Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsimo
Zsimo 2021. 09. 18. 17:18
#17120
Ő maga mondta hogy sokak tanácsára év végén "leirja" a veszteséget és adózásnál számít. Akkora óriási beragadásai nem lehetnek. Évának van egy kereskedési stílusa neki ez jön be. Mindenki keresse meg a saját módszerét abban legyen sikeres. 
Nagy nyerőt mindenkinek.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 17:10
Előzmény: #17118  Törölt felhasználó
#17119
A fo kerdes, hogy lesz-e meg annyi? 
Tegyuk fel futur vagy set 100as beragadt papirja lesz-e meg annyi?
Törölt felhasználó 2021. 09. 18. 17:07
Előzmény: #17116  casual
#17118
Hát akkor én meg tetézem..az időtáv. Ennyi. Én értem amit Evus csinál. Teljesen oké sztem. Ő ezt tolja. Igen eladja, és lehet a maradék bent maradt 4 rv majd eladja 1 hét mulva. Kész. Időtávon akkor mind a 6 rv lesz 2ft/db az az ennyit ér mindenem. Egyébként meg ez az egesz tőzsde játék egyszer ennyi egyszer annyi...csak az időtáv. Nincs tuti recept.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 16:51
Előzmény: #17116  casual
#17117
Az igazsagot csak O tudja.
Velemenyem szerint bull trendben mukodhet midcaptol fel ez a tortenet.
Nutex, Nortelekom, Ehep, Futuraqua, SET, Delta es tarsai eleg kockazatosak lefele portfoliot epiteni.
Oreg traderek pozitiv iranyba bovitenek csak. Ha ellentetesen megy a piac az elkepzelesunkkel, akkor ujra kell tervezni, nem raboviteni. Elvileg.
casual 2021. 09. 18. 16:26
Előzmény: #17114  Hathor
#17116
Nem működik neki sem, csak pillanatnyilag úgy néz ki. Bár konkrétan ezt soha nem írja le, de többször elszólta már magát, hogy a tőkéje folyamatosan apad, és nem csak attól, hogy vesz ki belőle.
Ha igaz amiket leír, én ebben nem kételkedem, nincs rá okom, még akkor sem, ha sokan nem hiszik, akkor sem nyer. :D
 
Még mindig fogalma sincs a különböző készletértékelési módokról, ő többnyire a virtuális nyerőit írja. Persze, egy ideális pillanatban, ha mindenből tud szabadulni egyszer, akkor nyerő lenne, de erre egyáltalán nincs garancia, sőt nagyobb esély az ellenkezőjére van.
 
De egy egyszerű példát írok, tényleg utoljára, abból megértheti mindenki, aki valóban akarja. Csak egy virtuális, leegyszerűsített példa:
Mondjuk egyik nap vesz A részvényt 1 db-ot, 100 ft-ért, esik tovább vesz még egyet 98 ft-ért, aztán még 2ft-onként lefelé 1-1 db-ot egészen 90 ig. Ez a nap véget ért, "nem sikerült semmi" ahogy mondaná. Egyenleg, van 6 db részvénye, átlag ára pedig (100+98+96+94+92+90)/6=95 ft. Elköltött összesen 570 ft-ot.
Másnap a részvényünk megindul és felmegy 92-re, ő meg "LOFÓVAL" ad 1 db-ot (tehát könyvelésileg 2 ft plusz van), a részvény száguld tovább, eléri a 94-et is, megint ad "LOFÓVAL" 1 db-ot (tehát megint 2 ft "nyereség, mert a 92-est adta). Nap vége.
Este ujjongás, hogy szuper nap volt, A részvény száguldott, 4 ft nyeresége volt, ez hatalmas pénz, a teljes tőkéjére vetítve 1 nap alatt 4%!
Ezzel szemben a valóság az, hogy még mindig vesztőben ül, mert mindent az átlagár alatt adott, 570 kiadásból visszajött 92+94 ft, már csak 384 a "beragadás" 4 db-bal, amiknek a átlaga már 96ft.
 
És ezzel telnek a napok, folyamatos sikerjelentések, amiknek a legnagyobb része nem más, mint trükközés a készletelszámolással, valójában veszteségek.
 
Pedig csak egy dologra kellene figyelni minden nap, egy sorra a netboonban: ENNYIT ÉR MINDENEM. A többi mese, csak ez számít, ha ezt írná be minden nap, akkor véget is érne a tündérmese. :D
 
Na ezért apad a számla folyamatosan és ezzel párhuzamosan az élettér is romlik, nagy lakás, albérlet, lebontott faház... folytatást nem tudom.
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 16:03
Előzmény: #17113  seniortrader
#17115
Igen, de neki nincs szuksege orvosra, gyogyszertarra.ha szukseges, beilnek kocsiba es fel orat utazik, ha kell..
Sokan elnek ilyen helyeken, Ok is megoldjak.
Mindenre van megoldas
Hathor
Hathor 2021. 09. 18. 15:59
Előzmény: #17112  seniortrader
#17114
Oke, ez is jogos.
Lenyeg mukodik neki :)
Money management nem jatszik nala, de azert a havi milla csak kijon.
Hosszutavon szsmolod tobb a nyero, mint a beragadas, addig havi milla kb. 
Mak, nem mak mukodik neki.
Az mas kerdes, hogy mi maskeppen kereskedunk, de O nem is vonja ketsegbe, hogy jobb a poziciot managelni. Jelenleg ez mukodik neki. Bull piacon mukodo strategia lehet neki, ha jon egy hosszu bessz, akkor szivas. 
Amugy valamit csak lehet tanulni, ha a a masik csapat allandoan be van ragadva, es alig jon ki valami haszon
seniortrader 2021. 09. 18. 14:36
#17113
ja, és még egy gondolat: amit a magán életéről megoszt, az valahogy üti a "százezreket keresek havonta" képet:  először eladja a kényelmes, de talán túl nagy lakását, albérletbe költözik,  most pedig idős korára kiköltözik vidékre egy bontott/újraépített faházba.  pont idős korára, amikor egyre inkább az lenne a preferencia, hogy orvos, gyógyszertár, bevásárlás, tömegközlekedés sétatávra legyen?  neked mint ingatlanosnak ezt nem kell részletznem, ugye? :)
seniortrader 2021. 09. 18. 14:30
#17112
Hathor, vazze, ne fárassz már, mit lehet tanulni Éva kereskedéséből?   van egy tisztességesebb nagyságú  tőkéje,  összevásárol mindent, ami éppen "divatos",  és ha mákja van (mert sokszor van neki, ez kétségtelen), akkor eladja nyerőben, ha meg nincs mákja, akkor beragad.   bocs, de ez nálam a kezdő tőzsdés kategória :)   TA nála nem játszik, céghírek figyelése nagyon mininálisan.   ha szerinte sokat esett valami, akkor abból vesz.  kb ez a taktika.   meg lennél lepve szerintem, ha látnád, hogy a teljes tőkéjének hány %-ával van beragadva, és ezen mennyi a görgetett veszteség...   ezt kérdezték már tőle vagy százan az évek során, hogy ha már nyitott könyv a nyerő oldal, miért hallgat a mérleg másik oldaláról?   de ez már lerágott csont, csak akkor mégegyszer megkérdezem:  szerinted mit lehet tőle eltanulnia mondjuk egy tőzsdével most ismerkedőnek?  
ja, és ő nem daytrader.  daytrader akkor lenne, ha nap végén lezárna mindent, akár nyerő, akár bukó a pozi, úgy mint ahogy te csinálod (és minden nap tiszta lappal indul).  nem mondom, hogy így kell csinálni, itt a daytrader megnevezés az, ami aztán rá pont hogy nem illik.
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 23:44
Előzmény: #17110  Hathor
#17111
Ha az én lovam megdöglött, dögöljön meg a másé is!Ezen a felfogáson nem lehet változtatni.Jó Magyar hozzállás. Nem az fáj,hogy nem nyert,hanem az,hogy a másik igen! 
Mért van neki több,nekem mért nincs? Jobb az ilyeneken átnézni és elmenni melletük.
Az ő irigysége,problémája velem,nem az én problémám.
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:51
#17110
Kerdezik tolem nem faj, hogy kimaradtam ebbol, abbol,olcson adtam el.
Persze, hogy nem faj. Ezeknek az embereknek faj.
Olvastam toluk azt is, hogy jobban faj az elmaradt haszon, mint a bukas, vagy buko pozicio.
Itt mentalisan akkor nem jok a versenyzok!
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:48
Előzmény: #17108  Törölt felhasználó
#17109
"Ha nyer az főleg gáz. Az emberi irigység ilyen. Villogásnak,dicsekvésnek vélik.
Fölényeskedést,villogást az emberek nem szeretik."
Itt van a kutya elasva.
De minek irigynek lenni?
En tanulok a masok nyeroibol, en mit csinalok rosszul. Van ismerosom milliokat nyer BETen egy nap. Direkt kerem mondja el, hogy tudjam van hova fejlodni
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 22:36
Előzmény: #17107  Hathor
#17108
Nagydobra verem a dolgokat ez nem a megszokott forgatókönyv.
Ha nyer az főleg gáz. Az emberi irigység ilyen. Villogásnak,dicsekvésnek vélik.
Fölényeskedést,villogást az emberek nem szeretik.
Pedig szerintem jó ha megmutatja a kötéseit, mert lehet meríteni belőle.
Már aki merít.Mert aki elemzéseket keres,meg gyertyákat RSI-ket hát az ő papírjaiban keresheti. : ) 
Az "öreglány" meg kiveri a biztosítékot,mi a tökömet akar ez itt. Körítéseivel együtt sok.
Az öreglányt nem bántásként írtam!
 Valami hasónló történik mint a videóban.
https://fb.watch/84I4s66Z4I/
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:09
#17107
Ez a masik. Aki Eva partjan van, az azonnal minuszt kap, aki ellene, az pluszt.
Ez is milyen mar? Ebbol latszik Eva "ellenfelei" minuszolnak.
Mondjuk Balentum a:szembe is mondta, hogy O ninuszol engem is allandoan.
Nem semmi.
Nah ez a kulonbseg
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 22:04
Előzmény: #17105  Törölt felhasználó
#17106
Zsuzsat is sajnalom, szerintem is ugyes noci. Engem is mindig kikezdenek, pedig rengeteg chartot osztok meg, otletet.
A hataridos pozijaim, es nyeroim is nyiltan elmondtam. Az is baj volt, meg hogy minden nap ATH a szamla. Mit tudunk tenni? Ez a Daytrade sors. Ha nem menne minden nap ATHra, nem csinalnam. Ingyen mashol is tudok dolgozni. Szerintem ebben semmi rossz nincs. Nalam minden nap pozi zaras. Ma sincs semmim, ma is nyero hati napom volt. Es minden nap amikor tradelek igy megy. Eva is ezt csinalja,minden nap nyerot realizal. Mondjuk nala van par beragadt papir, es O ebbol el, igy penzkivet is van, igy nem biztos minden nap ATHzik, de nekem 5eves TBSZeken nincs kivet, nincs ado.
Mindenki maskeppen csinalja.
En is elvezem, amit csinalok.
BET baromsagain neha bosszankodom, de ezzel mara mar egyutt elek 
Ertem ezt ures konyvek, likviditas hianya, nagy spread, kis erdeklodes.
Jo lenne ha meg tobben szamolnanak be sikerukrol. Lehet az millios nagysagrendu kereswru daytrader, tanulunk tole is, mert szerintem Eva tradei is tanulsagosak a kovetinek
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 21:31
Előzmény: #17103  Hathor
#17105
Nekem Zsuzsára hasonlít akit kikezdtek az OTP topikban. Igaz ő ennyire nem  volt nyitott a dolgaival.Viszont jók voltak a megérzései a papír mozgásról és ez sokaknak nem tetszett. Irigység miatt,vagy mi nem tetszett, nem tudom.Tudása az káprázatos!Kikezdték aztán,DAX-ba átment. Darabig azt is írogatta az OTP topikban,azt megértettem,hogy nem tetszett egyeseknek.Ma már DAX topikban tolja.
Éva egy kicsit mese világban él.Néha ütik a szavai egymást.
Persze ez csak a saját véleményem.
Hazugság,nagyzolás,vetítés,ezt senki nem tudja eldönteni.
Irigységről meg nem is beszélek,amit a papírokkal csinál. Ezt az egészet összegyúrva már sok. 
 Ez viszont kiveri a biztosítékot egyeseknél.
Nekem tetszik a tőzsdei tevékenysége.Megosztás is. A többi "körítés" néha sok. Mosolygok egy jót és ennyi. 
Aztán,hogy igaz vagy nem, nekem se több se kevesebb.
Viszont ő az első aki ilyent csinál és ennyire nyíltan. Mindenképpen újdonság!
 Nekem tetszik! Tőzsdei szereplése oké!A többi muris,néhe mesés és megmosolyogtató. 
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 21:00
#17104
Kulonben pont ez a szep ebben a topikban, hogy meg Evanak is sikerul napi 10-20-40-80-100-200ezret fognia a tozsden, meg ha egy nyugdijas tanarno is, akinek okos telefonja sincs!!
En tudom ezt ertekelni es elismerni, es nem kinevetem!
De nem vagyunk egyformak!
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 20:52
Előzmény: #17101  Törölt felhasználó
#17103
Rendben van korrekt es rendes irasod.
A filleres epitkezes ugy filleres, hogy nem 100mollaert epitkezik. Felajanlottak nekik ket hazat, ez lesz ingyen, igy egy 100millas haz epitesehez kepest filleres tetelu, ugyanis ingyen van a haz. Oke, lesz koltseg, de korant sem annyi,mint amit itt eloepzelnek.
Szerintem igy gondolta. 
Az meg hogy ir maganeletet is, kicsit szemelyesebbe teszi a dolgokat. Jol erzi magat a boreben es ezt elmeseli.
Van aki nevet, hogy hiszen O csak egy tanito neni. Neki is lehetnek almai, vagyai, maganelete.
Szeretne is hozzaszolni a temakhoz, en mondtam neki, hogy uzenetek atadasaba nem folyok bele, de a napi nyereseg listat szivesen bemasolom, ha gondolja, hogy vigyuk tovabb rendben a nyereseg listajat, de forumra felrakhato konkretumot nem kaptam meg erdemben, csak hogy ma jobb, kozepesebb, vagy gyengebb nap volt.
En szivesen kovetem ezzel a daytrade techinikaval mennyit hoz ossze naponta. Nem nezem le a 3000Ft/napot sem, es az egy hetig nulla nyerot sem.
En tudom hogy mukodik a daytrade technika.
Nem vagyunk egyformak, mindenki mas , mas a kozlesi modja.
Mindenkinek mas a stilusa. Ami egyiknek tetszik, masiknak nem.
Ebbol a forumon mindig ellentetek vannak.
Egy hosszu 2-5-10evet ulok egy papirban es majd egyszer ugy is felmegy, es nagyot kaszalok ember nem fogja megerteni a perces tradereket, akik egy ora mulva 1millios  reszveny csomagot elad 10ezer forint haszonert.
A perces trader meg az evekig ucsorgo nyugdijra jo lesz befektetot nem erti meg. El kell fogadni egymast.
A masik kifigurazasa mar mas kerdes.
Gyakorlatilag mindenki tudja, Eva sajat topikjaban irt dolgokat figurazzak ki masok. Mindegy az, hogy par ezer bevetel, vagy 1millio/nap, vagy kisunokas sztori, vagy epitkezes. Mindenre van cikizes.
Nyilvan ez a sertettnek nem tetszik, hogy lejaratjak, es kirohogik.
Tobben ertik itt ezt, aki nem, az tovabbra is csamcsog es kotekszik.
Hathor
Hathor 2021. 09. 17. 20:26
#17102
Evanak ma 4IG es Richter eladasai voltak kozepes nyerovel.
Törölt felhasználó 2021. 09. 17. 18:02
Előzmény: #17100  Hathor
#17101
Én nem kritizáltam. 
Amit megemlítettem a fillérekből építkezni."Van itt pénz dögivel."
Viszont a fillérekből építés a mai világban.Még ha "ingyen" is van. Olcsó szakemberekkel és haverokkal.
Az ember semmit nem kíván ingyen és a mai világban semmi nincs ingyen.
1 millió sem filléres.A másik, ha neki a napi tőzsdézés 10 ezret hoz és más megszólja,hogy ennyiért a gépet sem kapcsolja be.Ezen ő kiakad,mert a 10 ezer is pénz. A másik oldalt meg a filléres építkezés.
 Vizet prédikál bort iszik. Szerintem élvezi,hogy másokat kiakaszt a vetítéssel.  Ennyi blődséget összehozni tanár létére.
Hát nem tudom. Engem nem zavar. Párommal jókat mosolygunk és ennyi.Jó az előadás,mintha nem a földön élne.De,hogy egy másik idősíkban van az biztos. Hogy mások hülyítése a cél,vagy így éli ki magát,ezt nem tudom.Gyerekeinek épít házat,aztán majd magának?Ha az ember beleéli magát, valami nem kerek.
De ezt nem elemzem ki. Élvezettel olvasom a történéseket,ahogy kérdez titeket,na veled mi van és veled?
Most telefonáltam az asztalosnak.Lehet legközelebb bejelenti, pisilni voltam. Már alig várom,hogy leteljen a 30 nap. Jó olvasni mert valami elvont,nemlétező világot  hoz a portfólióra.
"Ördög Nóra lakásfelújítás" Álmok és csodák márpedig vannak. Ezek szerint! Sajnos én hiába várok  angyalokra és csodára,ingyen semmit nem kaptam.Ilyen az élet. Most lehet kritizáltam,de a müsort ő szolgáltatja,aki meg szolgáltat az vállalja a kritikát is. A kritikám csak annyi,hogy valamelyikőnk nem a földön jár.De ha még is létezik valahol az Országban ez a filléres ingyen falva,akkor nagyon félreismertem ezt a világot.De egy biztos, Andersen elbújhat a mi mese mondónk mellett! 

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek