Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 20. 12:48

KEG topik.  

Megnyítottam a KEG topikat.

Venni vagy cserélni?

Zoltán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2015. 05. 15. 14:22
Előzmény: #59239  Törölt felhasználó
#59240
először változna a névérték és a jegyzett tőke
utána a jegyzett tőke és a sajáttőke nőne a konverziókor, de nemigen haladná meg
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 13:45
Előzmény: #59205  Törölt felhasználó
#59239
Kedves Katalin,

Igazán hízelgő, hogy felső fokú végzettséget feltételez rólam. Sajnos engem már gyerekkoromban az élet tanított ezért csupán csak érettségim van. Mégis középvezetőként többet kerestem és elértem szakmailag mint más diplomás kollégám, ma már a saját lábamon állok, tele üzleti tervekkel a jövőt illetően.
Csupán a józan paraszti eszem és a tanulékonyságomnak köszönhető, hogy át tudom látni a KEG múltját, jelenét és jövőképét.

A múltat talán Ön is jól ismeri, ami a pylaxiához köthető (kérem ne vegye személyeskedésnek, mert em sértésnek szánom...) 10x-es értéken beapportált üzlet részek, amik egy gázipari cégnek abszolút hasztalan... (Visonka, kaposvári ingatlan...stb)
Ez az egész egy nagy hazugság volt és a részvényesek lehúzása, mert az összes részvényt a nyakunkba zúzták, a pénzt kilopták és a KEG nemhogy profitált volna most gondot okoz a tőke rendezés.

jelen:
Miért is kellene tőkét rendezni 30 Ft-ra?

Egy kaposvári önkormányzat értékbecslése alapján? Én nem vagyok ingatlanos, fogalmam sincs mennyit érhet... Lehet ér 600 milliót és nem pedig 200 körül ahogy most szerepel... Ha pedig 600-at akkor már nem is kell levinni 30 ft-ra.

Ha viszont 200-at sem akkor miért nem ül börtönben az akkori könyvvizsgáló, értékbecslő akiknek köszönhetjük, hogy 2.2 milliárdért hozták be?

jövő:
Tegyük fel levinnék 30 Ft-ra a névértéket. A szlovák fél tőkésíti a közel 1.5 milliárd követelését, amiért új részvényeket kap.
Ezáltal a jegyzet tőke nem változik, a leszállítás után a jelenlegi 1,5 milliárdról kb 450 millió forint lenne.

Mitől működne nyereségesen a cég? Mert már nem terhelné a szlovák évi 180 millió forint kamattal? Tavaly sajnos 500 millió volt a veszteség, nem a kamaton múlt a nyereséges gazdálkodás!

Tehát kb 450 milliós jegyzet tőke esetén csinálnának újra kb 300 milliós veszteséget és újra rendezni kéne a névértéket, de akkor már kb 5 forintra, de az 1-et is kinézem a szlovákokból...

Ez az amihez nem adunk felhatalmazást!

Rendezzék az apportokat, legyen értékbecslés, legyen megfeleltetés a több milliárdos tőkecsalásra!
Ha viszont nem volt csalás, akkor ne 200 millióért szerepeljen a könyvelésben.

Vissza térve a jelenre:
Ma is IT tag nélkül törvénytelenül üzemel a cég, az audit bizottságban sincs megfelelő végzettségű szakember Hegyvári lemondása óta.
A szlovákok tesznek a magyar törvényekre.
Ha jól sejtem 8 napon belül ilyen helyzetbe össze kellene hívni a közgyűlést a törvényesség alapján.

A közgyűlésre pedig visszatérve még mindig az az álláspontom, hogy nem szavazhattak volna a másfél millió darabszámmal, mert oltári nagy hazugság volt M.M. részéről, hogy azt nyilatkozta elküldte MNB felé az értesítést... Andrea pedig itta a szavait a vezérnek...

Azt hiszem éppen itt az ideje a nyílt sajtóhoz fordulni egy riport erejére, hogy mi is volt itt a múltban, jelenben és jövőben.
Eddig azért sem tettük, hogy ne keltsük rossz hírét a KEGnek, de azt hiszem nekünk van legkevésbé félni és veszteni valónk hiszen ahogy Ön is felvázolta ki fogják húzni lábunk alól a talajt...

De mi addig kapaszkodunk ameddig bele nem szakadnak a körmeink...

Semmi más kérésünk, célunk nincsen, mint nyereségesen üzemeltessék a KEGet!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 13:32
Előzmény: #59237  Törölt felhasználó
#59238
Már felajánlottuk (Montu), hogy a kgy-n Megjelent kis rv-ktől 100-on otc-n vegyék meg...egyszerre, mindtől ....és legyen ővék a cég....250 millió....csak nevettek....egyébként szvsz már elfogyott a pénzük!!!!
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 13:22
Előzmény: #59222  Törölt felhasználó
#59237
ha annyira fontos ez a tőkerendezés, vegyenek részvényt a tőzsdén. 50-60 ftig vették régen is, most még 1.5milliö kell nekik a többséghöz. Pár nap és 200millió ft, mind rendelkezésre áll nekik. Gyanítom sok mai ellenlábas adna a papírból. Lépjenek a szlovik mas gyors megoldás nincs
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 13:16
Előzmény: #59235  Törölt felhasználó
#59236
Bocsánat, hogy kívülállóként belekontárkodom a beszélgetésbe. Nem értem (sly-hoz, macihoz hasonlóan), hogy a kisrészvényeseknek szóló rémisztgetésen kívül kívül, miért szükséges, kínos, személyeskedő dolgokat idehozni... a p..s-ölösről nem is beszélve. Szerintem ezek a privát kérdések, bántóak, idegesítőek lehetnek az érintettek számára.
Sokkal jobb lesz Kedves Katalin, ha visszatérünk a KEG "szorult".... Ön által kilátástalannak ítélt...csak a szlovák urak fantasztikus tevékenységétől várható felvirágzásának az elemzéséhez!
Tisztelettel TP
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 13:01
Előzmény: #59226  sly36
#59235
Szilvim,
magázódunk, ide jutottunk oké.
Sose volt köztünk semmi, sose láttuk és öleltük meg egymást... így jó? hazugság, de jó?:)Ha jó se tudlak magázni :-)
Én részvényesek ölelgetése nélkül mondom amit,hogy a cégnek vége tőkerendezés nélkül, és kevés az idő.
Macika egy inaktív pöcs, ne várj rá, szerintem. Volt elég ideje, elég jele, nem tudott élni vele. Varázslatos nő vagy, okos, bájos személyiségű, szép és jó. Szabad. Feltartott, ne hagyd, keress mást,aki megbecsül, ő nem tudott. Macika ritka nagy állat (medvék közt is) mert tudom mit ápoltad szüleidet... Öregecskedőknek már ez is szempont... Apám nagyon beteg... tartom amíg lehet. Mi "fiatalok" még könnyen vagyunk, addig kéne élni, nem rosszból írtam...
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 12:50
Előzmény: #59227  guildenstern
#59234
Abszolút egyetértek!!!!
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 12:46
Előzmény: #59232  exmnbs1
#59233
Most van kb. 14 millió részvény.
Megszavazzuk a 30 forintot. A névleges (mert nem valós) 1.5 milliárd tartozást 30 forinton tőkésítik. Az alsó hangon 50 millió részvényt jelent számukra. Bármely közgyűlésen ezután az arány 53 millió rv. a szlovákoknak...nekünk meg marad 2, 5 millió. Mit várhatunk ezután, kérdezem én!!!????
exmnbs1 2015. 05. 15. 12:27
Előzmény: #59231  THOKJO
#59232
"1., Ha megszavazzuk, akkor a szlovák urak az 50 millió rv-nyükkel, fél év alatt úgy kipenderítenek (mint, ahogy Montu barátom, már többször felvázolta) minket a KEG-ből, hogy azt is elfelejtjük, hogy ez a cég valaha is létezett!! "

ez a kiszorításhoz kevés hogy gondolja?
THOKJO
THOKJO 2015. 05. 15. 12:23
Előzmény: #59222  Törölt felhasználó
#59231
Kedves Katalin!
Idéznék az egyik gyöngyszeméből.
"Kisrészvényesek meg zsarolni, feljelentgetéssel fenyegetni tudnak, fityinget beletenni nem. Így nem jó. Korrekten végzem a munkám és jelzik, hogy feljelentenek, itt hazudoznak… kiiktatni igyekszem az emberi tényezőket, de magunk között a jó tisztelt édesanyját annak, aki jogellenességre akart kényszeríteni, hogy piti pénzecskéje bejöjjön."
Gondolom ez nekem szól.
Férfi létemre, pirulva olvasom egyre eldurvuló hangnemű,egy ilyen nagy-tudású emberhez méltatlan, személyeskedő, hozzászólásait. Szóval senkit nem lehet(senki nem is akarta) jogtalanságra kényszeríteni. Az, ahogy a kisrészvényesekről nyilatkozik, megmutatja számomra, hogy ön mennyire lenézi, azokat, akik nem dúskálnak a százmilliókban. Nem csak a szlovák uraknak, de nekünk is jó sok pénzünk van a cégben. Pont elég arra, hogy megakadályozzuk Őket a disznóságok, kivitelezésében!
Igen, mi meg fogjuk vétózni, minden erőnkkel a harminc forintot....nekünk, már mindegy!! Miért is?
1., Ha megszavazzuk, akkor a szlovák urak az 50 millió rv-nyükkel, fél év alatt úgy kipenderítenek (mint, ahogy Montu barátom, már többször felvázolta) minket a KEG-ből, hogy azt is elfelejtjük, hogy ez a cég valaha is létezett!! Ebben az esetben csak mi veszítjük el kisebb-nagyobb pénzecskénket. A szlovákoknak meg végre ölükbe hull, amire már másfél éve fáj a foguk.
2., ha nem szavazzuk meg akkor meg az fenyeget, ami ön felvázolt hozzászólásában. Vagyis, hogy a cég megszűnik. Nekem ez jobban tetszik--ha már mindenképp el kell, hogy vesszen a befektetett pénzem. Nekem ez jó, mert így szlovák barátaink is búcsút mondhatnak a pénzüknek, mert (ismét hivatkozom Montura) 1001 helyen fogunk támadást indítani ellenük. Gondolom ezt Ön jobban tudja nálam, hogy az ilyen gazdasági perek nem egy hétig tartanak!!!
Szóval részemről NEM...inkább vesszen a pénzem. Úgy sem számít--ahogy Ön is mondta--, mert csak a nagybefektetők a fontosak!!
Viszont az is lehet, hogy "sok lúd disznót győz"
Tisztelettel TP
sly36
sly36 2015. 05. 15. 12:13
Előzmény: #59229  Törölt felhasználó
#59230
Lehet, hogy megcsinálják a közös céget, de ez a tőzsdei jelenlét valószínű púp a hátukra.
Meg fogják oldani..
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 12:03
Előzmény: #59225  exmnbs1
#59229
amikor "felvásárolta" a szlovák meg az ólmos vagy mi a fene haverja, akkor is mondtam, hogy normális cégeknél /értsd transzparens/ üzleti tervvel állnak elő : jövőkép, üzleti célok stb. nos ilyen itt nem volt akkor, most sincs

többségi felvásárlás pedig nem lehet a sok apportos bujkáló zombi miatt, (és emiatt is alig lehet külső érdeklődő a teljes cég iránt) csak akkor ha rv-t nyomtatnak tonna szám

egyébként a mai napig nem értem, ha annyira tutira kell a keg a szloviknak, akkor miért nem csinálnak közös sps-kreg céget, vagy miért nem apportálják be a két szlovit

kérdések és kérdések
sly36
sly36 2015. 05. 15. 12:01
Előzmény: #59227  guildenstern
#59228
???

:DD
guildenstern
guildenstern 2015. 05. 15. 11:56
#59227
FELKÉRJÜK AZ ÉRINTETTEKET, HOGY EZT A BARÁTSÁGOS SE VELED SE NÉLKÜLED ÉVŐDÉST FEJEZZÉK BE. ELLENKEZŐ ESETBEN MINDEN ÉRINTETTET KITILTUNK A FÓRUMRÓL.

További higgadt fórumozást kívánunk.
sly36
sly36 2015. 05. 15. 11:52
Előzmény: #59222  Törölt felhasználó
#59226
Örülök, hogy nem felejtett el. :o)
Sok mindent tudnék mesélni, sok minden történt az elmúlt évek alatt, ha belemerülnék, sosem lenne vége, de nem topiktéma és abszolút nem ide tartozik. Amúgy tudunk mi anélkül is kommunikálni egymással, hogy több oldalas leveleket írnánk egymásnak, és ezt Ön is tudja, miért van így. :o)
Köszönöm az előcsalogatást :-), itt vagyok egyébként változatlanul, de kicsit más irányba kanyarodtam a tőzsdei parketten, "tolvajcégek" már nem foglalkoztatnak, és úgy érzem, nagyon jól döntöttem.
De mindennek úgy kellett történnie, ahogy történt, ez a sors.
A medve bajszát pedig inkább ne húzogassuk, hátha nem vezet jóra, minden úgy alakul, ahogy annak történnie kell.
exmnbs1 2015. 05. 15. 11:50
Előzmény: #59224  Törölt felhasználó
#59225
marha rosszul járt aki a felvásárláskor bedobta a szlováknak

azóta a közelébe sem jár az árfolyam pedig "jó" hírekkel is meg lett támogatva

Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 11:23
Előzmény: #59222  Törölt felhasználó
#59224
mint látni, továbbra is nyomja magáról a topikot! mindenféle, ide nem tartozó dolgokkal! pedig továbbra se magáról meg a személyes dolgairól szól a topik!

a személyeskedéstől pedig kíméljen meg ha kérhetném

mobilizmo 2015. 05. 15. 11:20
Előzmény: #59221  exmnbs1
#59223
Ex,Maci , végigolvastam a mai termést. Nem semmi..
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 11:08
Előzmény: #59214  Törölt felhasználó
#59222
Butuska Macikám, hogy szólna már a topik rólam?

Ossza el a hozzászólások számát azzal a néhánnyal, amit írtam.

Más kérdés, hogy ha megy a kakaskodás tovább, a cégnek annyi lesz… tudom, miért nem lehet megérteni, hogy a tőkepiac törvénye, hogy akinek pénze van, az diktál Itt a szlovák befektetők belenyomtak jókora kest, a KEG agyon volt kötelezve pénzügyi terhekkel, ezeket kifizették. Kisrészvényesek meg zsarolni, feljelentgetéssel fenyegetni tudnak, fityinget beletenni nem. Így nem jó. Korrekten végzem a munkám és jelzik, hogy feljelentenek, itt hazudoznak… kiiktatni igyekszem az emberi tényezőket, de magunk között a jó tisztelt édesanyját annak, aki jogellenességre akart kényszeríteni, hogy piti pénzecskéje bejöjjön. 4 gyerekemből 1 már végzett jogász, 1 negyedéves. A 2 kicsit még fel kell nevelnem, a gyerekeimre keresek. Rendkívül tehetségesek, és a gátlástalan urak az ő kenyerüket akarták elvenni azzal, hogy bevigyenek a susnyásba. Amiért nem hagytam, itt is aláztak… Értse meg, hogy ha én ügyvédként lesüllyedek (amit akartak), nem tudom etetni az éhes szájakat… Sajnos ez az egész negativizmus az egészre visszahat a szennyével.., feljelentés, bejelentés, per, fenyegetés. 18 éve vagyok a tőzsdejogban, és higgye el, ha csóri részvényesek nagyszájúskodnak, az semmire se vezet. Mert a tőkepiacon a pénz diktál.

Gondolom, mint kan medve ezt Ön megérti. Viszont. Mi van Szilviával? Jó barátnők voltunk, de... ez se idevaló :) Viszont-viszont: Szilviát gyorsan be kellene váltania. Ideje rég, sokat szenvedett, próbáljon ember lenni (ne medve!!! :-) Úgy összeillenek, mint a hagyma meg a héja :-) az Isten is egymásnak teremtette Önöket csak rendkívül bénák – illetve pontosabban Ön a béna, de épp ideje lépni, őn a férfi vagy mi a lószar van? (Bocsánat a lovas hasonlatokért, de nálam köztudottan ló, lovak közt nőttem fel, az éles, ezért sem szeretem a lacafacát.) És.Szilvi. Akkora szíve-lelke, született intelligenciája, hozzá szerzett tudása van, hogy aki kihagyja, kötözni való bolond. Sőt :-) Nem dolgom, de látok élesen, és ha már erre jártam, nem tudtam elhallgatni.
exmnbs1 2015. 05. 15. 10:43
Előzmény: #59220  exmnbs1
#59221
az ijesztgetésről pedig a felszámolást lebegtető közlemények jutnak eszembe

Topik gazda

rubel
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek