Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2023. 06. 13. 07:23
Előzmény: #7459  fej váll
#7460
Az komoly.
Mi lenne ha 350re leszakadna az arfolyam? Nekem ez rizikosabb mint az allampapir, nem vagyunk egyformak.
No de ez meg mindig az allampapir topik
fej váll
fej váll 2023. 06. 13. 07:21
Előzmény: #7457  fej váll
#7459
Én már majdnem minden megtakaritott fillérkémet euróra meg dollárra váltottam az "erős" forint hatására.
Germilio
Germilio 2023. 06. 13. 07:17
#7458
2027B hasít, visszaváltási ár nő folyamatosan
fej váll
fej váll 2023. 06. 13. 07:14
#7457
"Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
A magyar gazdaság gyengébben teljesít, mint a régió legtöbb országa – mondta a Portfolio-nak adott interjújában Sinkó Ottó, a Videoton társ-vezérigazgatója. A magánépítkezések leálltak a magas kamatok és a visszaeső reálbérek miatt, az ipari export az erős forinttól szenved, a szolgáltatásokat pedig sokan a megtakarítások feléléséből fedezik. A problémák legfőbb okát a piacidegen, unortodox politikában és az EU-források hiányában látja Sinkó Ottó.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva".Az "erős"(spekulatív jelleggel bíróan) forint az egetverő szélhámosság a storyban.A giga gyenge láncszem.
Hathor
Hathor 2023. 06. 12. 23:04
#7456
Koszi a gondolatokat, hasznosak.
Na ezert kellett torolni, hogy a mi kis papirjainkrol lehessen beszelni.
Igazsag van annal a kolleganal, aki azt mondja a konyhapenzt, es vesztartalekot ne, tobbit miert ne.
En a tobbi gondolathoz annyit fuznek hozza, hogy ezen ev utan 16%, jovore 18% az azutan 8%, ez 42%
Senda 2023. 06. 12. 22:07
Előzmény: #7448  Duzzface
#7455
Én azt szoktam mondani, hogy amiről beszélünk az az elkövetkező 1-2 év, és egyre rövidül az idő a választásokig,szerintem előtte semmi nem lesz mert újra uralkodni akarnak, utána viszont hááát én már nem leszek benne! 😉
Kicsi 2023. 06. 12. 21:46
#7454
Szép estét,
Egy ideje passzívként olvasom a topikot, sokat tanultam, okultam az itt leírtakból állampapír ügyben.
Szeretnék kérdezni: 2026/O érdemes e rakni pénzt? Fontos a 26 os lejárat.
Lehet, hogy már volt hasonló kérdés, azért elnézést kérek, de nem találtam meg.
Köszönöm a választ.
Törölt felhasználó 2023. 06. 12. 21:30
Előzmény: #7452  Duzzface
#7453
És ezzel egy lábonlövés is jönne, hiszen ki venne hosszabb lejárattal 100%-on a kincstártól, ha van olcsóbban a másodpiacon.
Duzzface 2023. 06. 12. 21:22
Előzmény: #7451  Törölt felhasználó
#7452
Éppen erre akartam én is kilyukadni, hogy ez az esély szerintem sokkal kisebb, mint amennyi plusz hozam érhető el.
Ráadásul ha állambá' nem veszi vissza, szerintem a magyar ember van olyan kreatív, hogy találnánk rá módot, hogy adjuk vegyük. Magánszemélyek közt lehet értékpapírt átutalni, és ha egyáltalán nem lehetne visszavenni, biztos lenne olyan ember, akár itt közülünk is, hogy megvennénk valakitől a papírt mondjuk 90-95%-os áron... Az ilyen jellegű lehetőségek megmaradnak, mert az ÁKK-nak tök mindegy, kinek a pénze áll bent.  Tehát a másodpiac megmarad így is úgy is, szóval emiatt nem aggódnék.
Törölt felhasználó 2023. 06. 12. 21:08
Előzmény: #7448  Duzzface
#7451
Értem én, hogy mindennek van esélye, de hogy egy másodpiacot is teljesen lehetetlenné tegyenek, ahhoz egyszerűen nem találok magyarázatot. Mert a gazdaságba vissza kell jutni annak a pénznek előbb-utóbb. Van egy csomó dolog, amihez komoly megtakarítás kell (lakásvásárlás, vállalkozás indítás), ellehetetleníteni legalább 5000 Mrd forint visszatérését a reálgazdaságba, nos azt nem tartom valószínűnek. Ráadásul saját devizában.
Duzzface 2023. 06. 12. 21:05
#7450
Még egy kósza gondolat:
Ha valami extra turpisságon (csapdán) törnék a fejüket, akkor szerintem nem rosszabb kondíciókkal jött volna ki az újabb széria PMÁP. Esetleg ugyanolyan kamatprémiummal 1 évvel hosszabb időtávra, vagy akár jobb kondíciókkal, hogy még több embert átcsalogassanak DKJ-ból, vagy akár más kötvényből. Ezzel szemben fél %-kal kevesebb a kamatprémium. 
Persze lehet, hogy naív vagyok, nem értek a politikához, de nem tűnik logikusnak a másik út. Ettől még tévedés jogát fenntartom.
greenman76
greenman76 2023. 06. 12. 21:01
Előzmény: #7447  Törölt felhasználó
#7449
Nem szívesen tettem nagyobb összeget a PMÁP -ba, de nem nagyon van alternatívája, félelem ide vagy oda.
Ha DKJ  -t választom, max 1 év múlva kiszállva, hova tudok tovább lépni..??
A piacon akkor már csak az "elcsúsztatott" kamatok fognak megfelelően fizetni, a többi nagyon alacsony lesz.
Duzzface 2023. 06. 12. 21:01
Előzmény: #7447  Törölt felhasználó
#7448
Ezt mondjuk én sem értem. Nem akarok beleszólni senki dolgába, de ekkora összegekkel DKJ-zni, amikor már 3-4%-kal a PMÁP alatt van a hozamuk, nehezen érthető számomra.
Amikor 14-15% volt a DKJ hozam, akkor simán versenyképes volt, sőt, jobb is, mert az árfolyamnyereség miatt hozamesésnél nagyobb potenciál, viszont ekkora hozam hendikepnél már az 1% visszaváltási bukóval is jobban megéri a PMÁP. Még fél évnél is a 2031/I  6,75% (bukó után), ezzel szemben a 6 hónapos DKJ hozam kb 6,25% lenne. 
Értem én, hogy nem biztos, hogy ennyi marad a visszaváltási bukó, illetve a visszaváltási lehetőség sincs kőbe vésve, de a következő 2 okból gondolom azt, hogy 1-2 évig marad minden így
 A) Amíg az infláció felett fizet (feltételezve, hogy csökkenni fog mostantól), addig az ÁK-nak érdeke, hogy visszavegye tőlünk a jobb papírokat.
 B) Az új adókkal belekényszerítenek mindenkit, magánszemélyt, alapokat stb, tehát nem a mi "kis pénzünk" visszaváltása miatt fognak aggódni.
Kockázatvállalási hajlandóság:  Van valamekkora (ismeretlen) kockázata a PMÁP visszaváltásnak, de 15,5%-ot hoz 12,5% helyett, azaz 24%-kal nagyobb az EHM-je. Szerintem a kockázat még mindig kisebb, mint amekkora plusz hozamot generál.
Továbbra is teljes mértékben egyet értek a konyhapénz + vésztartalék DKJ-ban tartásával, de minden másra ott a PMÁP. 
Törölt felhasználó 2023. 06. 12. 20:49
#7447
Sokakat beijesztenek a PMÁP visszaválthatósággal. Ha kiderül, hogy mégse változtatnak rajta, akkor néhány százalék bukta.
pickpepe
pickpepe 2023. 06. 12. 20:32
Előzmény: #7441  Hathor
#7446

Az összes DKJ-d le fog járni max 1 éven belül  - ezzel nagy újdonságot nem mondtam :)  - utána mi a terv? mármint,ha tartod és nem rakod át PMÁP-ba addig? Ha lejárnak és továbbra is félsz a hosszú állampapírtól, akkor maradnak a DKJ-k alacsonyabb hozammal (akkor a mostani nyerőd virtuális lesz mert végig tartod a DKJ-t). Nehéz ügy. Átrakni másba? Részvény erősen rizikós most, ingatlan nem kevésbé. Nem egyszerű a történet. Kiváncsi vagyok mit fogsz lépni.
Nekem a céges számlákkal van gondom, ott csak DKJ-t tartok, ha lejárnak, egyre alacsonyabb hozammal tudom csak megújítani őket. Mivek esnek a hozamok ez jelentős kiesést jelent.
A magán számlán be van állítva a PMÁP/DKJ arány. PMÁP-ot már nem veszek, DKJ-kat újítom meg, ha van friss pénz abba teszem, ha kell pénz abból veszek ki, mint egy bankszámla....
 
tothjoco
tothjoco 2023. 06. 12. 20:23
Előzmény: #7441  Hathor
#7445
Én már csak a leghosszabb dkj-ben gondolkodtam két hónapja, ezután is így gondolom...
tothjoco
tothjoco 2023. 06. 12. 20:21
Előzmény: #7441  Hathor
#7444

Ugyanígy vagyok! Most megint jár le, nem tudom merre menjek...
Egyébként tök mindegy hogy állampapír, részvény vagy ingatlan, azért utálnak mert spekuláns vagy, és aki nem mert lépni semmilyen irányba az jobb híján beléd rúg a saját gyávasága miatt. Azt senki nem látja hogy emögött komoly munka is van, mert képben kell lenni.
Hathor
Hathor 2023. 06. 12. 20:15
Előzmény: #7442  forster0123
#7443
Osszefugg, leirta mindenki, de van sok okos topik a politikara, gazdasagra.
Itt maradjunk allampapirnal. A kevesebb tobb. Megha porog is tole a topik.
Latod igeny van ra
forster0123 2023. 06. 12. 20:12
Előzmény: #7437  Hathor
#7442
Szerinted az állampapír helyzete, jövője nem függ össze az ország gazdasági állapotával?
Hathor
Hathor 2023. 06. 12. 20:10
Előzmény: #7439  kockaveto1
#7441
Igen, beszeljunk allampapirrol.
Nekem megint ugrott a szamlam szepet napkozben, osszes DKJ hozam esik, ahogy latom, 11%felett latom jovo evit. Par hete 14%ert vettem. Meg mindig nem csereltem le a hosszu PMAPert, egyre nehezebb. Pedig egyre jobban megeri, de fosok mar ennyi penzt hosszuba tenni, tudtam ez lesz

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók