Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2017. 07. 17. 19:42
Törölt hozzászólás
#320
Törölt felhasználó 2017. 07. 16. 12:02
#319
kedden lehet konzumba visszaszálni?mert hogy felkör lesz az biztos ,labda esete
Törölt felhasználó 2017. 07. 16. 11:32
Előzmény: #296  Master21
#318
Hogy mennyi profit elég ? Én ilyenkor sokszor a technikai elemzések alapján is szoktam dönteni. Többet megnézek és vonok egy következtetést. Ha összecsengenek,akkor könnyebb dolgom van. A tőzsde nagyrészt pszichológia,ami a technikai elemzésekben viszonylag jól lemodellezhető,ami javítja a "találati arányodat",de legalábbis ad egy mankót az embernek a döntéshozatalban. Jönnek jó hírek,rossz hírek,de az árfolyam meg a TA szerint mozog függetlenül sok esetben ezektől. Ha nem gondolkozom túl hosszú távban,vagy gyorsan jön a profit,akkor mondjuk a technikai elemzés által megjelőlt ellenállások alatt eladom valamivel,nem várom meg míg pontosan úgy mozog,ahogy "kellene". A magyar tőzsdének a kevés papír a legnagyobb baja,és akkor hajlamos lehet az ember olyanba ugrani,ami nem feltétlenül meglapozott ,mert "mikor lesz a következő ilyen jó lehetőség?" ez rossz hozzállás. ettől függetlenül ki lehet használni,de igyekezni kell a korai fázisba belevenni ,lehetőleg,akkor amikor még az ár alig haladta meg az addigi árfolyamot ,ha esetleg visszaesne ne okozzon nagy mínuszt.. Később már jóval nagyobb a kockázat is.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 07. 16. 06:51
Előzmény: #315  Master21
#317
Érdemes lehet előre eldönteni, hogy mrnnyi rlég. Pl. Konzum rakkyból már javarészt 1000 slatt kiszálltam. Az ember legnagyobb ellensége saját mohósága.
balentum 2017. 07. 16. 06:40
Törölt hozzászólás
#316
Master21
Master21 2017. 07. 16. 06:15
Előzmény: #297  zsoltee77
#315
Tudod én örülök hogy kiráztak... este a lányok.;-) A színészkedés jó dolog de már ettől hányok. Viccet félretéve aki még kezdő annak tudni kell Mikor kell beszállni és hol az a pont ha lépni kell. Pont
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 20:59
#314
csepel büfik
Törölt felhasználó 2017. 07. 15. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#313
Ahhoz több időre lenne szükségem,és én laikus vagyok. Egyébként sem tartom jónak,hogy másokat kövessünk,kivéve,ha magunk is meg vagyunk győződve annak helyességéről. Az ember a saját tapasztalatán,kárán tud fejlődni és jobban dönteni. ha van valami meglátásom,akkor ide leírom. Sztem fontos,hogy a negatív kockázatokat figyelembe kell venni előbb. Én ilyen kockázatnak látom a részvénypiac jelenlegi magas árfolyamait az előzőekhez képest(de ebben sem vagyok tájákozott ,h ez mennyiben lufi,vagy sem,bár a múltbeli tapasztalat azt mutatja,hogy előbb-útóbb van visszaesés,és azt előre látni nem feltétlenül lehet),így sztem a helyes,ha az összes tőke nagy részét az ember tartalékolja rosszabb időkre is. A tőkét egységekre bontanámm és azt fokozatosan fektetném be,ahog a lehetőségek jönnek,vagy átlagjavításra van lehetőség. Egy részvényben vagy más termékben nem tartanék egyben sok pénzt,csak akkor,ha nyílvánvaló,hogy a tere a rosszabbik irrányba limitált. Az 1400 Ftos Rábád egy medvepiacon még akkor is csökkeni fog,ha amúgy nem indokolja a cég teljesítménye. a részvéyneken kivül másba is fektetném ez is biztos,de csak akkor,ha eljött az ideje. Akár hosszabb idő,akár évek is eltelhetnek,míg a teljes összeget befektetném többféle termékbe. Sztem lényeges,hogy mielőtt valamiibe belevágsz a,kkor elolvasd az elérhető legtöbb véleményt,elemzést,fórumot.amiből már ki lehet szűrni a pozitv és a negatív aspektusait is. Nyílván az ember,ha nem képzett közgazdász és nem tudja megítélni egy gyorsjelentés kimutatásait,akkor másokra kell hagyatkozzon és jobb is,ha úgy építi fel a portfoliot,hogy negatív események esetére,vagy el tudja adni a terméket,hogy az nagy veszteséget ne okozzon,vagy ha bízik benne,akkor átlagolni tudja. Egy több 10 milliós portfolioval már kényelmesen lehet sokféle terméket tartani ,és feleseleges kockáztatni . Akár több ezzel foglalkozó portfilokezelőt szakembert is meg lehet kérdezni ennél az összeggel,de sztem a neten is találhatóak ilyen javaslatok.Azonban minden véleményt fenntartással is kell kezelni. Ami ma érvényesnek tünik az holnap egészen megváltozhat. ha a részvénypiac ,vag az ingatlanpiac magasan van akkor érdemes nyersanyagok felé fordulni akár egy részével a pénznek,vagy akár devizában is lehet gondolkodni,mert ezekben más mozgások vannak,más lehetőségek. természetesen szigorúan csak 1:1 ben áttétel nélküli kereskedésre gondolok. shortot,vagy opciós kereskedést sem nyitnék. Az biztos,hog aki naiv és nem körültekintő,azt meg fogja büntetni a piac. :) ha veszel valamit,legyen határozott forgatókönyved,akár célár is lehet. a kockáztatás álljon abból,hogy 10 vagy 20%,vagy több legyen a profit és ne az,hogy esni fog-e a bekerülési ár alá a követlező nap,vagy sem.jelenleg most nincs befektethető pénzem (másban tartom),de az olajat nézegetem. egyelőre csak követés jelleggel egy hosszabb távó pozira. ha nem úgy alakul,ahogy elképzelema,,kor hagyom,de ha esne még ,akkor az már vonzó lehetne. Olaj nem fogy el még egy ideig,és sok mindenre használják.
balentum 2017. 07. 15. 03:34
Törölt hozzászólás
#312
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#311
A két legjobbat választottad!
balentum 2017. 07. 14. 17:25
Törölt hozzászólás
#310
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 16:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#309
nem tőzsdézem aktívan így nem tudok segíteni nagyon. ahhoz,át kéne olvasnom sok-sok cikket ,elemzést,fórumot és mint mondtam én laikus vagyok,minden tudásom másoktól szerzem és eldöntöm,hogy ki a mérvadó. Olyan laikusnak,mint én vagy Te csak a közép és hosszútávot ajánlom,ami ritkább kereskedést jelent és kevesebb idegeskedést. Ami a Rábát illeti sztem ez egy jó papír hosszú távra. Stabil cég jó névvel,de nem túl jó árfolymaon vettél. 1400-at írtál,de ennyi nem is volt az utóbbi években sem. 1300 felett volt valamivel idén,ahogy nézem és 1400 körnbyékén meg 2 éve...2 linket találtam ez alapján nem kell eladnod,lehet reménykedni. 1411ft a saját tőkelink link Ha kinézel egy papírt,ami stabil háttére van,arra is ügyelni kell,hogy ne azonnal vegyél belőle,hanem jó áron. egy hullámzás alján pld. Tudod. Olcsón vedd ,drágán add :) Én azt javaslom,hogy ha időt fordítasz a tözsdére ne a kereskedéssel töltsed,hanem az olvasással. ez nem játék :) vagy értesz hozzá,vagy óvatos vagy és tájékozódsz,mérlegelsz,az pedig kőkemény utánajárás. Helyetted senki se fogja megmondani mit vegyél,azt need kell eldöntened,és hogy mi alapján. A saját ismeretek gyarapításánk nincs alternatívája.google-ba beírod a téged érdeklő dolgokat pld állami nyomda elemzés,amit találsz elolvasod,összerakod a fórumokon olvasottakkal,technikai elemzéseket nézegetsz és a saját józan eszeddel összeveted. ha hosszabb időre veszel részvényt,akkor nem is kell annyit idegeskedned,elég ha vársz a megfelelő pillanatra. ha nem jön el,majd jön másik lehetőség...
balentum 2017. 07. 14. 14:53
Törölt hozzászólás
#308
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#307
Nutex, nord, ott1, future, .... mind 0 értékű speka papír amiket messze elkerülök és másnak sem ajánanám. Hatikáról kiderült hogy beültető.
balentum 2017. 07. 14. 14:51
Törölt hozzászólás
#306
balentum 2017. 07. 14. 14:42
Törölt hozzászólás
#305
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 10:58
#304
csepelnél mi van kitudja
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 10:41
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Az ilyen speki papírok azoknak való,akik biztosan mozognak a vétel - eladás rejtelmeiben, a nyitóban-záróban való vétel-eladás praktikáit és korlátait is ismerik,és adott esetben rögtön tudnak cselekdni,átlátják azt. A stop működését is még most tanulja. Ezért kéne inkább gyakorolgatni kisebb pénzzel.
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 10:36
Előzmény: #300  Hathor
#302
Grat neked,de másoknak ne ajánlgass olyna részvényeket,amiket az illető nem lát át,nem simer,csak a grafikont nézheti,és stratégiája sincs.
Törölt felhasználó 2017. 07. 14. 10:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#301
Értelek. Akkor elkövettél egy nagy hibát,h belevettél pár papírba,mielőtt gondolkodtál volna.Hogy lehetsz 10-20% minúszban,amikor a BUX állandóan új csúcsokon van? Azt tanácsolom,akkor hogy HAGYD ABBA a kereskedést MOST! A futó projekteket igyekezd lezárni nullában,és utána fél-egy évig csak gyakorolj egy kisebb összeggel,de élesben. Ez fogja megadni a tapasztalatot,meg az olvasás , a tájékozódás. A másik rossz hozzállás "Közben van szabad pénzem, amivel kezdeni kellene valamit," Azzal nem KELL semmit sem kezdeni. nem a pénzzel kell kezdeni valamit,hanem keresni a lehetőségeket,de ha ilyen nincs,akkor ne fektess semmibe. Ha megvan egy lehetőség,ami valóban úgy godnolod,,akkor nyúlj hozzá a pénzhez. Sose a pénzhez keress lehetőséget. Ne légy türelmetlen. . Lehetőség úgy is lesz. Úgy érzem,hogy még kissé óvatlan vagy a kispaprokkal kapcsolatban is. El akarod költeni a pénzt és ez nem jó. Az előttem szóló taktikája abszolút követendő :) Olyan befektetésekben kell godnolkozni elsősorban,ahol stabilitás,és lehetőleg régóta jól működő sztori van. Egy Nike elég valószínűtlen,hogy hirtelen megszünik :) érdemes hosszabb távú grafinkonokat is nézegetni,hogy a minumum és a maximum,vagy ha folymaatosan emelkedőben van akkor milyen sávban tartózkodik jelenleg. csúcson,vagy csatornatetőn venni sztem nem jó taktika,hacsaknem a további emlkedésre játszol,ekkor a stop muszáj. úgy kell elhelyezni a stopot,hogy a leszúrás ne érje el,és hát ahhoz olyan árfolyamon is kell venni,hogy ez minimális legyen. Tehát egy visszakorrekcióban érdemes venni ha lehet,ne a csatornatetőn. Ehhez technikai elemzéseket érdemes olvasgatni. Többet is,és összehasonlítani őket.Ajánlott fundamentális elemzést olvasni a cégekről. Itt is többet. minél többet olvasol,annál jobban átlátod. A legnagyobb tényezőt továbbra is a részvénypiacok túlértékeltségében látom,így elsőre. Elég ha ránézel az indexekre az egyes papírokra,egyből látszik... ha ilyen árakon veszel,akkor az átlagolás,is sokkal nehezebb lesz egy nagyobb eséskor. Ha kivárod,hogy bekövetkezzen a nagyobb korrekció,akkor ott már bátrabban és alacsonyabb átlagárat tudsz elérni.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek