Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 11:49
Előzmény: #59258  Törölt felhasználó
#59260
Ideje lenne kijózanodni,napok óta tart amit csinál. Ha nem bírja az italt,tanácsolom menjen wc-re, de nagyon kapaszkodjon ám nehogy lehúzza magát(ezzel az erkölcsel veszélyes üzem a WC).
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 11:29
Előzmény: #59258  Törölt felhasználó
#59259
Elég volt magából, a hazugságaiból, manipulációiból. Saját magát járatja itt le, a végén a kuka mellett fogja végezni. A gyermekei letagadják, a barátai szégyenkeznek majd Ön miatt. A taknői állásnak tán meg tudna felelni, részegen tántorogna a felmosórongyot tolva mesélhetné phd élményeit. Mert ügyvédként Ön leszerepelt.
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 11:08
Előzmény: #59257  Törölt felhasználó
#59258
Gondolom, kinek a további nickje Ön.

A jogi érvekkel nem tud vitatkozni, és megtanultam orvosok között, hogy a betegek saját problémáikat másra vetítik. Ha kihányta: egészségére, de a game az over lehet hamar. A kisbefektetők majd eldöntik, hogy a jogra hallgatnak, vagy Önre, aki eddig is parádés megoldásokat nyújtott, ugye? :)

Kikéretem a nickjét hivatalosan és közzéteszem, lásson mindenki tisztán. Ez idő, lehet, hogy a cégnek előbb vége. De megtalálják Önt, sok, és még több lehet a károsult.
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 10:47
Előzmény: #59256  Törölt felhasználó
#59257
Olyan kellemes, csodálatos élmény egy szellemi csúcs sztárügyvéd (vagy inkább ótvar zugügyvéd - bocsánat)delíriumos zagyva kuszaságait bogarászni. Tudjuk, kiváló hozzáértését, szakmája szerint egészen biztosan önzetlen, tisztességes háziatündér lehet. Próbálja megvezetni a kisbüfiket, köpködi a nyugdíjasokat, káromkodik, fényezi magát. Az önfényezés büdös, lecsúszott szebb napokat látott phd hányásszagú. Ha lenne tisztesség önben, elhúzna lovagolni, vagy esténként a csődőréhez bújna az észosztás helyett. A vibrátorában elemcsere megvolt? Talált balekot akinek kell így, kétlem? Azt is kétlem, mekkora nagy mágus Ön, sokkal inkább lecsúszott ripacs, szánalmas kis senkiházi. Jucus
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 02:44
Előzmény: #59239  Törölt felhasználó
#59256
Kedves Montu,

Értem és megértem Önt, de a jog sajnos nem Önök mellett áll most. Auditált beszámoló szerint 500 millió Ft körüli a saját tőke, ami 30 Ft-os részvényértékhez vezet. Az alaptőkét le kell szállítani, ha erre nem kerül sor, a cégnek ebben a formában vége. Nincs érv, ami ennek megszavazása ellen felhozható.

Értem, hogy Önök szerint a saját tőke magasabb lehetne, de azért van a könyvvizsgáló intézménye, hogy auditálja az adatokat, a véleményét közhitelesnek kell elfogadni.

A másik tényező az idő, a bizonyos 90 nap. Ketyeg. Ha a cég megszűnik, a részvények is megszűnnek. Az eszközökön jelzálogjog van. A részvények jelenleg még kereskedhetők, és megvan az esélye, hogy ha a szlovák befektetők kapitalizálják a követelésüket, és kötelező vételi ajánlatot kell tenniük, Ön eladhassa a részvényeit. Ha megszűnik a cég, nem adhat el semmit, sajnos ez a szomorú igazság.

Önnek kell eldöntenie, mi a helyes ebben a helyzetben.

A KEG múltjáról kevés ismeretem van, csak a tőzsdei és kapcsolódó ügyeket intéztük, tőkeemeléseket sem. Azt láttam természetesen, hogy sok a sár, NAV-bírságok, eladósodottság. Aki befektet, különösen készpénzben százmilliókat, a maga érdekeit nézi, nem a részvényes-társakét, ezen nem kell meglepődni. Azt kell nézni, véleményem szerint, mi hozható ki ebből a helyzetből. Talán egy működő, túlélő cég, növekvő részvényértékkel. Talán egy kft., a hitelek kapitalizációja és az Önök kivásárlása után. De jelenleg Damoklész kardja leng elég végzetessel fenyegetően, gondoltam, szólok.

A kisrészvényesi jogoknak nagy irodalma van, és a lényege röviden (elolvastam), hogy jogok a szólásra, de a tőkepiac a pénzről szól, az erősebb kutya aki… erősebb.

Médiához fordulhatnak, de nem a mostani nagytulajdonosok vitték le a részvényértéket, meg főleg, ebből hogyan lesz pénzük? Hajcihő lehet meg együttérzés, ez is valami, de közben telik a 90 nap, aztán nem lesz cég, csak a jelzálogjog marad… gondolkodjon.

Én dolgozom, és cefet késő van… ennyit tudtam tenni Önökért.

Kellemes hétvégét! :)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 02:40
Előzmény: #59241  sly36
#59255
Szia, úgy emlézeztem, hogy ezt egy körben már feloldottuk :) ha nem: én kérek elnézést :) Ha jössz errefelé, hívj fel, dumcsizzunk, illetve: Tisztelt Hölgyem, meghívnám Önt egy kávéra, beszélgetni valóink elmaradása okán :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 02:32
Előzmény: #59231  THOKJO
#59254
Ön megint meg akarja mondani, hogy mit gondoljak és tegyek. Fogalma sincs előzményekről, személyes kapcsolatokról, de ítélkezik. Önök vittek bulvárba egy topikot, "kapitány", ironizáltam némileg, azt nem érti. Ott baj, hogy a zsákutcát se. Lehet, hogy Önnek csak piti összege van a cégben, de másnak nem. Nem vagyok cool jogász, az amúgy is csak a filmekben, emberként szűrök és mondok mindent. Önnek, ráérős nyugdíjasként ez szórakozás a páholyból, szabadságharc, amit elfelejtett eddig megélni. Jól elvan, írogat itt, azt hiszi, öné a fórum. De a cég nem. A cégbe egy fillért se tett, mástól vette a részvényeit. Én nem a nagytőkéseket becsülöm, hanem a tőkepiac törvényeit tudom. Nem nézem le Önt. mert nincs pénze... senkit, én is álltam már fel többször a padlóról. Ön is feláll, vagy csak tocsog? :)
Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 01:49
Előzmény: #59229  Törölt felhasználó
#59253
Ha nem a sértegetésemmel lenne elfoglalva, talán tudna gondolkodni. Nem olyan bonyolultak a válaszok.
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:59
Előzmény: #59251  THOKJO
#59252
részvényed a telóm ír helyettem :(
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:46
Előzmény: #59250  THOKJO
#59251
Van részvényes...harmadszorra csak jó lesz
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:26
Előzmény: #59249  THOKJO
#59250
Van fészvényed
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:25
Előzmény: #59244  tris
#59249
Még egy. Az sem jó dolog, ha a nagyobb dulajdonos el akarja venni kisebb tulajdonostársai pénzét. Mert erről van szó. Ha csak sejtenéd, hogy milyen nehezen tartják mínuszban a szlovákok a céget, akkor nagyon elcsodálkoznál. Van részvényes. Menj el Dunaalmásra, nézz körül. Tulaj vagy megteheted. Én már megtettem!!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:17
Előzmény: #59247  THOKJO
#59248
Ha ott lettél volna a kgy-n
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 15:15
Előzmény: #59244  tris
#59247
Kedves tris!!!
Eszem ágában sem volt, hogy eltanácsoljalak! Te jól érvelsz, de fogalmad sincs,hogy mi történik a színfalak mögött. Úgy gondolom, hogy komolyan tanulmányozod azokat a dolgokat, amihez hozzászólsz. Számtalan kisérlet volt a kiegyezésre részünkről. Ezeket minden esetben visszautasították. Te tudod, hogy a jog és az igazság milyen messze van egymástól!!!
Nem áll szándékomban megsértenem Katalint.
Mi azért állunk különböző platformon, mert Katalin--végzettségéhez híven-- a jogra támaszkodik, hivatkozik....én pedig az igazamat keresem. Az a kitétel, hogy " amit a jog nem tilt, azt szabad" sok csalárd dologra lehet alkalmazni.
Ha ott lettél volna, akkor másképp vélekednél. Hagyjuk a múltat. Reménykedjünk, hogy hamarosan jó megoldás születik és elfelejthetjük ezt a rémálmot. Nyugodtan Írj! Tanulságos dolgokat írsz a kívülállók szemével!
Tisztelettel TP
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 14:51
Előzmény: #59239  Törölt felhasználó
#59246
Ez a riposzt csodás volt komám...le a kalappal!!!
exmnbs1 2015. 05. 15. 14:34
Előzmény: #59243  Törölt felhasználó
#59245
a lényeg hogy 1 közeli mutatót könnyen 1 alá lehet vinni lényegesen ahogy eddig is
tris
tris 2015. 05. 15. 14:29
Előzmény: #59239  Törölt felhasználó
#59244
Mostanában nem szívesen folyok bele az itteni vitákba. Egyrészt nem akarom ismételgetni magam, másrészt Thokjo is rámszólt finoman, hogy ne feszegessem a húrt. Nem esett nehezemre csendben maradni. Most összefoglalom a véleményem:

Fenntartom, hogy olyat még nem láttam, hogy más rakja bele a pénzét zsákszámra, de majd én mondom meg, hogy mi a táncrend. Ezzel soha nem értettem egyet. Miért nem elég ha az ellenőrzésbe tartalmilag súllyal be lehetne szállni!? (Nem tudom, hogy erre mik az esélyek, de szvsz ez inkább perspektivikus irány lenne. )
Nem hiszem, hogy lehet a kicsik összefogására hosszú távon építeni. (Árfolyamfüggő, hogy ki meddig partner. De egyéb megfontolások, kényszerhelyzetek is beleszólhatnak.)
Ennek ellenére mindig is szurkoltam a kicsik összefogásának.
Az ügyvédnő szvsz szakszerűen közelíti meg a helyzetet. Ezt balgaság lenne támadni. Viszont vannak itt olyan dolgok, ami miatt vele sem értek egyet. A szlovákok elég rosszul léptek be a KEG-be. Szvsz ők sem ugyanígy csinálnának mindent, ha most kezdenék elölről.
Az egyik előző kgy-n volt ajánlatuk 30 Ft-nál magasabb összegen is, amit a kicsik nem fogadtak el. Most akkor a tőkehiány annyi, amennyit megszavaztok!?
Lehet, hogy szorul a hurok. Viszont ki mekkorát bukik!? Kinek égetőbb a helyzet!?
A szlovákoknak azért jobban fog fájni! Tehát nekik kellene előbb „normális“ módon megközelíteni a problémákat!
A jogszerűséggel kapcsolatban az a véleményem így látatlanban, hogy a raffi hitel továbbmachinálása alapvető szabályokba ütközik. Ebből pedig nemcsak a szlovákok, hanem szvsz Kácsor sem jöhet jól ki! Ha „ellenőrizetlenül“ kerül „idegen kezekbe" ez a témakör, abból lesz még bonyodalom.
Ennek ellenére sem látom jó útnak egymás zsarolását.
A legnagyobb gondom az, hogy esélyt sem látok higgadt racionális kompromisszumra.
Minden esetre szvsz érdemes lenne az ügyvédnő érveit is átgondolni higgadtan.

Nekem már csak bő 6k-m van. A többit kioperálgattam. Nem a saját pénzem miatt írom ezeket a gondolatokat.
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 14:26
Előzmény: #59240  exmnbs1
#59243
Ex,

Nem vagyok közgazdász... saját tőke, jegyzet tőke... nem tudom.. nyilván van aki ki tud javítani, de tudod miről beszélek és ez a fontos...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 14:25
Előzmény: #59239  Törölt felhasználó
#59242
Arról nem beszélve, hogy nem is olyan régen 400 Ft volt a névérték... Akkor ez kb 6 milliárd forintot jelentett..

Most 30 Ft-t szeretnének, ez kb 450 millió forintot jelentett.

Hova lett a különbség?

Atom támadás érte volna a KEG-et, hogy az 1/10 sem éri?

Nem, egyszerűen csak csalás volt az apport is és csalás most is ami folyik...

Az pedig egy nagy tévedés, hogy a szlovák pénzt tesz bele.. Ő hitelez a cégnek, ha ezt ingyen tenné vagy olyan euró alapon amit a bankba kapna a pénzért az etikus lenne. Nem pénzt tesz bele, mert ellehetetleníti a kamatokkal és a jelzálog joggal.

Vegyék le a jelzálogjogot Kaposvárról és adják el 500 millióért, amit forgó eszközre fordítana a cég..

Pénzt azok tesznek bele akik részvényt vesznek, mert tulajdonosai a cégnek és cserébe nem kapnak semmit még wc papírt sem amivel kitörölhetnék... Ellenben Ő kap jelzálogjogot..

Az pedig, hogy Pimperék idején nem tettek eleget a Raiffeisen felé a fizetési kötelezettségnek és ezzel kijátszották discont áron a követelést Kácsornak az se utolsó...
sly36
sly36 2015. 05. 15. 14:24
Előzmény: #59235  Törölt felhasználó
#59241
Bocsi Kata, a fórumban magázódtunk, mert ezt beszéltük meg, ehhez tartottam magam most is, vacilláltam, hogy mi legyen, nem mertem beleegyezésed nélkül, hogy mi fér bele. :o)
Puszi :-)

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek