Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2021. 09. 20. 09:29
#17140
Éva, remélem tényleg hallgattál rám, és kiszálltál mindenből. Pár napig nyugton kell maradni, még mindig nagy esély van egy kisebb craschre itt a BÉT-en is akár.
NasdaqTrader 2021. 09. 20. 05:17
Előzmény: #17138  Törölt felhasználó
#17139
A konténer és mobilház jó ötlet?
Törölt felhasználó 2021. 09. 20. 01:09
Előzmény: #17137  Idea
#17138
Igen az ilyenre annyi a jelentkező,hogy sorsolással döntik el. Max füalatt lehet.
Persze ezt is, Éva megnyerte, mint Kikában a főnyereményt.
Nekem meg tollas a hátam és már tudok repülni! : ) Víz,villany,fütés ezt ismerem. 
De mondtam,hogy inkább fejezük be,már nem a kommunizmusban élünk. Ott még ezeket meglehetett csinálni. Ma már ilyen sehol nincs. Raklapra iratkoznak fel és összevesznek rajt, mert annyi a jelentkező.
Számítógép monitorra. Nem LCD és Led ,Tv dobozra a csövesre.Söt még hajlandóak fizetni is sorsolás után.2-5 ezer forintot. És akkor majd Faházat ingyen? Van különbség! Víz,Fütés,villany,szerelvényezés engedélyek. úgy ugranak a milliók,hogy ihaj.Hagyjuk ezt a témát mert ez úgy nonszensz ahogy van. 
Hozám nem járnak szakemberek,egyedül az orvosi szolgáltatást veszem igénybe. Ha kell. Legyen autó a házkörül bármi. Anyagárakat fizetem. 60 m2 -es szigetelt garázst,mühelyt csinálok szigetelt, előgyártott lemezből. ajzat,oldalfalak 5 millió.Nincs tető,szerelvényezés,villany,semmi.Telek adott. Jurtát-se lehet fillérekből építeni.Aztán a másik,hogy igények. Konyhabútor 1-1.5 mill csak egy mosogató 100 ezer. Csap 35-40 ezer. Fürdő! Számoljam? Tudod az ember szeret kényelemben élni,ahol jól érzi magát. Olyan környezetben élsz,olyan tárgyak vesznek körül ahova kívánkozol haza.Nem másoknak a levetett szara. Az életed nagy részét itt töltöd.Nagyon nem mindegy,hogy mi van körülötted. A másik, amikor majd csinálják rájőnek,hogy jobban jártak volna ha egy újat építenek. De ezt már nemesélem el,hogy miért,majd akkor megtudja. Sok sikert kívánok hozzá,de szerintem több lesz benne az üröm mint az öröm.Persze nem vagyunk egyformák. 
Idea 2021. 09. 19. 23:25
Előzmény: #17136  Törölt felhasználó
#17137
Erdészet, bánya, kisvasút, turista-egyesület, horgásztó, vadászház, foci-öltöző, szövetkezeti raktár - ilyeneknél elő szokott fordulni még most is, hogy a 20-30-40 éve felhúzott és vagy bontásra ítélt vagy kell a hely ez új épületnek faházat odaadják akinek kell, a feltétel az szokott lenni, hogy az utolsó szögig el kell vinni mindent. Olcsóbb mint fizetni a bontásért meg takarítani utána. Nekünk is volt ilyen a családban meg egyet el is vittek tőlünk bár a végén oda kellett hatni, hogy SEMMI sem maradhat, úgy egyeztünk meg. Ezek többségét össze lehet rakni később úgy, hogy mondjuk fociöltöző helyett 4 szobás konyhás fürdőszobás, éléskamrás ház legyen belőle - legalábbis alaprajzra. Szállítás, újjáépítés, bekötések, közmű(helyettesítők) egy rendes építkezéshez képest tényleg bagó, az a titka, hogy a szakival közvetlenül kell megállapodni és a munkadíj utólag, anyagot meg együtt vesszük a boltban. Szövetraktárból pl mi csináltunk téliesített nyaralót ezelőtt sok évvel. Külterületen a telek se sok, internet legyen, fúrt kút meg áram és elketyeg minden... Van olyan hely ahol az áramért se kell fizetni - tényleg - mert nem vállalja fel a konfliktusokat a közműcég... (10 évig nekem se kellett, de ha ma is ott laknék ma sem kéne. Se víz. Se fűtés. Se építési engedély. Semmi hatósági görénykedés... Aztán esetleg máshol megadod az árát ha peched van... Vannak ilyen spec helyzetek, keresni se kell, néha szembejöhet.).
.
Ma is nosztalgiával gondolok vissza rá. Nem ismertük a rezsifizetés fogalmát sem. Olyan vizem volt, hogy rá kellett ütni valamilyen kis fémtárggyal a csőre, hogy jöjjön minden reggel egyszer - be kellett rezegnie minimális mértékben. Vizesárok védett a külső vad világtól :) Mínusz 25-ben csupaszon járkáltunk, langyos volt a fal, neki lehetett támaszkodni. Mondjuk a kertben is csupaszon járkáltunk, hétszámra nem járt arra senki. Csend, madarak, mókusok, jó levegő. Kapacitálom máig is a családot :) de idegenkednek :) 
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 12:16
Előzmény: #17133  treff
#17136
Én nem kérem számon a tőzsdei eredményeit.Nem is kritizáltam.
Az enyém gyarapodjon a többi nem érdekel.
A hab a körítés,ingyen ez, ingyen az fillérekből. Mondom milyen állom világban él ez.
De én ezt le is írtam neki.Mint ha nem egy Országról beszélnénk,vagy élnénk.
Hihetetlen és mese,meg ahogy Móricka elképzeli.Aztán ha létezik ilyen az a Hu bazd... kategória. 
Nekem, ezért vetítés és mozi és szerintem másoknak is. Kereskedés és ez a mesevilág ez két dolog.
De ne haragudj,hol adnak egy berendezett faházat ingyen? Nagy a képzelő erőm,de ezt nehéz elhinni.
Viszont inkább, ezt a kérdést hanyagoljuk. Nevetek és mosolygok egyet és ennyi. Téma lezárva.
Ha van ilyen, akkor nézek mint a moziban.0.000000001% az esélye,hogy van.
Vad igenről legyen szó.
seniortrader 2021. 09. 19. 11:39
Előzmény: #17133  treff
#17135
miért, neked megmutatja?  :) 
treff
treff 2021. 09. 19. 10:33
Előzmény: #17132  Törölt felhasználó
#17134
u.i.: na itt, amit a végére írtál már, azzal egyetértek teljesen. üdv.
treff
treff 2021. 09. 19. 10:25
Előzmény: #17098  Törölt felhasználó
#17133
Csak egy első és utolsó mondat a témához: ha egyszer látnád a számlakivonatát, kiváncsi lennék, mennyire moziznál, vetítőznél, stb. utána.
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 10:20
Előzmény: #17130  Törölt felhasználó
#17132
Szerintem is jó amit csinál! Tetszik! Tavaly Zsuzsa csinálta ezt az OTP-vel. Beírta hol vásárólt,honnan shortolta,hol adta el,hol vette vissza.Néhány szerencsétlenek hu de nem tetszett.
"Persze így utólag beírhatsz bármit"ment a szöveg.Csak hát nyítás előtt álltálába megmondta mi várható.
Persze napközben is. Látszott rajt a profizmus és hogy a tőzsdén dolgozott.
Nekem tök jó segítség volt.Szerintem másoknak is.
 Éva már tovább vitte a dolgot,hogy látható a szerződései. Viszont öt nem mondanám profi játékosnak.
De még is oké amit csinál. Persze a negatív elméletgyártás az megy ezerrel, jó Magyar mentalitás,hogy a másik mit csinál.Másokkal foglalkozni azt nagyon szeretnek az emberek. 
Ahelyett,hogy a saját házátáján nézelődne és ott rakna rendet.
A többi sajátos dolgai,meg hab a tortán. Álomvilág,valóság,nagyzolás, nem tudom! Néha leveri a lécet,mosolygok rajt és ennyi.Senkit nem bánt,senkinek nem árt,jó ez így ahogy van! 
Kitiltottaknak biztos fájt, de Ő a góré! 
Zsombéki 2021. 09. 19. 10:01
Előzmény: #17130  Törölt felhasználó
#17131

Szerintem nem ügyes, más szó illene erre!
Amit és ahogy csinál azt nem lehet a napi eredmények alapján megítélni.
Nem zár a nap végén, de úgy értékeli magát, mintha day trader lenne, amit csinál azt  a portfolio aktuális értéke szerint lehet értékelni, de ezt nem teszi!
Írta múltkor, ha mindent lezárna és áttette volna Richterbe, mennyit nyerhetett volna. Aktuális befagyott összeg lehet vagy 40 millió. Napi pár tízezer nyerő, miközben legalább 10-20 millió mínuszon ül. 10 éve bull piac van! Ha bear lesz, ebből sokkal több is lehet!
Törölt felhasználó 2021. 09. 19. 02:51
Előzmény: #17125  casual
#17130
Az nyilván való hogy mindig csak arról írt hogy mit sikerült adnia. Az is nyilvánvaló hogy mellette megannyi beragadt pozija van\lehet. Mivel sok sok pozi, valamik mindig olvadnak ki, és abból kijön a napi beszámoló hogy most ezt most azt és ennyi össz nyerő van. Aztán ha valaki olvassa csak azt látja: ez az Évus mindig nyer. Ami azért árnyaltabb ennél. Igen, ha matávval teszi ezt, akkor nem lenne beszámmoló, nem kérdés, de nem azzal teszi.
- Szerintem ügyes. És amit csinál az tök jól tolja úgy gondolom, de ez csak a saját véleményem. És itt az "egyik lényeg" hogy mindig cselekszik. Nyilván aki olyan játékos hogy vár vár mert majd ott veszek, de ha ottvan akkor még lentebb mert majd ott veszek..azok nem fognak keresni. Évus cselekszik fürgén szaporán, a tőzsde kereke meg forog nap mint nap:D
Idea 2021. 09. 19. 02:41
Előzmény: #17128  Idea
#17129
Mittudomen a 35dik delta kor atlag 1 ft 70 fillerert az mar nem akkora katarzis. Meg jon mas lehetoseg az ember beleun. De mezgerelni a penzt arra teljesen ok. 
Idea 2021. 09. 19. 02:37
Előzmény: #17126  Zsombéki
#17128
Kiserletezgettem a modszerevel. Lehet ezt moneymanagementtel is jatszani. Ugy szerintem jo unalomuzo meg idegnyugtato is ahogy kivasaroljak az embert egyik pozija utan a masikbol. Bele lehet unni egy ido utan. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 23:58
#17127
Zsombéki 2021. 09. 18. 17:58
Előzmény: #17116  casual
#17126

Tökéletes példát írtál és bár soha nem tudjuk meg, hogy mi a valóság a "napi győzelmi jelentéseken túl", az évek alatt a napi nyerők a tizedére, huszadára estek vissza, azaz egy halom beragadt veszteségen ül. Nem kell már túl sok a redőny lehúzásáig, amikor az utolsó adag is befagy, akkor majd nem lesz már tőke kereskedni. Valószínűleg egyszer már megtörtént, azért kellett pluszt pénzt betenni. Sokan próbálták már elmagyarázni nekik, jó szándékból, de süket fülekre talált. Csak az tud egy ilyen rendszer mellé állni, aki maga sem érti a kereskedést. Nem más ez, mint egy folyamatos önátverés.
"Ennyit ér mindenem" - ez a lényeg!
casual 2021. 09. 18. 17:50
Előzmény: #17118  Törölt felhasználó
#17125
Ja, eladja 1 hét múlva... Még jó, hogy a matávot annak idején "könyv alapú" kereskedőként nem vette 10-20 forintonként lefelé. :D
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 17:49
#17124
Senki nem tudja,hogy nyert vagy sem. Nem ismeritek,így véleményt alkotni nem lehet.
Senki nincs az ö cípöjében ,ezért itt minden csak találgatás. 
A lényeg!Ha neki jó és jól érzi magát az ő dolga. 
Berakja mit vesz és mit adott el. Aki akarja követheti és számolhat.
 Senki nem csinál ilyet egy topicban sem.Nemértem ezzel mi a gond.
 Ha valaki elemzéseket rak fel,akkor abba kötnek bele."Maciber" Már jobb,hogy nincs igaz?
Építkezik ,ingyen vagy nem,ha hazudik az neki fáj nem nekünk.
Mese,figyelemfelkeltés, színészkedés,viszont szerintem senkit nem zavar. 
Legtöbb topicba az anyázás megy,az jobb? 
Fogadjuk el a másságot. 
smith83
smith83 2021. 09. 18. 17:48
Előzmény: #17122  seniortrader
#17123
Évekkel ezelőtt még a TBSZ-ek előtt én is zártam bukó pozikat adóoptimalizás miatt év végén, átkötést tervezve. De amikor megszabadultam a virtuális bukó okozta fátyoltól, már csak nem akaródzott visszavenni a pozit, teljesen más szemmel kezdtem látni a papírt. Így megmaradt adóoptimalizálásnak, az átkötés pedig elmaradt, miközben a reménytelen reménykedésre sem volt már szükség, nem beszélve a felszabaduló tőkéről. Így utólag milyen jó döntés volt.
Ma már törekszek a bukókat mihamarabb zárni.
Néha benézek ebbe a topicba is, valóban szórakoztató tud lenni egy-egy nap történése. Valahol tényleg bravúros, hogy nap mint nap mennyit keres, még ha tőke arányosan fogalma sincs az eredményről a külső szemlélődőnek. Ugyanakkor ha nincs is veszteséges trade, a nem realizált bukók híján féllábas a történet. De ugyan kik vagyunk mi, hogy a zsebében turkáljunk? Viszont enélkül nem transzparens ahogy kereskedik, ahogy csak a profitot teszi közzé. Ebből nem megítélhető a "kereskedési rendszerének" a sikeressége, nem lehet belőle tanulni és megmarad pusztán dicsekvésnek, amit a közönség többsége mínusszal, kifigurázással, beszólogatással, kioktatással honorál.
seniortrader 2021. 09. 18. 17:22
Előzmény: #17120  Zsimo
#17122
nem leírja.   átköti (adóoptimalizálás).  nem ugyanaz.  
seniortrader 2021. 09. 18. 17:20
Előzmény: #17116  casual
#17121
ez pontosan így van, ahogy írtad. pár hete pont ezt magyaráztam neki, hogy ha esik egy papír, ő meg "hígit", csökkentve az átlagárát, akkor egy emelkedéskor ne szórja már ki a legalacsonyabb vételeit, csak hogy zsebre tegyen nyerőt, hanem várjon, hátha felmegy az ár az átlagáig, és akkor szórjon ki mindent.  
világos, ilyenkor nincs nyerő, de megszabadul a magas vételeitől (ameddig lehet sose megy már fel az ár), és felszabadul a tőkéje, ami legalább olyan fontos (likviditás).     de ő makacsul ragaszkodik a "bukóban nem adok semmit"  kereskedési elvhez.  

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek