Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 13. 18:18

Megdöbbent a pénztárszövetség Orbán javaslatán  

Ugrás a cikkhez
Megdöbbenéssel fogadta a Stabilitás Pénztárszövetség Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentését, amely szerint novembertől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket, majd pedig kidolgozzák a törvényi feltételeit annak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=139853
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 16:43
Előzmény: #579  pampa
#580
pampa,
kibaszottul nem egy virtuális pénzről van szó!!!
amit most vikiék ellopnak tőlem és családomtól akik esetleg még örökölhetnék is.
és tapasztalatból mondom nem a csodára kell várni, másik párt meg minden, mert az aki másra vár amikor a saját pénzéről van szó vagy hülye vagy balek.
Ha valamit el akarunk érni mi pénztártagok, akkor ahhoz, hogy akár néhány év múlva is pozícióban legyünk a pert most kell elindítani. És tökmindegy mikor nyerünk azt a pénzt visszamenőleges kamatokkal nyerjük majd meg!

pampa 2010. 10. 17. 15:13
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#579
Ez is egy jó módszer. :)))

Akkor esetleg a perelni készülő társaság apapítson egy pártot és a 2014-es választást megnyerve igénye szerint módosítsa a rendeletet. Sokkal rövidebb időnek tünik mint egy hágai per.. :)))))

"üres kamrában bolond a gazdasszony"

De most ez az egész nem egy "virtuális" pénzről szól?

Mikor lesz az első év amikor ezen megtakarításhoz hozzá lehet jutni?
rockmaster 2010. 10. 17. 15:10
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#578
Teljesen igazad van! Én 10 évvel ezelőtt kezdetem el dolgozni a diploma után azonnal, tavaly volt egy csoportos létszámleépítés a cégnél, amikor kidobtak 2 diplomával és nyelvvizsgával, 30-on túl vagyok. Mostantól tőkejövedelemből próbálok élni, most nincs egy ideje befizetésem a magánynyugdíj pénztáramba. Ezzel most jól járok, legalább nem veszik el a befizetésem:) Teljesen az öngondoskodás híve vagyok, én se fogok átlépni a láthatatlan TB-be,h majd valamikor lehet belőle nyugdíjam... Úgy állok hozzá h nem lesz a TB-ből nyugdíjam, azt nekem kell biztosítani a megtakarításaimon keresztül. Ahhoz hozzányúlni pedig tilos, bekaphatja a kormány! Ennyi...
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 14:56
Előzmény: #576  pampa
#577
Alapítson pénztárat és csinálja jobban... :)
pampa 2010. 10. 17. 14:09
Előzmény: #575  Törölt felhasználó
#576
Bizonyára igazad van.

De szerinted az mit tegyen akit ez a törvény arra kötelez,hogy a piacon lévő MNYP-ak egyikéhez befizesse a járuléka egy részét és a hozammal nincsen megelégedve? Tudom váltson pénztárat, portfóliót, de ha ott is rossz az eredmény?
Forduljon bírósághoz?
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 13:09
Előzmény: #574  pampa
#575
az az én dolgom. ha bajom van ezzel pénztárat is meg portfóliót is válthatok. semmi szükségem arra hogy mások mondják meg nekem, hogy mi a jó nekem. Azt hittem ezek az idők 20 éve véget értek.
Nekem fontos az örökölhetőség és az sem érdekel ha esetleg évi néhány százalékot bukok a dolgon de nem akarom a közösbe adni! Ezt üzenem S. Gabriellának is!
pampa 2010. 10. 17. 12:53
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#574
Bizonyára így van.
De mi van akkor ha a MNYP-ad kisebb eredményt realizál mint az éves infláció?
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 12:48
Előzmény: #569  pampa
#573
a 2/3 birtokában valóban sokat megtehetnek. DE azt nem tehetik meg, hogy az állami pénztár tagjainál a teljes befizetést veszik figyelembe a jövőbeni járandóság kiszámításánál nálam meg csak 75%-ot lévén 25%-nak a magánpénztári rendszerbe kellene mennie. Viszont ha a 25%-ot nem utalják tovább és az arányokat sem változtatják meg mondjuk 80-20 ra akkor az a mnypt tagokkal szemben negatív diszkrimináció és a pénzük ellopása.
Én magamtól tutira nem lépek vissza az állami rendszerbe onnan ugyanis sokkal könnyebb kilopni a pénzt, mint a magából, továbbá a magán legalább ÖRÖKÖLHETŐ! és nem megy bele a közösbe.
togyozo 2010. 10. 17. 11:58
Előzmény: #570  jumbo2
#572
"Sajnos ez nem megy, mert 8 év szoci ámokfutás után vagyunk. Valamiből törleszteni kell az IMF hitelt. Vagy beledöglünk a kamataiba. "

például esetleg abból, hogy nekiállnának már végre azoknak az intézkedéseknek, amik lehetővé tennék a GDP arányos állami újraelosztás csökkentését!! Ez nem más mint a Medgyessi féle 100 napos program pepitában
De áruld már el nekem, ha már akkora gyerekkedvezményt raktak az SZJA rendszerbe, akkor miért nem jelentették be a családi pótlék drasztikus csökkentését?? Vagy a fidesz az extra adók helyett miért nem mondja azt, hogy akkor 3 évig a szociális juttatásokat nominálisan befagyasztja??

A fidesz ugyanazon az elven csinálja a gazdpolt, mint a szocik: "onnan vegyünk el pénzt ahol van". Csak a szocik esetében ez a magasabb jövedelmű réteg volt, a másik esetben meg bizonyos kipécézett iparágak, meg a megtakarítások (megjegyzem a pü-i, energia meg telekommunikációs szektorban dolgozók, illetve az ilyen cégek tulajdonosai, a nagy mnyp megtakarításokkal rendelkezők és a magasabb jövedelmű réteg között azért van "némi" átfedés)
És az eredménye is pontosan az lesz...
togyozo 2010. 10. 17. 11:49
Előzmény: #568  jumbo2
#571
Jombo!

1) szerinted nincs a világon jópár olyan ország ahol magasabb hozam érhető el, mint a mi állampapírjainkkal? A te gondolatmeneted alapján mindenféle tőkeáramlás a világban tök felesleges és baromság

2) ha annyira csak Mo-ra akarod korlátozni a befektetési lehetőségeket, akkor elméletileg pont olyan jó a két rendszer fenntarthatóság szempontjából, de:
- az MNYP-t örökölheted
- fölvetül az a kérdés, hogy mégis kire bízod inkább a pénzedet? Mert a svéd államra lehet inkább bíznám, mint a magyar MNYP-kre, de a magyar államra ez az állítás aligha igaz
- ráadásul egy hozzánk hasonló országban rohadtul nem működik a rendszer és folyamatosan dagad a nyugdíjkasszájuk implicit adóssága
- hallottad volna, hogy bejelentették a svéd modellt?
jumbo2 2010. 10. 17. 11:39
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#570
"MNYP-ket nagyobb aránybab tartalmazó rendszert tudnék hosszútávon elképzelni. "

Sajnos ez nem megy, mert 8 év szoci ámokfutás után vagyunk. Valamiből törleszteni kell az IMF hitelt. Vagy beledöglünk a kamataiba.

A szocik az egész MNYP vagyon többszörösét kótyavetyélték el úgy, hogy a régióhoz képest hátrányba kerültünk.

Szóval rohadt könnyű a fideszre mutogatni, de elég logikus, amit csinálnak.
pampa 2010. 10. 17. 11:39
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#569
Amennyiben meglesz a konkrét szöveg,bizonyára lesz egy - két sztárügyvéd aki rámozdul már csak a népszerűsége növelése érdekében....
De inkább azt tartom valószínűnek,hogy a 2/3 birtokában tudnak olyan szöveget alkotni ami nem teszi lehetővé a jogi lépést.

szvsz
jumbo2 2010. 10. 17. 11:35
Előzmény: #541  Törölt felhasználó
#568
"Tehát a kiinduló állításod rossz volt. Nem kell elismerned ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen, így ezt nem is várom már tőled. "

Nem volt benne semmi rossz. Egyszerűen nem akartam kombinálni teljesen irreális fantazmagóriákkal, vagyis hogy más országokban kell befektetni a magyar MNYP megtakarításokat. Ez utóbbi ugyanis 1000 sebből vérzik:

1. a szoci ámokfutás után ezt nem engedheti meg magának az ország
2. az egész nyugati világ korfája hasonlatosan rossz a magyaréhoz (na jó, az USA kicsit jobb), úgyhogy illúzió abban bízni, hogy mások jobbak lesznek
3. más országokban való befektetés pusztán spekuláció, mint a CHF hitel
4. Elbírná a forint az elkövetkező 20 évben a folyamatos tőkekiáramlást? Kérdéses.

Az egész egy hihetetlen nagy ökörség, ezért nem akartam már az elején litániát írni róla.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:30
Előzmény: #566  pampa
#567
pampa,

ki a fasz hisz az mszp-nek?
Engem most lop meg éppen a fityesz, mint mondtam diszkriminálnak!
Ebben az országban igazságól beszélni értelmetlen- az csak maszatolásra jó.
Hátrányosan megkülönböztetnek az állami tagokkal szemben? igen
Elveszik kompenzáció nélkül az engem illető befizetéseket? igen

Most akkor arról beszélni hogy anno a fiatalok miért nem pereltek ostobaság.

Figyelem civil szervezetek!
Figyelem pártok!
Figyelem pénztárak!
itt van 3 millió tag- ezeknek szerintem fele harmada kész lenne a jogai érvényesítéséért és a pénzéért harcba szállni..
Ki akarja ezt felkarolni?
pampa 2010. 10. 17. 11:20
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#566
Én nem azt vitatom,hogy igazságos vagy igazságtalan.

Csak amikor ezt törvény által lehetővé tették valószínűleg törvény által korlátozni is lehet.
A jogi háttér az amin lehet vitázni.
Ha jól emlékszem nagy viták voltak ezügyben a Parlamentben.
Pl. én azt sem értettem,hogy miként kötelezhetnek valakit,hogy egy magáncéghez fizesse a járuléka egy részét,de ez akkor nem váltott ki ekkora felháborodást.

És végül fölöslges az aggódás,mert az MSZP megigérte,hogy 2014-ben kamatos kamattal visszafizeti az emberek számlájára az így elvont összeget.
Senkit nem ér ezért kár.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:09
Előzmény: #562  pampa
#565
pampa,

Ez egy törvény által megfogalmazott hosszú távú szerződés volt az állampolgárok és az állam között. Ha ezt egy újabb törvénnyel - az állampolgárok kárára - egyoldalúan módosítják, azzal felrúgják a korábbi hosszú távú megállapodást.

Lemondtam az állami nyugdíjam egy részéről annak fejében, hogy a járulékaim egy részét maga gyűjtöm. A lemondás feltétele a gyűjtés volt, mert csak úgy érte meg. Most ebből vesz el az állam, szerintem ez a korábbi szerződés felrúgása.
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:08
Előzmény: #562  pampa
#564
ha diszkriminálnak -azaz nincs kompenzáció, márpedig ez a helyzet- akkor feltétlen megéri perre menni. a végkimenetel független bíróságon pedig nem kérdésese
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 11:05
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
Addig nincs értelme konkrét lépéseket tenni a per érdekében, amíg nincs meg a törvény, csak terv szintjén.

A pénztárak pedig bizonyosan terveznek pert, akár közösen is, de nyilván a legjobb az volna, a tagokkal együtt. Habár, ha azt veszem, hogy a pénztár maga a tagok összessége...
pampa 2010. 10. 17. 11:03
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562
Ennek a perelésnek szerintem csk akkor lenne értelme,ha törvényi felhatalmazás nélkül nyúlnak a MNYP -hoz. Amennyiben előtte alkotnak egy rendeletet vagy törvényt és úgy teszik már nem annyira egyértelmű a leendő per kimenetele.

szvsz
Törölt felhasználó 2010. 10. 17. 10:57
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
szerintem pedig igenis megéri perre menni.

4-5 év hosszú idő és nincsenek is illúzióim...itthon vikiék közbenjárására nem is lesz bíróság aki igazat adna. Nem úgy mint Hága vagy Brüsszel.
Hosszú idő, de kamatostul kapnánk vissza perköltséggel együtt. Ha pertársaságba tömörülne mondjuk néhány ezer (vagy még több) tag (potenciálisan ca. 3millióan vagyunk- és nyílván vagyunk néhányan akiknek esze ágában sincsen visszalépni és van még vagy 10-15 éve a nyugdíjig). Ja és még valami: ha nagyon sokan perelnénk akkor vikiék elvesztenék azt az ideológiát, hogy ezt éppen értem teszik. Minthogy szegény kolontáriaknak sem feltétlen hiányzott egyébként még egy gát a falu közepén, plána azután, hogy a mal tényleg épített egy hármas védrendszert, de győzi bácsi dolomitját itt jó áron meg lehetett venni. Szóval ne legyen senkinek kétsége mire is kell a mi pénzünk. A narancsligeteket meg kell öntözni. erről szól az egész. Márpedig szerintem kapják be! az engem illető pénzt ne szórogassák a baráti,rokoni köröknek! (már legalább azt amit én is befolyásolni tudok -mert hogy a költségvetésbe bejutott pénzre nincs ráhatásom az sajna tuti) És ráadásul abben sem hiszek, hogy majd a jövőben kompenzálnak. Amikor anno a postabank ügy volt akkor is Auth, Járai, viki fennen hírdették -persze majd kompenzáljuk a kisrészvényeseket. Nos ez azóta is tart:( szóval a jövőbeli ígéret a jelennek szól csak...és hülye aki ebben bízik)
Az egyetlen út tehát a per!
Nem adhatjuk fel!
Mondjuk azon csodálkozok, hogy eddig nem akadt senki aki ezt felkarolja. (se a pénztárszövetség,se egyes tagjai, se civil mozgalmak nem kezdeményeztek eddig jogi eljárást a tagok diszkriminációja miatt)
Vélemény?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek