Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2020. 01. 10. 21:29
Előzmény: #56337  CyrusTheGreat
#56340
A bektetok zome szerintem bevasarolt.
Zedisdead 2020. 01. 10. 21:19
Előzmény: #56284  berlini
#56339
Ennek a végét én úgy ismerem, hogy sajnálom teknős, ilyen a közel-kelet.
Törölt felhasználó 2020. 01. 10. 21:16
Törölt hozzászólás
#56338
CyrusTheGreat 2020. 01. 10. 21:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#56337
Nyilvánvalóan túltoltak a budapesti lakásárak, de a befektetőkkel mindig számolnod kell (és itt hangsúlyosan befektetőkre, nem "befektetőkre" gondoltam). A befektető mindig számol (és tud is számolni), nagyon-nagyon nagy depresszióra lenne szükség, hogy ők is eltűnjenek. Annyi előnyöd van, hogy biztosabban tudsz árazni a széles körben elérhető és ismert MÁP+ miatt. Ez csak abban segít, hogy megtaláld, mi az, ami abszolút mértékben túlértékelt (felhívni sem érdemes), mi az, ami körülbelül normális áron van, és mi az, ami abszolút diszkont áron megy.
Hangsúlyozom, nem az a lényeg, hogy te befektetési céllal vegyél (maximum a teljes vagyonom 15%-át tartanám ingatlanban), csak az, hogy számolj a befektetőkkel, mint valós piaci szereplők.
Törölt felhasználó 2020. 01. 10. 21:05
Törölt hozzászólás
#56336
Törölt felhasználó 2020. 01. 10. 20:51
Törölt hozzászólás
#56335
MrLajos 2020. 01. 10. 20:26
Törölt hozzászólás
#56334
MrLajos 2020. 01. 10. 20:24
Törölt hozzászólás
#56333
CyrusTheGreat 2020. 01. 10. 20:21
Előzmény: #56331  hunor555
#56332
Nem csak az említett kommentelő igaz az, hanem az emberek 99%-ára...
Tényeknek utánanézni, nem a különböző heurisztikák alapján döntést/ítéletet hozni, hanem tények/tapasztalatok alapján, kicsit gondolkodni, empátiával a többi szereplő helyébe képzelni magát - na ez nem megy a nagytöbbségnek. Hozzátenném, a nagy többség nem is úgy áll az életben (hangsúlyozom, hogy nem az anyagiak terén, hanem az életben - ennek adott esetben egyetlen eleme is lehet egy jól működő, harmonikus család működtetése, csak, hogy a legkézenfekvőbb és a családvédelmi akciótervre reflektáló példát mondjak), mint az, aki hajlandó a fentiek közül legalább egyre.
hunor555
hunor555 2020. 01. 10. 20:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#56331
Nekem elsősorban azzal van bajom hogy barátunk hall valamit az interneten és azt készpénznek veszi. Ennyi erővel én is mondhatom hogy múlt héten ausztráliában kengurura vadásztam és a töltények koalahátizsákomban voltak. Még csak a szikrája sincs meg az utánajárásnak, benyalja 'mer a tévé bemondta elven, itt meg jó tanuló módjára tényként beböfögi. Csak poénból utánanéztem a harvardnak az orrba szájba ajnározott iskolának mennyi az éves díj. 80k. https://www.cnbc.com/2019/04/05/it-costs-78200-to-go-to-harvardheres-what-students-actually-pay.html De ha már villamosmérnök vagyok legyen a MIT ott csak 51k
 https://web.mit.edu/facts/tuition.html
Ezek nem kevés díjak, itt tényleg a tehetősebbek vagy okosak mehetnek ide ösztöndíjjal vagy eladósítod magad már egyetem alatt.
Aztán akkor a bölcsi 60k/év. oké. Milyen tritonokat képezhetnek ott. Egyébként nannyt már kapsz havi 1200ért newyorkban, azt is megnéztem. Bölcsit nem nagyon találtam nem írják az árakat, de ilyen nannyárak mellett nem hiszem hogy drágább, mert a nanny nagyobb luxus, házhoz jön, megy, nem kell még a hurcolással is baszakodni, aztán ha mexikói mint a diehardban a gyerek még spanyolul is megtanul :D
A youtube-al meg ha nyomatod az ilyen milliós megtakintéses videókat havonta, akkor olyan 3-4000ret simán megkeresel, a Dancsó is ebből él nem is olyan rosszul, aztán az angol nyelvű piac picit nagyobb.
Valahogy nem akar összeállni a kép.
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 10. 20:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#56330
Nem kevés DAX cég, bank, biztosító stb központja, vezetése van Münchenben, pár tízezer ember havi ötszámjegyű fizetéssel. Nekik szép lakás kell, pluszmínusz egy ezres nem számít.
CyrusTheGreat 2020. 01. 10. 20:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#56329
Ez tökéletesen osztom, talán azzal a kiegészítéssel, hogy én kizárólag ott vásárolnék, ami 1950 (Nagy-Budapest létrejötte) előtt is Budapestnek számított - na, de ez már csak az én vesszőparipám.Egyébként most én is gyorsan ránéztem a .com-on a 20-26M-es árkategóriára - azt kell mondjam, van találat bőven, valóban úgy tűnik, mintha elkezdődött volna. Megmondom őszintén, nincs összehasonlítási alapom, ezt a szegmenst egyáltalán nem néztem.
Újpesten, Békásmegyeren 50 nm feletti panelből 24-26M között kifejezetten nagy a kínálat - én nem szeretem ezt a környéket, de ha kell a méret és bevállalja az ember a panelt, akkor azt látom, hogy már azért lehet válogatni. Ezeknél még szerintem nyugodtan lehet alkudni 5%-ot, akár hitellel is.
23M felett befektető sem viszi el előled, erre a méretre és környéken én kb 115-ot számoltam, de őszintén szólva 130-ért már téglát is kiveszel Újpesten, szóval lehet, hogy azt mondám, 20-21M-nál jelenne meg ezen a környéken és méreten a befektetői vásárlás (persze, ha valóban van eszük, akkor ennél alacsonyabban).
- - - - - - - - 
Btw, VI. és VII. kerületben azt látom, hogy eszméletlenül szállnának ki a "befektetők" az AirBnb-re átalakított kis garzonoktól 24M-28M sávban. Más kérdés, hogy ami AirBnb-s garniszállónál elmegy, az már saját célra nem, jellemzően úgy történtek az átalakítások, hogy saját célra azért még rá kell költeni - ezzel egyébként csak maguknak ástak gödröt (megérdemelten).
Itt azért vannak olyanok, amelyeket egyedülálló fiatalként megnéznék.
MrLajos 2020. 01. 10. 20:08
Törölt hozzászólás
#56328
lohran 2020. 01. 10. 19:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#56327
16 millios garzon se nagyon csabito befektetesre.
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 10. 19:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#56326
Münchenben sem hiszem, hogy minimálbérből fizetik ki a havi 2-3000 eurót egy jobb helyen levő 100+ nm-esre.
MrLajos 2020. 01. 10. 19:46
Törölt hozzászólás
#56325
tihamer
tihamer 2020. 01. 10. 19:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#56324
"És befektetésre keresett a beszélgetésből kiderült.    "
Ilyen időszakban befektetésre?
Szvsz. mániában tartani, válságban vásárolni.
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 10. 19:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#56323
A 8. belső részei már nem olyan horror mint régen, csomó új ház van, diákok szeretik mert minden közel van, jó áron ki lehet adni a kicsi modern lakásokat.
Törölt felhasználó 2020. 01. 10. 19:22
Törölt hozzászólás
#56322
Törölt felhasználó 2020. 01. 10. 19:12
Törölt hozzászólás
#56321

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók