nem tudom volt-e már, de mindeközben, a b papírok, enyém 29, visszaváltási ára csökken, 98,65, majd 55, és most már 98,45. gondolom, pattintják elfele a birtokosok.
"Nagy István agrárminiszter szerint 53 forintnyi gabona van 1 kiló kenyérben, aminek jelenleg 900 forint körül van a kilónkénti ára." Erre a pékek azt mondják, hogy akkor otthon szórjon ki az asztalra 10 dkg gabonát, és egye meg.
a mikroökonómia egyik alapja, hogy az árak és a bérek lefele rugalmatlanok - csak iszonyat erős verseny esetén csökkennek. mivel az elmúlt 10-14 évben gyakorlatilag minden olyan volt, ami torzítja a piacgazdaságot és csökkenti a versenyt, az árak nem fognak csökkenni, max néhány terméknél, a lidl-ben, mert versenyzik az aldival... de szinte csak olyan dolgok ára csökken, aminek előtte háromszorozódott...
A kenyér előállitásához legfőképpen kell: - gabona: olcsőbb mint a háború előtt - energia szállitáshoz, őrléshez, sütéshez: olcsőbb a gáz mint a háború előtt - mukaerő. abból, hogy mennyit sirnak a parasztok úgy vélem, hogy ők sem keresnek a terményen többet mint a háború előtt, a pékek sem bahamán nyaralnak. Akkor felmerül a kérdés, hogy miért kerül a pékárú kétszer annyiba mint a háború előtt?
Az csak a "szolgáltató" javaslata, amit ráutaló magatartással (hallgatással és fizetéssel) elfogadsz. Ne fogadd el, betelefonálsz és annyit állítanak be, amit kérsz. Szerencsésebbek az appban is állíthatják.
Pontosan, ÁFA bevétel növekedéssel kapcsolatos hiú ábrándok megmaradnak terveknek, a költségvetés bevételi számai nem fognak jönni, ebből további újratervezés lesz.
Masszírozhatja a KSH az inflációt lefele ahogy tudja, de akkor az okosok a kormányban ne csodálkozzanak, hogy az így tévesen kihozott reálbér emelkedés ellenére mégsem indul be a fogyasztás.
Tavaly márciushoz képest van a KSH szerint az üzemanyagnál 2,1% áremelkedés. A holtankoljak szerint a benzin 2,8%-ot 5,9%-ot változott, erre a KSH ki tudta hozni, hogy az üzemanyag 2,1%-ot változott. Ezzel a kis bűvésztrükkel úgy 2%-kal becsülték alul az üzemanyagár változást. Mondjuk ez már nem annyira szúr szemet, mint amit a januári emelkedésről kihoztak, de azért jól látjuk a KSH adatmasszírozását.
Magyar Állampapír tulajok