Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2017. 07. 09. 19:22
Törölt hozzászólás
#240
knorti 2017. 07. 09. 18:54
#239
Sziasztok,Június 29.-én 860 Ft-on megvettem életem első részvényeit( Kemény 20 db Konzumot), majd persze ugyan azzal a lendülettel 884-ért el is adtam, mivel rosszul állítottam be a stop-ot. (a jutalék kijött legalább belőle:)Kicsiben akartam kezdeni, tanulok is lendületesen, bár ami a Konzummal és az Opimusszal folyik az nincs benne egyik tananyagban sem. Szóval amit előre elterveztem (MOL, OTP, nyomda, Rába) nem vettem semmit, van viszont 335 konzumom (átlag 1395) és 4000 opim (átlag 188). Nyitott van még 200 db konzum 1650 Ft-ra és 2500 db opi 160 Ft-ra. Ez kb 2 millió. Egész hétvégén azon gondolkodom, hogy tegyek-e még be pénzt? Ha ennyiben maradok és bejönnek a néhányatok által jósolt árak, akkor ennyi is szép pénzt fog hozni. Viszont ha teszek még hozzá, akkor jóval többet. Kezdőként nem akartam sok pénzt feltenni, de ilyen lehetőség lehet, hogy nem lesz több az életben. Persze annyi pénzt hagynék a bankban amennyi arra kell, hogy egy évig megéljünk még akkor is, ha holnap elveszítjük a munkánkat (amire azért kicsi az esély). A bankban €-ban áll a pénz, 0% kamattal. Mivel most álltam neki tőzsdézni ez az első TBSZ-em is, így ehhez a pénzhez meg 5 s fél évnél hamarabb csak drágán juthatnék hozzá. Sajnos napközben csak nagyon korlátozottan férek internethez, tehát nem tudok adni venni és azon is nyerni egy keveset, marad a vétel és tartás mint opció.Mit tennétek a helyemben?
balentum 2017. 07. 09. 18:27
Törölt hozzászólás
#238
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 18:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
1-2 millió ft . volt,hogy 3 közelébe jutottam,ki is akartam utalni a pénzt,de ugye a T+ szabály miatt várnom kelett volna 1-2 napot. De közben megláttam egy lehetőséget és még megtettem... nem kellett volna... a napi szintű kereskedéstől mindnekit óva intenék komolyabb pénzekkel. semmi jóra nem vezet és csak viszi a jutalékot is. főleg azoknál,akik pszichésen labilisebbek. izgalmasnak izgalmas volt kereskedni ezt a részét élveztem is,de eredménye profitban összességében nem volt,sőt a végére alig valami és sok idő elment nem mondom,hogy biztosan veszít az ember,mert kis szerencsével talán nekem is összejött volna egy nagyobb összeg akár,de ez elég kockázatos dolog,de sokkal jobban meg kell válogatni mikor mit teszel,mit veszel. elég egy rossz döntés is... kispapírok, certi, daytrade,túl sok kereskedés ezek kerülendők. aki szereti az izgalmat annak ajánlom játékpénzzel,de aki nem szeret izgulni,vagy nem bírja annak egyáltalán nem. persze lehetnek olyan lehetőségek,amik nagyon csábítóak,de 10szer gondold meg mielőtt belelép valaki. előbb utána kell olvasni,körbejárni,h mik a hátulütők esetleg.
balentum 2017. 07. 09. 17:51
Törölt hozzászólás
#236
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 17:47
Előzmény: #231  pitcairn2
#235
lehet érdemes lenne várni 1-2 évet egy nagyobb visszaesésre,ha bekövetkezik. mindenesetre nagyon különös,hogy ilyen sokáig tart ez a rally már évek óta.
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 17:41
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#234
Szia!Hozzá kell tennem,hogy a végefelé certiztem is,daytradeztem is,ami miatt aztán végül egyszer egy dax certin (ha jól emlékszem) elment annyi pénz,hogy utána már nem láttam értelmét folytatni,mert beláttam,hogy asaját pszichém legyőzött. Valóban nagyon sokat olvastam. Elemzéseket,híreket,fórumot . Igyekeztem kiválogatni,hogy kinek a szavára lehet adni jobban. Egyébként a sok fogallkozás miatt kialakult egy ösztön,amivel jobban meg tudtam ítélni sok esetben a mozgásokat,lehetőségeket,de azért ez még még nem tudás,csak amolyan bölcsességféle,amivel lehettem volna nyereséges is A legnagyobb megpróbáltatás a nyereség elviselése volt,és ezt a napi szintű figyeléssel utólag belegondololva nem lehetett kezelni fejben. Ha mínuszba kerültem,azt jobban feldolgoztam agyban,mert hát ,akkor kiülöm,míg vissza nem megy...vagy eladtam hamar,és büszke voltam ,hogy kis minusszal megúsztam. Míg csináltam 10 nyereséges üzletet arra esett 1-2 minuszos is,de a jutalék miatt és a nagyobb veszteség miatt alig haladtam,vagy sehogy. Sokat kereskedtem napi szinten .A jutalék is nagyon sokat elvitt :) A nagy zuhék - általános szinten _ a sűrű kereskedések miatt kevéssé éríntett,másrészt állandóan képernyő közelben voltam,le tudtam reagálni,emlékeim szerint emiatt sosem voltam gondban nagyon. Sőt...az ilyen zuhanások a legjobb vételi lehetőségek,amit már akkor is tudtam,de a pszichém elvitt a napi szintű kereskedés miatt. Ha akkor felépítek magamnak egy poziciót hosszabb távra,akkor jártam volna legjobban.Utólag egyébként rengeteg jó lehetőségem volt. Sztem anno a forgalom is jóval anygobb volt a BÉTen, a papírok mennyisége is és talán joban lehetett halászni is a zavarosban,ha kicsit odafigyeltél,bár ahogy nézem most is vannak kispapr rallyk még :)Szerintem,azért is fordultam az áttételes piachoz,mert a "normálon" nem juottam egyről a kettőre...mai fejjel inkább hosszabbtávban gondolkoznék és megvárnám míg egy adott termék vonzó áron vehető lesz,és felépítenék egy poziciót,vagy portoliót ezekből. Sajnos a BÉTen kevés a papír és stabilbol meg alig van... De nem korlátozom le magam részvényekre. Bármiben,amiben lehetőség van és kellően jó az árfolyama abban elképzelhetőnek tartom az építkezést. Pár éve sokkal több lehetőség volt részvény és nyersanyag ,vagy ingatlanpiac szinten is. bármi amiben a kockázat alacsonynak tekinthető. ...
balentum 2017. 07. 09. 15:28
Törölt hozzászólás
#233
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
a helyedben én inkább félreállnék és inkább az önképzésre helyezném a hangsúlyt, max. kis tétekkel játszanék, 8 éve kokszolják a jegybankok a tőzsdét, nem hinném, hogy túlzottan szép vége lenne ennek
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:20
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#231
de lehet, hogy a "kijózanítóval" jobban fogalmaztam volna, nagyon nagy szükség van efféle tapasztalatok megosztására egy olyan időszakban mint a mai (ami elvadult buborékfújásról szól)
balentum 2017. 07. 09. 15:18
Törölt hozzászólás
#230
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:18
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#229
kitűnő komment:)
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 15:17
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#228
Szia Sajnálom hogy így kellett elhagynod a tőzsdét.Azt megkérdezhetem, a lényegi veszteséged gondolom kiütős témából jött, vagy pánikoltál és eladtad a részvényeket?Elgondolkodtató amit írsz, már csak abból is kiindulva hogy aki 10 évet tolja, jó eséllyel kizárt hogy ne kapjon be egy horgot (válság félét) főleg aki rendszeresen tolja. Egyiknapról a másikra lehet valami a világban amire már hatalmas eséssel indítanak az indexek, és nem lesz visszakorrekció. Leugrik egy jópár alatta lévő támaszt átszelve az érték, és akkor dönsd el hogy most vissza megy vagy esik tovább...aláveszel de tovább esik... Szóval nagyon észnél kell lenni kell lenni (de ez is kevés). Kellő tőke háttér nélkül esélytelen átvészelni. Én pont emiatt vagyok nagyon óvatos, kevesebb a hozamom mint itt a sok duplásnak és hasonlónak, de nyugodtabbnak érzem így a kereskedést.
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#227
ha ez a Mészáros Lőrinc féle papírokra vonatkozik azokat úgy kerülném mint a pestist...
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#226
+ használd a stockcharts.com-ot link link a legtöbb funkció ingyenes a day trading-hez szükségesek kivételével és a saját mérlegelésed alapján hozz döntést
balentum 2017. 07. 09. 15:11
Törölt hozzászólás
#225
Törölt felhasználó 2017. 07. 09. 15:10
#224
látom csepel senkit nem érdekel,az lesz mint konzummal majd 1000 felett veszi mindenki,meg 4500 nál százmillios tételekkel.
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#223
alább pl. xenosz02 igen jó kommentet írt...
pitcairn2 2017. 07. 09. 15:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#222
efféle "kérés" helyett inkább nézelődj a topic-okban és ne feledd, hogy ez időigényes műfaj
balentum 2017. 07. 09. 15:07
Törölt hozzászólás
#221

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek