Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 13:12
Előzmény: #82858  berlini
#82860
Azért jó tudni, hogy a "másik oldalon" is van aki tovább lát a saját orránál.
berlini
berlini 2020. 08. 03. 13:08
Előzmény: #82857  CyrusTheGreat
#82859
Akkor jó, mert ezt a mondatodat félreértettük:
"...emberek nagy része számára nem annyira transzparens a demat tőke felhalmozása, szemben a saját magukat előtérbe toló, hencegő ingatlanbárók tevékenységével."
berlini
berlini 2020. 08. 03. 13:07
Előzmény: #82846  CyrusTheGreat
#82858
Ez a hajó soha sem megy el.
Minél tovább húzzuk az időt, annál fájdalmasabbak lesznek a következmények:
- teljesen szétszakadt társadalom. A egyik oldalon akiket az életbe ugy inditottak el, hogy boldogulni tudtak (persze nem kis saját erőfeszitéssel.) A másik oldalon azok akik irni olvasni sem tanultak meg rendesen, és egy részük már alkoholista szülök gyermekeként terhelten jön a világra. 
- Gettósodás folytatódik. Lesznek falvak amelyek köré azért épitenek elkerülő utat majd, hogy ne kelljen végighajtani a főutcán. Később lesz már egy komplett megye ahonnan mindenki elmenekül és maradnak a leszakadtak. Még egy generációval később megépülnek az első acélkeritések, csak mostmár az országon belül......
Kérdem én.
Biztosan elment már az a hajó?
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 13:03
Előzmény: #82856  berlini
#82857
"Ha valaki ingatlant vesz az már henceg, ha ezt nem titkolja?"
Én biztosan nem állítottam ilyet, a két befektetés közötti láthatósági különbségre hívtam fel a figyelmet.
berlini
berlini 2020. 08. 03. 13:01
Előzmény: #82850  CyrusTheGreat
#82856
Én meg azon csodálkozom, hogy személyeskedés nélkül itt már egy témát sem lehet megvitatni?
Ha valaki részvénybe fektet és elmeséli az normális?
Ha valaki ingatlant vesz az már henceg, ha ezt nem titkolja?
Nem lehet, hogy egy csipetnyi irigység is beszél belőled?
berlini
berlini 2020. 08. 03. 12:30
Előzmény: #82849  Törölt felhasználó
#82855
Pont ezért hoztam elő Amerikát. Ott többen tudnák megengedni maguknak a saját lakást, mégsem teszik.
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 12:30
Előzmény: #82852  fogpaszta
#82854
Én elhiszem, hogy minden egyes feldolgozott fizikai inger praktikusan egy Rorschach-teszt, de ha végiggondolod a mondanivalót, akkor rájöhetsz, hogy egy fundamentális különbség van az ingatlanbefektetés és a pénzügyi eszközbe történő tőkebefektetés között: az utóbbiról az elektronikus megbízástörténet és a számlakivonat (portfolió-kimutatás) tud, míg a másikból kizárólag akkor tudsz pénzt csinálni jelenleg, ha mindenféleképpen találkozol legalább egy emberrel (plusz jobb esetben egy közjegyzővel is). 
Innentől kezdve pedig elég nyilvánvaló, hogy melyik láthatóbb a tömeg számára.
És megnyugodhatsz, az az ember, aki tőled kiveszi a lakást is elmondja egy csomó embernek, te magad is elmondod egy csomó embernek, van aki tényközlésszerűen, van aki egészen másképp (van itt példa mindkettőre, hencegőre és nem hencegőre).
A mondandó semmit sem változik, függetlenül attól, hogy te épp melyik aspektusán húzod fel magad.
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 12:27
Előzmény: #82852  fogpaszta
#82853
Senkinek semmi baja(nekem biztos nem) nem lenne a nem saját lakhatási célú ingatlannal is rendelkezők (egy részével), ha ne érezném többen is úgy, hogy Ők fújták a passzát szelet, bár mint kiderült igazából még meg is lepődtek az emelkedés mértékén(tegla is bevallottan ezek közé tartozik).
Én el is ismerem, hogy szükséges állami/céges megoldás híjján az országon belüli mobilitás növeléséhez arra, hogy legyenek kiadó lakások.
Számomra minden csak az arányokról szól, vagyis az inflációt némileg meghaladó áremelkedés vs háromszázkitudja hány százalékos robbanás(lufi?) között.
Lassan be biztosan egyébként megérkezünk arra az árszintre, amikor én is veszek vmi nem kizárólag a lakhatásomat szolgáló bungalót, ha így haladunk.
És én továbbra is tartom azt is, hogy a vírus ennek az árszintnek a vissza/eljövetelét max meggyorsította, de nem okozta.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 03. 11:51
Előzmény: #82850  CyrusTheGreat
#82852
"A hiszti hiánya pedig annak szól, hogy az emberek nagy része számára nem annyira transzparens a demat tőke felhalmozása, szemben a saját magukat előtérbe toló, hencegő ingatlanbárók tevékenységével. Ennyi."
-
Hogy neked ( is ) mindenről az "ingatlanbárók" jutnak eszedbe mint negatívum... :)
-
Amúgy mi az hogy hencegés? Az sztem nem hencegés ha valaki egy ingatlan fórumon hozzászól a témához és sajét tapasztalait, gondolatait megosztja egy-egy téma kapcsán.
-
Titkolják el hogy van/ vannak lakásik, garázsaik, irodáik, stb.. kiadva? Vagy mit kellene csinálniuk, hogy ne tűnjenek úgy, hogy hencegnek?
-
Tudom a legjobb az lenne ha innen felszívódna minden "ingatlanbáró" de akkor meg milyen unalmas lenne itt a fórum egyrészt, másrészt meg csak tudnak néha-néha olyan gondolatokat, élettapasztalatokat megosztani amiből lehet tanulni ( lásd melós többször is leírta, hogy Ncseed-től is tök sokat lehet tanulni )...
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 11:30
Előzmény: #82850  CyrusTheGreat
#82851
Masodik mondat forditva, de kitalalhato, mit akartam irni.
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 11:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#82850
Én nem láttam, hogy bárki is megmagyarázta volna, hogy ez lenne a világsztenderd. Miért lenne törvényszerű, hogy a  lakossági állampapír kamata magasabb legyen, mint hitelkamat? Ez ugyanolyan, mintha azt mondanád, mindenhol kötelezően kell SZJA-t fizetni és punktum. Aztán mégis vannak olyan országok, ahol nem kell. Miért kellene mindenkinek igazodnia? Ez is egy ugyanolyan piac.
A hiszti hiánya pedig annak szól, hogy az emberek nagy része számára nem annyira transzparens a demat tőke felhalmozása, szemben a saját magukat előtérbe toló, hencegő ingatlanbárók tevékenységével. Ennyi.
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 11:16
Előzmény: #82843  berlini
#82849
Miert epp amerikat hoztad fel peldanak, hogy meg ott se szakadnam meg a sajat lakas utan mikozben kb meg kiflit is hitelbol vesznek.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 03. 11:13
Előzmény: #82843  berlini
#82848
Nagyon jó gondoltak sztem is!
getrich-or-dietrying 2020. 08. 03. 11:12
Törölt hozzászólás
#82847
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 11:09
Előzmény: #82843  berlini
#82846
Tökéletesen egyetértek a leírtakkal, de nagyjából úgy érzem, ez a hajó már elment - nem szeretem ezt a mondást, de nem látom, hogy képesek lennének meghaladni a begyöpösödött gondolatvilágot. 
getrich-or-dietrying 2020. 08. 03. 11:08
Törölt hozzászólás
#82845
PersonaNonGrata 2020. 08. 03. 11:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#82844
"A magyar háztartások leggazdagabb 10%-a rendelkezik a pénzügyi eszközök 66%-ával, övék a készpénz és a betétek 39%-a, a biztosítások 54%-a, illetve a részvények, céges részesedések 92%-a. A családok egyik fele rendelkezik a megtakarítások mindössze 10%-a, a másik fele pedig a 90%-a fölött. Ezekhez hasonló érdekességek derültek ki az MNB új kiadványából." 
https://www.portfolio.hu/befektetes/20170613/megdobbento-szamok-ennyire-gazdag-a-magyarok-felso-10-szazaleka-253397
berlini
berlini 2020. 08. 03. 11:03
Előzmény: #82838  Törölt felhasználó
#82843
Attól, hogy normális ember agyával már nemmegy egy újabb demográfiai csomagot letenni az asztalra, attól azon még törik a fejüket. 
Miután nem tudnak kibújni a bőrükből ezért ugyanabba a rossz irányban fognak még elképesztőbb intézkedéseket hozni.
pedig volna megoldás.
A gyerek vállalás összes magával vonzott költségeit kellene átvállalni a családoktól.
- ingyenes iskoláztatás egyetemig (ha eljut oda a gyerek) az összes mellékköltségeivel (étkeztetés, ruháztatás stb.) És itt azok a hangok sem lennének hangosabbak, amelyek régen a családi pótlék emelésekor jöttek, hogy a 10 gyerekes cigánycsalád a pótlékból él. (Illetve élne, ha a papa nem inná el már a hónap első napjaiban.)
- nagyon szigorú gyermekvédelmi törvények. Aki nem képes biztositani gyermekei testi lelki fejlődését attól el kell venni. Ehhez persze szuper 21.századi gyermekotthonokra van szükség. Nem úgy hogy ott az idősebbek bűnözőkké nevelik a kisebbeket. Egy nevelőre nem 10-20 gyerek nhanem max 3. Az otthonok családokat mint sejteket tartalmaznának. Két nevelőszülő + max 4-6 gyermek. Természetes sportpálya uszoda része a komplexumnak.
Hogy sokba kerülne.
Igen.
De nem kerülne sokkal többe mint az őrületes stadionépitési program.
És ennek eredményeként értelmes, szakmát tanult gyermekeket nevelhetnénk fel.
Fenti program részeként évi 20 ezres bérlakásépitési projekteket inditanék, ahol normális albérleti dijért tudnának a többgyerekes családok lakni.
Sehol a világon (még amerikában sem) nincsen olyan ideológia, hogy mindenkinek saját lakásban kell laknia. ha beledöglik is, de legkésőbb élete végén fel kell tudni mutatnia egy tehermentes lakást.
Tragikusan hamis irány.
Ennek eredményeként épültek települések ezrein lakások, amelyek ma üresen állnak, eladhattlanak miközben sokszor egy élet munkája fekszik bennük.
Ez az emberek fejébe vert ideológia megakadályozza a munkaerő természetes mobilitását. (Gondoljunk bele. Eladni töredékáron egy házat aminek áráért a munkahelyhez közel még egy garzon önerejét sem tudja megfinanszirozni?) 
A mobilitás szükségességét tagadni az a szmemben olyan mintha valaki vissza akarna menni egy időgéppel az Etelközbe és ott győzködné eleinket, hogy ne kelljenek utra inkább megfinanszirozza nekik, ingyen kapnak kőházakat, (amelyet addig csak hallomásból ismertek.)
Mi lett volna velünk, ha akkor is lett volna egy ilyen eszes vezérünk mint ma?
Törölt felhasználó 2020. 08. 03. 11:03
Törölt hozzászólás
#82842
CyrusTheGreat 2020. 08. 03. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#82841
Normális világban miért fordul elő, hogy a boltban leértékelik 20%-kal a kiflit, ha egyébként mindenhol másutt a környéken meg teljes áron adják? Nyilván azért, mert van valami célja a kereskedőnek: készletkisöprés, vásárlók odaszoktatása, esetleg csak szimplán hülye vagy így kelt fel. Ugyanez az ÁKK-nál is - van egy jól kommunikált elérendő céljuk, amiért megéri nekik a piacinál drágább finanszírozási költségek bevállalása.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek