást is ismerni kellene ehhez az idézethez. Aztán átolvastam még egyszer és rájöttem, hogy ezen nincs mit mélyebben értelmezni. :)

Persze, hogy nem következik belőle. Viszont adja magát, hogy ezt gondolja, aki elolvassa és már kész is a befolyásolás. Azt kellett volna írni konkrétan ebben az esetben, a megkérdezettek 35%-a, azaz x mennyiségű ember gondolja úgy a 10 millióból, hogy.....

A másik dolog ha továbblépünk ezen, hogy az interneten biztosan többen olvasnák, csakhogy gondolom a jogot 3000 yardért árulják. Direkt túloztam. De aztán az is lehet, hogy ott sem érdekel relatíve senkit. Passz! Mindenesetre a neten aztán van sajtószabadság, csak győzd kiválogatni a sok hülyeséget. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 14. 16:44
Előzmény: #57369  Peterbond
#57371
és egy pédányt átlagosan hárman olvasnak
Peterbond 2016. 11. 14. 16:44
Előzmény: #57369  Peterbond
#57370
Bocsanat rosszul emlekeztem. 38 ezer. De meg igy is ketszerese a magyar nemzetnek ( 19 ezer ).

Vagy pl tobb mint 3 szor annyi mint a 12 ezres Heti valasznak.

A magyar idok kozze se adja az adatot, pontosabban nem auditaltatja, ellenben jo sok allami hirdetes fut ott.
Peterbond 2016. 11. 14. 16:37
Előzmény: #57366  Phylaxa
#57369
Bocs de a lap pont iden volt nyereseges. Es kb a bulvarlapokat leszamitva mind veszteseges. Az mszp eladta a reszet ez teny de a vevo nem azert vette meg hogy tovabb mukodtesse hanem hogy bezarassa. Mellesleg ezt a 20 ezer ingyen olvasot honnan veszed. 70 feletti eladott peldanyszama volt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 14. 16:26
Előzmény: #57367  Phylaxa
#57368
Miért hangsúlyozod külön is, hogy kivételesen őszintén beszélsz?
Ez a beidézett szöveg (ezt mondja a kutatás, amiben én sem mélyedtem el):
'A megkérdezettek 35 százaléka viszont úgy véli, „Magyarországon nincs sajtószabadság, ezt bizonyítja az olyan sajtótermékek megszűnése is, mint a Népszabadság”.'
Ebből nem következik az, hogy 3 és fél millió ember vesz népszabit. (#57361)
Azzal egyetértek, hogy manipulálják a közvéleményt.
De nem csak a kutatásokban, hanem itt a fórumon is. (#57360)
Phylaxa 2016. 11. 14. 16:08
Előzmény: #57364  Dehogynincs
#57367
Megmondom őszintén, hogy a beidézett szöveghez szóltam hozzá és nem olvastam el a kutatást.

Ehhez az idézethez semmi köze a valószínűségszámításnak. Ehhez a filozófiának, de még inkább az ideológiáknak van köze, ebben pedig tényleg nem vagyok járatos. :)

Ha magáról a közvélemény kutatásokról kérdezel, akkor az nyilván egy bonyolult algoritmus, de nem ilyen esetekben. Itt az a mondat tetszett, meg, hogy a megkérdezettek 35% mondta azt, hogy a népszabi....

Általában azért nem hiszek a közvélemény kutatásokban, mert inkább közvélemény befolyásolásra használják és nem arra ami valójában. Ami pedig most történt az USA-ban azt inkább hagyjuk is. New York Times? Te jó ég. :)
Phylaxa 2016. 11. 14. 15:57
Előzmény: #57365  Peterbond
#57366
"Attol hogy valaki nem vesz egy ellenzeki ujsagot. ( sot neadj isten egyet se ert vele vagy az altala kepviselt ideologiaval ) attol meg siman meg tudja allapitani hogy a bezarasa rontot a sajto szabadsagon "

Na ez így ok. Nem finanszíroztak tovább egy olyan lapot, ami mondjuk 20K embert érdekelt ingyen, tehát romlott a sajtószabadság. Így már el tudom fogadni. :)
Peterbond 2016. 11. 14. 15:53
Előzmény: #57363  Phylaxa
#57365
Attol hogy valaki nem vesz egy ellenzeki ujsagot. ( sot neadj isten egyet se ert vele vagy az altala kepviselt ideologiaval ) attol meg siman meg tudja allapitani hogy a bezarasa rontot a sajto szabadsagon es meg kecesebb forumon lehet mar olvasni a kormany intezkedeseirol nem propagandaba csomagolva.

Ahogy nem kell kulaknak lenned hogy tudd a kulakok vagyonelkobzasa diktatorikus lepes. Eletemben nem vettem nepszabit es sose szavaztam es nem is fogok mszps-re. De ettol meg szerintem is ebben az orszagban az a cel hogy csak fidesz propaganda menjen es senki se itjon arrol hogy melyik politikus hogyan lophatott.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 14. 14:07
Előzmény: #57363  Phylaxa
#57364
Utóbbi két hozzászólásod eléggé reprezentatív ahhoz, hogy kiderüljön
1. nem érted, hogy mit írtak le a kutatásban
2. fogalmad sincs a valószínűségszámításról
Phylaxa 2016. 11. 14. 14:00
Előzmény: #57362  Dehogynincs
#57363
Akkor ezt hasonlítsd össze azzal az adattal, hogy mennyien vették a népszabit és mindjárt kiderül, hogy ökörség az eredmény. Persze magyarázni mindig lehet, arra nagyon jó. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 11. 14. 13:51
Előzmény: #57361  Phylaxa
#57362
Szíves figyelmedbe ajánlom a reprezentatív minta fogalmát.
link

Itt nem a mintavétellel van gond, hanem a nethuszárokkal, akiknek a megbízói nem szeretik a lebukást, azaz ha magukból a nethuszárokból vesznek mintát a fórumozók.
Phylaxa 2016. 11. 14. 13:39
Előzmény: #57358  _pampa
#57361
Üvölt a logikátlanság. A megkérdezettek 35% az nem 3 és fél millió ember. Ha így lenne, akkor ezek szerint ők vennék a népszabit és akkor fenn tudja tartani magát.

Hát kb. így néznek ki a közvélemény kutatások, ezért nem hiszek egyiknek sem. Teljesen mindegy, hogy ki rendeli. Amikor egy ilyenből vonnak le következtetéseket, akkor pedig nyilvánvalóan valótlanság az eredmény.

A konkrét ügyre: amennyi embert megkérdeztek, annyian vették a népszabit. Na ők nem tudják fenntartani. :)

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek