Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
knorti 2017. 07. 10. 20:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#260
Én kaptam, de nem virtuálisan. Úgy döntöttem, hogy befizetek még egy kicsit. Ezt a rally-t végigcsinálom és ha marad pénz belőle akkor megtanulok tőzsdézni. :) Pár eset lehetséges:- Ha bukik a két papír akkor legfeljebb elbukom pár havi fizetésem. - Ha a legkevésbbé optimista jóslat jön be, akkor megmarad a pénz, egy kicsit esetleg növekszik, akkor tőzsdézem tovább.- optimista becslés jön be akkor veszek egy Tesla Model 3-at.- a legoptimistább jön be, akkor meg vagy építek egy új házat magunkank, vagy veszek egy S vagy X Model-t. :) Annyira nem borzasztó kilátások.
balentum 2017. 07. 10. 18:28
Törölt hozzászólás
#259
Törölt felhasználó 2017. 07. 10. 13:59
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#258
Igazából sikerrecept egyébként nincs,mert mindneki a saját maga lehetőségei szerint lehet sikeres. Aki nagyon sok időt erre tud áldozni az találhat ilyen vissza nem térő alkalmakat rövid távon is. 10 év alatt nekem számtalan ilyen eset volt. Ha kicsit türelmesebb vagyok,akkor megtöbbszörözhettem volna a befektetésem és ezeknek jó része nem ilyen pici részvények rángatása miatt adódott. Tőzsdén nincs soha vissza nem térő alkalom. Valami mindig akad,csak jól kell megválasztani a taktikát,óvatonak kell lenni és nem megijedni és eladni,ha elkezd emelkedni :) Egy stop megbízás életet menthet és sok pénzt adhat ,vagy ha türelmes az ember kivárni az emelkedést,akár hosszabb távon. Mindig nyitott szemmel érdemes járni és olvasgatni a fórumokat,elemzéseket. Én a tippjeimet is innen szedtem,nem saját kútfőből. Igyekezni kell szelektálni azokat,akikre nem annyira érdemes hallgatni,és azokra figyelni,akik szavahihetőbbnek tünnek és a mondandójuk mögött realitást feltételezel. Elemzéseknél ugyanez. ha van egy vissza nem térő alkalom,amiben nagyon biztos vagy akkor meg kell ragadni. Az,hogy mi az,azt neked kell mérlegelned. Érezned kell a piacot sztem,érezned kell,hogy mi kockázatosabb és mi reálisabb. pusztán számok, hírek,racionalitás alapján sem jó kereskedni,mert az árfolyam egy nagy adag pszichológia is. Ugyanaz a válllalat papírja,vagy egyéb instrumentum érhet x-et is meg 2-3x-et annak függvényében,h mi az általános hangulat.
Törölt felhasználó 2017. 07. 10. 13:41
Előzmény: #252  knorti
#257
Szerencsejáték,mivel nem tudod,hogy a háttérben mi mozgatja. Nem ismerem a Konzum és az Optimus emelkedés hátterét nem néztem utána. Kisebb összeggel meg lehet kockáztatni az ilyet,csak benne van a pakliban,hogy nagy része elmegy,ha pont rosszkor vásárolsz. ha szerencséd van,akkor nagyot nyerhetsz. Minél később szálsz be,annál nagyobb a valószínűsége,hogy vége lesz a sztorinak. Némi tőzsdézés után lesz némi érzéke a kereskedőnek ennek a lekereskedéséhez is,ha nap közben tud reagálni és figyelni. Én ezért is szerettem kereskedni,mivel sok esetben a szereplők nagy része későn ébredt és addig gyorsan ki lehetett haználni egy elmozdulást,de ehhez állandóan nézni kell,figyelni.Kár,hogy a magyar tőzsdén kevés a papír. Külföldi tőzsdén nem magyar papírokkal kereskedni pld a nyelvi nehézségek,vagy az infók megtalálásának a nehézsége miatt sztem kevésbé lehet eredményes. legalábbis szerintem. magyarként ,azért a hazai viszonyokat jobban ismerheted,mint egy más kultúrkörben levő vállalatét. Én ezért tartom jobbnak,ha devizával,nyersanyaggal,vagy ingatlanbefektetés stb olyan termékekkel foglalkozik az ember,ami globális és azok nem tünnek el e apiacról egyik napról a másikra esetleg. Hogy mibe érdemes befektetni ciklusonként változhat. Most talán részvénybe általánosan kisebb a tér,de másban lehet fantázia jobban ilyenkor. ha valaki valóban hosszabb távban gondolkodik,akkor évek alatt felépíthet egy portfoliót mindig az aktuális trendnek megfelelően,ahol az épp kedvező áru terméket halmozza,gyűjtögeti. Nem érdemes egyből az egész pénzt befektetni,hanem apránként ide is-oda is.Nem tudom jól látom?
knorti 2017. 07. 09. 21:37
Előzmény: #254  pitcairn2
#256
Köszi! :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 21:28
Előzmény: #253  pitcairn2
#255
Majd megtudod hamarosan.
pitcairn2 2017. 07. 09. 21:26
Előzmény: #252  knorti
#254
sok sikert hozzá, mindenki a saját kárán tanul
pitcairn2 2017. 07. 09. 21:26
Előzmény: #239  knorti
#253
" de ilyen lehetőség lehet, hogy nem lesz több az életben. " egy jobb bankon keresztül a világ összes (valamit is számító) tőzsdéjét eléred, tenger sok ilyen "kihagyhatatlan" lehetőség van... megjegyzem, akkor lettél volna nagy májer ha a sztori elején szállsz be és nem most több ezer százalékos rali után, így inkább csak a balek cím megszerzésére lesz esélyed
knorti 2017. 07. 09. 21:23
Előzmény: #250  pitcairn2
#252
Dehogy, pont azt mondtam, hogy ez minden tananyagból hiányzik. Ez nem tanulás ez szerencsejáték. :)
pitcairn2 2017. 07. 09. 21:22
Előzmény: #239  knorti
#251
nemtom, hogy vagy vele, de ha ránézek az opimus és a konzum néhány éves "teljesítményére", akkor egy ménkű nagy buborékon kívül semmit nem látok ez a részvény kevesebb mint két év alatt ment fel majdnem 5000%-ot... link ez meg félév alatt 3000%-ot link ilyen stádiumban akarsz kezdő tőzsdésként tapasztalatokat gyűjteni?!
pitcairn2 2017. 07. 09. 21:17
Előzmény: #239  knorti
#250
ezekkel akarsz "tanulni"? kockázatosabbat nem találtál? :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 20:17
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#249
én most az olajjal szemezgetek egyébként. ha mondjuk 30$ körül lenne akkor könynebb szívvel végnék bele,mint ahogy volt is annyi nem is olan rég tavaly és azóta volt 50 $ is majdnem. iylen időkben olyat keresek,ami kicsit függetlenebben mozog,mint a részvények. vagy ott volt a bitcoin amikor még 4-500$ volt és most meg 2500$... igaz ez utóbbi nagyon rizikós volt, az olaj talán nem annyira. ott egy 30$ körüli szint már konkrétan bizonyos nemkicsi országoknak a profitját veszélyeztette . az olyan termékeket szeretem,amiknek az árfolyama egy viszonylagos sávban mozog,tehát a nagy csökkenésnek van egy alsó határa nagyjából.legalábbis úgy gondolom,hogy ott már komoly érdekek fűződnek,hogy ne legyne olcsóbb,vagy eleve a termék önmagában tartalmaz annyi fundamentális értéket,ami alatt már "ingyen" van :) vagy kicsi a kockázat.
McDee 2017. 07. 09. 20:05
Előzmény: #239  knorti
#248
Kicsit félve szólok hozzá, ugyanis érzésem szerint az itteni szentiment nem feltétlenül támogatja a véleményemet. Szerintem nagyon veszélyes amit érteni vélek a leírásodból. Tippekre kereskedni nem előremutató, ezt nem csinálhatod egész életedben. Amíg nem alakul ki saját véleményed, jobb ha semmit nem csinálsz. Én is kereskedtem az évek folyamán különböző (napon belülről indítva) időtávokon. A végére azért csak elfogadtam azt az egyébként lépten nyomon hozzáférhető álláspontot, hogy bizony rövid távon ember nem tudja megmondani, hova megy az árfolyam. Így aztán magamra sokkal inkább befektetőként, mint kereskedő/spekulánsként tekintek még akkor is, ha pozícióim jelentős részét lezárom 1 éven belül. Arra viszont fel vagyok készülve, hogy lehetőleg olyan eszközöket birtokoljak, melyek hosszútávú tartása sem okoz problémát (,ha a fenti időtávon belül nem az elképzelésem szerint alakul az árfolyam). Ezt próbálom diverzifikálással, a fundamentumok alapján történő kiválasztással (pozícióba lépés akkor amikor a TA támogató környezetet biztosít), stabil cash flow-t nyújtó eszközök kiválasztásával elérni.Az igaz, hogy nem a BÉT-n operálok, az itteni cégek nem igazán elégítik ki az elvárásaimat (nem akarok spekulálni).Amennyiben hosszútávú vagyonépítésben gondolkodsz, érdemes B.Graham, W.Buffett munkáit és seekingalpha.com idevágó publikációit olvasni. Idővel kialakul a személyiségedhez/élethelyzetedhez illő stílus, de a tanulást/tapasztalat gyűjtést nem lehet megspórolni, legfeljebb lerövidíteni. Szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 20:05
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#247
csak azt nem tudni mikor van vége az a baj :( lehet egy sima korrekciónak tünik először :)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 20:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#246
Mindenképpen,de hogy hova helyezed és milyen stratégia szerint az a te döntésed.
balentum 2017. 07. 09. 19:45
Törölt hozzászólás
#245
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 19:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#244
most felfelé ivelö a tözsde ,valameddig addig kell kihasználni és amikor esik akkor jobb abbahagyni
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 19:37
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#243
szóval ha bizonytalan vagy kicsit is egy üzletben akkor NE vágj bele. jobb,ha előbb vársz és tanulgatsz, tapasztalsz. inkább ne legyen profitod,mint veszteséget okozz magadnak. a tőzsde nem játék,egy élet pénze el tud menni,ha rosszul döntesz A blue chipeken kivül - ott is lehet nagy árfolyammozgás - a többi papírban nagyobb a rizikó,akár csőd is. a kispapírok meg életveszélyesek. minél kisebbegy cég annál jobban lehet "irányítani",annál bizonytalanabb.
balentum 2017. 07. 09. 19:36
Törölt hozzászólás
#242
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 19:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#241
szinte egész nap,de ez ,azért,mert sokat kereskedtem. A legfontosabb,mint minden olyan esetben,amit komolyabban akarsz csinálni,hogy előtte sokat tájékozodj,olvass.Át kell látnod az egész folyamatot,amiben a "termékek" szerepelnek Szerintem egyfajta józan bölcsesség,ítélőképesség,mérlegelési tehetség mindneképpen kell,amivel otthonosan mozoghatsz a gazdasági világban,amivel nagyjából megérted az egésznek a mozgását,és a múlt eseményeiből is okulva próbálsz következtetni.Alapvetően az árfolyamok nagy vonalakban együtt mozognak a világpiaci hangulattal,és ha ott nagyobb elmozdulás van,akkor az egyedi termék azt nem képes figyelmen kivül hagyni. Ezért vagyok nagyon bizonytalan most emiatt a régóta tartó emelkedés miatt is. Ha lenne egy nagyobb korrekció,akkor minden azzal együtt esne kisebb-nagyobb mértékben. Akkor már jobb,ha az ember pénze olyna helyen van,amire ez nincs hatással. Egy 3%-os fix kamat is jobb,mint egy 20-25%os esés a portfoliódban. ha valamiben bizonytlan vagy inkább vágj bele. Kivételes lehetőségek lehetnek,de 10 szer meg kell gondolni előtte. Én teljesen kiestem ebből. nem igazán követtem az esményeket,max az árfolyamokat,így most nem is tudnék ajánlani semmit pláne ilyen a korábbiakhoz képest magas árakon. Az biztos,hogy az árfolyamelőrejelzések,amiket az elemzők adnak csak az adott világpiaci helyzetben érvényes. Egy eséskor azok automatikusan érvényét vesztik. nem érdemes fogallkozni velük,csak azt mutatják,hogy relatíve milyen potenciál van a papírban. Sztem első a világpiaci hangulat,második az adott cég,vagy instrumentum fundamentális alapja és utána a többi. Minél többet olvasol annál tájékozottabb leszel,és annál inkább ki tudod választani,h mi a lényeges infó. Teljesen amatőrként csináltam gazdasági tudás nélkül,még elemezni se tudtam,csak elolvastam őket.Amiben "jó" voltam ,h megéreztem,hogy mi az a lényeges info amire lehet venni egy részvényt,vagy mást.és a kockázat hol a legkevesebb. A legjobb info egy stabil vállallat alacsony áron egyébként :)) Olyan infókra h ennek ,vagy annak a szereplőnek megéri.vagy nem éri meg az árfolyam emelkedés ,esése stb nem sokat adokilletve nagyon nagy fenntartáésokkal kezelem ,ezek csak spekulációk...mert sok tényező húzhatja keresztül a számításokat. Volt egy Brau nevü részvény pld és úgy volt hogy felvásárolja a Heineken,amit meg is tett. Csakhogy a várakozások alatt tette a lehető legkisebb áron,ami azt jelentette,hogy sokan drágábban vették a piacon magasabb árra számítva :)))

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók