És mi lenne, ha tiszteletben tartaná a természet törvényeit? Viharok, árvíz, vulkánkitörések, stb akkor is lennének. Bizonyos fajok akkor is kipusztulnának. Ahogy az életünk felgyorsult a környezeti változások is felgyorsultak. Ennyi. Nagyon szűk kisebbséget érdekel a klíma, de a többség szarik rá. Mire a többséget szignifikánsan érinteni (és itt most a fejlett világra gondolok), ők már meghalnak, a gyerekek (akikből egyre kevesebb van és lesz) pedig majd megoldják valahogy. Ahogy a természetben az állatok. Megeszik egymást. Ennyi. Észre kellene venni, hogy mindig is, minden ember számára az életben maradás a fontos, semmi más. Nem vagyunk okosabbak, mint bármelyik más állatfaj. Csak annak képzeljük magunkat, mert képesek vagyunk autót, házat stb építeni. Persze a kreálmányainkkal sose vagyunk megelégedve, ezért még azt is szoktam mondani, hogy butábbak vagyunk, mint bármely más állatfaj.
Klímaváltozás
A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.
A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.
A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)