Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 12:47
#1020
Egy Pest megye nagyságú jégtömb fog leszakadni az Antarktiszról
2016.12.04. 11:14
Az antarktiszi jégtakaró egy 91 méter széles, 112 kilométer hosszú és 536 méter mély repedéséről posztolt képet NASA december harmadikán. A hasadék a Larsen C selfjégrészen található és pár éven belül jó eséllyel egy Pest megye nagyságú jégtömb leszakadását fogja okozni.
link

Trámp urat oda kellene telepíteni, meg a többi co2 tagadót
Phylaxa 2016. 11. 30. 22:04
Előzmény: #1018  xmann
#1019
Hááát annyit tudok erről, hogy a bozon-ra volt elég kapacitása a CERN-nek, de erre még egy darabig nem lesz számítógépes kapacitás a bolygónkon.

Csak találgatok, de ez is egy paraméter lehet: a valódi északi pólus először Canada felé indult el, mostanában pedig irányt váltott és London felé tart. :)

Elképzelhető, hogy van egy pár millió paraméter, amit számításba kell venni valahogy. :)
xmann 2016. 11. 30. 21:57
Előzmény: #1016  Phylaxa
#1018
és ebben az az izgalmas, hogy van olyan elmélet is, hogy berakod a Co2-t a légkörbe, ettől olvad a jégsapka, a sok megolvadó jég viszont átállítja a tengerek sótartalmát, módosítja/lassítja/megállítja a Golf-Áramlatot, és átalakítja a légköri áramlásokat, aminek lehet olyan következménye is, hogy É-Európa eljegesedik, de olyan is, hogy nem.
xmann 2016. 11. 30. 21:55
Előzmény: #1013  Törölt felhasználó
#1017
Elég sokat olvastam klímáról, ez valami őrült bonyolult rendszer, minden hat mindenre, aztán még háromszor oda-vissza.

Kétségtelen hogy az ember hat a klímára, viszont erősen kétséges hogy ez a hatás pontosan hogy nyilvánul meg, milyen változásokat okoz.

Szóval ez a szemellenzős buta hozzáállás, hogy bármi rossz történik az a mi hibánk, de bármi jó az természetes, hát ez a szektásságnak egy nagyon súlyos, minősített esete
Phylaxa 2016. 11. 30. 21:54
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1016
Az északi sarkon 20 celsiussal melegebb van, mint aminek lennie kellene. Ha valaki tud egy erről szóló grafikont, tegye be legyen szíves!
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 21:21
Előzmény: #1013  Törölt felhasználó
#1015
Ne hari, de azért ez nevetséges... nem kicsit.. azon hőbörögni h zöld nő a hullámtérben és ez is a szemét klímaváltozás miatt van, hát ez az átesés a ló túloldalára esete.... kb. mint amikor állatvédők már azért nyavajognak, h megeszel egy csirkét... lassan ebben a kib...szott kifordult világban egy reteknek több joga lesz mint neked..

Aztán csodálkozunk a brexiten, EU ellenességen meg hogy európai fiatalok csatlakoznak az Iszlám Államhoz.. a faszság politikáját fel kéne már számolni.
pitcairn2 2016. 11. 30. 21:15
Előzmény: #1011  xmann
#1014
vigyázz mert a tárgy nemsokára az alábbi lesz:)

Re: Téma: Klímaváltozás NO pitrém és NO xmann (vagy xtrém? :) )
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 21:09
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1013
Így pusztul el a Tisza hullámtere a klímaváltozásnak köszönhetően - Videó

a süketeknek, vakoknak

ma 17:27

Most közölt drónfelvételünk Tiszatarjánban a Tisza hullámterében készült, ahol a WWF Magyarország 2007 óta dolgozik a helyi önkormányzattal.

Egy olyan fenntartható tájhasználati modell kiépítése és működtetése a cél, amely egyszerre javítja a természeti környezet állapotát és a helyi közösség életkörülményeit, miközben segít függetlenedni a külső energiaforrásoktól.

Elsőként a több szempontból is káros tájidegen gyalogakáctól kell megszabadulni, amely viszont nagyon jó tüzelő-alapanyag. A felvétel 27. és 32. másodperce között a kép jobb sarkában jól látszik egy méregzöld gyalogakác folt, ami később is feltűnik majd. Ez a rendkívül gyorsan terjedő özönnövény, a gyalogakác, folyamatosan veszi birtokba a helyiektől az ártéri legelőket és szántókat, jelentősen növelve ezzel a földhasználati költségeket és az árvizi kockázatot is. A levágott gyalogakácból faaprítékot készítenek, amelyet a helyi közintézmények fűtésére használnak. Természetesen a cél a gyalogakác folyamatos felszámolása a hullámtéren és egy új tájhasználat elindítása.

Ahol a WWF közreműködésével, a gyalogakáctól megtisztított terület élőhelyként még menthető, ott vízi bivalyok és szürke marhák kerültek elhelyezésre, akik taposásukkal és legelésükkel visszaszorítják a tájidegen növényeket. Eközben apró mélyedéseket, tavakat hoznak létre, amelyeket az itt élő állatok táplálkozó-, és búvóhelyként használhatnak. Ahol megfelelőek a termőhelyi adottságok, ott energetikai célú ültetvények jöttek létre, hazai fűzfajtákból. Ezek a füzek aztán 2-3 éves ciklusokban levágva és faaprítékká feldolgozva a gyalogakác utáni korszakban nyújtanak tüzelőanyagot a helyi közösség közintézményeinek fűtéséhez. Az önkormányzat épületeiben elhelyezett kazánok ültetvényből és gyalogakácosokból származó faaprítékot égetnek el, kiváltva ezzel évente legalább 60-70 ezer m3 földgázt és megspórolva ezzel legalább 6-7 millió forint kiadást.

Az éghajlatváltozás jeleként egyre erősődő szárazodás azonban itt is komoly hatással van mind az élőhelyekre, mind pedig a gazdálkodásra. Az év eleji kisebb árvíz megtöltötte ugyan a tavakat vízzel, de az aszályos időszakok alatt több mint egy métert süllyedt a vízszint. Ezzel együtt a környező talajvízszint is jelentősen csökkent. Ezért is fontos, hogy egyre több helyen legyenek ehhez hasonló vizes élőhelyek, ahol a víz természetes módon raktározódhat.

A projekt eredményeként csökkentek a korábban megterhelő energia célú kiadások, miközben új bevétel keletkezett.Lassan egy sokkal átláthatóbb, természetesebb táj alakul ki, mialatt a projekt folyamattá vált és tanulható, átadható, és a környéken is értékesíthető tudást adott a helyi önkormányzat és a helyi közösség számára.

link
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 20:12
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1012
Ha nem csinálnak valamit sürgősen, a klímaváltozás katasztrofális hatással lesz az életünkre

Drámai változáson megy át az Északi-sark ökoszisztémája, sürgős beavatkozás szükséges a globális felmelegedés ellen, különben a sarkvidéken élőknek és a bolygó több lakosának is katasztrofális hatásokkal kell szembenéznie - erre figyelmeztet egy pénteken közzétett jelentés, amelyet tudósok készítettek a térség környezetvédelmi kormányközi fórumának.
Az MTI által idézett dokumentum szerint a helyzet továbbra is aggasztó: az Északi-sark ökoszisztémáját alapvetően fenyegeti a klímaváltozás és az olyan emberi tevékenységek, mint az olaj- és gázkitermelés. Az Északi-sarkvidéki

Tanácsnak (Arctic Council) benyújtott jelentés szerint
a jégtakaró olvad, a tengerszint emelkedik, a partvidék pusztul, kiolvad a fagyott talaj, a térség növényeinek és állatainak élőhelye áthelyeződik.

A tudósok több mint tucatnyi várható főbb változásról számoltak be. Ezek között szerepel a nyári idényben a jégtakaró eltűnése a tengerről és a különböző halak populációinak összeomlása is. A változások kihatnak a klíma és a táj stabilitására, az állatok és növények túlélő képességére, az őslakosok életmódjára.
Az Északi-sarkvidéken bekövetkező változások az egész bolygóra hatással lehetnek, hiszen például befolyásolják az ázsiai monszunt.
A sokféle téren bekövetkező változások erősíthetik is egymást, ami katasztrofális következményekkel járhat - hangsúlyozta az ötéves tanulmány egyik vezető szerzője, Johan Rockström. Hozzáfűzte, hogy a térségben élőknek fel kell készülniük a meglepetésekre.

Marcus Carson, a Stockholmi Környezetvédelmi Intézet tudósa elmondta, hogy az utóbbi 12 hónapban egy sor további vészcsengő szólalt az északi-sarki változásokkal és azok hatásával kapcsolatban:
novemberben olyan szokatlanul meleg volt a Jeges-tenger vize, hogy nem tudott elkezdődni a jegesedés, ez pedig kihat az egész Föld klímájára.
xmann 2016. 11. 30. 19:41
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1011
nincs bizonyíték hogy ezt a klímaváltozás okozná. SŐT!

a jégkorszakokban sokkal kevesebb az eső, és nagyobb a pormennyiség, ez tudományos tény. A melegebb időszakokban visszahúzódnak a sivatagok mert több az eső.

MELEG JÓ, HIDEG ROSSZ. Tundrát akarsz MAgyarországra???
xmann 2016. 11. 30. 19:39
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1010
húzodjon is vissza az a gleccser! Ki akarna ma mamutokra vadászni? Inkább legyenek pálmafák
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 19:03
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1009
Valósággal megfő a Nagy-korallzátony
ORIGO2016.11.28. 16:3522

Az emelkedő vízhőmérséklet 2016-ban minden eddiginél pusztítóbban hatott az ausztrál Nagy-korallzátonyra - derítette ki egy új kutatás.

A korallzátony északi részén a legkritikusabb a helyzet, itt a korallállomány nagyjából 67 százaléka pusztult el, míg a középső régió valamivel jobb állapotban van, itt „csupán" a korallok 6 százaléka veszett oda. A zátony déli területein élő korallok viszont egészségesnek tűnnek – olvasható a BBC weboldalán. Megnyugodni azonban nem szabad, a klímaváltozás hamarosan az eddig érintetlen részeken is nagy pusztítást fog okozni, figyelmeztetnek a kutatók.

A korallfehéredés a beteg korallzátonyok ismertetőjegye. Amikor a tengervíz túlságosan felmelegszik, a korallokban élő, azok színét adó algák kilökődnek, és csak a fehéres színű mészváz marad vissza. Ha a folyamat hosszú időn át tart, a korallok elpusztulnak, ami súlyos csapást jelent az élőhelyként és táplálékként a korallokra támaszkodó halakra, és ezen keresztül az emberekre is.

Az Ausztrália keleti partjainál 2300 kilométer hosszan elnyúló Nagy-korallzátony 400 féle korallnak, 1500 halfajnak és négyezerféle puhatestűnek ad otthont, köztük néhány súlyosan veszélyeztetett állatfajnak is.
link
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 10:34
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
Gleccser végveszélyben – olvad az Aletsch

A Svájcban található Aletsch az Alpok leghosszabb gleccsere a maga 23 kilométeres hosszával, azonban svájci kutatók riasztó jövőképet vázolnak fel róla: jégmennyiségének 90%-a olvadhat el a század végére, miközben hossza jelentős részét is elveszítheti.
A globális felmelegedés hatására gyermekeink, unokáink már egy egészen más Alpokat fognak megismerni – véli Andreas Vieli glaciológus.
Meglepő méretek
A legutóbbi jégkorszakok során az Aletsch – a Rhone-gleccserrel összenőve – olyan méretűre hízott, hogy egészen a mai Lyon határáig nyúlt, hossza jelentősen meghaladta a 100 kilométert is (pedig ennél csak jelentősebb eljegesedések voltak, például a korábban tárgyalt Hólabda Föld). A jégkorszak végén természetesen visszahúzódott a mélyebben fekvő területekről. A XIV-XIX. századok során egy Kis Jégkorszaknak is nevezett hűvösebb időszak végére érte el legutóbbi maximumát a gleccser, azóta folyamatosan húzódik vissza – nagyjából 3 kilométert vesztett a hosszából, és egyes helyeken akár 300 métert is a vastagságából.link
Törölt felhasználó 2016. 11. 23. 13:58
Előzmény: #1006  -bubu-
#1007
Szükségállapot Bolíviában
SZA, 2016. november 23., szerda 13:15

A globális felmelegedés miatti szárazság miatt szükségállapotot rendeltek el Bolíviában. Több mint százezer család nem jut vízhez. A kritikus állapotok miatt a helyiek eltereltek egy folyót.
Hordókban és teherautókon hordják a vizet a lakosságnak a súlyos szárazság miatt Bolíviában. Az emberek hetente csak háromszor jutnak ivóvízhez. Van azonban olyan iskola is, ahova hetek óta nem jutott víz.

„Több mint három hét telt el anélkül, hogy utánpótlást kaptunk volna. Csak a hegyoldalról tudtunk vizet gyűjteni a gyerekeknek” – mondta el Rocio Lazarte iskolaigazgató.

A vízhiány miatt az iskolák két héttel előre hozták a tanítási szünetet, hogy megelőzzék a járványok kitörését. A gyűjtött víz egy része ihatatlan.

„Vödrökbe fogjuk idehordani a vizet. Már mosakodni sem tudunk, ki sem tudjuk mosni a ruhánkat” – mondta egy helyi lakos, Roxana Laruta.

Hivatalos közlések szerint a szárazság 125 ezer családot érint. Evo Morales, Bolívia elnöke szerint a kritikus helyzet oka a globális felmelegedés, ami miatt elapadnak a természetes vízforrások.

Morales helyi parasztokat is meglátogatott, akik állítólag eltereltek egy folyót, hogy legyen mit inni.

„Nem tudom, hogyan jutott eszükbe, hogy kipumpálják innen a vizet. Már tegnap is láttam ezt. Soha nem szóltak nekem erről. Legyenek óvatosak. A víz emberi jog” – közölte az elnök.

Bolíviában már nem először okoz komoly társadalmi feszültséget a vízhiány. 1999-ben és 2004-ben úgynevezett vízháború tört ki az országban, mivel az ország akkori vezetése privatizálta a vízellátást. A tiltakozások miatt azonban ismét az állam felügyeli a szolgáltatást.
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 23. 10:21
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1006
szóltak neki ....

re: Obama
Törölt felhasználó 2016. 11. 23. 10:19
Előzmény: #1004  elemes
#1005
Trump szerint az emberiségnek mégis lehet valami köze a klímaváltozáshoz

link

felébredt ?
elemes
elemes 2016. 11. 22. 10:34
Előzmény: #1002  Törölt felhasználó
#1004
Természetesen nem mindegy :)

...viszont aki szelektál az adatok között, hogy a prekoncepcióját alátámassza, az értelemszerűen kigolyózza magát a szavahihetők köréből.
Törölt felhasználó 2016. 11. 22. 10:23
Előzmény: #1001  elemes
#1003
link
ennyit az őskorról

Törölt felhasználó 2016. 11. 22. 10:12
Előzmény: #1001  elemes
#1002
Na de nem mindegy, hogy ki mondja az ellenkezőjét!
elemes
elemes 2016. 11. 22. 10:10
Előzmény: #998  pitcairn2
#1001
"rengeteg paleoklimatológiai adat van erről"

meg az ellenkezőjéről is :-)

Topik gazda

aktív fórumozók