Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2016. 10. 31. 09:36
Előzmény: #57178  Phylaxa
#57180
No azért ehhez van köze a mindenkori kormánynak, aki meghatározza az adótörvényeket, oktatási rendszert, stb...
_pampa 2016. 10. 31. 09:26
Előzmény: #57178  Phylaxa
#57179
modern kori rabszolgaság.

akik odahaza is használhatók azokat "magas" fizetéssel "integrálják" a társadalmukba....

akik pedig csak munkaerőnek "jók" azokat helyben zsákmányolják ki...

és a többieket mint "fogyasztót" "alkalmazzák"....

mert ők is "hasznosak" !

és ezt az "új" életet mi választottuk....

ÖNKÉNT!
Phylaxa 2016. 10. 31. 09:12
Előzmény: #57176  ts3
#57178
Arra, hogy a lakosság 66%-a nem tud váratlan kiadást kifizetni. Ez feltételezi, hogy zéró megtakarítása van. Mivel dolgoznak, ezért nyilván mi adjuk a legkisebb hozzáadott értéket ugyanazokban a termékekben mint amit minden társadalom előállít Európában nap mint nap.

Én ezt máshogy hívom. A mi dolgozóinkat rabolják le a legjobban a kontinensen és nem látszik a fordulat. Érthetetlen, hogy miért csinálják. Vajon volt ez valaha is máshogy nálunk?
_pampa 2016. 10. 31. 08:49
#57177
"Havas Szófia szerint nincs konszenzus ’56-ról"

"Ha egy ország deklarálja magáról, hogy itt demokrácia van, vélemény- és szólásszabadság, akkor az vonatkozik mindenkire. Még egy MSZP-politikust is megillet, hogy eltérő véleménye legyen. "

Havas Szófia is támogatta, hogy egyes történelmi eseményekről ne lehessen magánvélemény!

ts3 2016. 10. 31. 07:13
Előzmény: #57175  Phylaxa
#57176
"Hozzáadott érték ugye?"
Mire gondolsz?

"Nos ritkán linkelek."
Ez érthető.

"De ez megdöbbentő"
Neked megdöbbentő, a fidesznek létérdeke.
Phylaxa 2016. 10. 30. 22:50
Előzmény: #57174  ts3
#57175
Hozzáadott érték ugye? Nos ritkán linkelek. De ez megdöbbentő:

link
ts3 2016. 10. 30. 20:18
Előzmény: #57169  szivacs
#57174
Sokat "javult" a helyzet, ellopták már a korrupció elleni harcra kapott pénzeket is.
Törölt felhasználó 2016. 10. 30. 20:07
Törölt hozzászólás
#57173
ts3 2016. 10. 30. 13:42
#57172
"Megsebesítette egy fegyveres merénylő a legagyobb, kemalista török ellenzéki párt, a Köztársasági Néppárt elnökhelyettesét, Bülent Tezcant. A támadó egy étteremben lőtte lábon a politikust Aydin tartományban - ennek a képviselője volt Tezcan a parlamentben. A Habertürk hírtelevízió értesülései szerint Tezcant kórházba szállították, sérülése nem életveszélyes."

Végül is "jól" járt az ellenzéki vezető, hiszen fejbe is lőhették volna orbán egyik példaképének országában.
ts3 2016. 10. 30. 12:19
#57171
"A kormány eltörölte a letelepedési kötvényeket. Bár a hivatalos magyarázat az, hogy most vizsgálták felül, hogy a magyar polgárok számára valóban megéri-e a kötvény a hasznot, ez nevetséges indok. Ugyanis csak egy számot kell megnézni. A kamatot.

Valószínűbb, hogy a kötvény megszüntetése mögött az állt, a termék végtelenül ciki. Külföldi állampolgárok telepedhetnek le vele Magyarországon, miközben a kormány a menekültek ellen uszít. És bár eddig csupán egy olyan orosz állampolgár került elő, aki hamis erkölcsi bizonyítvánnyal, büntett előéletűként léphet be az országba, a kötvények körüli titkolózás még hozhatott volna meglepetéseket. Ahogy az is, kiknek a tulajdonában vannak azok a gyanús offshore cégek, amelyekhez az irdatlan haszon ment az állam helyett.

Mert a haszon irdatlan volt, az állam pedig bukott a kötvényeken.

A letelepedési kötvényért cserébe ugyanis fix hozamú állampapírokat kellett vásárolniuk a „bevándorlóknak”, amit 2,46 százalékos kamattal fizet vissza az állam az állampapír lejártakor. És míg a piaci alapú kötvények kamata ennél nagyobb volt 2014-ben, addig 2015-ben már kicsit kisebb, azóta pedig egyre kisebb kamattal tud az állam rendes piaci viszonyok között államkötvényeket eladni, tehát már jóval kevesebbe kerül a piacról finanszírozni az államadósságot, mint letelepedési kötvénnyel.

A kormány eddig mégsem változtatott a kamaton, a letelepedési kötvények így pedig a Népszabadság számításai szerint 5-6 milliárdos veszteséget hoztak a közös kasszának.

Szintén a Népszabadság írta meg, hogy míg a kamaton nem akart változtatni a kormány, addig a közvetítőcégek hasznát megemelte egy 2015-ös törvénymódosítással. Így százmilliárdok mentek gyanús, átláthatatlan hátterű offshore cégekhez, amelyek a sejtések szerint Orbán vejéhez, Tiborcz Istvánhoz, illetve Rogán Antal és Habony Árpád köréhez futnak be.

Ezért furcsa és nevetséges egyszerre az az indok, hogy most nézték át a számokat, ezért most szüntetik meg a kötvényeket. Nem tűnt fel az elmúlt két évben senkinek, hogy míg a letelepedési kötvények kamata 2,46 százalék, addig a piacról olcsóbb a finanszírozás? Két számot nem sikerült összehasonlítani? Ellenben arra volt idő, hogy az állam által megbízott cégek hasznának növelésére törvényt módosítsanak? Kilóg a lóláb erősen.

Sokkal valószínűbb az, hogy részben be kellett hajolnia a kormánynak a Jobbik előtt, amely az érvénytelen népszavazás után erőltetett alkotmánymódosítást kötötte a kötvények megszüntetéséhez. Másrészt pedig a gyanús ügyek után nyomozó újságírók túl mélyre jutottak, így kockázatos lett volna tovább folytatni azt a bizniszt, amivel százmilliárdot, megközelítőleg a teljes magyar felsőoktatás éves költségvetését (minden egyetem és főiskola költségvetésének állami részét) talicskázták ki a magyar állam zsebéből.

Mert hogy a különböző cikkekben valahogy mindig Fidesz-közeli oligarchák kötöttek ki a kötvénybiznisz végén lévő offshore cégek környékén (egyébként is micsoda pofátlanság az állam hasznát beazonosíthatatlan offshore cégekbe kitolni). Rogán és Habony üzletfelei, szomszédai, a VS.hu-t alapító és tönkretevő Száraz István és köre jelentek meg a letelepedési biznisz körül.

Tehát örülhetünk, hogy a kormány megszünteti az adófizetők pénzének szivattyúzását az oligarchákhoz. A kérdés csupán az, ezt az irdatlan állami veszteséget, amelyből minden magyar állampolgárra 10 ezer forint veszteség jut, ki fogja kifizetni?"

_pampa 2016. 10. 30. 07:43
Előzmény: #57166  Peterbond
#57170
"amikor kirobban az első "botrány" körülötte...írtam,ha az országnak nem jó üzlet, meg kell szüntetni. "

Biztos így van. Csak valahogy a sarokba fordulva igyekeztél mondani."

nem a sarokba, háttal az embereknek mondtam.....

itt a fórumon írtam...de...egyesek csak azt hallják meg amit hallani akarnak...és arról már régen letettem,hogy bizonyítgassak...

Minek? Semmi értelme!

és továbbra is az a véleményem, hogy orbán nem mehet bele a vona zsarolásába!

be kell terjeszteni szavazásra még a kötvény megszüntetése előtt a módosítást!

magyarázkodjon vona, ha nem szavazzák meg.

szerintem ez a megoldás ebben a mostani helyzetben.

szivacs
szivacs 2016. 10. 30. 00:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#57169
Az én hőn szeretett csapatom a magyar csapat. Sajnos nincsenek teljesen hatalmon, de sokat javult a helyzet a 10 évvel korábbihoz képest.
Törölt felhasználó 2016. 10. 29. 23:07
Törölt hozzászólás
#57168
szivacs
szivacs 2016. 10. 29. 19:18
Előzmény: #57159  sanka
#57167
Nem helyes, ha csak vezírben tudsz gondolkodni. Nekem például nincs és jól megvagyok nélküle. Látom neked viszont hiányzik...
Peterbond 2016. 10. 29. 13:52
Előzmény: #57165  _pampa
#57166
Mit magyarázok meg?

Elmondtam szerintem (!) Vona mit miért csinált. Nem magyaráztam meg semmit mert nekem sose a terrorista veszély miatt volt probléma a kötvény. Annak ellenére mennyire ellene vagy csak azt lehet kiolvasni a szövegedből hogy Vona miért kéri hogy szüntessék be. Szerinted mert van Máltán akkor a beszüntetésével csak a Máltaiaknak segítünk. De ha csak így lenne is istenemre inkább legyen a Máltaiak baja hogy bűnözőknek árulnak Máltai letelepedésit mint nekünk akik ezzel 100 milliárdos támogatást adunk tolvajoknak hogy tovább mossák az emberek agyát.

"amikor kirobban az első "botrány" körülötte...írtam,ha az országnak nem jó üzlet, meg kell szüntetni. "

Biztos így van. Csak valahogy a sarokba fordulva igyekeztél mondani. Mert az EU-s tagságról, a migrációról, a korrupcióról vaó véleménbyeddel eléggé tisztában vagyunk csak valahogy ezt sikerült félreértenünk mindannyiunknak.
_pampa 2016. 10. 29. 13:44
Előzmény: #57161  Peterbond
#57165
látod ezért tart itt az EU is a migráció problémájának a megoldásában.....

ők is csak "megmagyarázzák" mint ahogyan te is tetted ebben a jó hosszú hozzászólásban.....

valószínűleg tisztában vagy azzal,hogy kik vették a letelepedési kötvényt.....azzal,hogy Magyarország nem ad el többet ugyanúgy el fognak kelni ezek a kötvények!

és abban is tévedsz,hogy támogatom.

vedd a fáradságot és keresd vissza, már amikor kirobban az első "botrány" körülötte...írtam,ha az országnak nem jó üzlet, meg kell szüntetni.

és nem azért mert "terroristák" tudnak így Magyarországra jönni....

Törölt felhasználó 2016. 10. 29. 13:25
Törölt hozzászólás
#57164
ts3 2016. 10. 29. 12:58
Előzmény: #57157  _pampa
#57163
"dolgozik a városban 100 díler abból bezársz tízet.....és attól kezdve 10 %-al csökken a fogyasztók száma..... "

Ötödikes logikai feladat pampónak:
Ha kínálat 10%-kal csökken akkor vajon a fogyasztók kevesebbet fognak fogyasztani?

"nincsen jó válasz...és jön az " értelmi" képesség megvitatása.... "
Tehet ezzel a mondatoddal tökön szúrtad magadat, hiszen a személyeskedést te kezdted, a következő mondatokkal:
- te tényleg nem érted, vagy csak szokásodhoz híven kötekedsz?
- ezt magyarázni kell egy gazdasági fórumon?

Úgy látszik, hogy nem tetszik neked az a magyar közmondás, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. :))
Peterbond 2016. 10. 29. 12:15
Előzmény: #57151  xmann
#57162
Ez nem gond.

Ha MSZP-s csávó nem tudd elszámolni 250 milliról az gond. Ha Rogán Tóni akkor az nem probléma.

Ha Simor tart SAJÁT magán vagyont ( pár száz milliót ) offshore cégben az gond. Ha Fidesz offshore cégeken keresztül csapol le 100 milliárdot az ÁLLAM pénzéből akkor az nem gond.

Ha Fidesz korrupció van akkor az nem gond hisz volt az MSZP alatt is.

Ha bármi módon jönne be egy muszlim is az gond. Sőt az itt élő 2. és 3. generáció is veszélyes. De ha Rogán Tóni keres rajta akkor az már más.

HIT kérdése az egész.
Peterbond 2016. 10. 29. 12:12
Előzmény: #57144  _pampa
#57161
"akkor most téged nem a kötvényértékesítés miatt fellépő biztonsági kockázat zavar ami érinti Európát....

hanem az, hogy rogántóni értékesít kötvényt? "

A legtöbb értelmes embert ez zavart az elejétől fogva. De hát a tömeg ez nem érdekelte. Téged se soha. ( Még most is azt véded )

Az embereket csak a rémgírek és terroristázás érdekelte hisz erről áradt a 80 milliárdos köztévé és a 20 milliárdos kempányhadjárat.

Vona nagyon jól ráérzett hogy mivel lehet politikai hasznot és erőt demonstrálni. Ha a fidesz "érvelésével" megy a letelepedési kötvénynek a fidesznek nem lesz igazi érve ellene hisz eddig ők sírtak a biztonsági kockázatokról.
A Jobbik pedig kb "megvédi" a táborát. Azaz kevesebb híve fog átpártolni a fideszhez mert látja hogy a saját pártja is "erős". Tényező a politikában. A sok bizonytalan szemében is erősödik a jobbik pozíciója míg a kissebb pártok tovább gyengülnek. Legalábbis szerintem a terv ez volt.

A fidesz jelenlegi szenvedése pont arról szól szerintem hogy a saját táborát védje. Azoknak szól ez a sok kommunikáció. A letelepedési kötvényt már rég ejtették. Mostmár csak arcot nem akarnak veszíteni.

A veszélyekről:
A legtöbb helyen be kell fektettned az adott országban. Tenned is kell dolgokat, embereket foglalkoztatni. És nem mellesleg valószinűleg komolyabb ellenőrzés is van, hisz a cél tlejesen más vele mint nálunk. Nálunk semmi másról nem szól mint pénzszrzésről. Rogánékat cseppet se érdekli ha hitszónokok vag terroristák jutnak így be az EU-ba és hirdetik az igét Belgiumban. Egy Máltait viszont az érdekli hogy az emberke tényleg Máltán akar-e befektetni, üzletelni és növelni a gazdasáot ( természetesen a saját hasznára is nem csak jószivűségből ).

A veszélyekről még. A Drogdíleres példád akkor lenne igaz ha a 9 cégből ami nálunk van 3-at zárnánk be. Az semmit se jelentene. Itt viszont egy fajtáját zárjuk le így igenis csökkenhet a veszély bár engem pont nem ez az aspektusa érdekel. Csak jó látni hogy már ti csecsemőkben is terroristát láttok de ha a hit közbeszól akkor megmagyarzzátok az ellenkezőjét is csak azért hogy "igaza" legyen a hitetek tárgyának ( jelen esetben Orbán vagy a fidesz ).

Most se a miatt érvelsz hogy akkor minden kövényárusítást zárjanak be. Mert a határok esetében is ha mi lezárjuk akkor is jöhet be terrorista akár Spanyolországon vagy lengyelországon keresztül is. Fenti érved alapján akkor minek is zártuk le a határt. Hisz a kockázat nem csökkent vele. Te is érzed hogy vagy ez vagy az nem igaz akkor.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek