Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2017. 07. 14. 10:26
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#300
Te provokalsz. Itt amikor ballentum kerdezett, masfel hete miben mehet 20%ot a penze. Mindenki elmondta mit gondol, de egyiket sem ajanlja. Amit en mondtam mindketto nem 20%ot emelkedett, hanem 50%ot azbegy het alatt!!
evazeller
evazeller 2017. 07. 14. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#299
a kivárás mindenképpen ajánlott, ha olyan papírt vettél, ahol nem halt meg a sztori én konzumban utazom, még mindig és mivel bízom a történet pozitív folytatásában, a korrekciót vételre használom ki igazából azért írtam ide , mert keresem trump bácsit a konzum- Bif szállal kapcsolatban
dginvestor 2017. 07. 14. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#298
Stoppok: én sem használok, részben az általad említett ok miatt, részben mert hosszú távú portfóliót építek, és ha valamit eladok, azt nem az árfolyam csökkenése miatt teszem, hanem a cég működésében beálló változás miatt, vagy ha úgy látom, hogy túlértékeltté vált a részvény. Hígítani vagy új papírt venni: - Bizonytalannak tűnsz, így mielőtt valamit tennél, állj neki elemezni pár céget, mert ha találsz olyat, amiben tényleg látsz fantáziát, akkor nagyobb önbizalommal tudsz cselekedni. - Ha nem túl sok részvényből áll a portfóliód, akkor inkább másik papírt érdemes keresni, hogy ne függj annyira egy cég működésétől. - Hígítani akkor szoktam, ha látok egy nagyon jó céget, ami jól működik és örömmel vagyok részvényese, de valamilyen - véleményem szerint - átmeneti probléma miatt alacsony az árfolyama. Pl. a Nike esetén jártam el így, hogy először 55,78-on vettem 2016-ban, és az árfolyam tovább csökkent, miközben a cég nagyon szép növekedésről számolt be, így 2017-ben vettem még 52,55-ön. Remélem tudtam segíteni. Sikeres befektetést! :)
zsoltee77
zsoltee77 2017. 07. 14. 06:26
Előzmény: #296  Master21
#297
És ez is volt a cél, engem nem tudnak kirázni.
Master21
Master21 2017. 07. 14. 00:35
#296
Hát nekem ezek a limites esések kiverték a biztosítékot,de rengeteget tanultam belőle. :-/ holnap kiszállok, szerencsére nem bukóval de jókora nyereséget hagytam sajna veszni.Majd visszajön.. De amit így is nyertem egy átlag ember több évi keresete. Amit már nem hagyhatok veszni, M úr pedig kapja be.:-)
balentum 2017. 07. 14. 00:00
Törölt hozzászólás
#295
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 23:40
Törölt hozzászólás
#294
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 23:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#293
ezért érdemes nagyobb távlatban gondolkodni,és ülni a papíron,mint nap,mint nap ki és beszállni,amiből előbb-utóbb hibázás lesz. és ugye most már egy méretes emelkedésben vagyunk pár év óta. én nem tudom meddig megy a piac,de az óvatósság ilyenkor egyre inkább indokolt. ha most beszállsz egy papírba,akkor szigorú stop-ot kell rárakni,esés esetére. kispapírokat eladni is sokkal nehezebb egy pánik esetén. Nneked egy nagyobb összeged .van mit mit veszíteni.,de sokkal nagyobb a tered,hogy felépítsél egy hosszabb távú portfoliót,és sokkal több részre tudod osztani,mint ha csak 1-2 milliód lenne. sztem ebbe a részvénypiacba már nem nagyon érdemes nagy pozit kiépíteni,inkább megvárni egy nagyobb korrekciót,vagy válságot. de ez csak tipp. egyedi lehetőségeket érdemes lehet keresni,de nem feltétlenül részvényben. említetted az ANY-t. ha ránézel a hoszabb távú graf-ra nagy emelkedésben van.az a pá százalék,amennyit esett szinte nulla nem is látszik. Ha bízol benne,h tovább tart a tendencia lehet venni,de szigorú stoppal . továbbra is azt javaslom,h különits el egy kis pénzt pár tízezer Ft-ot max 100 ezret és azzal kereskedj egy ideig. Rengeteg tényezőt figyelembe kell venni. Az én stratégiám az óvatósság. A lehető legrosszabb forgatókönyvet kell feltételezni,és ha minél nagyobb annak az esélye,akkor annéál kevésbé vágok bele. Jelen esetben a rézsvénypiaci lufi miatt hosszabb távra nem is terveznék. A befektetés egy szakma,és addig nem tudod felmérni,hogy mit nem tudsz méf róla,amíg nem tapasztalod meg a gyakorlatban. Most grafinokat látsz,meg számokat,célárakat,százalékokat,de a tapasztalat nincs meg hozzá.
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#292
Azért mert az egyes kispapírokból Hathor "úr" tisztes nyerővel kiszállt és most a kicsik futhatnak a pénzük után. Be lettek ültetve rendesen.
balentum 2017. 07. 13. 18:52
Törölt hozzászólás
#291
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 11:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#290
Nincs vissza nem térő alkalom.Ha valamiben nem vagy egészen biztos,akkor azt el kell engedni,és várni egy másik lehetőségre. Oylan is lehet ,h nagyon gyorsan kell cselekedni, elkapj egy lehetőséget,de akkor is biztosnak kell lenned a dolgodban. magabiztoságot viszont csak úgy szerezhetsz,ha teljesen átlátod a lehetőségeket és a kockázatokat,ez viszont sok sok olvasás és tapsztalás kérdése. Az árfolymaok mozgása,csak egy része a gazdasági teljesítmény. Jelentős része tisztán pszichológia,vagy épp spekuláció.
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#289
Egyébként sem túl jó,ha túl sokat foglalkozik az ember a papírok kereskedésével,vagy nézegetésével,mert túlságosan beszippantja ez a világ. A kisebb idősávokat is nagy távlatoknak kezdi érzékelni. Jobb,ha megvan a távolságtartás. kezdetben jó,ha az ember sokat olavs,tapsztal,figyel,és gyakorol élesben,de később időt kell szakítani,h elszakadj.ha már elg sokat tudsz és tapasztaltál. Részvény mellett érdemes más pénzügyi lehetőséget is figyelemmel követni,hisz az csak egy kis része az üzleti lehetőségeknek. Sokat emelkedtek már nagyobb a kockázat is ezen a téren.
balentum 2017. 07. 13. 05:49
Törölt hozzászólás
#288
balentum 2017. 07. 13. 05:43
Törölt hozzászólás
#287
balentum 2017. 07. 13. 05:42
Törölt hozzászólás
#286
balentum 2017. 07. 13. 05:39
Törölt hozzászólás
#285
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#284
A feszültség és a nyugtalanság azért sem jó, mert hibázni fogsz. Meg kell tanulnod érzelemmentesen kereskedni, ha kispapírokba akarsz fektetni, spekulálni akarsz, stb. (Nyilván nincs olyan, hogy tökéletesen, 100%-osan érzelemmentes egy kereskedés, de amennyire csak lehet, meg kell közelíteni. 90% már jónak mondható :) ...OK, nincs erre pontos adat, mert nem mérhető... de érthető sztem, mire gondolok...)
Hathor
Hathor 2017. 07. 12. 22:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#283
Te nem KB58 testvére vagy?! :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 12. 22:12
Előzmény: #278  qpec
#282
Én olyan ritkán "lövöm be" rosszul a limites megbízást, hogy soha nem is adok piaci árast. Persze bosszantó tud lenni, amikor pár Ft / cent hiányzott volna a teljesüléshez, de a random walk miatt szokott jönni egy második lehetőség (nem ritkán harmadik, negyedik, stb. is).
Törölt felhasználó 2017. 07. 12. 21:53
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Nekem régebben volt Konzum részvényem egyébként,ha jól emlékszem kb 4-500 ft körül vettem,aztán eladtam,lezuhant az ára is utána . Ha tartom most jó nagy pénzt nyerhettem volna De ez fikció... nem szabad ilyennel foglalkozni. lehet sokat nyerni,se sokat veszíteni is lehet...a bizonytalanra meg nem szabad hagytakozni.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek