Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 22. 09:25
Előzmény: #35755  elemerorsos
#35760
Az új lakások nagyjára már megvan a vevő (óriási kereslet van az újra)  .. Javíts ki ha tévedek...  
Svájci frankhoz pedig a mostani forint alapú fogyasztó barát hiteleket hasonlítani... picit meredek.. 
Bár biztos lesz aki változó kamatra veszi fel, de ez csak a hitelfelvétel max 1/3 a  viszont ha csak 1-2 % al emelkedik a jegybanki alapkamat akkora szívás nekik se lesz.. 
Ebből következően árleszorító hatás minimális lehet .. Persze nem biztos, hogy bejön a teóriám, de eddig úgy ahogy itt sokan 2013 -2014 ben a svájci frank hiteles megmentési csomagokra vásároltam lakást , mert "tudtam" hogy ez  és a kamat csökkentések előbb utóbb beindítják ide haza is az ingatlan piacot... 
impudent 2019. 02. 22. 09:24
Előzmény: #35758  impudent
#35759
Ha a befektetők elindítják akkor megy utánuk a birkacsorda, fázis késéssel
impudent 2019. 02. 22. 09:23
Előzmény: #35755  elemerorsos
#35758

a befektetők vetnek véget ha kelleni fog a pénz, a megnövekedett költségekre illetve új helyre tenni.
Ők indították Ők fejezik be az őrületet.
Ez azért biztos mert több már a lakás mint a lakos relatíve tehát a lakások nagy szelete náluk van és nekik az nem lakhatásra kell, tehát mobilizálható.
Itt a kérdés ,hogy mikor 10 év múlva, soha, vagy holnap.
Zazie90 2019. 02. 22. 09:22
Előzmény: #35755  elemerorsos
#35757
Én ekkor Amerikában végignéztem a nagy robbanást ami az egész rendszer összeomlásához vezetett. Elosszor azt mondtam Európa még jobban jár de láttam testközelből mit tett Spanyolországban, Íreknel meg Kis Britanniaban...
Ha megint rendszerszintű leolvadas van és eltűnik a izgalom a rendszerből akkor itt is gond lehet habár (lasdd előző post-om) mi meg a görbe elején vagyunk. Itt nincs olyan m3teku eladósodottság...
elemerorsos 2019. 02. 22. 09:21
Előzmény: #35753  Zazie90
#35756
Szeretnék én is ilyen optimista lenni, mint te. Az első buborékban én is ilyen voltam, 12 éve. Akkor én se láttam vagy nem hittem el a "repedéseket", meg a fundamentális bajokat. Igen, Bp nem rossz város, de nem is annyira jó. A minőséghez képest már túlárazott. 1 millió dolláros lakásokkal ne viccelj már, annyiért tengerre néző 150 m2-es lakást lehet venni Californiában, ahol az átlagfizu havi 8-12 ezer dollár. Ha csak a felébe kerülne Bp-n egy ilyen lakás, eladnék mindent és elhúznék Malibuba vagy Miamiba. Hé, várj, annyiba kerül :-)
elemerorsos 2019. 02. 22. 09:16
Előzmény: #35750  Cyberslider
#35755
Én sok itteni fórumozóval ellentétben végigcsináltam a 2000-es évek őrületét is (vettem és adtam is lakásokat), láttam és emlékszem rá hogy akkor mi ment. Ez a hangulat már a vége előtt volt nem sokkal. Egyáltalán nem látom, hogy mi fog véget vetni ennek, de akkor se láttuk előre. (Emlékszem 2008 nyarára, abban az évben vette fel a legtöbb ügyfél a CHF hitelt, nehogy lemaradjon. És jöttek az elemzések, hogy kizárt, hogy az EUR/HUF árfolyama tartósan 260 fölött legyen.) Én is pörgetem a lakásokat, mint eddig, de továbbra is gondjaim vannak azzal, hogy mi lesz, ha az idén átadnak 30-40 ezer új lakást. Mivel népesség növekedés nincs, ezek a vevők elfognak tűnni a bérleti piacról, ha meg sajátban laktak, akkor az jön a piacra.
Criscito 2019. 02. 22. 09:16
Előzmény: #35750  Cyberslider
#35754
Egészséges piacnak tűnik. Ja, nem. 
Zazie90 2019. 02. 22. 09:16
Előzmény: #35750  Cyberslider
#35753
https://www.zerohedge.com/news/2019-02-21/australias-housing-bubble-could-topple-government
https://www.zerohedge.com/news/2019-02-21/real-estate-market-slows-canadians-continue-plunder-equity-their-homes-0
Mai hírek a nyugaton...
Lehet egy ketten itt ebben igazolást I látják magukat de szeretnék rámutatni hogy mi azért még nagyon messze vagyunk az 1 millió dolláros átlag Budapesti lakásoktol. A világnak ezen a felén az elmúlt 30 év nagy gazdasági ugrása egyrészt az ingatlanok mint termék financializacioja és majdhogynem konstans emelkedése alapozta meg.
Ezért mondom hogy kar karogni mivel ebbe a világba kapcsolódunk be ez történik itt is. Csak mi meg nagyon az elején vagyunk ennek a történetnek.
Ha csak helyi sztorikat nézed akkor nem látod a fáról az erdőt.
Aki most szidd mindenkit itt meg nyugatra néz mint a bezzeg világ azt sajnos ki kell abranditsam. A buborék ott már nagyon nagy, sok eselye nincs egy egyszerű embernek...
Törölt felhasználó 2019. 02. 22. 09:06
Előzmény: #35739  Bandi_ujonc
#35752
Most fog realizálni a vidék is.. Gondolt a kormány rájuk is.. ( nekem ez rossz hír, mert 8 év múlva egy szép vidéki családi házba szerettem volna vissza vonulni, de nem lesz az annyira olcsó ahogy elnézem..)
DAXHU 2019. 02. 22. 09:02
Előzmény: #35749  elemerorsos
#35751
Az Edenred, Sodexho stb cégek elzavarása miatt kapott 30 milliárdos bírságot sem követeli senki számon a kormányon.
Cyberslider
Cyberslider 2019. 02. 22. 09:00
#35750
A fenébe az egésszel. Perpill nálunk kb. úgy viszik a lakásokat, mint máskor mi az üzletben a kenyeret. Ami megvolt tegnap, ma már nincs meg. Úgy kell vadászni a normálisabb lakásokat, és nagyon gyorsan dönteni. Vasárnapi bejelentés után már 1, elkapták mind ami volt és normális lakás volt jó áron 2, nincs. Azt nem tudom mi lesz a vége, de tegnap is belefutottam egy belvárosi 3x nm-es lakásba 61 millióért, meg egy 90-esbe 140-ért. Tulipánhagymát vegyenek :) Hát mindegy tér van felfelé a csillagos ég...
elemerorsos 2019. 02. 22. 08:57
Előzmény: #35748  elemerorsos
#35749
Ráadásul 30 ezer euró kamatmentes NINJA hitel. Mi lesz itt... Meg főleg akkor mi lesz a belső fogyasztással, amikor az állam gyerek hiányában tömegesen szedné vissza az addigra eltapsolt 10 milliókat. (Gondolom erre szándék sincs, kezelhetetlen is lenne, majd elengedik valahogy.)
elemerorsos 2019. 02. 22. 08:50
Előzmény: #35746  Zsolt90
#35748
A NINJA hitel már az utolsó stádium szokott lenni egy ingatlanpiaci ciklusban. Lásd pl. spanyol, ír ingatlanpiac a 2000-es évek második felében.
Zazie90 2019. 02. 22. 08:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#35747
:)  haha... Először is itt ilyeneket jelentenek de én nem ilyen snowflake vagyok szóval ne izgulj azon.
Keress rá a kifejezésre  "useful idiot".. . Ezek azok akik itt szajkozzak a külfold külföld Uber alles meg Magyarország ilyen szar olyan szar meg az Orbán...
Én lehet azért is gondolkodom máshogyan mert fiatal életem javát nem itthon töltöttem, nem csak itt szocializálódtam. Ezért lehet furcsa amit írok nem hiszek abban hogy bebizonyítom hogy az élet szar meg engem hogy elbantak az menő... Próbald meg ezt elő adni máshol vagy egy értelmesebb embernek szépen lesajnal. De nem az a fajta lesajnalas lessz ami után epedeztek hanem a nem jó fajta igazi sjanalat: loooser.... 
Építsd magadat, életedet, a szűkebb környezetedet, hazadat a világot.
Áprilisban telepulok véglegesen haza és életemmel elosszor élhetek a lehetőséggel és igen májusban biztos hogy a fideszre szavazók. Egyrészt elismeresul amit gazdaságilag, már elért azzal hogy megépítette az alapokat és jó sínre rakta most az országot meg legalább pár evre. Másrészt kivívta az elismerését a világ nagy részének. Jó érzés megint magyarnak lenni! BE HUNGARIAN!!! :)
Zsolt90 2019. 02. 22. 08:08
#35746
Hitelbírálat nélküli hitelt bárkinek. Ó te jó ég..
Aria 2019. 02. 22. 02:15
Törölt hozzászólás
#35745
Aria 2019. 02. 22. 02:12
Törölt hozzászólás
#35744
Aria 2019. 02. 22. 02:11
Törölt hozzászólás
#35743
Aria 2019. 02. 22. 02:09
Törölt hozzászólás
#35742
tihamer
tihamer 2019. 02. 22. 01:49
Előzmény: #35695  lohran
#35741
"Nem azért dolgozom ,hogy más gazdagodjon rajtam."
De, alkalmazottként azért dolgozol!
Fel kéne nőni!!!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek