Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 09:52
Előzmény: #59198  iustus
#59200
akkor meg kell világítani a hátteret, hogy a mezei részvényesek is megértsék miért kellene 20milliót kifizetni. Azért mert idő előtt lecserélték a szlovákok?
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 09:03
Előzmény: #59197  Törölt felhasználó
#59199
Még egy rövid hasonlatot szeretnék hozzá fűzni.

Az átlag ember bemegy a közértbe és vesz egy kenyeret, kifizeti, hazaviszi és megeszi.

A szlovákok azt gondolják, hogy bejön a közértbe minden az övé, a kenyeret felzabálja de nem elfelejti kifizetni, hanem nem is akarja... Sőt haza se viszi, hanem oda morzsázik..

1/5 tulajdoni hányad nem hatalmaz fel arra, hogy azt csináljanak amit csak akarnak!
iustus 2015. 05. 13. 08:59
Előzmény: #59196  Törölt felhasználó
#59198
Ha valaminek nem tudod a hátterét jobb ha hallgatsz.
Szerintem RZ ha visszaforgathatná az idő kerekét nem vállalná a megbízást. Oszt végignézhetnéd a milliárdokkal megkopasztott cégedet hogy nyúlják le, bambán tátott szájjal. Inkább hálálkodnod kellene.
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 08:57
Előzmény: #59192  Törölt felhasználó
#59197
Tisztelt Katalin, Zoli és Péter

Nagyszerű lenne mindenkinek, ha ilyen jellegű hozzá szólást nem ezen a fórumon beszélnék(tek) meg.
Biztos vagyok benne, ha több hónappal később vissza olvasná(tok) ezen oldalakat másképpen gondolná(tok) a vélemény nyilvánítást.
Sajnos az indulatok sokszor meggondolatlanságot szülnek, ebbe a zsákutcába jó magam is befordultam már néhányszor.

Az a cél szlovák részről, hogy az összefogást megbontsa és kifárasszon minket nem kérdés. Ilyen volt pl az a híresztelés is, hogy én eladtam OTC-n a részvényeimet nekik. Elhihetik, hogy nem egy részvénytársam találta ki, hanem megdöbbenve hallotta M.M.-tól. Ezt számon is kértem a közgyűlésen, mert nem igaz.
Ugyanakkor felajánlottam az én részvényeim és a közgyűlésre regisztrált összes tulajdonos (meghatalmazott is!) értékesítési lehetőségét 100 Ft-on.
Azt hiszem ez mindenki részére kompromisszumos megoldás lehetne.
Hiszen aki nem jön el és nem ad meghatalmazást sem, azt szemmel láthatólag nem érdekli a cég sorsa, gazdálkodása.
Ez összesen kb 2.5 millió részvényt jelentene.
Mondanom sem kell, hogy a szlovákok jól kinevettek.

Azt azonban ne felejtsük el, hogy Ők csupán kb 3 millió darab részvénnyel (remélhetőleg a tisztázott megismételt közgyűlésen csak 1,5 millióval) tulajdonosai a cégnek, ami az össz részvények 1/5 része.
Ők azt gondolják ezzel a résszel bármit megtehetnek, hát nem így van!

Semmi mást nem várnánk el, mint nyereséges gazdálkodást, ami bizonyára fellendítené a kereskedést és az árfolyamot. Szeretnénk, ha kibújna a KEG a tolvaj részvény árnyékából. De ameddig a mutyi és a veszteség halmozás a cél addig erre kicsi a lehetőség.

A hiteleket, tartozásokat pedig a gazdálkodás nyereségéből illene fizetni nem pedig új részvények nyomtatásából a jelenlegi 1/3 áron.

A cég nem a szlovákoké, azért mert Ők a hitelezők! Tulajdoni részük csupán 1/5 rész.

Fordítva ülnek a lovon a szlovák fél, azt gondolják mert Ők a hitelezők ezért bármit megtehetnek.
Egyszerű példával élve, ha én felveszek a vállalkozásomra OTP kölcsönt, attól még nem Csányi Sándor fogja vezetni a cégemet.

A felszámolás az pedig elég kockázatos játék, mert új szereplők is megjelenhetnek a tartályra, illetve a Dunaalmási telekre. Lehet azt hiszik a szlovákok, hogy kiokosította Őket Kácsor és társai, de egyáltalán nem biztos, hogy nem jönnek újra képbe felszámolás esetén, hiszen nekik vannak kapcsolataik erre a mutyira. Aztán a szlovákok a két szék közé esnek... Én elveszítem a több millió forintos befektetésem Ők pedig mindazt amiért másfél évig küzdenek...

De nem lesz ám az napról napra, mert 1001 helyen fogjuk megtámadni, ezt Ők is tudják és akkor hosszú hosszú évekig a KEG egy elhagyott telephely lesz.

A végkielégítésekről néhány szót:
mi kis részvényesek sem örülünk ennek, mert mi éppen úgy kellettünk a Pimper féle leváltáshoz (főként V.K. akinek 1 millió részvénye van) és egy forintot nem láttunk.
De sajnos nem ez az összeg határozza meg a cég gazdálkodását.

Azért a R.Z. és V.T. védelmére szóljon, hogy ők már a megválasztásuk előtt is rengeteg időt és pénzt áldoztak a szlovákokkal való tárgyalásokra.
Volt aki ezekbe a költségekbe beszállt? Nem és nem is várták el...
Mert lehetett volna az is, hogy össze dobjuk a költségeiket és a rá fordított óraikat... akkor valóban tisztességtelen lenne a követelés mindkét részről, az más kérdés, hogy velünk szemben nem etikus.

Kérdezem én, lett volna más aki vállalja?

Akik ott voltunk a Pimper féle leváltásnál még kevésbé lettünk volna alkalmasak erre.

Ha akkor nem lépünk, szinte biztos vagyok benne, hogy ma nincsen KEG.

De a végkielégítéskor érdekes senki nem támadja az ügyvéd urat aki a KEG-et képviselte és kb 30 milliós végkielégítést kapott az igazán nagy nullára.

A szlovák fél persze ígért fűt-fát.. aztán Kácsor kiokosította, hogy meg lehet szerezni ezt a céget olcsóbban is...

Továbbra is azt látom, hogy friss tőke (készpénz) beáramlás nélkül ez a cég nem fog talpra állni. Ezért nem a jelenlegi adósságot kell tőkésíteni, hanem készpénzes tőkeemelést végrehajtani, a pénzt forgó eszközre váltani és elkezdeni a nyereséges gazdálkodást mi lehetővé teszi a hitel visszafizetését.

Aki esetleg tudna ilyen pénzügyi vagy szakmai befektetőt, az vegye fel a kapcsolatot velünk, hogy támogathassuk.

A jelenlegi bróker botrányok lehetővé teszik, hogy friss tőke szabaduljon fel, amit befektetési célra fordítanának ...csak meg kell találni ezt a tulajdonosi kört.

Próbáljunk ezen dolgozni és ne pedig egymást szapulni, mert abból még sose született eredmény.
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 08:42
Előzmény: #59185  Törölt felhasználó
#59196
20 milliós végkielégítés valóban túlzás. A kisbüfik arcon csapása. Azt hiszem a molban sem kap pár hónap után egy vezető sem ennyit.
Cégbíróság bevonása jöhet? Törvényességi felügyeleti eljárás a megoldás?
exmnbs1 2015. 05. 13. 08:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#59195
szóval vannak a szerencsétlen pattogó looserek az egyik oldalon a másikon pedig a minden téren igen jól állóak
ezt az oldalt mindenféle gyümölcsök képviselték pl itt régebben most pedig a kimosakodók

aztán mégis csak örökös sakkban van a nagymester brigád
exmnbs1 2015. 05. 13. 08:01
Előzmény: #59190  Törölt felhasználó
#59194
ez eddig is világos volt
szerencsére kevés a hathor
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 01:08
Törölt hozzászólás
#59193
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 00:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#59192
Mi van Kedvesem? :)

Aludjál már, ideje van, azt teszem én is, hajnalban indulok Pécsre bírósági tárgyalásra. merthogy engem megfizetnek azért amit tudok - nem ti, persze :)

Geci, erre gondolsz? Közszóvá manifesztálódott, és küzdök eleget az adatokért. Ha legeciztem bárkit, bőven megérdemelte, sőt. Ekkora szarhalmazhoz adom a nevem, hallatlan :) Mit kerestelek tavaly, mindig te hívogatsz. A Szigeten összefutottuk, helyesek voltatok a társaiddal, és? Eldumálgattunk, jeleztem, hogy aki velem van barátom, nem a párom. Párom nehezen viseli, hogy bántasz, nem kellett volna az össze hozzáférésemet megadni, tudom... De szerelem, lehet erre is irigykedni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 00:23
Törölt hozzászólás
#59191
Törölt felhasználó 2015. 05. 13. 00:10
Előzmény: #59183  exmnbs1
#59190
Ex,
jelenleg ezen a cégen lehet követni élesben a részvényesi folyamatokat. Alapvetően durva, és pattra áll, mivel a szlovákok a közgyűlési szavazó részvények 3/4-ét még nem vették meg. Nagy a feszülés a cégért, helyeske is, bár elég erős ott a dunai szél. "Szakmailag" ennyi részemről, nem ehhez értek. Jó nagy tartályok, azok vannak, meg a parkoló mellet sok palack, dohányosoknak tiltott övezet.
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 12. 23:56
Előzmény: #59188  exmnbs1
#59189
Ezt majd ő megvilágítja..
Most búcsúzom, majd holnap benézek...
Jó éjt mindenkinek...ellenfélnek...barátnak egyaránt!!! 😊
exmnbs1 2015. 05. 12. 23:53
Előzmény: #59186  THOKJO
#59188
iustust látom néha)))
a Rekettyey féle végkielégítés kikötés szvsz azt is szolgálta volna hogy valamilyen szinten benn maradjon ha már bekerült a cégbe a kisbefektetők jelölésére
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 12. 23:51
Előzmény: #59185  Törölt felhasználó
#59187
Nem unják egyáltalán!! Azt unják, hogy hülyének nézik őket!!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 12. 23:47
Előzmény: #59183  exmnbs1
#59186
Látod csak nem tudod...
Törölt felhasználó 2015. 05. 12. 23:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#59185
Tisztelt Zoltán!

Ismerem jól az etikai szabályzatot, sőt tanítom, és aszerint járok el. Te semmi mást nem csinálsz, mint szakadatlan beszédekkel obstruálod a közgyűléseket, ugyanaz megy másfél éve. Belevágsz az előterjesztésekbe, nem várod meg míg szót adnak. hisztit keltesz ami közben többen kimennek, unnak már a táborodból is, és számolj szavazatszámot krónikás.
Értem a veszteséged. De a rendezésének nem ez a módja, te is tudod. Okom, sejted? biztos megvettek a szlovik, ugye? Ugyan. Csak túl régóta vagyok a cég mellett, követtem a te időszakodat is. Kegy volt, hogy te lettél, nem a barbie baba .) Akkor rémültem meg amúgy utoljára, amikor a szunnyadó szatyorból felbukkant a minieb :) Van erős védőkutyám, kutyabuzi is vagyok, de ez nem volt a pakliban. Ahogy az sem, hogy laikusok garázdálkodnak, és első lépésként vaskos végkielégítéseket kötnek ki. Tudod, sokkal hitelesebb lennél, ha erről lemondanál, de nem, kell a forintocska, perled a céget… meg tereled a jószágokat mellékesen, lelked rajta.
És. Vad és rebellis vagyok, nem tucatáru, eredeti vagány gondolatokkal, ezért is vesznek meg. Megérte a jogot tanulni, megérte a kítűnő diploma, stabil a térképem. Btw, nem árultad el, mivel is foglalkozol a mindennapokban… olyan gáz? :) Én jogász vagyok, ügyvédi szolgáltatást nyújtok, amire megfogadnak, sokan. Csak a paritás miatt írom ezt :-)
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 12. 23:45
Előzmény: #59181  exmnbs1
#59184
Sok kis embernél van 1000 felett, amivel nem foglalkoznak....nem mindenkivolt kitartó...1709-19 -ig én kitartóan higitottam, de nekem is 65 kellene, hogy nyerjek is rajta....ez a cég, ha hagynák müködni, sokat hozhatna a konyhára
exmnbs1 2015. 05. 12. 23:43
Előzmény: #59182  THOKJO
#59183
decorum is, bár rég láttam
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 12. 23:40
Előzmény: #59174  exmnbs1
#59182
Steier úr és Zoli is nagyon szívén viseli a cég sorsát. Hidd el engem sem csak a pénz vezet....most--mikor állandó fenyegetés van a cég felett--is vettem részvényt. Szeretek foglalkozni ezzel a céggel...nem unalmamban, hanem beleástam magam és még mindig látom a nagy lehetőséget benne!!
exmnbs1 2015. 05. 12. 23:32
Előzmény: #59180  THOKJO
#59181
érdekes pont a ti papírotok kéne mikor van még másik 8m papír
hol is????

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek