A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.
"Lehet ilyenkor kérni, hogy annak ellenére szüntessék meg a számlát, hogy a részvény még szerepel a számlán?" Szerintem - ez az én logikám szerint - kikérhető illetve ki kell kérni a részvényt ilyenkor fizikai formában, ami költség neked, de másképpen szerintem nem fogják megszüntetni, mert azt valahova akkor is tenni kell. Nem fogják megszüntetni úgy, ahogy te képzeled, abszurd, ilyen nincs.
Mit lehet tenni akkor, ha valaki meg szeretné szüntetni a számláját és eladna minden istrumetumot, de van olyan papír amit nem lehet mert a cég (Hunmining) felszámolási eljárás alatt van? Lehet ilyenkor kérni, hogy annak ellenére szüntessék meg a számlát, hogy a részvény még szerepel a számlán?
Csak kiutalás díját, de azt devizánként. Én a nyáron balfasz voltam, és volt sok USD, kevés EUR, kevés HUF, úgyhogy mindre fizettem díjat... Tehát érdemes előtte számolni, hogy ha több deviza van, hogy megéri-e átvátalni őket 1-be (nekem érdemes lett volna...).
Mióta lecserélték a régi webbrokert ami 1999-től működött akkor kezdődtek a gondok, megbízás teljesülés stb, megbízhatatlan az egész kbc informatikai rendszerbeli gondok miatt is.
Tudja esetleg valaki, hogy tbsz transzfernél, ha csak pénz lesz a számlán, azért a kiutalás díját számítják fel vagy azt is egy értékpapír fajtának veszik? A trágyázásért elnézést, túlhúztam magam, de kb 20 év Equitas után a hudefaszahelyből, most jutottam el a hányoktőlehelyig.
Alapvetően a díjakkal sem lenne annyira nagy probléma ha lenne pl. egy normális desktop platform és a webbrókeren is csinálnának egy ráncfelvarrást, és a rendszer is működne normálisan. A jelenlegi platform trédelésre alkalmatlan és bosszantó, hogy nem lehet olyan dolgokat testre szabni, mint pl. az oszlopszélesség, betűtípus stb. A devizakonverzió is egy lehúzás, ahhoz képest, hogy banki háttérrel hirdetik magukat, elég költséges náluk váltani. A havi számlavezetési díjat is lehetne függetleníteni a számlamérettől, inkább lenne egységes. A négy díjcsomagot is feleslegesnek tartom, lehetne egyszerűen csak retail és professional. Van néhány osztalékos papírom náluk, egyelőre nem piszkálom. Színvonalát tekintve sokat romlott a szolgáltatás az elmúlt években, ezért elfogadhatatlan számomra a díjak évenkénti emelgetése. Ha már csak a platformjuk jobb lenne, már az sokat segítene.
Ott van a magyarázat hozzá: Extra havi számlavezetési díj A Fióktelep Végrehajtási Politikája, illetve az abban meghatározott szempontrendszer szerint ún. volumen piacnak minősülő szabályozott piacra be nem vezetett értékpapírok (például zártkörűen forgalomba hozott értékpapírok, illetve szabályozott piacra be nem vezetett részvénytársaság részvényei, egyéb, nem volumen piacra bevezetett értékpapírok) letétkezelésére számítjuk fel, a normál havi számlavezetési díjon felül. A díjszámítás alapja a normál és a TBSZ számlákon nyilvántartott érintett értékpapírok összesített névértéke. Az extra számlavezetési díj kiszámítása nem a hónap végi záró állomány alapján, hanem az adott hónap átlagos állománya alapján történik. A havi díjat a Fióktelep első sorban a normál számláról kísérli meg levonni, másodsorban pedig a TBSZ számláról. Amennyiben az Ügyfél egyik számláján sem rendelkezik elegendő szabad pénzösszeggel, akkor a Fióktelep megterheli az Ügyfél normál ügyfélszámláját az esedékes díjjal
Sziasztok!Az extra számlavezetési díjat hogy kell értelmezni?A minimum 5000ftos díj a normál számlavezetési díjjon felül minden hónapban levonásra kerül?
Olcsó diszkontbrókerből átmennek drága banki szolgáltatóba, ez alapján a díjemelő trend még eltarthat egy darabig. Eurozónás anyabank, nulla kamatokkal, mindenhol a szolgáltatásoknál emeli a díjakat, amíg csak lehet. Alaposan ki kell kalkulálni, mit érdemes esetleg reagálni, az ugrálás drága lehet. Leginkább TBSZ lejáratkor lehet viszonylag olcsóbban váltani. Mit lehet tenni? - friss pénzt lehetőleg nem vinni oda, tbsz lejáratkor a kivonást, részkivétet megfontolni, KH szlanyitást egy kártyával kiszámolni (oda - még - ingyenes a kiutalás, kártyával pld. állampapír megvehető) - ott venni, tartani a termékeket, ahol ingyenes: állampapírt a Kincstárnál, concordos alapokat a Hold Alapforgalmazónál, otp részvényt az OTP-nél, stb. - tbsz számlák összevonása - a NYESZ számla előtérbe helyezése a TBSZ helyett, fix. államilag szabályozott 2000Ft-os díj, adóvisszatérítés, cserébe minimum 10 éves futamidő, osztalékok adókötelesek, nehezebb hozzáférés.
K&H Értékpapír (KBC Equitas)
link