Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peti84
Peti84 2022. 11. 05. 09:13
Előzmény: #183385  tihamer
#183400
Pedig akar hogy is szepitjuk reszleges allam csod van.... ha az allam nem fizeti amit kell neki lehet szepiteni (mint ahogy a sok agyhalott fideszes teszi) az attol allam csod, csak szebben nevezik, hogy a sok 1 bites krettenek ne essen le a tantusz.
kkpp 2022. 11. 05. 09:10
Előzmény: #183384  Kisterepjáró
#183399
A mai világban az iskoláskorú gyerekek egyre nagyobb többsége azért gyépés és alig van normális gyerek (k.b 3-4 darab/osztály), mert a szülők otthon már 1-2 éves kortól odarakják az okostelefont meg a telefont a kisgyerek elé, mert az úgy könnyebb. A telefon-tablet még rosszabb, mint hogy annak idején tévé elé ültették a kölyköket, hogy legyenek már csendben. Baromira nem az alulfizetett gyerekmegörző dolgozóin múlik, hogy az átlagszülő hülyén neveli a gyerekét, és nem rakja bele az energiát.
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 05. 09:09
Előzmény: #183393  Pistike12
#183398
Murdoch 2022. 11. 05. 09:03
Előzmény: #183394  Törölt felhasználó
#183397
Valakivel keversz, nekem nincs panelem, csak saját ingatlan van. Pont ez a bajom, hogy lakhatás, oktatás, egészségügy kilőve, ezért is dobbantunk. 
kukker 2022. 11. 05. 09:03
Előzmény: #183383  mr_bob
#183396

Nagyjából lexarom mind az EÜ-t, mind az oktatási balhét, mert - tisztelet a kivételnek - szerintem ez inkább és már megint pártacsarkodás vagy valami ilyesmi.
Aztán és igazából talán nem is kellett volna belemennem.
De mint mondtam: el lehet menni kukásnak és akkor annyit keresel, mint ő.
Ha a pénz számít annyira. 
Aztán ha nem lesz elég tanár az iskolában, a rendszer kénytelen lesz változtatni valószínűleg.
Törölt felhasználó 2022. 11. 05. 09:00
Előzmény: #183387  tihamer
#183395
Ma gyerekből is kevesebb van, sokkal. De hogy ezzel a matekkal te mit akarsz kihozni én azt nem értem. Túl sok a tanár vagy mi mert te számolgattál az utcán?
Törölt felhasználó 2022. 11. 05. 08:58
Előzmény: #183392  Murdoch
#183394
Nézd, ha élvezitek a panelotok árának száguldását, az is élvezni kell hogy a gyereknek az iskolában nincs tanár.
Röhejes elvárás hogy mindenki menjen fel oda tanítani, mert nektek ez lenne a megfelelő. Én se laknék Budapesten ha tanár lennék, mi a fasznak? Nyomorogni?
Első ízben ott fog bedőlni a közoktatás. POntosabban fizetős lesz. Ez a modell amúgy már elindult, jó pár iskola kér pénzt már ma is ott.
Pistike12 2022. 11. 05. 08:54
Előzmény: #183390  Pistike12
#183393
Plusz hogy allnak a garazsaid a becsi garazsokhoz kepest az elmult 2 evben? :) 
Murdoch 2022. 11. 05. 08:52
Előzmény: #183387  tihamer
#183392
Persze Tihamér, nálunk meg Budán még az elitebb iskolában is eltűnnek az angoltanárok, meg a bioszos tanít kémiát.
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 05. 08:50
Előzmény: #183387  tihamer
#183391
mire jutottál a gondolkodás után?
Pistike12 2022. 11. 05. 08:50
Előzmény: #183385  tihamer
#183390
Van magyar reszvenyed? Van euro olletve huf alapu befektetesed?
Ha van rajossz hogy az ov fobia nem alaptalan! Erdemes kitekinteni a huf lakas buborekbol neha mindenkinek. Persze a sajatjabol is:) 
Botranyos elertektelenites folyik itthon. Tudatosan az mnb es marcika vezerletevel. Az usd reszvenyeim hufban nyeroben vannak ugy hogy minde szakadt ott is. A magyar reszvenyem felesebe... Neked is irom 18% kamat 20.5% infla. Bokros a negyzeten!!! 
kukker 2022. 11. 05. 08:49
Előzmény: #183387  tihamer
#183389

Kérdésem:
Miért vállalja ezt el?
Miért vállalja el azt, hogy ő egyedül csinálja ezt.
Másik: nem kell a hülye duma, mert nincs olyan, hogy naponta kell 1 darab embernek 30 gyereket vinni valahova.
Nem erről szól ez.
Arról van szó, hogy a teremben oktatni kell 99,9%-ban.
Ne nyomd fullba a kretént.
Közcsi. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 05. 08:47
Előzmény: #183386  Vodafonelive
#183388
Legénylakásnak jó lesz. Családot alapítani mondjuk nem lehet benne. 
tihamer
tihamer 2022. 11. 05. 08:46
Előzmény: #183381  kukker
#183387
Pedagógus VS kukás
Gyerekek kereslet- kínálat, így működik itt is a piac.
Sokszor nézem az utcákon vonuló kisiskolás gyerekeket. Szoktam számolni a létszámot.
2022. 18-22 gyermek és 4 (❗) tanítónő
1982. 40-42 gyermek és 1 (❗) tanítónő
Tehát az én koromban mikor általános iskolás voltam ez volt az arány.
Lehet gondolkodni.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 11. 05. 08:43
Előzmény: #183362  babyboy
#183386
Nem kell messze menni de elmondható, hogy lassan Magyarországon a lojalitást nem tudod meglépni. Szükséges a váltás, különben nagyon rosszul jársz! Örülök, hogy megosztottad az alábbiakat. Ugyan én 27 évesen de csak 1 szobás garzonlakást tudtam venni és belegondolva, jól tettem, hogy nem a nagyobbat vettem, mert így lassan 1,5 évvel később azt tudom mondani, hogy mai napra már nem tudnám fizetni a hitelt úgy, hogy még munkahelyet is váltottam amivel jelentősebb fizetésemelést értem el! 😅 (és nem, nem igazán vásároltam se ruhát, semmi mást, mint előtte, hasonlóan filléres módon éltem, mint most) Nem egyszerű a mai világ az biztos!
tihamer
tihamer 2022. 11. 05. 08:38
Előzmény: #183376  Hathor
#183385
"Allamcsod duma csak a kisrofik kifosztasara jo."
Ez mennyire igaz!
Nemrég voltam jóanyámnál és vendégségben volt nála a szomszédos ház asszonya.
Mindig is fröcsögott belőle a Fidesz gyűlölet.
Na de a lényeg: - eladta a Balatonon a telket. Namost kérdi tőlem, hogy mit csináljon a neki jelentős készpénzzel. Mondom neki hogy PMÁP, mely infláció követő és adómentes. Erre a válasz:- azt nem lehet, mert köztudott az ő köreiben, hogy az Orbán csődbe viszi az országot és akkor úszik a pénze. Erre berakta valami OTP-és bef alapba. Nemrég kapta az infót, hogy mínuszban van.
Hihetetlen, hogy emberek tömegei már annyira Orbán fóbiások, hogy ezzel maguknak csinálnak anyagi kárt. 
A gyűlöletből táplálkozó impulzus reakciók sohasem vezetnek jó megoldáshoz.
Kisterepjáró 2022. 11. 05. 08:37
Előzmény: #183344  babyboy
#183384
Pedagógus ügyben ebben a hozzászólásban nagyon jól leírod: jelenleg sz@r pedagógusok vannak többségben...jelenleg azért a munkáért, amit elvégeznek, még az is sok, amit jelenleg kapnak. Nyilván van kivétel, persze. A mi ovinkban a saját szememmel látom és hallom nap mint nap, hogy a napjuk abból áll, kinek van szebben kifestve a körme. Egy kupacba állnak, jól elröhögcsélnek. Közben a gyerek kimászik a kerítésen és egyik sem veszi észre...ha a többi gyerek nem szól, újabb tragédia következik be....persze neveletlen a gyerek, ugye, a pedagógus meg a többi gyerekre figyelt..már ki is van dumálva. Nincsenek foglalkozások, aztán csodálkoznak, hogy a szintfelmérőn egyik gyerek sem iskola érett. Ez nekik nagyon jó, mert így kapnak munkát a fejlesztő pedagógusok is, akikre nem is lenne ilyen gyakran szükség, ha az óvodapedagógus végezné a dolgát. Aztán iskolába az alulteljesítőkre ráhúzzák, hogy szegény "covidkárosult" gyerekek. Buta, mert a covid miatt nem járhatott oviba, így nem tudott felkészülni a suliba. De! Kapjanak csak jó magas bért, induljon be a verseny és ez a sok semmirekellő, pedagógus szakmát megcsúfoló semmirekellő essen ki  a rendszerből...mert jelenleg az van, hogy " a jövő nemzedéket nevelő" , aki a legjobban veri az asztal, hogy nélküle nincs jövő, hülye marad a gyerek ha ő nincs, sok esetben hülyébb mint egy ötödikes.!
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 05. 08:35
Előzmény: #183381  kukker
#183383
és a kukás is óravázlatot ír, dolgozatokat javít otthon, pedagógus vizsgákra készül a szabadidejében, ugye? tehát ő is hazaviszi a munkát, ugye? minusz 10-20 fokokat egyébként mikor láttál utoljára?
Murdoch 2022. 11. 05. 08:35
Előzmény: #183381  kukker
#183382
Most aztán jól megmondtad, az ne zavarjon, hogy pont azért van tanárhiány, mert otthagyják a szakmát jobb fizetésért. Nem mellesleg néha elnéztem, hogy nyaranta levezényelnek pár vándortábort, esőben meg 40 fokban, légiónyi gyerekre vigyázva.
kukker 2022. 11. 05. 08:21
Előzmény: #183364  berlini
#183381
"https://officina.hu/belfoeld/239-pedagogus-bertabla
Azaz egy kezdő pedagósgus tényleg a felét keresi egy kukásnak. (De ha annak van jogsija, akkor az már több mint kétszer annyit keres mint egy tanár."
Akkor ki lehet menni az utcára kukásnak.
40 fokban ugyan úgy a tűző napon, mint a mínusz 10-20 fokban is, vagy szakadó esőben és csinálni a dolgokat.
Tetszik érteni, vagy el vagyunk továbbra is ájulva magunktól, hogy nekünk mennyi papírunk van arról, hogy mi ilyen-olyan iskolázottak vagyunk és ezért többet érünk az életben és ezért több jár nekünk az életben ebből meg abból és kész.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek