Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 csütörtök, 13:50
Előzmény: #229559  Xis24
#229560
Vagy izomman fogja felvenni a támogatásokat ha elég sok lakást vesz és nagy lesz. 😃 De ahhoz egy saját kaptár kell de azt nem akar. 😃
Xis24 csütörtök, 13:48
#229559
Jövőbe tekintve. Szerintem piaci alapú bérlakások fognak épülni.. amire támogatást kapnak a bérlők.A nagy halak megeszik a kicsiket mert ők nem fognak megfelelni a támogatói feltételeknek.  
izommanujra csütörtök, 13:47
Előzmény: #229557  EURHUF_goes_to_haven
#229558

Végül is ott a pont ! ;-)  Minden szentnek maga fele hajlik a keze... ;-) Jöjjön aminek jönnie kell.. de hogy ebből hogy lesz ingatlanpiaci aktivitás azt nem tudom ha rontanak a megtérülésen, de ők tudják én ehhez hülye vagyok .. ;-)
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 13:43
Előzmény: #229553  izommanujra
#229557
Szóval ha neked nem kedvezően cselekszenek (airbnb a hosszúra borítása pl ) akkor pfujj és szemetek, de ha fújják a lufit (támogatások) akkor mekkora királyok ? Ennyire nem lehetsz azért te se egyszerű, hogy elhidd, hogy ez piaci alapú, és örökké tart... ez annyira 1 bites gondolkodás hogy egy alsó 4. es közepes matekból is megérti... 
Xis24 csütörtök, 13:41
Előzmény: #229553  izommanujra
#229556
gen ez piaci. Nem volt szó szociálisról.
izommanujra csütörtök, 13:41
Előzmény: #229553  izommanujra
#229555
Mindegy ha lesz is megyek hasitasival letojom a kiegészítésért ! ;-)
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 13:41
Előzmény: #229550  Pistike12
#229554
Azt is kimondta, hogy a boltok drága árai a boltok extra profitja miatt volt , annak ellenére, hogy a Ft elszállt és a nyakukba kaptak kismillió adót pont a kormánytól... De persze amit ők tesznek azt másra kenik... hülye aki elhiszi azt is amit kérdeznek..majd ha ló legel a sírjukon , de inkább akkor se.
izommanujra csütörtök, 13:40
Előzmény: #229551  Xis24
#229553

110 lakás ugye viccelsz Ez  szociális bérlakás? Szerintem piaci alapon fog ez is menni..
Nevetséges más f@szával akarják már megint verni a csanalat tudják ahhoz nem kell pénz - mert nincs is rá.. ( AIRBNB moratórium adó emelés  + lakbér szabályozás ) .. Bár azért még bízom, hogy nem fogják az albérleteket sapka alá tenni azt mondták nincs kommunista tempó meglátjuk.
Xis24 csütörtök, 13:37
Előzmény: #229551  Xis24
#229552
Én úgy hallottam ki, hogy ez az irány.
Pistike12 csütörtök, 13:36
#229550
Azert figyelemre meltoak a zseninek kikialtott, eloszor evekig a monetaris es inflacios politikaert felelos (amely osszedolt tole) , majd a gazdasagert felelos (amely azota amiota ott van hianyt hianyra halmoz) Nagy Marton szavai, aki szerint a lakhatasi valsagert az ONKORMANYZATOK!!! valamint a kollegiumokat nem epito EGYETEMEK!!! a felelősek.
Vmi egeszen elkepeszto h ilyen ember ilyen beosztasban lehet! 
izommanujra csütörtök, 13:35
Előzmény: #229548  izommanujra
#229549

Ahhoz sok sok pénz kell ( adófizetők pénze) hogy legyen belőle valami és sok sok év .
izommanujra csütörtök, 13:35
Előzmény: #229547  Second Wave
#229548

bérlakás építésről még nincs semmi konkrétum .
Csak kollégium építést jelentett be a miniszter .
Second Wave csütörtök, 13:30
Előzmény: #229523  Ecnedam
#229547
Igen, van arra is egy kis (elég halvány!) esély, hogy csak verbális intervenciót látunk, aminek az volna az értelme, hogy kialakít egy fajta várakozást, hogy na majd nemsoká' már jobb lesz, és ezekre leszavaz a nép. 
Azért évi 25 000 bérlakást megépíteni nem kevés idő. Mire ezekről a bérlakásokról kiderül, hogy random kistelepüléseken épülnek valami akkugyár mellett a határban, akkorára pont túl leszünk a választáson. 
Ahogy II. Ramszesz mondta: 
"A reményhal megy utoljára".
(valójában ezt mondta: A remény soha nem hal meg, csupáncsak elfelejtődik.)
Valami szaki a múltkor elmagyarázta hogy lehetséges olcsóbb lakásokat építeni: 
1) pl. ha ajándékba kapják a telket az önkoritól... (adófizető fizeti)
2) 0%-os projekthitelt kapnak (adófizető fizeti)
stb., voltak még ötletei.
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 13:25
Előzmény: #229515  izommanujra
#229546
És visszatért a floodder.... Igen eltaláltad a lényeget... leszámítva hogy az élelmiszer rohadtul nem 40% ot ment hanem inkább 100 at, de persze linkelj még be 342 KSH adatot, amiről nyiltan tudjuk hogy kamu... Ugyan már jobb van te ennél... Öntözd csak, úgyis az égig érnek, adót is fizesd rendesen ;) Abból fizetik a Ft romlást én meg a hitelemet, KÖSZI!
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 13:18
Előzmény: #229508  Freszelés
#229545
Itt biztosítója válogatja van ahol benne van pl AOK, de TK nál is a szemfogakon és az első metszőkig  az örlő fogaknak talán az 50% át téritik pl tömésnek.. (ki érti..)
ehe
ehe csütörtök, 13:13
Előzmény: #229525  mr_bob
#229544
Én drukkolok neki továbbra is !
ehe
ehe csütörtök, 13:12
Előzmény: #229539  izommanujra
#229543
Sajnos két ujjamon meg tudom számolni a patrióta kommentelőket itt, abból az egyik már asvájcban folytat cigányéletet :D.
Persze biztos sok fideszes barátodnak kinyilt most az infóid miatt a szeme.
Remélem tényleg kinyílik már 1x végre elég patriótának, hogy legyen itt vmi más.
izommanujra csütörtök, 13:11
Előzmény: #229541  Ishar
#229542

DE  az átlagbérekhez nézzük.
De az elmúlt 3 évben jelezni szerettem volna " csupán" inflációval mentek fel az árak  az ingatlan piacon.
Ebben semmi rendkívüli nincs !
Ishar
Ishar csütörtök, 13:08
Előzmény: #229536  izommanujra
#229541
Most akkor mégsem az inflációhoz, hanem az átlagbérhez kell nézni az ingatlan- és albérletárakat?!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók