Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2017. 07. 23. 20:23
Törölt hozzászólás
#340
Törölt felhasználó 2017. 07. 23. 13:49
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
Igen,ez abszolút igaz. Híres kereskedő mondta,hogy a profitnak,akkor van értelme,ha abból költesz is,vagyis egy részét kiveszed,hogy kézzel fogható valóság váljon belőle. Egyrészt a profit arra való,hogy az életed boldogabb/jobb legyen,,másrészt segít kézzelfoghatóvá tenni eztt a virtuális világot. Az óvatosság, a józanság lényeges. Legelsőnek az üzlet hátulütőit kell figyelembe venni,h mi van,ha nem úgy alakul,ahogy elképzeltem. Sose szabad nagyobb kockázatot vállalni,ami az egész tőkét alapjaiban fenyegetheti.Elég egy hiba.
Törölt felhasználó 2017. 07. 23. 13:27
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
addig van virtuális nyerö még ki nem hoztam a tözsdéröl és megnem kajáltam,addig itt csak virtuális kaszino van
Törölt felhasználó 2017. 07. 23. 11:58
Előzmény: #326  MetalHeart
#337
a kesergés valóban nem jó reakció. ha van egy pozi és lezártad nyerőben annak örülni kell és túl kell lépni rajta.
Törölt felhasználó 2017. 07. 23. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#336
Hipotetikus példa volt,de sztem is a 10% vagy a 20% egy ilyen határ lehet. Mankónak is jó. Mert van "célár". Amolyan "gyors pénz". Azt hiszem ezt másoktól is hallottam,hogy a 10-20%-os hasznot rövidebb időn belül be lehet zsebelni lelkiismeretfurdalás nélkül. Persze ez függ a terméktől is,és az eredeti befektetési tervedtől is. Az olaj,azért jó,mert nem úgy mozog,mint a részvények,hogy évekig akár egy irányba,hanem hektikusabb,viszont "csődbe" nem juthatsz vele,ha csak longolsz. sztem,de lehet van benne hiba :)Mondjuk ebben a kereskedésben nincs határozott terv,de ha megnézi az ember a kockázatot,akkor az kicsi.
Törölt felhasználó 2017. 07. 23. 11:38
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#335
Szaba d kérdezni,hogy milyen irányba tettél olajra? és mi volt a célod? azért is kérdezem,mert a példám,amit tegnap írtam pont az olajra vonatkozott,bár csak "fejben" szálltam be :) illetve figyelgetem. ha 45$-on vettem volna,és 49$ körül eladom rövid távon lett volna 10$ kb...Hosszú távon bízok az olajban,de ha van rövidtávon egy lekaszálható nyereség,akkor én elgondolkoztam volna és valszeg realizáltam volna. így a hosszútávból lett volna rövidtáv. 1 hó alatt 1 éves banki kamat megvan a teljes tőkémre és csak 1/3 tőkét kockáztattam.... én ezt gondoltam a kicsit megbecsülni elvnbek. egyébként a grafikon alapján még sztem középtávon csökkenőben van az olaj árfolyama,de most mintha tesztelgetné a csatorna felső szélét. ezért mondom,hogy a TA alapján kereskedem. Nem a rövidtávú TA,hanem a legalább többhónapos alapján. Kis mozgásokat nem kereskedem,nagyon macerás,időigényes. Ha szerencsém van és 10%-ot megy ,akkor meg örülök a maninak és nézek új lehetőséget. Persze lehet hosszabb távon is gondolkodni,de nem feltétlenül sikeresebb. Mert ha emelkedik,akkor elmegy a további haszon,de ha esik akkor a jelenlegi haszon megy el.... Shortolni, áttétellel kereskedni sztem tilos,hacsaknem profi trader vagy,vagy kisebb összeget raksz be. Ha ki tudsz ütődni,előbb útóbb lesz olyan trade ahol ez megvalósúlhat.
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 22:04
Előzmény: #333  MetalHeart
#334
köszönöm hálásan, megúszni ezt már nem tudom, csak ha valami nagyobb váratlan dolog nem üt be november végéig, ami jó az olajnak, max finanszírozni tudom az opimus nyerőből, elborultam és benyomtam mindent olajba és nem jött be, na ilyet nem szabad, hatalmas a bukó, de futja opimus nyerőből...(egyértelműen hibáztam, ráadásul többször zárhattam volna nullán v kis nyerővel)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 07. 22. 21:51
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#333
szia Balu, olvastam, hogy "fülig olajos" lettél... kitartás öreg fiú, remélem ép bőrrel, de legalábbis "kis karcolással" megúszod a "kalandot" !
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:41
Előzmény: #328  MetalHeart
#332
nagyon egyetértek veled, mint szinte mindig, mi nagyon egyfelé gondolkodunk a kereskedésről, téged érezlek magamhoz a legközelebb kereskedésben, hosszú évek alatt leginkább, leszámítva h én kellően alapos nyelvtudás hiánya miatt nem léptem külföld felé, te léptél...:)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 07. 22. 21:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#331
Tervezd meg az egész befektetési projektet, hogy honnan, hova szeretnél eljutni (alaptőke, fix- vagy folyamatos bővítés, fix- vagy kötetlen időtartam, brókercég választása biztonság, költség alapján, befektetés kezelésére fordított idő napi/heti/havi/éves, kockázatkezelés meghatározása tőkére és elért hozamra, valamint egyes felvett pozikra, stb.) Nem olyan nehéz, mint elsőre látszik... ezeket már többen leírták neked csak saját igényeidre kell formázni !
MetalHeart
MetalHeart 2017. 07. 22. 21:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#330
Az ML papírok csak extrém példa... kezdésnek nem éppen ezzel kell ismerkedni, arra ott vannak a blue-k...
balentum 2017. 07. 22. 19:26
Törölt hozzászólás
#329
MetalHeart
MetalHeart 2017. 07. 22. 16:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#328
Nincs mit minősíteni... a lényege az, hogy sosem leszel elégedett a kereskedéssel, ha utána a kész tények ismeretében elképzeled a tökéletes pozit, mert mindig lehetett volna jobb, akár tőkeméretben, akár árfolyam nyereségben... ha követed az eseményeket, akkor rájössz, hogy a Béten az évszázad extrém üzlete a Konzum volt - full tőkével és aprópénz beszállóval... ha be is szálltál volna, tuti nem fullon és számtalan szinten már feladtad volna... de akkor is boldog szerencsésnek kéne érezned magad, ha csak pár millával játszottad volna meg a tétet egy duplázással... de a csúcs ismeretében máris elromlik a hangulat a "mi lett volna, ha" gondolat miatt...
balentum 2017. 07. 22. 15:33
Törölt hozzászólás
#327
MetalHeart
MetalHeart 2017. 07. 22. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#326
A nyerő ügylet realizálását nem teljes tőkével való kereskedés miatti kesergéssel lezárni tipikusan amatőrök jellemzője ... nem nehéz belátni, hogy miért...
balentum 2017. 07. 22. 14:53
Törölt hozzászólás
#325
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 14:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#324
Egy kérdés. Mit tennétek? Van 3x pénzetek. belevesztek n napon egy termékbe. úgy tervezed,hogy ha esik még 2-szer van lehetőséged higítani a 2x pénzzel,de a termék 1-2 héten 1 hónapon belül 10%-ot emelkedik. Mit tennétek? realizálnátok a nyereséget,mert az mégiscsak 3.33% a teljes tökére rövid időn belül,vagy megtartanátok,kockáztatva,hogy mégis esik? vagy emelkedik... Az elemzések alapján nem tudod eldönteni rövvidtávon az irányt.
Törölt felhasználó 2017. 07. 20. 13:23
#323
ki az a büfi akinek 5% estje van? AZ EST MEDIAVAGYONKEZELŐNYILVÁNOSAN MŰKÖDŐRÉSZVÉNYTÁRSASÁG „CS.A.” TÁJÉKOZTATÓJAA RÉSZVÉNYTÁRSASÁGBAN TÖRTÉNT BEFOLYÁSSZERZÉSRŐLAz EST MEDIA Vagyonkezelő Nyilvánosan MűködőRészvénytársaság„cs.a.”(1012 Budapest, Logodi u. 49., Cg. 01-10-043483)a Tpt. 55. § (2) bekezdése értelmében ezúton teszi közzé, hogy a Társaság által 2017. július 19-én kézhez vett, 2017. április 25-i keltezésűtájékoztatás szerint Sáradi Elek János úr (9632 Sajtoskál, Bük-Fürdői u. 17.) az EST MEDIA Nyrt„cs.a.”-ban öt százalékot meghaladó befolyást szerzett 2.752.855darab törzsrészvény megszerzésével.Budapest, 2017. július 20.EST MEDIA Nyrt.„cs.a
balentum 2017. 07. 20. 09:49
Törölt hozzászólás
#322
Törölt felhasználó 2017. 07. 17. 20:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#321
konzum fel

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek